Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Timak

Tak je to vlastně úplně stejný jako Extraction. Jen je tam navíc Chris, kterého jsem si fakt užil. Ryan, již tradičně, toho moc nenamluví, což je vlastně taky hodně fajn. No a největší prdel je, že v Ázerbájdžánu mají jezdeckou sochu Žižky a ve Vídni jezdí našimi vlaky, to mě vážně pobavilo. ()

Blue.Poison

Tak dokonalý spojení hudby a obrazu už jsem dlouho neviděla. Za obě scény s písničkou Silverbird dávám hvězdu navíc. Ta pomalá a gradující hudba, která podkresluje akční scény, je boží. Nemůžu to dostat z hlavy. ()

Natabar

Slabý odvar křížence Bourna, Bonda a MacGyvera. Dějová linka slabá, akce chabá, herecké výkony (až na Evanse) zapomenutelné. Typický film, u jehož sledování moc dobře víte, že už ho nikdy znovu koukat nebudete. A ze závěru ve mě silně klíčí podezření, že Netflix předpokládá pokračování. Brrr. ()

VanTom

Rozmáchlá superagentská naháněná střídá prostředí natolik zbrkle, až to vypadá, že z Berlína do Vídně se autem dostanete za 20 minut, dojem časového rozpětí tudíž dostává na frak. Vlastně něco souvislého rozehraje poprvé v Praze, ale stojí to za to – jak masakr před Rudolfinem, tak explozivní honička v/na tramvaji (trolejím navzdory). Ale zase, veškerou akci stříhá hrozně zběsile (= ne úplně přehledně) a v divokých kamerových náletech se přímo vyžívá. Hlavně ani chvíli nezpomalit! Nicméně postavy jsou napsané dobře (Chris Evans si svého nebezpečného magora vychutnává), dialogy mají šmrnc a výprava je podle mě vidět, čili za mé nenáročné já spokojenost na šedivé 4 *. ()

Sany33

Príbeh: Program Sierra posiela svojich agentov na misie kam už federálna moc nemôže. Čo ak sa ale jeden z agentov stane pre agentúru nepohodlný. Herecké obsadenie: Najväčším lákadlom filmu bolo práve ono herecké obsadenie a paradoxne nežiaril chladnokrvný Gosling alebo Evans so svojím kubánskym knírkom ale krásna Ana de Armas, ktorú si v poslednej dobe začína dosť všímať a dosť sa mi páči. Prevedenie: Nečakal som, že od Netflixu dostanem niečo šité priamo mne na mieru, niečo čo ma pohltí či už atmosférou alebo príbehom. V koncepte sa nejedná o nijaké veľdielo ale našlo si ma to v optimálnej nálade a neuveriteľne som si to užil. Pocity: Film ma bavil od začiatku do konca. Množstvo CGI sekvencií, množstvo super akčných hlášok a charaktery postáv zahrané dokonale. Ja nemám čo by som vytkol. Pridaná hodnota: Bratia čo mali na starosti Avengerov si strihli akčnú pecku. 93% ()

JohnSmith

Tenhle film měl tak obrovskou reklamu, že jsem se fakt nemohl dočkat. Bratři Russo, Chris Evans, natáčení v Praze, prostě paráda. O to víc mě mrzí výsledek. Akce natočená moc pěkně, Praha moc fajn i když si ta tramvaj jezdila jak chtěla, ale to je fuk, jen Pražáka to prostě bije do očí. Mělo to spád, nenudil jsem se a Evans naprosto boží. Proč Teda tři hvězdy? Na to, že to má být nejdražší projekt Netflixu, tak jsou triky dost odfláknutý, kamera byla chvílemi tak zběsilá až byla příšerná a posledním hřebíčkem do rakve byl Gosling. Nechápu co na něm všichni vidí, tady svého klaďase naprosto nezvládl a vedle Evanse působí jak hadrový panák. Škoda. PS: Nevěděl jsem, že v Baku mají taky sochu Žižky 😁 ()

blackJag

"KDYŽ SE KÁCÍ LES, LÍTAJÍ MRTVOLY." Ne že bych byl u vytržení, přesto, v intencích jiného nedávného "díla" z produkce Netflixu (ano, mluvím o SPIDERHEAD), je to vyloženě v pohodě. Ty prachy na tom jsou znát, herecky to v podstatě štymovalo, není to nudné, co zamrzí je ta neuvěřitelná ohranost celého příběhu - na tom nebylo původního ani co by se za nehet vešlo. Všechno bylo k vidění jinde (a docela nedávno) a všechno bylo k vidění lépe. Neoddiskutovatelně, sorry chlapci... 60% ()

WincKruspe

Tohle patří k tomu lepšímu, v rámci záplavy filmů posledních let typu: vypni mozek, nepřemýšlej nad logikou a zírej. Skoro nepřetržitá akce, žádný zbytečný vykecávání a málo hluchých míst. ()

strelenaL

Film je to průměrný a myslim si, že úplně zbytečně. Námět měl velký potenciál ale bohužel ho bratři Russovští trochu víc odflákli, což je škoda. Na film jsem se těšila a věřila jsem že se film povede a bude to kasovní trhák na léto...bohužel :-( se tak nestalo... nicméně hanit ho uplne odpadem si myslim nezaslouží díky 2 věcem a to skvělá pětka Gosling, D' Armas, Evans, Page, Thorthon. Věc druhá dej zasazen do Prahy. A uprimne nejvic akcni skvela scena filmu ktera opravdu chytla byla prave ta u Rudolfina posleze tramvají, jinak byla skoda ze ostatni bojove sceny byly ve stinu, ci noci... Co se tyka postav Gosling uveritelnej sedej agent a pro me trochu prekvapeni ze to zahral tak skvele...nevim proc ale mam herce spojeneho s jinymi typy postav nez akcnim superhrdinou. Milovany Chris Evans je proste sazka na jistotu, je to proste chameleon ktery umi zahrat i padoucha, jeho zaporak se slizkym  knírkem nejde nemilovat. Ana nedostala dle meho tolik prostoru i kdyz je to skvělá herecka plati taktez u Billyho Thortona. Hudba mi prisla trochu mdlá i kdyz korespondovala s dejem. Secteno potrzeno za me 70% coz je pro me opravdu prumer, film se asi nebude libit kde komu protoze ocekavani a medialni masaz byla velka ale ne uplne odpovidajici. Jen doufam ze pokud se netflix rozhodne tocit zase nejaky velky blockbuster film bude stat pri zemi a natoci konecne neco skveleho ze si sedneme vsichni na prdel a cely Hollywood taky. ()

ondraondra

Včera večer jsem se na to mrknul a dnes ráno jsem polemizoval nad tím, jestli jsem to opravdu viděl, nebo to byl jenom mlhavý sen. The Gray Man je totiž zapomenutelný film, který působí prázdně a zbytečně. Ale kdo by čekal něco jiného od Netflixovského blockbusteru za 200 milionů. Taky jsem moc nepochopil ty rychlé záběry z dronu, které vypadají dost hnusně a amatérsky, stejně jako ten podivný skok z letadla. Naštěstí to táhnou dvě hlavní herecké hvězdy, což je sice fajn, ale mám pocit, že to je jediné pozitivum na většině akčních hitů od Netflixu. Jo a Ana de Armas je tu taky, kdybyste náhodou zapomněli. Na závěr musím říct, že Prahu jsem si fakt užil, akorát absence Marka Vašuta mě trochu mrzí. 6/10. ()

drackula

Aj keď bol príbeh od začiatku otrepané klišé, vcelku som sa bavil. Potom sme sa ale presunuli do Prahy a tam sa dianie odtrhlo z reťaze tak obludným spôsobom, až to začalo byť komické. Záver už bolo len monumentálne zmätkovanie a snaha nejako to upratať k aspoň trochu logickému záveru. 60% Netflix ()

ghatos

Verbala nemusím, ale popsal to přesně. Já se hecnul na to jen kvůli Praze a škodolibému potěšení 🤷. Súdruh Žižko čnějící nad Žižkovským Baku...tím mě potěšili a nejen tím 🙂👍. Film bakelit, drahý shit, stopáž neúměrná... lepší by bylo, kdyby Gosling chodil po pražských restauracích/hospodách a natočil se o tom dokument 🤷🙂. Tam bylo/je akce a zábavy...🍻😄. 38%. ()

vyfuk

Kupodivu mám jen málo výtek. A nějakíé jsou naprosto debilní. Jedna na bázi toho, že za Prahu se vydává půlka Evropy a je to pro Čecha strašně chaotické, krom toho Vídeň (Praha - prostě jako ze Švejka) vypadá jako Barcelona, ale neřeším. Spíš mě vždy dotástávala ta přeakčnělá kamera atd. Krom toho docela zvláštná vývin ve scénáři na začátku a celkový styl vyprávění. Ale jinak nemám extra, co vytknout. Jako 59 % bych tomu asi fakt nedal, ale konkurenci Bonda bych tomu sám nedával. Když už tak protože, by Bond tak klesl. ()

Hollohlaway

Prachy moc vidět nejsou, to rozhodně. Celý je to navíc takový mdlý, byť je akce v podstatě dost, není nijak extra zajímavá, snad jen jízda pražskou tramvají je jak od Kulhánka. Navíc je dost zběsile sestříhaná. Jinak scénáři zoufale chybí švih humor a něco originálního. Chris Evans si záporáka užívá, taky Ana de Armas je rozkošná a zároveň slušně uvěřitelná, zato hlavní hrdina moc neohromil. Jestli tohle má být konkurence MI nebo Bourna, tak to se musím zasmát. Ve výsledku to nebylo zas tak špatný, ale překvapivě často jsem se nudil, což bych asi neměl. ()

earl hickey

Prostě velice dobrej akčňák. Pokud to tak budete brát, bude vás film bavit. Navíc prostě zbožňuju Anu. Ryan taky dobrej a Evans, fakt hustej záporák! A Praha mě taky ve filmu bavila. ()

Anet21

⚪Asi spoilery.⚪Úvodom, verím, že kniha (zatiaľ som ju nečítala) musí byť slušný brakový thriller, ktorý má dynamiku, špionážny premisu a silnú hlavnú postavu. Akurát, že do tohto predraženého filmového dielka sa nedostalo skoro nič z toho.⚪Celý film pôsobí ako strašné béčko, pri ktorom aj takých 96 hodín pôsobí ako vysoké umenie. Najprv, tá skoro reťazová kompozícia, ktorá v každej kapitole skáče geograficky s hrdinom je možná a snáď funkčná na platforme knihy, ale nikdy nie filmu - lebo potom to pôsobí uponáhľane, zbrklo, každých 10 minút sa postava nachádza v inom štáte, čo ešte pre tých najhlúpejších Netflix zdôrazní obrovským titulkom s názvom miesta na celú obrazovku.⚪Za ďalšie postavy - casting robil asi niekto po známosti, inak totiž nie je jasné, ako mohol hlavnú úlohu dostať Gosling, ktorý sa na podobné úlohy typovo nielenže nehodí, ale ani s nimi nevie pracovať. To isté platí o Evansovi, ktorého psychopatický zabijak je uveriteľný asi ako hranie choroby dieťaťom, ktoré nechce ísť do školy. Rovnako herec z Bridgertonu v roli sociopatického riaditeľa svojím prejavom a občasnou mimikou a gestikuláciou pôsobí skôr ako Ch. Tucker zo Zľavomatu.⚪Efekty v tomto dielku ani nestoja za reč, všetko je neprehľadné, efekty pri páde lietadla či náraze električky do budovy sú vyložený vtip, rovnako ako ohňostroj, pri ktorom sa zdá, že dym sa použil na zakrytie nedostatkov. Rovnako mizerná je aj akcia, bitky a ich réžia a choreografia, nielenže nie je skoro nič vidieť a všetko je neprehľadné, ale zároveň je všetko neskutočne neinovatívne, zápasy neobsahujú nič podnetné, čím by sa na ne dobre pozeralo. Zlatý Bourne a bitka v sprche.⚪Keď už sme u toho, divák by mohol namietať, že väčšina premisy pôsobí ako vykrádačka J. Bourna, no tu si treba uvedomiť, že v krimi literatúre je tento typ špionážnej subžánrovky veľmi často používaný a mnohé motívy sa opakujú. Druhá vec sú ale už vyslovené nezmysly, ktoré neprejdú ani v brakovom románe typu: tajní agenti zneškodňujúci iného agenta začnú strieľať na ulici plnej ľudí a upozorňovať na seba, následne začnú strieľať i na prichádzajúce policajné autá a policajtov, strieľať hlava-nehlava civilné autá, objekty atď. Bože...Ono asi malo logický význam, že toho Bourna niekto zneškodňoval sám v hotelovej izbe alebo v poli na samote, pretože to potom pôsobilo oveľa uveriteľnejšie a komornejšie, však? Táto scéna je scenáristický prepal, vďaka strihu ešte obohatená o klišé perly ako: ,,To je tak ťažké niekoho zabiť?"⚪To, že film chce, aby divák súcitil s postavami, i keď reálne nepozná vďaka urýchlenej narácii ani jednu je vrchol, rovnako ako záverečný pästný súboj s ,,naženiem si psychologizáciu postavy traumou z detstva," pri ktorom by bolo asi o 100% uspokojivejšie, keby dotyčného naozaj zabila mladá sniperka.⚪Zaujímalo by ma, kedy si už scenáristi uvedomia, že to, čo funguje v knihe ako médiu nikdy nebude rovnako fungovať vo filme a naopak. Zdá sa, že to stále nechápu. A dúfam, že Mitaš za ten štek aspoň dostal dobre zaplatené.⚪ () (menej) (viac)

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)