Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Yardak

Akční výplach! Guilty pleasure roku!:D Největší akční střílečka z Prahy a největší ostuda české policie:))). Ano, to je The Gray Man. Ryan Gosling je prostě sympaťák, kterému toho nesmrtelného "šedého" agenta věřím. Další herecká sestava je též fajn, proto těch 120 minut je zvládnutelných, poněvadž se stále něco děje a akce střídá akci. Scénář má sice pár okýnek, ale v rámci žánru se to dá ještě ustát. Jak říkám, tak je to opravdu guilty pleasure zejména za ty scény z Prahy. Běžím pro knihu a doufám v prokračování. Hodně slabých 5 hvězd...a taky protože je dneska klasický pracovní čtvrtek!:o) ()

rollman1

Po akční stránce, je to bohužel průměr. Nečekejte nového Bonda nebo Ethana Hunta. Akce je zcela rutinní a nepřináší vůbec nic nového, ba si myslím, že se ani moc nesnažili s nějakou choreografií. Je vidět hodně zeleného plátna a občas film za 200 mega vypadá jako Power Rangers. Až na scénu v Praze, která je nějakým způsobem i dobře natočená a celkem zajímává aspoň pro nás čechy, se nedočkáme ničeho, co bychom si rádi pustili znova. Herci jsou sympatičtí, hrají co musí, ale nejvíc vyčnívá Chris Evans, který si zápornou roli chlápka s pornoknírem vyloženě užíval. Gosling je uvěřitelný, ale přesto bych tam radši viděl někoho jiného. Zbytek jsou menší role a nepříjemně mě překvapilo málo prostoru pro Annu De Armas, která zde moc nepředvede (V Bondovi měla méně prostoru, ale ukradla si scénu pro sebe). Takže proč ty 4*, když jen samá negativa? Protože, kdo moc nečeká, nebude zklamán. Já přesně věděl, do čeho jdu a celkem rychle mi to uteklo, bavil jsem se tak nějak slušně a hlavně jsem to bral jako jednotný event na páteční večer. To přesně Gray Man totiž je. ()

BMW12

Za mě neskutečná akční jízda. Tolik výborně natočených akčních scén v různých lokacích, samozřejmě mě nadchla přestřelka v Praze. Skvělá kamera, fantastický Chris Evans, kterého v roli klaďase vhodně doplňoval Ryan Gosling, a potěšili i Ana de Armas a Billy Bob Thorton. Scénář mi přišel také fajn, bylo to hezky promyšlené. Bratři Russoové natočili perfektní akční film a já tomu nemám co vytknout, napětí od začátku do konce, za mě super podívaná. ()

rikitiki

Už chápu krátké zhodnocení k filmu, které na mě vyběhlo na FB: „A Oscara získává …. tramvaj číslo 11!“ Po zhlédnutí snímku se pod to podepisuji. Tramvajová přestřelka křížená s honičkou je asi nejzapamatovatelnější část filmu. To, a ještě snad dederácký knírek Chrise Evanse. Jinak jde o sterilní, umělohmotnou a především zaměnitelnou přehlídku klišé o agentovi s povolením zabíjet, leč se zbytky svědomí, a boji proti mocné a korupcí prolezlé mašinérii. Nemá cenu více rozepisovat. Ocenila jsem uznání připravenosti české policie, která během chvilky naběhla do akce s kulomety a bvp (nebo co to bylo) na Alšovo nábřeží. A je mi líto, že Ryan Gosling utápí svůj talent v určitě dobře placených, ale bezmyšlenkovitě komerčních projektech. SHRNUTÍ: Snad to aspoň zvedne turistický ruch. ()

honajz

Tak jako hezké, že Praha tu představuje Berlín, Vídeň a nakonec přece jen dokonce i tu Prahu... A že Bob Thorton vypadá spíš jako Honza Čenský, ale ten asi zrovna neměl čas roli vzít... Popravdě nevím, co k tomu napsat. Kdyby se to aspoň nebralo tak vážně a celé se to pojalo z nadhledu, sebeparodicky, jako třeba původní bondovky. Jenže tohle se tváří nesmírně seriozně, mydlí to vedle sebe jedno klišé vedle druhého (když už se šéf stará o neteř, tak ta musí mít kardiostimulátor; náhle prohlédnuvší Tamilec; souboj za ranního úsvitu atd., atd.), a jestli takhle funguje CIA, se divím, že se nerozložila dávno zevnitř. Nakonec ani o ten disk vlastně asi nešlo, protože ti opravdu zlí nakonec potrestaní nebyli. Asi se chystá druhý díl. A jinak mě už fakt nebavilo, jak do něho mohou bodat nůžkami, nožem, skalpelem, do boku, do ramene, do nohou, a on furt v dokonalé kondičce. Ne že by na tom akčňáky nebyly často postaveny, ale fakt nebudu věřit tomu, že někdo přežije výbuch letadla nebo tramvaje jen s drobnou oděrkou na obličeji. Navíc Gosling není Seagal nebo Stallone. Nebo jedna borka s pancrfaustem naběhne do zámku a všechny tam vystřílí - sama? Kdyby se to aspoň nebralo tak vážně... ale to už jsem říkal. Btw, být řidič té tramvaje, tak dávno vyskočím ven, ať se kluci kočkujou na zastávce. ()

HellFire

Jestli někomu nešlo do hlavy, proč se Netflix začíná nořit do propadliště dějin, tak teď je to myslím jasné. Narvat obrovské prachy do produkce nechutně generických filmů vás prostě položí na lopatky. V tomhle případě dostali bratři Russové 200 melounů, aby si natočili špionážní thriller. Goslingovi a Evansovi přistálo na účtu dvacet míčů (což by jim v Hollywoodu dneska nedal žádný producent, speciálně v případě nezavedené značky) a šlo se do akce. Jenže scénář je prostě tragický a film vypadá, jako kdyby ho někdo narval do pračky, zapnul program a nechal ho točit se dokola půl dne (což podtrhují všudypřítomné záběry z dronu). Režiséři (nejen) Infinity War a Endgame si udělali výborné jméno, ale v poslední době to spíše vypadá, že jejich výkony u Marvelu byly dílem náhody nebo byl jejich podíl na konečném produktu minimální, protože Gray Man je naprosto obyčejně natočený film bez špetky napětí. Bohužel ani herci nejsou ukočírovaní a kromě hlavní čtveřice sledujeme naprosto nevýrazné výkony (Goslin se bůh ví proč tváří pořád stejně za v každé situaci). Celé to působí jako předražený televizní film, který se snaží diváka oblbnout spoustou lokalit, aby si nevšiml, že půlku stopáže vyplňují prázdné kecy a hovory po telefonu. Potěšila jenom scéna z Prahy, která byla na filmu to nejlepší, až na akční scény, které, jak je dnes zvykem, stříhal fanoušek epileptických záchvatů. Mimochodem, kdo řídil tu tramvaj? Velmi odvážný zaměstnanec Dopravního podniku? ()

TheEvilTwin

Úplně přesně tedy nevím, z čeho pramení mezi diváky obecná nespokojenost nebo co očekávali, ale já čekal nadprůměrnou akční řezbu a víceméně jsem ji taky dostal. Jasně, některé CGI působí otřesně, výraznější point filmu taky chybí a nejde o nic převratného, ale v rámci žánru bych řekl, že dostačující - akce je dost, děj odsýpá, hlavní herecká trojka je skvělá a celá tahle ultimátní 1v1 mela mě držela v zájmu od začátku až do konce. Za týden nejspíš zapomenutelný film, ale pro aktuální zabavení víc než dobré. A uspokojivé naháněčky po Praze jsou už jen třešničkou na dortu. ()

hansel97

Nejvíce generický akční film, nepříliš povedená akce, jediná zajímavost je tu Praha. Naprosto nevykreslený zloduch a hrdina, kterým nedokážou dodat šťávu ani Gosling a Evans. Anna de Armas zoufale nevyužitá. ()

Jenda

OK - to je na jedno shlédnutí a je to nemlich to samé, co v každém jiném netflix akčňáku, akorát u toho tady jsou ještě čeští policajti, kteří působí jako uplný trumpety. Za měsíc si nebudu pamatovat jedinou scénu, stejně jako si nepamatuju nic z dalších akčňáků od Netflixu, vyjma jejich obsazení. Čas najít někoho, kdo dokáže napsat zajímavej scénář... Dnešní akční filmy mi začínají připomínat epizody Power Rangers - ty taky byly vždycky jako přes kopírák, akorát tady to víc bliká a vybuchuje. ()

JASON_X

Víte, jak superkomando superspeciálních superžoldáků likviduje cíle určený k likvidaci? Jestli teď čekáte nějakou sofistikovanou metodu, jste na velikým omylu. To si to takhle za bílýho dne přihasí ve dvou nablejskanejch škodovkách na Žižkov, rozkraví svoje bouráky přímo uprostřed náměstí, vystoupí ven, vytáhnou obří rychlopalný kvéry a začnou to normálně natvrdo sypat do oken bejváku, kde se ten jejich cíl údajně nachází. Když vystřílejí zásobníky, mrdnou tam ještě pro jistotu nějakej ten granát, a pak jdou teprve v klídku dovnitř vomrknout výsledek. Hustý, co? A chvíli na to se pak u Rudolfina i jinde rozpoutá nefalšovaný válečný peklo v ulicích, jaký znaj diváci možná leda tak z Mogadiša. Tucty ozbrojenců a polišů to do sebe kropí hlava nehlava a odsíraj to i kolemjdoucí a kaštani v tramvajích (a propos kdo vlastně jakoby řídil tu splašenou tramvaj??). Prostě mozkorvoucí masakr a la Bond, James Bond, nebo spíš Wick, John Wick. Ale přijmu-li tuhle obludně retardovanou pražskou kapitolu (stejně jako i všechny další kapitoly) coby úmyslnou nadsázku, jedná se o plnotučně zábavné, záživné, výpravné, pohledné, svěží, zkrátka prvoligové akční béčko, se spoustou  chutně vypečených gagů, s dobře hláškujícím Goslingem a s takřka comicsově zkarikovaným psychopatickým záporákem Lloydem. Škoda jen nedomrlého závěru; že by se už počítalo s dvojkou? ()

luka4615

Tak tohle je tedy ten nejdražší a nejambicióznější snímek z produkce Netflixu? No teda! Vypadá to totiž, že jsem dvě hodiny bezmocně protáčel oči u zcela jiného filmu, jelikož to co jsem viděl já tak velkolepě a epicky skutečně nevypadalo. Bratři Russoové se po úspěšné štaci u Marvelu rozhodli natočit adaptaci známé knižní série, jež umně balancuje na hraně snesitelného béčkového podání, které nestíhá nudit a poměrně slušně zabaví. Bohužel, to samé se nedá říci o stejnojmenném filmu, který je jedním slovem stupidní. Herci nemají moc co hrát protože jejich charaktery jsou děsivě ploché, scénář je naivně průhledný a film obsahuje až moc záběrů z dronu společně se šíleným střídáním lokací. To všechno v kombinaci s neúměrnou délkou, prapodivným střihem a překvapivě skoupou akční stránkou činí ze snímku The Gray Man velmi podprůměrný počin, na němž zaujme snad jen úvodní akce v Thajsku a vysokooktanová sekvence v Praze. Avšak přiznejme si, že za téměř 200 milionů dolarů snad každý čekal o pořádný parník víc. (Netflix) „Extra ten million to the first guy to put a bullet in this Ken doll's brain.” ()

Earl_23

Ty scény z Prahy potěšily, ne že ne. Vždy jsem beztak chtěl vidět, jak Goslinga srazí jedničkový Superb a za zvuků německých houkaček ho sebere Policie ČR. Ale vážně - bylo to špatný, ani toho Goslinga to nebavilo. Potenciál tam byl dobrý, ale nejde to vůbec brát vážně, protože se z toho Avengers pro dospělé (skoro dospělé). Nereálné, nelogické, zbytečně dlouhé. Ale mohla z toho být fajn komedie. Stačily maličkosti. Třeba aby si Gosling po ošetření na veterině vzal po dezinfekci pro psy a injekci ještě za odměnu piškotek. Pak by to bylo o něčem úplně jiném, protože by to skvěle zapadlo do dalších nechtěně úsměvných situací. ()

Morholt

Tak už v trailerech se to tvářilo jako nabušená jízda s přepálenou akcí, která si z Bournea bere intenzitu a Bonda nadsázku. A přesně takhle to dopadlo. Příběh sám o sobě není nějak objevný. Hlavoun ze CIA se snaží, aby nevyšlo najevo kompro a neváhá sáhnout k jakýmkoliv praktikám. Ale děj je vlastně jen kulisou pro střílení, mlácení, vybuchování a demolování pražských ulic. Do toho sem tam Gosling upustí nějakou hlášku, přičemž Evansovi, který je mu neustále v patách, nezmizí z tváře ironický a samolibý úsměv. Celkově je to takový chlapácký film, kterému snad chybí jen erkový rating. Sice jsem nedostal nic víc, než jsem čekal, ale i tak jsem nadmíru spokojen. 80% ()

Lucasion

Moc nerozumím všeobecné kritice na Gray Mana. Ten film splňuje vše, co byste od špionážní akce čekali. Velmi kvalitně šlape ve stopách Bayovek nebo Missions Impossible. Bráchové Russo akci umí a Gray Man jí má velmi podařenou. Zničí nám Náměstí republiky, Rudolfinum a Žižkov. A to se vší parádou. Pražští policisté dostanou safra zabrat. I když mám Goslinga rád, tak mu toho Bonda, který zvládne vyhýbat se kulkám, bombám a zmlátí dvacet chlapů moc nevěřím. Ana de Armas rozhodně potěší, víc téhle holky prosím. A i když všichni máte Chrise Evanse zafixovaného jako Kapitána Ameriku, tak mu prosím dávejte ty záporné role. On hajzla hraje naprosto špičkově. Mě Gray Man rozhodně sedl. Akční thriller, který se s tím nemaže. Není stupidní, má šťávu a nezastaví se za celé dvě hodiny. Navíc tam je i to patriotské srdíčko. Za mě rozhodně velké plus a těším se na dvojku. (85 %) ()

ScarPoul

Gosling a Armas fungujú. Hoci chémia medzi nimi je pod bodom mrazu. Julia Butters hrá, aby dostala ďalšiu úlohu a až na tie uvedomelé prejavy jej ten krik a strach verím. Thornton klasika. Čo je ale úplne neznesiteľné je prehrávajúci Chris Evans. Takto to dopadne, keď si herec, čo je typ snaží vydobyť charakter. Je smiešny, nefunkčný a nudný. Na to, že sa malo jednať o najdrahší snímok je tento film až bohapusto fádny a bez nápadu. Čo je na tvorcov čo svojho času robili obstojné Marvelovky smiešne. Očividne tu niekto nemá talent a začína sa to zisťovať. Generické a v zásade ľahko zabudnuteľné. Nemá to vo svete v ktorom existuje Tom Cruise a jeho akčné filmy, absolútne čo ponúknuť. Hodinu sa to ešte ako tak drží, ale potom to s každou ďalšou minútou je nie len predvídateľné, ale aj nudné. Najviac zamrzí množstvo chýb (časové presuny) a nevtipný scenár. Snahu o hlášku v takmer každej scéne je takmer utrpenie sledovať. Sú tam aj ďalšie veci, ale zbytočné sa o tom rozpisovať. Sklamanie a nuda. ()

Lacike

Tie najhoršie neduhy z Netflix produkcií a Marveloviek spojené do jedného filmu. Blééé. Zápletka je v jadre vykrádačka Bournea a akcia vykráda kopu ďalších filmov. Ale na to serie pes. Aj keď o originálny nápad v tomto filme nezavadíte, tak to mohol byť vydarený výplach. Lenže nie je. Postavy sa správajú strašne detinsky. Záporák je prehnane trápny jak z nejakej kreslenej rozprávky. Hlavný hrdina je nevýrazný a jeho vzťah s mentorom alebo s sexy babou vôbec nefunguje. Hlavným mottom je rovnako ako v Marvelovkách nikoho príliš nerozrušiť. Takže aj pri potencionálne drsnejších scénach sa musí vtipkovať, aby to deti ustáli. Dejová omáčka je vďaka tomu hrozne nezáživná. No a akcia je pre zmenu neprehľadný digibordel. Strihá sa doslova hala bala, nenadvezne, vyhadzujú sa snímky a neustále sa zrýchluje, aby tomu sterilnému bordelu dodali aspoň nejakú dynamiku. Márne. Najhoršia je veľká akcia v Prahe. To mohla byť tak skvelá scéna a dopadla tak odporne. Za niečo stoja len bitky Tamilského zabijáka. Síce obsahujú všetky spomenuté technické neduhy, ale napriek tomu v tých bitkách vidno nejaké cool kaskadérske základy. Zvyšok filmu je za mňa odpad. Oproti Red Notice to je lepšie len v tom, že to nepôsobí tak klaustrofobicky štúdiovo, ale vo výsledku je to ešte horšie. P.S: Nakoniec ma už ani Drazic príliš nepotešil. Dobre vedel, prečo sa z filmu spakoval hneď v úvode. 2/10. P.S.2: Kde bol sakra Marek Vašut? Mal behom natáčania Covid? ()

RelaxMan

Průměrný akční film, na kterém vysoký rozpočet není moc znát. Největším plusem filmu jsou herci ( R. Gosling, Ch. Evans, A. De Armas a B. B. Thornton ). Příběh není orginální, ale na druhou stranu jsem se nenudil. Digitální triky místy docela špatné. Chybou filmu, bylo i podle mého točit část filmu u nás v ČR. Vítkov se Žižkou zasazený do Berlína možná nepoznají tupci z U.S.A., ale část evropanů určitě ano. Přitom sochu Jana Žižky ani nemuseli zabírat nebo jí mohli trikově odstranit, když měli takový rozpočet. Co mi ještě vadilo, tak byl ten paskvil tramvaje Škoda 14T na kolečkách bez elektriky. Takovou technologickou vychytávku nemají ani jejich tramky v San Franciscu. Co říci na závěr: Dalo se to, ale čekal jsem od toho o dost lepší film, takže klasika Netflix. ()

BoPo

Netflix chce mať evidentne svoju bondovskú či bourneovskú sériu. Pocitovo priemerné, bez nezabudnuteľných momentov, bez zaujímavých postáv, bez atraktívnej zápletky. Ryan Gosling neni akčný hrdina, ale miestami tá jeho zdržanlivosť fungovala. Chris Evans a jeho bizár knírek nefungovali vôbec. Ana de Armas dostala síce oveľa viac priestoru ako v poslednej bondovke, ale ten bol scenáristom nastavený totálne tuctovo. Neustále striedanie lokalít bolo naozaj prehnané a už mňa ku koncu tie neustále mihajúce názvy miest ani nebavilo čítať. Akcia miestami vizuále podarená. Hlavne zo začiatku bavilo, že je scéna osvetlená len ohňostrojom alebo dymovnicami. Bohužiaľ som zistil, že všetky súboje jeden na jedného sú vždy v tme a mám z toho vlastne polovičný dojem. Digitálne triky rozhodne nevyzerajú, že by malo ísť o film za 200 mega. Chovanie postáv veľmi, veľmi rušivé. Bývalý šéf CIA je na začiatku schopný poslať obrovské vojenské lietadlo s elitným komandom a následne zrazu je úplne bezmocnou obeťou? Ničí sa polovica Európy a nikto to nerieši? Hlášky občas tak strašne smrdeli érou Jean-Clauda, že to až pekné nebolo. Nedokážem si predstaviť, že by som si to chcel niekedy pozrieť znova. Nedokážem si predstaviť, že by som si za rok pamätal, že tento film existuje. ()

Marcos22

Špičková akční podívaná ve stylu třetího Johna Wicka. Jedna originálnější bojová scéna střídá druhou, drahná část snímku se odehrává v Praze a hláškuje se tu jedna báseň. Co chtít víc? Charismatického hrdinu, kvalitní záporáky a dobře vykreslené motivace postav? Tak přesně to u The Gray Mana nechybí. Dvojice Ana de ArmasBilly Bob Thornton tomuhle dobře upečenému dortíku dodává pomyslnou třešničku na vrch. Po šestadvaceti letech od prvního Mission: Impossible, dvaceti letech od Agenta bez minulosti a xXx dostáváme další pořádnou akční řežbu, kde hrají prim ulice matičky měst, alternující mj. Berlín či Vídeň. Jak hrdě si tuzemský divák při sledování snímku připadá, takový pocit by chtěl každý z nás zažívat opakovaně. Netflix to dokázal! Volba, která padla na duo Russoovců se vydařila. V letadlové scéně ukázali, jak skvostně by pod jejich taktovkou vypadalo letošní Uncharted. Akční flák roku a velká hrdost. Tak snad to pro nás byl od Netflixu „jen další čtvrtek“ ;). P.S. Naprosto odpálenej z toho, kolik ty naše tramvaje vydrží =D. Čtyři hvězdy a těším se na pokračování. 👍 (22.07.2022) ()

Hwaelos

Film dělá čest svému názvu. Je tak nějak šedivě průměrný. Jako akční výplach to docela dobře funguje, byť se sluší poznamenat dvě věci: 1) akční scény jsou místy přepálené tak, že by i v MCU působily trochu směšně (zdravíme přestřelku v pražské tramvaji), 2) nečekejte bojové scény jako z Johna Wicka nebo Bourna - tady nedostatky choreografie zakrývá rychlý střih. Ale nebýt toho konce, šel bych i na tři hvězdy - a pak na film nadobro zapomněl. Jenže nelogický konec tam prostě je a nechává v ústech hořkou pachuť. Nejdražší film Netflixu? Ještě se pořád někdo diví, že to není profitabilní služba? ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)