Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Dale

Samozrejme, je to hovadina jak traky a ten šéf CIA vyzerá ako nejaká paródia a celý ten príbeh, že taký magor by mohol tejto organizácii šéfovať a robiť si čo sa mu zachce a nikto by mu nepozeral na prsty. No tá demolácia Prahy stála za to. Ešte tam ostali stáť nejaké budovy? :-D ()

MoiJe

Trvalo mi pol nedele to dopozerať, hoc na nedostatok akcie sa nemožno sťažovať. Asi pretože je dosť neprehľadná. Čo je škoda, Prahy vo filmoch nikdy nie je dosť. ()

joehot

Jen poznámky: Film, ve kterém se stane spousta nelogických situací, jen aby mohlo dojít ke kreativní či vizuálně atraktivní scéně. Jinak basically kombinace Bournea, Wicka, Nájemnejch vrahů a Muže v ohni. Škoda, že si nikdo předem moc nečetl scénář. Neumím se rozhodnout, jestli je Evansova postava špatně napsaná, nebo zahraná. 90 % "vtipů" jsou ve špatným rytmu. Vizitka na Prahu krásná. Slušný tempo. ()

corpsy

Z 200 melónových žuvačiek som čakal trošku viac škody na nehnuteľnostiach a dopravných prostriedkov a rozhodne v menej digitálnom prevedení ( viem, že Matičku Prahu sa nedá naozaj zdemolovať, ale postaviť kulisy sa za tie prachy dali, plus nejakých viac skutočných angličákov na šrotovné ). Ani hlášky nie sú akosi vydarené, cítiť z nich vykalkulovanosť a nie svižnosť. Herecký sympoši tu predvádzajú akčný štandard. Ale čo, dve hoďky ubehli a neprišiel som na akčnom diváckom újme. ()

prkalil

Mně byl ten cpt. America vždycky nějak podezřelej až protivnej - a teď už vím, proč: je to prevít! Jinak překvapivě (pro mě) zábavné (až na slabší závěr). A Stovodův barák zevnitř, aspoň pár detajlkůch! No a Praha má už 3 miliony obyvatel - hurá! To už jsme asi - my Mělničani - jedno z předměstí, musím se podívat, kde je nejbližší metro. ()

agentmiky

Do dnešního dne si živě pamatuji, jak jsem se při ohlášení tohoto projektu na samotný výsledek těšil. Špionážních thrillerů není nikdy dost, notabene pod taktovkou takových zručných režisérů (bratři Russoovi) a s tak parádním hereckým obsazením. Jenže jak postupně vyplouvaly na povrch první fotografie, informace, teasery a trailery, tak má očekávání postupně padala kontinuálně o pár příček dolů, vše na mě působilo velice sterilně. A bohužel...Gray Man ve výsledku neurazí, jedná se o fajn akční jednohubku, kde se nemáte jak nudit, protože jedna nová lokace střídá druhou, o akci není nouze...Jenže... To celkové rutinérství nejde přehlédnout (ambice se pohybovaly v úplně jiných patrech). Herecky asi fajn, ikdyž Gosling po celou dobu stopáže nahodil pouze jeden výraz. Aspoň ten Evans si užíval roli sociopatického záporáka bez jakýchkoli zábran (ten upřímně táhl celý film na svých bedrech). Ana De Armas v roli agentky CIA potěšila. Jak jsem říkal, tak adrenalinových monumentálních sekvencí zde najdete obří množství, ale ta přemrštěná digitálnost mě rozčilovala. Ať už se jedná o pád letadla, nebo o přestřelku (která byla mimochodem dost špatně sestříhaná a ozvučená..škoda, ten materiál vypadal obstojně) a tramvajovou naháněčku v pražských uličkách (otřesné CGI), či o závěrečný epilog v Chorvatsku, tak se mi ta přehnaná vyumělkovanost nelíbila. Doopravdy nepochopím, kam se ztratilo těch 200 mega, tady bych pochopil čtvrtinový rozpočet. A příběhově to též dostatečně nestrhlo, klišé všude, kam se člověk podíval. Vztah Goslinga s tou malou holčičkou byl fajn, ale jsme u toho...Slovo FAJN tak nějak sumarizuje mé pocity po zhlédnutí. Pustit, užít, zapomenout. A nechápu, že z toho chtějí dělat trilogii. Tohle se na kvality Bonda, Bournea či MI bohužel nechytá. Škoda. Za mě dávám lehce nadprůměrných 5,5/10 Zklamání roku. P.S. Aspoň ty bitky s indickou hvězdou Danushem stály za to :)... Po přečtení knihy (které bych dal tak 7,5/10) musím jít s hodnocením dolů (tak 4,5/10). Takto okleštit předlohu, fakticky smutný příběh. Absence napětí, které spočívá v nahánění Gentryho tuctem elitních mezinárodních komand, je tady citelně znát :( ()

baribal odpad!

Tohle je absolutní dno Netflixu, v kontextu lidí kteří se na tomhle podíleli a kolik peněz se do toho nalilo, je tohle shit roku. Vypatlanej děj nezachraňuje ani akce a ani občasný humor. S tímhle přístup bude mít za pár let Netflix zlomek současných předplatitelů a ten zbytek bude měsíčně platit možná tak litr, aby se zaplatili takovéhle ptákoviny, na které měl monopol Steven Seagal. ()

Praxis

Ale jako jo. Čekal jsem to po drtivých recenzích ještě horší. Takhle jde o nenáročnou výplachovku, která se snaží hrát na něco víc - na kombinaci Bonda s Bournem. Ve výsledku je to takový nemastný neslaný hybrid, s generickou zápletkou, ale s geniálním Evansem, který se tu dosyta vyřádil. Gosling se ale také nenechá zahanbit a jeho hlavní hrdina se celkem povedl. Praha si tu zahraje na další tři metropole, aby si pak vybrala tu hlavní roli v podobě teleportující se tramvaje 11 (která danými místy vůbec nejezdí), a která projíždí různými částmi Prahy z naprosto nesmyslných směrů. Ale Amíkům to stačí. Rozpočet byl vidět, ale akci srážel občas nesmyslný střih, podivné kamerové filtry a taky místy překvapivě dost bídné CGI. Russovic bratři, kteří měli rozpočet 200 mega natočili svoje Marvelovky o řád lépe. Tady asi žádný Feige nedohlížel, a tak pokus o novou akční sérii úplně nedopadl. Ale já se celkem bavil. Fajnových 60% ()

ArsenalEagle

Řekl bych, že 10 % hodnocení ubírá ten šílenej rozpočet. Na druhou stranu, jsem s výsledkem spokojenější, než u stejně drahého Red Notice. 2 hodiny slušné akce, pěkných scén z celého světa (které se z většiny natáčely v Praze - Žižka z Baku pobavil) a přímočarý jednoduchý příběh, co díky charismatu postav a množství akce (skoro nonstop) dokázal po celou dobu bavit. Škoda, že střih je občas nic moc, ale vynahrazuje mi to slušný obsazení - řekl bych, že po premiéře Blondcky bude z Aničky plnohodnotná Hollywoodská hvězda prvního kalibru. ()

Vidly10

Očekávání nebyly příliš vysoké, ale dost jsem se na tenhle film těšil. Kvalitní obsazení, oblíbené režisérské duo, vysoký rozpočet a mále svědectví při natáčení v Praze. Ovšem i přesto se mi zdá, že film má velmi mnoho chyb. Spousta chaotických střihů (například scéna v letadle), nepřehledných a tmavých scén (hlavně ve finále) a rozpočet jako by se někde ztratil. Scéna na Žižkově je až odporná a letadlo se taky z většiny nedá sledovat. Co bych chtěl zmínit, jelikož mě to velmi iritovalo, je práce s kamerou. Například skok z mostu do rybníku. Jde o dobrý nápad. Osobně bych ho dotáhl trochu jinak, ale celkově je pohyb kamery dobrý nápad. Jenomže nikam nevede a utne se v půlce… Dále například ve scéně, kdy začíná finální souboj hlavních postav. Kamera kopíruje pohyb padajících postav… jenomže nic podobného dále nevidíme a není tady ani žádná snaha o navázání na tenhle nápad. Poslední věc, kterou bych chtěl vytknout… příliš… mnoho… klišé! Až moc. Klišé k filmům patří a obzvláště k těm akčním. Ovšem zde je jich moc. Objevují se příliš často, mnohdy najednou a občas jsou do očí bijící. Velkým kladem filmu jsou ovšem delší scény. Finální potyčka v labyrintu, celá pasáž před Pražskou operou jsou scény, které jsem s chutí sledoval a měly nápad, měly tempo a byly dobře natočené. Herci taky nezklamali (Anička <3). Gosling, Thornton, Evans i Jessica Henwick odvedli práci dle očekávání a ukázali své kvality. Ovšem o žádný ocenění hodný výkon se nejedná. Zmínit ale musím Julii Butters. Je to mladičká herečka, na kterou strašně často narážím, a která má v mých očích slibnou budoucnost. Overall? Fajn akční film… možná jsem čekal trošičku víc? Lehké zklamání tam je, jelikož to na venek vypadalo lépe… ale na to už si dnes prostě člověk asi musí zvyknout. Nemůžu ale odepřít, že můj zájem přečíst si předlohu stoupl. Za mě 6/10. ()

AffectedFace

Je to takový, jaký jsem to čekal - slabší průměr. Nejdražší film od Netflixu, který je tuctově nepřehledný v akci. Nejlepší scénou za mě bylo letadlo, kde jsem nějaké to napětí pocítil. Jinak se jedná o rutinní podívanou, která nemá skoro žádné zajímavé postavy, dialogy, ani celkové vyprávění. Russo brothers to nejspíše natočili dobře, ale editoři vše dojebali. To samé produkce, která se rozhodla udělat film PG-13, takže všechno působí hrozně uměle (viz. throat slit, chodba plná mrtvol bez kaluže krve, to tam spí?). Ryan Gosling podal dobrej výkon, ale přece mi jenom do snímku úplně nesedl. Chris Evans hraje úplně zahozenej character a upřímně jsem ho chtěl vidět aspoň při akci v Praze, no radši sedí za monitorem a mele nesmysly. Milovník akce bude lehce usínat, protože existuje spoustu dalších snímků, které byly i s podobným tématem natočeny parádně (viz. Extraction). Ale jako jednohubka snímek slouží celkem dobře, akcí se i přes nepřehlednost nešetří. Třetí hvězdu dávám čistě za Ryana a naší Českou lokalitu. Slabší tři hvězdy. ()

Colby Sawyer

Koukat na film z produkce Netflixu je jako jít do moshpitu bez bot. Jistá pravděpodobnost, že to bude super tu je, ale mnohem reálnější je, že to bude bolet a člověk bude rád, když to konečně skončí. Gray Man není zdaleka tak špatný, jak ukazují recenze. Pravdou je, že ve světě, kde máme Bonda, Ethana Hunta, Jasona Bournea či Johna Wicka, musí mít tvůrci velkou odvahu, aby vypustili do světa něco takového, protože od konkurence dostává Goslingův Six pěkně na prdel. Samo o sobě se to dá ovšem zvládnout celkem v pohodě. Psát esej o kterémkoliv charakteru bych nechtěl, protože překonat hranici tří vět by bylo nemožné, ale herci jsou fajn. Scénář je béčkový a mohl by být o něco “filmovější”, takhle působí poněkud roztrhaně. Akce je celkem povedená, není to sice žádný zázrak, ale zabaví obstojně. Těch 200 mega jsem tam sice neviděl, protože zřejmě z příliš velké části skončily v kapsách zúčastněných a ne nutně ve filmu, přesto to lacině nepůsobí. Green screenu bylo moc a nebyl kdovíjaký, stejně tak střih byl vyloženě špatný. Po Endgame jsem holt od Russových čekal víc, ale jako začátek potenciálně fajn série to postačí. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)