Žiť v krajine Barbie znamená byť dokonalou bytosťou na dokonalom mieste. Pokiaľ nemáte existenčnú krízu. Alebo nie ste Ken. Barbie a Ken si užívajú bezstarostný život vo farebnom a zdanlivo bezchybnom Barbie Svete. Keď však dostanú príležitosť ísť do skutočného sveta, čoskoro objavia radosti a úskalia života medzi ľuďmi. (Continental film)

J.e.r.e.c

Váhání mezi třemi a čtyřmi hvězdami nakonec zaokrouhluji nahoru, protože vymáčknout celovečerní film z plastové panenky bez jakékoliv skutečné backstory je fakt... umění. Stejně jako to, že v celé (pop)kultuře našli asi jediný významný případ, kdy mužská postava slouží pouze jako příslušenství k té ženské, a dokázali to docela rafinovaně a hlavně vtipně využít. Že tahle blbůstka vydělala miliardu a půl a stala se nejúspěšnějším filmem roku 2023 je už jen lichi na růžovém dortu. Plus jsem se na mnoha místech smál a bavila mě ta přepálená barvičková stylizace a přehnaně infantilní chování prakticky všech postav, včetně sboru uniformních kravaťáků Willa Ferrella, o kterých jsem si původně myslel, že budou záporáci, jenže ono je to ve své pozitivitě tak inkluzivní, že tu vlastně žádní zlí lidé nejsou. Má to i svoje ekvivalenty celulitidy a plochých nohou - měli se vyvarovat některých až příliš na sílu tlačených mouder, přičemž poslední zhruba čtvrthodina je fakt k nepřežití, postava puberťačky je úplně zbytečná (její vztah s mámou má asi pětiminutový vývoj a pak už nic), stejně jako ta bába, co Barbie vymyslela a pár dalších věcí. Kdyby tohle vyhodili, zkrátili stopáž na hodinku a půl a vymysleli hitovější písničky, měli by komediální klasiku. Takhle je výsledkem ucházející spotřební zábava, jejíž top momenty si přehraju na youtube, ale podruhé si ji nepustím. P.S. Někde jsem tu zahlédl komentář, že různí lidé vidí v Barbie velmi různé věci. Já tam vidím Ztracený ráj od Johna Miltona. Gosling a ostatní Kenové mi připomínají Satana a padlé anděly, které Milton také všelijak očerňuje a zostouzí, ale vy si přesto nemůžete pomoci a fandíte jim... protože ten Barbie world je ve své dokonalosti tak nesnesitelný, že si o pořádnou revoltu hlasitě koleduje! 71 % ()

PetrC.

Koktejl, který obsahuje komedii, drama, kýč, muzikál i sociálně-politický podtext. Barbie nachází paralelu s mladou generací, když neví, čeho má dosáhnout a jaký má být její konec. Film plynule prochází pasážemi, kde se střídají výše zmíněné žánry. Divák je doveden k poznání, že ani jeden ze světů (pohádkový ani reálný) není ideální, ale možná je lze učinit lepšími. Herci v čele s Margot Robbie, Ryanem Goslingem, Kate McKinnon a Willem Ferrellem si své role očividně užívají. Atmosféru skvěle navozuje vynikající výprava a výborný vizuál s českou stopou. 81 % ()

koty2201

Priznám sa, že pôvodne som tomuto filmu neveril a myslel som si, že to bude len ďalší americký trápnohumor. Ale nakoniec som si túto komédiu neskutočne užil a po veľmi dlhom čase ma komédia seriózne rozosmiala a nebolo to nasilu. Takže Barbenheimer je oficiálne za mnou a príjemne som si to užil. Teda až na Barbie z dôvodu oblečenia. Chcel som si dať náročky niečo ružové ako väčšina ľudí. Ale mám len mikinu a dnes bolo 20 stupňov, takže som skončil dopotený ako prasa. Stálo to však za to :D Keď som sarkasticky žartoval o tom, že toto je film pre pravých mužov, tak som nakoniec nebol tak vedľa. Prečo? Pretože sa na tom dokáže zabaviť skutočne každý. Jedným mínusom filmu je možno až prílišná feministická propaganda, ktorá bola satirou dnešnej spoločnosti a postavenia žien. Veľmi sa s tým nestotožňujem a nie vždy súhlasím, ale nevadí.  Rovnako aj scenár bol občas taký trochu nedomyslený a zmätočný z hľadiska stanovených pravidiel fungovania Barbielandu a linka vzťahu medzi matkou a dcérou bola odfláknutá a nedotiahnutá. Napriek tomu som sa skvelo bavil. Pretože sem tam bol ten humor meta a narážalo sa na Warner Bros., Mattela alebo iné popkultúrne odkazy. A tie boli celkom trefné. Humor sa mi dokonale trafil do vkusu. Príbeh už bol takým štandardom, aj keď natočili rôzne klišé originálne a to sa cení. Je to o dievčati, ktoré sa trápi, má depresívne pocity a preto je hlavná hrdinka "pokazená" a tak sa to vydá napraviť do reálneho sveta. Nebudem zbytočne prezrádzať zvraty, ale príjemne ma potešili a boli všetky rozumne podané. Dokonca s takým jemným morálnym ponaučením do života žien a mužov. Margot Robbie zbožňujem a je to pre mňa jedna z najsympatickejších filmových crush, ktoré mám. A ona ako Barbie jednoducho žiarila a do svojej role sa dokonale vžila. Ryan Gosling bol tiež vynikajúci Ken a je to proste šašo. Dokonca vynikajúco spieva a jeho "I'm just Ken" mám stále v hlave. A aj predstaviteľ Allena mal svoje čaro. Nehovoriac o pár prekvapivých cameo postavách, ktoré boli skvelé :D Zasadenie deja do Barbielandu dopadlo famózne, pretože priviesť hračky to životnej veľkosti a aj tie Barbie domčeky, to si zaslúži pochvalu. Veď údajne bola potom ružová farba nedostupná :D Hudba ako som povedal famózna a páčilo sa mi, že občas vedel film aj zvážnieť a priniesť aj nejaké seriózne momenty. Čiže technicky ani v tomto filme nemám čo vytknúť. Takže ak sa chcete výborne zabaviť a chýbajú vám nejaké reálne vtipné komédie, tak Barbie odporúčam. Určite si nenechám újsť pokračovanie, ktoré by sa podľa všetkého malo pripravovať. ()

AgnesDee

Barbie je velmi zajímavý snímek. Na jednu stranu je strašně kreativní - vizuálem odděluje Barbieland od reálného světa, vyhrává si s barvami, kostýmy, hudbou atd. Na druhou stranu je to spíše existenciální drama o tom, jakou roli mají ženy a muži ve společnosti. Oba světy jsou si vlastně protipóly, mají svoje problémy, které si nahlas uvědomují, ale ve výsledku se oba odmítají jakýmkoli způsobem změnit. A i když na konci filmu dojde k jakémusi “prozření” ze strany postav Barbie a Kena, ve výsledku zůstává politické uzpůsobení pořád stejné. Chvílemi díky tomu můžete mít pocit, že to psala Rowlingová. Film ovšem nastoluje spoustu, dle mého názoru, důležitých otázek a mužským divákům může pootevřít dveře k hlavním tématům feminismu, které jsou zde krásnou formou zpracované do jediného monologu. Feminismu se Greta Gerwig obecně věnuje i v jiných svých projektech, ale na Barbie, jakožto panence zobrazující ženu v, pro společnost, té nejideálnější podobě, mohla toto téma ještě lépe uchopit. Film má své logické díry, hlavně v pravidlech ovlivňování světa navzájem, ale to se dá většinu času přehlédnout a nijak to neubírá na zábavnosti. ()

Boysor

Podľa traileru som si myslel že ide o zábavu kde sa daný divák pobaví a odreaguje. V podstate nebol som nejaký divák čo bude veľa toho očakávať. Nuž do 3/4  filmu to je síce čistý humor ktorý sa zakladal na smiešnych tvrdeniach v tých odlahcenych situáciách a muzikálových číslach ktoré som vedel vstrebať dokonca aj spevácke čísla Goslinga ale ku koncu som mal pocit že scénar bol neúplný a jasne podkopával nohy hercom a dokonca celému ansáblu ala Barbie. Takisto ukázanie feminizmu vládnutiu žien nad mužmi som v podstate nemusel vidieť (vlastne u Barbie to bolo viac menej už vopred znázornene) keď ku koncu to bolo nútene ukazovať a zbytočne prehrocovat istotu a čistotu ženy že je len sama sebou. Na 5* to jednoznačne nie je skôr medzi 3 a 4. Ja som zvolil slabšiu 4* kvôli poslednej 1/4 filmu. + môj sympatak Simu Liu aspon mal celkom solídnu rolu vo filme aj dostatočnú hereckú ukážku a takisto celkom rytmicky song od Dua Lipa ktory mi od odchodu kina hral v hlave a zrejme ešte nejakú dobu aj bude. Za toto ma Barbie u mňa palec hore no cítim že mohlo to byt oveľa lepšie prevedene. ()

Hyperbolic

Těžce hodnotilený film, který má tolik motivů a přehození, koho příběh to vlastně je, že to ve 2 hodinách moc nestíhá. Herecké výkony - naprosto parádní, Ryan Gosling zde zahrál jednu z nejvtipnějších (a ve světě Barbie nejnebezpečnějších) postav co jsem zatím viděl. Všechny gagy, vtípky, narážky a výrazy mě vždy rozsekaly. Každý si ve filmu asi přijde na to své, protože se to tak nějak střídá uvědomělý meta komentář/feministicko-růžová jízda/patriarchální kritika feminismu/růžové panenky v růžových domech/existenciální drama/vtipné scény, u kterých se směje celé kino/rodinný film o vztahu matek s dcerami. Film (skoro) od 0 do 99 let. ()

Mkartaylas56

Splněná očekávání a možná ještě něco víc. Greta Gerwig je výborná režisérka, ovšem pokud o ní stále někdo pochyboval, tak zde to definitivně potvrzuje. V případě Barbie totiž muselo jít o na papíře těžce uchopitelný námět, který by měl správně fungovat jak v meta-komediální, tak i té dramatičtější rovině se společenským komentářem. No a to se za mě téměř na výbornou povedlo. Po stránce komediální jde o neskutečně nabitou, uvědomělou a satirickou jízdu, která místy až geniálně balancuje na hraně totální bizarnosti, což je nejvýraznější v úvodu a pak i v muzikálních částech. Hlavně v těchto chvílích jdou do popředí skvělí herci, kde ať už jde o perfektně sedící Margot Robbie či o totálně ulítlýho Ryana Goslinga, oba si své role neskutečně užívají a stejně tak to vlastně platí i pro zbytek nabitého ansáblu. Po stránce dramatické či té, kde se (byť stále s nadhledem) probírají společenské stereotypy, genderové rozdíly, ale i třeba hledání sebe sama, což lze po celou dobu sledovat na ústřední dvojici postav, funguje rovněž pěkně, ve většině případů nenuceně a v závěru nabízí příjemnou emocionální tečku, která jde tak trochu antiklimaticky proti zbytku filmu. Obě dvě tváře filmu Barbie jsou za mě funkční, místy se sice prolínají trochu zvláštně, ale v konečném důsledku nabízí zajímavý mix, ze kterého si každý divák, jenž na něj přistoupí, vyzobne to své a odejde z kina spokojený. Z mého pohledu jde ale každopádně o velice unikátní snímek s vynikajícím obsazením a také úžasným vizuálem plným nápadů, který tu dlouho nebyl a ani dlouhou dobu zase nebude. Bavil mě od začátku, až do konce a já mu tak můžu udělit velmi nadprůměrnou známku, i když určitě není dokonalý. Snad bude podobných originálních projektů vznikat více a více. ()

Oxyuranus

Už jsem taky oficiálně Barbieheimer. Stálo mě to sice pár stovek a kartička ZTP vám v kině moc velkou slevu neudělá, ale člověk tak nějak cítí, že toho chce být také součástí. Když jsem se o tomhle projektu dozvěděl poprvé, tak jsem se zařekl, že to bude taková blbost že na to do kina nikdy nepůjdu. A hle, zase jsem kecal. Mile rád napíšu, že jsme se s přítelkyní občas od srdce zasmáli a pár hlášek asi nejspíš ještě budeme pár dní citovat. Je z toho cítit obrovská tvůrčí volnost a pevné autorské uchopení jinak blbého tématu. Navíc to funguje dobře i jako muzikál a zpívající scény a jejich choreografie je skvělá.  Ps. Děkuji borcovi, který sám od sebe přišel a pomohl mi přesednout z vozíku na sedačku a následně i po titulcích čekal a pomohl mi zpět na vozík. Jestli to čteš, díky chlape. ()

Petra321

K úplnej dokonalosti naozaj nechýbalo veľa. Nemala som priveľké očakávania, takže na mňa čakalo naozaj príjemné prekvapenie. Margot Robbie ako Barbie bola jednou z najlepších rozhodnutí svetového šoubiznisu, rovnako ako aj Ryan Gosling v role Kena. Barbieland bol premyslený naozaj skvelo a mne sa neskutočne páčilo, že pôsobil ako skutočný Barbie domček, čiže v ňom nič nebolo skutočné. Voda sa nedala piť, jedlo sa nedalo jesť, no predsa mali všetci dokonalý život. S výnimkou pôvodnej Barbie a pôvodného Kena. Kto by bol povedal, že najznámejšia bábika dostane existenčnú krízu, keďže vo všetkých animovaných projektoch jej všetko perfektne vychádza a napokon vždy zachráni deň? A čo Ken, ktorému jeho láska nie je opätovaná, hoci všetci vieme, že Barbie a Ken jednoducho patria k sebe? Páčilo sa mi, že Barbie v tomto filme naplnila svoj účel a s pomocou ľudských priateľov ukázala, že všetko je v poriadku, aj keď to nie je dokonalé. Rozhodla sa nájsť samu seba a Ken nasledoval jej príklad, čo bolo naozaj skvelé. Film bol plný ikonických scén, ktoré zostanú snáď navždy v našich mysliach. ,,May I stay over tonight?" "To do what?" "'m actually not sure." alebo Kenova pesnička sa naozaj stali ikonou príbehu. Na samom konci ma prekvapil finálny boj, na ktorý som teda naozaj nebola pripravená, pretože som ani nepočítala s tým, že by sa niečo také mohlo objaviť, no napokon bol naozaj skvelý. ()

Dejvecd odpad!

Barbie je krásna lož a ak viete čo to znamená, tak gratulujem vyznáte sa vo filmovom priemysle, ak nie tak túto recenziu nečítajte, pretože význam sa z nej nedozviete. // Úprimne som bol na novú Barbie celkom zvedavý. Ale keď som dúfal v odľahčenú detskú zábavu, ktorá bude ľahko pritiahnutá za vlasy, tak som asi čakal veľa. Greta Gerwig môže byť dobrá herečka, ale režisérka či scenáristka nikoliv. Barbie je totižto absolútne nevtipnou (pokiaľ teda nemáte 12 rokov a aj tam silne pochybujem) a prvoplánovou otravnosťou, ktorá mala veľký potenciál, ale tvorcovia s ním očividne nevedeli poriadne pracovať. A to ani nehovorím o celej "myšlienke" filmu, ktorá je jednoducho hlúpa a každého kto v tom uvidí niečo hlboké je mi úprimne ľúto. A aj keby samotná "myšlienka" niekoho reálne uchvátila, tak skrátka nemôže prižmúriť oči nad tým, ako katastrofálne sa tu narába s nejakými postavami, ktoré sú buď nesympatické, absolútne debilné, alebo úplne zbytočné. Rovnako ako asi každá in á proprieta tohto filmu. Vlastne celý film by sa dal zhrnúť slovami: nesympatické, absolútne debilné, alebo zbytočné. Do toho tu máme fakt strašné herecké obsadenie, kedy mi Willa Ferrella prišlo už vyložene ľúto, zatiaľ čo pri ostatných som si hovoril, ako to, že sa ešte dokážu uživiť vo filmovom priemysle? Jediný, kto sa tu poriadne snaží je Ryan Gosling, ktorý tu medzi ostatnými pôsobí, ako Oscarová hviezda (a to som ho nikdy nepovažoval za extra dobrého herca). Margot Robbie ide tak na pol plynu, oproti jej iným hereckým roliam (Vtedy v Hollywoode, Babylon, The Suicide Squad, Vlk z Wall Street...) a na mojom hereckom rebríčku po tomto filme jednoznačne klesne. Kto tiež klesne je Emma Mackey, ktorá hrala skvelo v Sex Education, lenže tu pôsobí extrémne umelo a v podstate každá scéna s ňou vyzerala neuveriteľne "prkénne". // Barbie je film s obrovským potenciálom, avšak tvorcovia sa (ako to býva v modernom Hollywoode zvykom) rozhodli viac sústrediť na pretlačovanie politických ideí, než na robenie dobrého filmu. Tým pádom z Barbie namiesto príjemnej komédie, vylezie otravná nuda, ktorej jediné poriadne pozitívum je Gosling. Namiesto toho aby som sa zabavil, som u každého zúfalého pokusu o vtip (a to ich teda bolo) len znudene zíval. // Barbie je film, kde namiesto toho aby si tvorcovia uvedomili, že robia len blbosť pre deti a spravili aspoň tú blbosť poriadne, tak sa snažia zbytočne atakovať "staršie" publikum v detskom kabátiku, avšak nemajú šancu zaujať. 1/10 ()

Mr.Ward

Barbie je velmi intelektuální film s přesahem, řešící palčivé otázky společnosti. A nebo ne? Barbie je totiž všechno. Občas je to komedie, občas je to drama, občas je to bizarní, občas je to dojemný. Opravdu se tu řeší i existenční otázky a ti, co čekají jen bezduchou zábavu, budou možná vážností až zaskočeni. Někomu to bude připadat na sílu, a netvrdím, že ke konci to tak občas nevyznívá. Já jsem s tím ale v pohodě a chápu, co nám tvůrci chtěli sdělit. Každopádně film je skvělý. Celé obsazení je úžasné, povedla se kamera, jednotlivé scény, barevnost - kýčovitost a hlavně hudba!!! Soundtrack už pár týdnů poslouchám, a jak ho napasovali do filmu, absolutně perfektní. Tohle všechno dohromady je radost sledovat na velkém platně. Samozřejmě že se film nebude líbit všem. Pro někoho to může být i blbost. Já si to ale moc užil, a už se těším, až si ho sjedu znovu. Ještě je potřeba dodat, že reklamní kampaň byla odvedena na jedničku a to tu dlouho nebylo. Nečekal jsem, že zrovna z Barbie bude nejočekávanější film roku, bude úplně všude, a ty narvaný kina? Náš sál plný, projekce o hodinu později plná, o dvě hodiny později taky. Co takhle čtu, plný sály jsou i v jiných městech a i letní kina hlásí vyprodáno. Jestli tohle nebude hit, tak už nic. A já to tomu filmu strašně moc přeju. Zaslouží si to. ()

tobik

Barbie 3/5, Ken 5/5. Zatímco u postavy Barbie mám problém popsat, v čem přesně byl ten vnitřní konflikt, a kam se postava posunula, u Kena bylo toto zcela jasné. Ken prodal svoji linku se vším všudy, aniž by ztratil na nadhledu či tempu. Oproti tomu Barbie se snažila v několik okamžicích zvážnět, což bylo až překvapivě toporné. ()

Týnidlo

Horší 3*... Druhá hodina byla prakticky utrpení, úplně nerozporuju velký monolog Americi Ferrery, ten byl vlastně dost přesný, ale teda tlačení feminismu tímhle směrem vytváří naprostou propast mezi muži a ženami v širším slova smyslu. Vyzdvihovat ženy, jen za účelem shazování mužů, mi jako rovnováha a spravedlnost rozhodně nepřijde.. Opravdu lituju všechny muže, kteří šli dobrovolně do kina, já jsem ty dialogy taky protrpěla, a to se základní myšlenkou souzním a děkuju všem ženám, které nás za posledních 100 let dostaly tam, kde jsme.. ()

Joe16210

Barbie je milý objev a překvapení letošního léta. Ačkoliv se na první pohled zdá, že to bude jen přihlouplá konedie, má to v sobě i hlubší myšlenku. A s tou bychom z kina měli odcházet. Dává nám tedy téma k zamyšlení. A ještě se celou dobu můžeme dívat na úžasnou Margot Robbie, k nezaplacení. ()

MirkaP

Kdekdo o tom mluví, tak jsem se zase po delším čase vypravila do kina, abych věděla, o čem se hovoří. A taky abych se podívala na odbarveného Goslinga 😉. Ten byl skvělý, zejména v muzikálových scénách. Pak mě ještě zaujala Divná Barbie ve výtečném podání Kate McKinnon. /// a teď hodinová pauza a mažu na Opp. ()

PichyjePan

Tady není o čem diskutovat, kino jsem si užil jako už dlouho ne. Celou dobu jsem měl úsměv na tváři a užíval si celé dění filmu. Do toho naprosto, jako vždy, výborný Ryan Gosling. ()

marek29

Oh my Ken.. Čeho jsem to byl zase svědkem? Tak zaprvé nemám rád muzikály nebo si je alespoň neužívám. 2) konverzační 2 hodiny bez strhujícího děje? Check! 3) jak jsem si mohl myslet, že když to má hype, tak to bude mainstreamově ucházející.. Nemohl jsem se víc plést. 4) Margot prsa jsou snad jediné pozitivní věci na tomto Goslingovském patosu 5) sólo kino - ne poprvé a asi ne naposledy. Ale tím že máš celej popcorn pro sebe, máš ve finále moc popcornu. Jo #3rdWorldProblems 6) nejhůře investovaných 250,- za dlouhou dobu dozadu ()

ESW

Zklamání. Mohlo tam být fakt všecko a je tam jen pár nacrtlých nápadů. Ovšem nejlepší role Ryana Goslinga, to jo. ()

hrumsrt

Druhá polovina Barbenheimera, která tenhle filmový event táhne kupředu vstříc diváckým masám.. Film o růžové panence, kterou zná celý svět, i když ta polovina populace s penisem má o tenhle prototyp ženské krásy a tolika letého symbolu několika generací asi nemá k blonďaté krásce takový vztah.. A i když jsem se těšil na střeštěnou jednohubku, kterou budu někde v koutku pro svojí originalitu tiše milovat, jak projekt dostával větší mediální ohlas a rostla jeho divácká očekávání, moje pozornost ho opouštěla. Barbie je do posledního dechu autorský projekt s jasnou režisérskou vizí Grety Gerwig, mladé talentované režisérky, která je pro svoje témata zcela předvídatelná, ale pokaždé je dokázala docela šikovně zabalit, aby je objevil jen ten kdo chce.. Barbie je pro mě zklamáním právě především proto, jak moc nedůvěřuje svému divákovi a já povrchní nakonec je i když kolem dokola se ohání vlastní hloubkou a studnicí myšlenek. Paradoxně v tomhle je daleko realističtější Oppenheimer nakonec bohatší.. Margot Robbie je Barbie ještě před tím než tenhle film kdy začal vznikat, zdánlivě naivní povrchní holka, která ale do každé role pod svůj blyštivý úsměv schová něco magického, čímž i v sebemenší roli svítí napříč celým filmem, takže casting do téhle role byl pro mě takřka osud.. Tenhle kousek je letní komedií a filmem, na který se bude ještě vzpomínat a docela věřím, že i já osobně ho po letech třeba ještě oželím a nejdu si v něm něco více.. Jenže zatím je Barbie zdánlivě chytrým filmem, který ale nějak nevěří divákovi.. Hrozně mě baví ten úvod v Barbielandu nabitý naprosto jedinečnou energií, políben osobitou vizí čítající nezapomenutelný vizuál, fantastické hudební prostřihy nebo trhle hrající postavičky, jejichž herečtí představitelé si užívají svoje role natolik, že to jde cítit.. Ale pak film změní tón a jako v jiných fikčních světech si hrdinové začnou uvědomovat, že v jejich životě není něco v pořádku, že si snad uvědomují, že tohle není ten jediný svět, což tak moc změní nádech příběhu, že to nejsem schopný ustát. A tedy když se opouští ten originální svět, aby se přešlo do reality, jako bych z toho měl úplně opačný pocit a po celou dobu prahnul po návratu. Barbie smutně vymyslí filmovou cestu, kterou u podobných fikčních světů znám, nahlodá čtvrtou stěnu a jde si z toho udělat trošku meta výpravu, čímž ale úplně ztratí na svém kouzlu a ve střetu s reálným světem, jak ona sama tak Ken působí trapně a celý obsah tohle kontrastu není vůbec originální a i přesto, že se jeví třeba odvážně, tak na poli filmu je docela zajetý... A i když ve finále dokáže všechno napravit (nepřekvapivě), už je na cestě filmových stereotypů. Tohohle jsem se bál.. Někdo vám bude vyprávět, jak dobrá je Barbie satira, jak mistrně poodkrývá feministické teze a myšlenky a v nějakém smyslu to je pravda, akorát že tvůrci nevěří svým divákům a všechno jim servírují na zlatém podnose. Tudíž tohle "postranní jednání" do diváka nakonec doslovně nalívá.. Kdyby to neudělal, možná by to v některých odkazech a přenesených myšlenkách byl docela chytrý snímek, ale tohle je taková prezentace názoru obsahující i jeho přesnou interpretaci, čímž mě nejen jako diváka v závěru pro svoji zbytečnost nudil, ale současně podkopává takřka všechno, co jsem si do té doby o filmu myslel.. Barbie by byla výborná, kdyby zůstala ve svém světě, Barbie by byla obdivuhodná, kdyby neměla tu nalévárnu na konci, ale takhle mě to po skončení filmu úplně opustilo.. Ale aspoň pochopili, že bez kultovní Barbie Girl to není proveditelné!.. Je to jako vtip, kde vám říkají, kdy se máte smát, akorát u toho pak není třeba moc přemýšlet, a když se film prezentuje přesně opačně, nějak to nechápu.. "Life in plastic it's fantastic.." Footfetišistická orgie v přímém přenosu.. Haha. 60% () (menej) (viac)

Filmfactorem

Šílená komedie s nápaditým vizuálem a pěknými kulisami. Sešla se tu banda skvělých herců, hlavně Gosling mě zaujal. Dočkali jsme se i několika fajn muzikálových čísel. Barbie se navíc snaží poukazovat na některé společenské problémy, v porovnání s předchozími filmy režisérky to ale dělá jen povrchově a přímočaře, což je možná záměr, ale dle mě to šlo předat lépe, byť závěrečné myšlenky jsou dobré, cesta k nim je lehce kostrbatá a zkratkovitá. Každopádně primárně jde o střelnou komedii a já se řezal od začátku až do konce. Humor je určitě nejsilnější karta filmu, což může být subjektivní, ale snad celé kino se smálo se mnou. Je to pohodový letní blockbuster a já bych se klidně do Barbielandu ještě v budoucnu vrátil. ()

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování

Kaskadér propadl, přesto má napsané pokračování