Gotti

• USA Gotti (viac)

Příběh nechvalně proslulého šéfa podsvětí Johna Gottiho (John Travolta), zvaného “Teflonový Don”, člena newyorské zločinecké rodiny Gambinových. Sledujte očima Gottiho syna Johna juniora (Spencer Lofranco) tři bouřlivé dekády Gottiho života, během kterých se společně se svou ženou (Kelly Preston) navzdory mnoha tragédiím a pobytům ve vězení snažili udržet rodinu pohromadě. (Bontonfilm)

Lefty86

Jediné co mi vadí je styl vyprávění příběhu, skákání z roku do roku a z desetiletí na desetiletí. Travolta je výborný, ale sám to nevytrhne. ()

mira007

Travolta v roli Johna Gottiho (1940-2002), který byl šéfem italské mafie New Yorku. Jeho život by vydal na pět dechberoucích filmů, ale zrovna tento je teda hodně velká bída. Travolta ho sice hraje celkem dobře, ale problém je, že je to neskutečně nudné a co hůř, že to vypadá jakoby scénář psal samotný Gotti, který z tohoto filmu vychází až moc kladně a vlastně na konci autoři zpochybňují i ten rozsudek soudu nad ním. Jestli někoho tahle postava opravdu zajímá, tak doporučuji tv film Svědkem proti mafii, kde jsou zákonitosti a pokrytecké zákeřné vztahy mafie vykresleny stokrát lépe a přesvědčivěji. Tam Gotti je popsán jako brutální, sebestředný showman, který kašle na pravidla. ()

Yoss

Toto je žiaľ výsmech mafiánskym filmom. Žiadna z postáv, vrátane hlavnej, ma nijako neoslovila. Zbytočný a prázdny počin, ktorý končí podobne zlým raperským songom. Vivat Armando Assante a film Gotti z 1996 :) ()

Faila

Na jednu stranu sice moc nemám ráda filmy, ve kterých jsou oslavováni zločinci, na druhou stranu, když už se točí, jsem ráda, jsou-li natočeny pořádně. A to pro mě u Gottiho neplatí. Jeden z nejvlivnějších a nejznámějších mafiánů na mě v tomhle snímku v podstatě vůbec nijak nepůsobil, o jeho životě nebo "kariéře" jsem se toho kromě pár nejzásadnějších věcí taky moc nedozvěděla. Nevím, možná kdybych nevěděla, že se toho dá o Gottim říct mnohem víc, nepřišlo by mi tohle zpracování tak nudné a nic neříkající. Ale Travolta je skvělý, hudba byla fajn a celkově určitě nemůžu říct, že je to vyloženě blbý film. ()

helloween93

Nudnější gangsterku jsem snad neviděl, příběh Johna Gottiho mohl být i zajímavý, ale je to tak klipovitě natočeno, že zde chybí nějaký nosnější část, propojující vybrané epizodky z jeho života. Travolta má v celém filmu jednu pózu a jeho herecký výkon je hodně slabý. Velká nuda a film, který v kinech absolutně nezajímal. I podprůměrná černošská gangsterka Superfly byla zajímavější než tohle zpracování života jednoho z největších šéfů mobu v NY. * ()

MickeyStuma

Útržkovitá etuda ze života dalšího slavného mafiána Johna Gottiho a to na základě biografie ´Shadow of my father´ který napsal jeho syn John Gotti Jr., což by mělo znamenat, že bude příběh odvyprávěn z jeho pohledu. Kupodivu je to přesně naopak. Celé to vypráví přímo John Gotti a to mnohdy i přímo k filmovým divákům svým pohledem do kamery. Film hojně využívá retrospektivu, což docela vede ke zmatku, z jaké doby vlastně co je. Vyprávění má být především v souladu otce se synem, ale dohromady toho tady zase tolik není. Jen něco málo rozhovorů z věznice, kde Gotti starší mluví o rakovině, utrpení a hlavně minulosti. A synovi samozřejmě také výchovně káže. Avšak jeho syn chce být jako on a nebo ne? Je v tom ohromná nerozhodnost. Příběh v podstatě nemá ucelený plynulý děj. Sem tam nějaké jednání, vzteku a nesouladu a k tomu občas nějaká ta masová vražda. Smysl všeho jako celku budiž záhadou. Biografie mafiánských etud Johna Gottiho, byť jen pro televizi, byl už dříve natočen pod prostým názvem ´Gotti´ (1996) a po obsahové i dějové stránce je daleko přínosnější. Toto další zpracování některé události zopakuje, ale zůstávají právě v dějovém vývoji nepochopitelné. Starší televizní snímek vše osvětlí daleko lépe. Další útržkovité epizodky již jakoby se zdáli svou nesouměrností naprosto zbytečné. John Travolta se snažil být drsnějším předobrazem, než jaký byl předchozí Armand Assante, ale když není dobrý scénář, ani Travolta to nezachrání. Suma sumárum, snímek vypadá jako brutálně sestříhaný seriál, který vlivem toho ztratil vše patřičné na jednoznačnosti, správného tahu na branku a hlavně své výpovědi. Co tím chtěl vlastně básník říci? Že byl Gotti sice mafián s několika zářezy na pažbě, ale stále člověk, který dokázal ve své čtvrti zařídit pořádek a bezpečnost? To se třeba o Hitlerovi kdysi říkalo také. ()

Demonic189

Tak toto bola teda Pič*vina s veľkým P! Nudnejšie a debilnejšie sa to snáď ani nedalo natočiť a Travolta 99% času vyzerá ako keby práve zjedol kyslý cukrík... ()

bearmeedek

Ten rejža je fakt machr! Natočit film, který od začátku až do konce stojí celý za hovno, to přece nezvládne každý. To musí dát celkem dřinu. Nuda, nuda a obrovská nuda. Čtvrthodinový dokument na dané téma by mohl být výborný. ()

Klajondr

Velmi nezáživný a až na pár momentů nezajímavý snímek. Bohužel jsem žádný jiný film o Gottim neviděl, ale určitě to mohli udělat mnohem lépe. Ještě že tam je aspoň ten Travolta. Hodně slabý. ()

Shaleman

Úplně nejlepší cestu pro návrat na vrchol si Travolta teda nevybral. Nemyslím si, že by v roli Gottiho byl špatný, nebo přehrával. Mě v ni nevadil, i když pro jeho energii by se hodili jiné postavy. Problém filmu je v jeho lacinosti. Něco tak nudného si dnes nedovolí ani do televize a tady s tímhle patvarem bez scénáře a atmosféry útočí přímo na kina. Absolutní zoufalství s tím nejotřesnějším soundtrackem. Nesrozumitelné skoky v čase, nepřehlednost postav a chabé herecké kreace. Dlouho jsem přemýšlel, zda nedat odpad. Něco mi od teď dlužíš Johne. ()

rublik05

Velká škoda, že ve filmu není kromě samotného Travolty prakticky žádný další výrazný herec. Ten sice podává dobrý výkon, přesto jsem měl problém mu určité situace uvěřit a přišlo mi, že chce být tak moc dobrý a přirozený, až místy lehce přehrává. Dalším problémem je samotná režie, kdy film po celou dobu působí trochu béčkový ražením. Scénář je psaný tak trochu ledabyle, na nějakou dějovou posloupnost či návaznost tvůrci opravdu moc nehleděli a děj tak působí dost zmateně a rozhádaně. Kamera je naprosto otřesná, úplně jak kdyby vypadla z nízkorozpočtového akčního béčka. Nepovedlo se ani navodit onu pověstnou drsnou atmosféru, která dělá gangsterku gangsterkou. Hudební doprovod úplně mimo, absolutně se do příběhu nehodí a jen ho zbytečně shazuje. Nebýt Travolty, prakticky by se zde nebylo na co dívat. Gotti není žádné převratné dílo, je to jen nudné životopisné drama, které se slavnějším gangsterkám ani zdaleka nevyrovná. Přitom námět špatný není, potenciál by tam byl, ale to by asi chtělo lepší vedení a herce. 3/10. ()

Likan7

Nudná a dlouhá gangsterka, ve které není překvapivě nejhorší Travolta, ale všechno ostatní. Travolta se tímhle chtěl nejspíš dostat do takovýho toho klubu gangsterek, na které se dlouho vzpomíná. A dopadlo to přesně naopak. Absolutně nezajímavá nuda. ()

Shitonit

Vzhledem k tomu, že Gottiho bijografiji mám vcelku zmapovanou, a čet jsem a viděl jsem snad všechno co vo něm bylo napsaný a natočený, nemohu jinak než konstatovati, že i přes úmornou snahu pana Travolty předrsňákovat svý nejdrsňákovatější grimasy, i přes nekonečný píčování fakování atp (atakpodobně) se jedná o tak strašnou hovadinu, ne-li přímo sračku, ve který kdyby se všici zůčastnění zasněně a tiše s purpurou na péru jebali navzájem do zadku, bylo by to patrně stravitelnější. ()

Zombiepod

Od Gottiho som očakával oveľa, oveľa viac, no béčkový režisér nebol dobrou voľbou. Z filmu sála veľmi slušná gangsterská atmosféra a Travolta si svoju rolu nesmierne užíva, ale lacná réžia s nepríjemne rozsypaným scenárom z tohto filmu žiadneho nasledovníka DePalmových či Scorseseho diel nerobí. Najhoršie to predsa len nebolo, istý nádych mafiánskej elegancie a zopár kvalitných surových popráv to má, no kvalitatívne televízny formát zakopáva celý film hlboko pod zem. Priemerná gangsterka, pri ktorej mi je až smutno, že jej potenciál nebol využitý ani z polovice. ()

Mamlas odpad!

Travoltovu exhibici doplněnou neustálým blbým tlacháním jsem vydržel sledovat jen 17 minut, z toho 17 minut mě to nudilo a zejména otravovalo. ()

vipeerr

ač je postava Johna Gottiho velmi poutavá, a John Travolta skvělý herec, není to ono. Nemyslím si, že je to nejhorší film roku ale určitě si tady mohli daleko více pohrát ze strany režie..Travolta se svými zkušenostmi zahraje lecos, tohle umřelo už ve vedení a herecký výkon to nemohl zachránit. 50% s odřenýma ušima. ()

curil

Filmy s námětem historek o americkém podsvětí a mafii můžu od doby příběhů s Edwardem G. Robinsonem. Na film jsem se vyloženě těšil, protože John Travolta je i u mě ideálním představitelem klasického bosse. A navíc v podání Pavla Trávníčka v dabingu, co víc si přát? To sedí jak zadek? na hrnci! Samotný příběh provází hlas Johna Gottiho, v anotaci je uvedeno syna, což upomíná na gangsterky podle Raymonda Chandlera nebo Dashiella Hammeta, klasika románu americké tvrdé školy. Glosování děje hlavní postavou nepostrádá humor a diváka obecně informuje o událostech, které pro obsáhlost nemohou být uvedené na plátně. Prostě gangsterka jak má být a když jde o rekonstrukci života skutečné osoby, lze jen chválit. ()

Zemřela herečka Kelly Preston

Zemřela herečka Kelly Preston

13.07.2020

Herečka Kelly Preston zemřela ve věku 57 let po dvouletém boji s rakovinou prsu. Zprávu přinesl její muž herec John Travolta. Preston započala svoji kariéru v soap opeře Capitol, k jejím nejznámějším… (viac)

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

Nejhorší filmy roky vyhlášeny

23.02.2019

Zlaté maliny (v angličtině zkráceně Razzies) jsou ocenění za nejhorší filmy roku, které jsou každoročně „slavnostně“ udíleny den před Oscarovým ceremoniálem. Letošek pak nebyl výjimkou a byť nás ty… (viac)