Hrôzostrašný prípad z domu v Amityville nebol prvý - ešte predtým došlo k záhadným desivým udalostiam v Harrisville. Film je nakrútený podľa skutočných udalostí a rozpráva hrozný príbeh svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenovcov (Patrick Wilson a Vera Famiga), ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine, ktorú terorizovali temné sily. V najhrôzostrašnejšom prípade ich života sú Warrenovci nútení stretnúť sa s mocnými démonickými bytosťami... (TV Markíza)

Trachta04

Svěží závan z hřbitovních plání libě mi voní a pak kdo řekl že horroru hrana již zvoní. Nezvoní, pohleďme Mesiáš nový se zjevil James Wan pravidla napětí znovu ustanovil. Děkujeme, Mistře. ()

k0m1s

Film mě upoutal už jen tím, že je natočený podle skutečné události. I když jsem si ale ze začátku říkal, že to nebude stát za nic, po první půlhodince jsem naprosto změnil názor a pohled na tento horor. Za mě opravdu velice kvalitní, ne-li nejlepší horor, co jsem za poslední dobu viděl. ()

Bajerys

80% Film je natočený skvěle a inteligentně. Strašidelné zvuky jsou strašidelné a herci jsou celkem sympatičtí, nejvíce mi však přišla Vera Farmiga. Musím tedy přiznat, že jsem nečekal, že film bude tak dobrý. Jsem rád, že jsem se zmýlil. Film je skvělý a působí tak trochu jako retro. Bylo vidět, že režisér James Wan ví co točí. ()

kyslicek23

Po dlouhé době výborný horor u kterého jsem se opravdu bál a to opravdu a že jsem na horory zvyklí .. James Wan né že by přišel s něčím extra novým co by jsme ještě neviděli ale myslím si že chtěl v divákovi opravdu vyvolat strach .. a to se mu povedlo přítelkyně po kině kde jsme to shlédli hned co jsme přišli domů musela mít rozsvíceno celou noc a že to není nějaký extra velký strašpytel takže kdo chce horor s pořádnou dávkou emocí lekání se a strachu v zajetí démonů je po dlouhé době to právé ořechové, také aby ne když je z většiny film natočený podle skutečných událostí akce *** humor ne napětí **** ()

NoiseKV

Pro mě jako hororového fandu jeden z nejlepších hororů za posledních deset let. Vera Farmiga exceluje. I když se vlastně v tomto tématu nejedná o nic nového, tak film je velmi dobře natočen a tísnivá atmosféra také působí skvěle. ()

Krtekcb

Jeden z nejlepších hororů co jsem za poslední dobou viděl. Atmosféra, kamera, herecké výkony. A co víc, natočeno podle skutečných událostí. Samozřejmě jsou zde klasická hororová klišé, ale zpracována tak, že film umocnují a ne podrážejí. Chcete opravdu dobrý horor? Tak u tohoto snímku opravdu nemusíte váhat. ()

MadFerIt

Podle mého názoru jeden z nejlépe zvládnutých filmů tohoto žánru. Herecké obsazení je výborné a co se týká napětí, také se rozhodně nudit nebudete. Film jako celek je skvělý a nezbývá, než ho doporučit, avšak s koncem si tvůrci mohli ještě více pohrát. Celkem 4*. ()

Hellen666

Takže už ze začátku bych chtěla říct, že miluji filmy podle skutečné události. Tento film mě velmi oslovil i překvapil svým dějem. Poprvé ještě před shlédnutím filmu jsem si myslela, že to bude blbost, ale nebyla. Proto tedy hodnotím film čtyřmi hvězdami. :) ()

kYbloID

Pryč jsou tisíce zbytečných lekaček z většiny moderních hororů. Zbyla jen výborná atmosféra, spousta legrace s vymítáním a trošku hnusu, špíny a strachu. Pro mě super film na večer. ()

Roro1515

Už jen to pochmurné místo kde se děj odehrává ve mně vyvolává nepříjemné pocity. Obličej malého chlapce v zrcátku? Stará dřevěná skříň v pokoji.. Hodiny které se zastaví pokaždé ve stejný čas. Stará vrba u vody to už samo nahání husí kůži.. Je to jeden z nejlepších hororů za posledních 30 let hlavně co se týče efektů.. Herci byli výteční. .. ()

altumm

Tak za poslední dobu, horor který mě zatáhl do démonického děje. A několikrát i "příjemně" vyděsil. Utichne hudba, rozhostí se ticho a pak "baf", ale tento film vás napíná a pak vyleká i bez přípravy. Opravdu dobrá kamera a celkově dobrá filmařina. ()

Chillik

Klasický to horor. Skutečně se vším všudy - prázdným domem, blikající žárovkou, trochou latiny a zasvěcených termínů, krví, oběšenkyní, imaginárním kamarádem, pololidskými příšerami i otevírajícími se dveřmi. Tato ozkoušená směsice nezklamala a nic lepšího už se z ní nejspíš dostat nedá; pokud vám však kromě strachu jde i o trochu originality a překvapení, není Conjuring nejlepší volbou... Na film se podívejte, jestliže máte rádi velké rodiny, typické exorcisty a děsivou pachuť "podle skutečných událostí". Na film se nedívejte v případě, že nenesete dobře leknutí, strašidelných domů už jste pár viděli a také pokud se chystáte stěhovat. ()

HBO Max se mění

28.06.2021

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)