Hrôzostrašný prípad z domu v Amityville nebol prvý - ešte predtým došlo k záhadným desivým udalostiam v Harrisville. Film je nakrútený podľa skutočných udalostí a rozpráva hrozný príbeh svetovo preslávených vyšetrovateľov paranormálnych javov Eda a Lorraine Warrenovcov (Patrick Wilson a Vera Famiga), ktorí boli pozvaní na odľahlú farmu, aby pomohli rodine, ktorú terorizovali temné sily. V najhrôzostrašnejšom prípade ich života sú Warrenovci nútení stretnúť sa s mocnými démonickými bytosťami... (TV Markíza)

Majxi

To je pro mě horor, který má úroveň. Na začátku pro vyděšení zdůrazněno "PODLE PRAVDIVÝCH UDÁLOSTÍ" celý film jsem na tu skutečnost nepřestal myslet. Film je velice dobře zpracovaný, děj filmu je promyšlený od začátku do konce a nedá se vůbec předvídat co přijde jako další. Herecké výkony byly velice důvěryhodné. Jediných deset vteřin, které byli až moc přehnané, byla ke konci levitace ve sklepě. U filmu jsem nemohl ani mrknout protože jsem čekal kde se co bude dít jako další. Filmy od Jamese Wana mám rád, a opět nesklamal. ()

weca

Odprostí-li se člověk od toho, že tohle už prostě někde viděl, čeká ho parádní hororová podívaná. Kam se na to sere Paranormal activity a podobný, rádoby strašidelný kokotiny. Má to parádní atmosféru, příběh nádherně graduje, nejsou tam trapný prvoplánový lekačky a ani hektolitry krve, přesto se budete bát. A budete se bát hodně. Sečteno a podtrženo, vážně jsem si to užil a myslím, že Conjuring je ukázkovej důkaz toho, že hororovej žánr stále žije! ()

diablo26

Po prečítaní pár komentov som od toho čakal oveľa viac. Niektoré ma tak zdeptali, že som sa to bál pozrieť sám a tak som tento film odkladal asi pol roka kým nadyšla tá správna príležitosť. Aj keď to jeden kamoš vzdal cca po 15tich minútach filmu (bol cez noc sám doma, tak to radšej nechcel pozerať) s druhým kamošom sme to dopozerali v pohodičke, zľaklol som sa asi len 1x. Je pravda, že keby som to pozeral v noci sám doma, tak by to urobilo iný dojem ako s kamošom a komentármi typu: ,, pozri starý si ide honiť do pivnice´´ ,, tak ju v nocni vytrtkal, že má modriny´´ sa proste už báť niečoho nedá. Vždy keď idem pozerať nejaký ospevovaný horror s dosť veľkým hondotením tak ostanem sklamaný, lebo mám veľké očakávania... ()

Richie4422

Keď ja neviem... príbeh klišoidný, momenty klišoidné, niekedy až parodicky vtipné, ale to neviem, či bolo úmyslom alebo nepodarenou náhodou, každopádne to na mňa nezabralo. Predvídateľné ľakačky, nelogickosť a pri scéne "ducha" pred domom som myslel, že niekoho zrejme udriem, lebo do jednej scény narvať hlúposť, klišé a "ľakačku" chce fakt kus talentu. Áno, má to pár dobrých momentov, ktoré vystrašia, ale to je tak všetko. Kto chce, si ten film obháji ako len chce, ale pre mňa je to horor preplnený nelogickosťou, klišé a lacnotou, zrejmé šťastie je len meno režiséra a hype, ktorý ten film sprevádzal, inak si neviem vysvetliť, prečo sa ostatné horory doslova zakopávajú pod čiernu zem, keď The Conjuring má nepodarkov dvakrát toľko. Ale ako nočný horor na intráku je to fajn, účel to splní.. Aby som len netáral- SPOILER ALERT: Rodina, kúpa domčeku. Rodina udivená záhadným priestorom v dome. V tom priestore sa nachádza aj kúrenie. Rodina kupovala domček s tým, že tam nie je kúrenie alebo plány domu boli pokrivené? Zápalky vydržia celý pavúćí život, ale keď ich je treba, vydržia 5 sekúnd, lebo prichádza ľakačka, BU! Mŕtvy pes, originaĺne, rovnako ako zastavené hodinky, buchot, "neviditeľný" kamoš, chytanie za nohu z čoho je upodozrievaná 1 a pol metra vzdialená dievčina len kvôli tomu, aby na druhý deň zafungoval originálny podposteľový, pardón, skriňový ľakáčik a hlavne, rodinka si veľmi v pohode prežíva v chlade a hnilobnom smrade a všetko je v poriadku. Námesačnosť je skvelá a originálna, nikto netuší, že to môźe byť stres z nového prostredia.. ale rodičia, ak si vaše decko trieska hlavu o stenu počas námesačnosti, robte s tým niečo. Mamička má za sebou zážitok so skriňou a tlieskaním, ale nad tým nepremýšľa, vydesia ju až popadané obrazy. Matka s obetovaným deckom, ďalšia matka démonologička a matka takmer posadnutá. Nečakaný zvrat nedohľadne, však? Klišé o technikovi, neveriacom policajtovi, ktorý mimochodom sám vidí čudesné paranormálne javy, pri návrate do domu ženu s krvácajúcimi žilami. Logika? Utekať za ňou, pomáhať a chrániť. Ach.. Ou, a scéna s prievanom len kvôli punch line na konci filmu, jes. Duch je inak silný, dokáže manipulovať s počasím a skúsená démonologička si spomenie na symptómy modrín po tele až na konci filmu, predtým asi len padala zo schodov. Démonologička počuje z WC odporné zvuky dávenia mamičky, ktorá zrazu vyjde s úsmevom na perách. Démonologička v kľude, lebo jej prednáška o postupe posadnutia démonom vyfučala z hlavy. Démon naberá na sile tak, že vie strapatiť vlasy, ale pozor, máme nožnice, zbraň na démonov. Dievčatko posadnuté démonom je najlepšie nechať kráčať hore schodmi, nech sa zavrie do izby a až potom sa rozbehnúť, prepadnutie, trápne ľakačky ako z Insidious. Démonická mama grcia a hryzie, len keď je to potrebné pre scénar, technikovi zase straší v hlave a trúbi, robotické vtáky bez významu, ale nadhodia ľakačku, prepojenie dvoch rodín nefunguje a snaha o What If efekt na konci je skôr smiešny KONIEC SPOILEROV. Pardón, ale tento film si kvôli týmto veciam nezaslúži také hodnotenie. Dve hviezdy za audiovizuálne spracovanie a pár dobrých scén. () (menej) (viac)

jenspifa

Jako žádný zázrak... Podle trailerů, humbuku kolem a bubliny že je film inspirován skutečnými případy jsem byl docela zklamán. Efekty slušný, lekaček málo, a když už nějaká, tak s ohlušujícím randálem že by člověku vytřásl mozek. Konec docela sentimentální, zato scéna ve sklepě je asi vrchol celého filmu, manželka zabalená do bílého prostěradla levitující přivázaná na židli pod žárovkou dokáže vyvolat divnopocit. Stále pro mě nejlepší V Moci Ďábla (2005) ()

Dobstaf10

Uznání tomu kdo dokáže natočit dobrý horor, u kterého se ani nezasmějete, párkrát si skočíte jen tak do kuchyně předstírat, že něco děláte..s umýslem vychladnout nebo někdo dává přednost výměně spodního prádla či vyhledání druhé osoby pro pocit bezpečí. V zajetí démonů má snad vše co se od hororu očekává, z lekávých scén byste si mohli udělat šnůru na spodní prádlo. Snad jen trocha krve tam chybí, ale i tak jsem byl spokojenej a doporučuju si pustit po sléze třeba s čerty nejsou žerty nebo jinou vámi preferovanou pohádku na lepší usínání. ()

Pavson38

Parádní hororová podívaná, která ani po shlédnutí nechce pustit a nutí vás nad příběhem neustále přemýšlet - hlavně z toho důvodu, že je film natočený podle skutečného případu manželů Eda a Lorraine Warrenových. Napětí a duchařská atmosféra si zde jdou "ruku v ruce" a mráz po zádech na sebe nenechá dlouho čekat (a to už jsem viděl nějakých bubáckých filmů). James Wan prostě natočil snímek, který mě totálně pohltil. Od skvělého zvuku, duchařských triků až po herecké výkony - zde bych zejména vyzdvihl výkon Very Farmigy, která se do své role převtělila takovým způsobem, že jsem ji to jasnovidectví snad začal i věřit... Tak skvělý horor jsem opravdu dlouho neviděl! Tak co říkáte?.. Půjdeme si hrát na schovávanou? :) ()

(fun)tomas

Konečne kvalitný horor s vynikajúcimi lakačkami a poriadne hutnou atmosférou. Čo sa týka anglických / amerických hororov, rovnakú porciu strachu som zažil len pri Kruhu, Páde do tmy a Horizonte udalostí (mám na mysli prvú polovicu filmu). A to som si myslel, že hororový subžáner o strašidelných domoch nemôže priniesť nič nové. Podobne ako ticho pred búrkou, dáva pokľudný rozbeh filmu tušiť už na začiatku, že nás neskôr čaká nervy drásajúci zážitok. Tvrdenie na začiatku filmu: ‘Based on the true story’ pomáha umocniť zážitok a v žiadnom prípade nebudete mať problém uveriť, že nasledujúce udalosti sa skutočne odohrali. Odporúčam pozerať v prítmí domova, neskoro večer a bez kohokoľvek nablízku. ()

dave91

První polovina filmu bylo takové příjemné strašení s možností až 4*.Pak to začalo gradovat a to docela dost.Na můj vkus až moc.Vymítání ďábla není totiž moje parketa.Proto ztráta jedné kytičky. ()

valmet

Všechno mnohokrát viděné a přesto lepší, než naprostá většina filmů s podobným tématem. Výborně vybraní herci, velmi dobrá kamera a tak vůbec. A protože je tak dobře natočený horor dneska skoro zázrak, dám plný počet. ()

otecBobby

Atmosféra sedmdesátek souzní s příběhem a podtrhuje celkově vydařený snímek. Povedlo se obsazení postav obou vyšetřovatelů. Viděno v kině. ()

Sergejevicz

Nevím zda to byl horor já osobně bych tento film zařadil do kategorie komedií... Jen jednou to ve mne hrklo a to bylo v 30. minutě snad když nějakej Rori nebo jak se jmenoval byl na tý skříni a skočil na jednu z těch dcer, ale jinak jsem se celý film jen smál. Nechápu o co tam šlo a ani pointu jsem nějak nezaregistroval. Za mně to byla komedie na 87%, ale horor se blíží odpadu... mělo by to být rádo za jednu hvězdu. ()

Ruslan

Nevím co jsem viděl , ale vím že jsem se smál. Mohlo to být klidně zapříčeněno i tím , že jsem v sobě měl pár kousků , ale i tak si myslím že bych se nebál. Za ten večer jsem filmů viděl víc a v daleko horšim stavu a z tohoto si jednoznačně pamatuju nejmín právě tento. Jedna hvězda za snahu. ()

Dumaru

Mám rád horory situované do 70-80tych rokov, preto dostal odo mňa hneď prvú hviezdičku. Druhú dostal za to že bol natočený údajne podľa skutočných udalostí. A zvyšné tri za to, že ma vtiahol do deja a splnil svoju úlohu, po dlhom čase som sa konečne bál pred telkou. Videl som kvantum hororov ale tento podľa mňa jednoznačne patrí medzi to najlepšie, preto u mňa za 5 hviezdičiek, odporúčam! ()

Beaka9

Ja jsem byla fakt vydesena. V prvnich ctyriceti minutach jsem dokonce film dvakrat vypla. Fakt se to nedalo. Jak do domu prijeli Warrenovi,uz to nebylo tak moc desivy,ale zabavny to bylo az dost. ()

nomore306

Zbytečně dlouhý začátek, Děj je v pohodě, efekty taky. Vylekalo a 2 scénky i rozesmály... :D Čím víc jste u konce tím je to "strašidelnější".. 81% ()

HBO Max se mění

28.06.2021

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)