Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

666Carnage

Přišel večer všichni usnuli, tak jsem si řekl, že si pustím nejdražší film Netflixu. Rozvalil se na gauči a nechal se unášet akční jízdou. Nemám s filmem žádný větší problém. Ano není to tak skvělý jako Hunt a jeho MI sekce. Taky to není takový drama jako Bourne a rozhodně neuvidíme 25 dílů jako u Bonda. Musí se nechat, že akce byla povedená, svižná a občas nápaditá. Sice nevím proč to stalo takový prachy ale jedno vím jistě. Jako fanoušek akčních snímků jsem se dobře bavil a taky klidně uvítám další díl. Akční scéna v Praze byla hodně v topu. Evans je hodně slizkej a Gosling hrál agenta uvěřitelně a i mě občas pobavil. 70% ()

iXtr3m3

Dám štyri hviezdy, ale slabšie. Toto bol najdrahší Netflixácky film? Podobne ako pri Red Notice nevyužili potenciál. Uvidí sa pri druhej časti. Jasné, akcia v Prahe bola super, ale bola lepšia ako samotný záver. Žiaľ aj Six Underground sa mi páčili ďaleko ďaleko viac, aj keď boli lepení len ako hŕtska videoklipov dokopy, ale na efekt a akciu to bola brutal pecka, oproti ktorej je Gray Man s vyšším rozpočtom jednoducho len lepší priemer. A pozor, v zrovnaní s konkurenciou v podobe napr. Mission Impossible, tak to je úplne iná dimenzia kvality, originality, technického spracovania a to podľa upútavky na prvú z poslednej dvojčasti bude posunuté ešte ešte vyššie. Oproti tomu Gray Man napriek megamiliónom pôsobí len ako chudobný príbuzný. Ale ako vravím, nechám sa prekvapiť, lebo svet "Sier" bol zaujímavý, Goslingovi úloha padla, pekne sa do toho aj dostal aj vžil aj pripravil a Chris Evans si strihol ďalšieho ikonického záporáka po menšej úlohe v Scottovi Pilgrimovi. Žiaľ opäť ani hviezdne mená či už pred kamerou alebo za kamerou si Netflix nedokáže v spojení so stovkami miliónov pretaviť do skutočnej megapecky, pri ktorej by ľudia otvárali oči a povedali si, že konečne držia slovo a robia konkurenciu kinám. Žiaľ, takto to nepôjde. ()

borec999

Špionážny blockbuster akčnák, v ktorom Netflix utopil 200 miliónov a je dodnes jeho najdrahším filmom. Dĺžka 2 hodín je prehnaná (film má hluché miesta), akcia je natočená po technickej stránke dobre, ale s výnimkou tej odohrávajúcej sa v Pražských ulicach približne v strede filmu nestrhne ani raz. Scenár je jednoduchý a zameniteľný s hocijakým akčným béčkom. Najväčšiu príčinu neúspechu osobne vidím v hercoch- Ryan Gosling ma vôbec neoslovil a aj keď ukázal že v akcii je použiteľný( akčným hrdinom môže byť dnes už viac menej každý) tak mi chýbala výraznejšia charizma alebo drsňácke hlášky, či pohľady- skrátka niečo čím disponovali typický akční herci ako Stallone, Schwarzenegger, Seagal a ďalší. Šialený záporák v podaní (cielene) prehrávajúceho Chrisa Evansa ako tak ušiel. Na záver musím spomenúť ešte výbornú Anu de Armas, ktorá podobne ako v poslednej bondovke ukázala, že dokáže zaujať ako v akčných sekvenciách, tak aj mimo nich a bola azda jediným hercom vo filme, ktorý ma bavil. Celkovo rutinne natočený akčňák, kde nie je absolútne nič navyše. 45-50%. ()

Zagros

Po delší době jsem si dal ryzí akčňák. Film The Gray Man jsem si vybral především kvůli místu natáčení. Přeci jen je hodně výjimečné vidět podobně velkorozpočtový film v kulisách Prahy. Přestřelka v centru Prahy byla parádní. Myslím tím především právě „naše“ kulisy. Už jste někde jinde viděli rozstřílená auta české policie? :-) Jinak jde o typický film v rámci žánru. Jeden špičkový agent, akce, zrada a začíná boj o život a naháněčka po celém světě. Sice bych mohl vyjmenovávat jednu faktickou chybu za druhou, ale u tohoto žánru to snad nemá cenu. Hlavní cíl byl pobavit a to The Gray Man do puntíku splnil. Na vyšší hodnocení by to chtělo charizmatičtějšího hlavního hrdinu, Ryan Gosling není špatný, ale ještě úplně nedozrál. Některé vedlejší postavy byly charizmatičtější než on. Nakonec nechám tři hvězdy a k tomu jednu navíc za české exteriéry. ()

F.W.Colqhoun

Who's in Prague? / There's three million people in Prague. I don't know all their names... → údaje CIA jsou přesné jako vždy. Žádný Blackbriar, Threadstone, ale Sierra, Sierra Six. Rádoby cool dialogy, cool oblečky, Evans záporák s knírem (který si rekonvalescenci z výplachu mozku jménem Kapitán Amerika viditelně užívá), Gosling opět s Anou de Armas, cool bitky s růžovou dýmovnicí, o padák, rychlost střídání exotických lokací kulometná, Praha jako Praha, ale též jako Baku, Vídeň s Hundertwasserem a Berlín, Budova Národního shromáždění jako německé ústředí CIA, Billy Bob Thornton s vizáží (a hodností) Petra Pavla, citace Schopenhauera a mýtus o Sysifovi ve formě cool kérky.  Bourne light s příchutí tajtrlíkovatějšího Bonda z konce sedmdesátých let. Před pár dny jsem četl o zděšení Ethana Hawka, jednoho ze soudnějších hollywoodských fešáků, z termínu 'content', označujícího audiovizuální díla na streamovacích platformách. Je pravda, že na Čínskou čtvrť nebo Stalkera takové označení příliš nesedí - není to jen 'něco' obsažené 'někde'. Na The Gray Man bratří Russoových pasuje termín 'obsah' beze zbytku: Dobře vyrobený a v jednotlivostech ne úplně blbý, skoro opravdový film. Ve skutečnosti jen načechraná, dvousetmilioónová vata. ()

kukuuuc10

Ani obří rozpočet a kvalitní herní zastoupení nedokázalo uspokojit vysoká očekávání. Možná to stačí pro generaci 15 - 18 let, ale jinak filmy Netflixu potvrzují, že by se mělo s potenciálem lépe zacházet. ()

Litvicek

Na Netflix docela slušný akčňák. Evans mi svým hraním drtil koule a Gosling nasadil rutinní charisma, takže jsem si je vlastně oba slušně užil. Přidej do toho střílení, výbuchy a výjezd PČR (Snad budou mít nový nábor, dost jich tam pošlo) v Praze a máš slušnou podívanou. Ten rozpočet tam sice necítím ale cítil jsem, že jsem se nenudil, bavil jsem se, celé mi to uteklo a vlastně mi to nepřišlo ničím vyloženě špatné a otravné. Jak říkám - Na Netflix dobrý. ()

SpaceOdyseus

Je skoda, ze bratri docela rezignovali na to, co delalo jejich marvelovky skvelymi. Chytre stridani charakter developmentu a kulervoucich akcnich scen. The Gray Man nabizi temer jen tu akci a kulervouci moc neni. Je to barevne, hejbave a furt se neco deje. Ale to je tak vse. Plnivo na streamy. ()

Pat.Ko

Taká klasická americká akčná prestrelka, ktorú si už na druhýkrát nepustite. Tvorcovia podľa mňa si povedali "Chceme proste natočiť iný akčný film. Ako to urobíme?" A potom sa niekto ozval a povedal: "Je to akčný film, proste tam dáme čo najviac akcie, dáme tomu aspoň 2hodinovú stopáž a pohľadáme pár zvučných mien." Týmto som chcel povedať, že akcie je tu veľa, až príliš veľa, zbytočne dlhá stopáž a obyčajný dej. Efekty podľa mňa až tak pôsobivé neboli, najmä v scéne padajúce lietadlo. Aj keď tu máme zvučné herecké mená, podali priemerné výkony. 4/10. ()

Hanys_

Akční film od netflixu začíná být kategorie sama o sobě. Takže uzívaný maglajz, který dokonce i v těch akčních scénách působí nezajímavě (prostě 150. variace na gun-fu).  4/10 ()

pestam

Postavy jsou přiměřeně sympatické a nesympatické, akce je slušná (finální rvačka), ale co je to platné, když je scénář úplně pitomý. ()

HydraCZ

Na poměry Netflixu slušný akční film, ve kterém jde vidět hádám ten obrovský budget, ale v zásadě jde zase jen o příjemnou odpolední podívanou s pár cool momenty. Gosling i Evans předvedli dobrý výkon, ale žádné emoce či napětí se tu nekoná. Russoovci se určitě snažili, zároveň si ale byli jistí tím, co točí. Škoda jen těch častých střihů a velmi nepřehledné akce.  Ale jo, nenudil jsem se. ()

Blondsky

Co naplat, když máš dobrý herce a sympaťáka Goslinga, ale jakmile z něj uděláš postavu, o kterou se ani na vteřinu nebojíš a prochází jednotlivýma akčníma pasážema filmu s obtížností „lehká”, jak kde v jaké videohře, tak to není úplně ono. Jasně, akce je povedená, ve finále výborně kontaktní, ale CGI je někdy až moc na oko a kazí soustředěnost vůči filmu. Naháněčka a demolice Prahy byla fantastická, ale krom ní a kontaktního finále 1 na 1 tu nic moc není. Samotná myšlenka filmu vyzní jak má, bohužel to, jakým způsobem se dostaneme k její pointě je až moc přímočaré, předvídatelné a bez adrenalinu. Na druhou stranu, co jiného čekat než od rubačky, která má především jen splnit účel a zabavit na necelé dvě hodiny… ()

Drirr

Dávám tři, ale nejsem na to hrdej. Ty tři jsou to proto, že jsem se u toho bavil vlastně tak nějak podobně jako u jiných přímočarých akčních filmů, na který má člověk občas náladu. Zároveň Gosling a Evans mě vlastně celkem bavili a Praha jako kulisy byla prostě fajn. Jinak je to samozřejmě nekoherentní scénáristickej maglajz, kterej neumí pracovat ani s postavama a ani univerzem, do kterýho je hodí. Nehledě na některý úplně wtf aspekty (konec nebo třeba ten indskej protivník, co náhle prohlédne a vrátí jim tu věc, jakoby co  to kua bylo? Kdo to kua byl? Proč to kua udělal?). 52,25% ()

Lefty86

Tak trochu moderní remake na Komando. Únos dívky , do úplně stejně vypadající místnosti. Zaporak s teplajznickym knírem a trikem . Překvapilo mě jak hrál Gosling. Žádné emoce , žádné výrazy ve tváři. Jestli to byl záměr tak dobrý, ale jestli ne tak to bylo zvláštní. Znovu už to asi vidět nemusím, ale na jedno Zkouknuti dobrý. A zabavilo to. Akce je dobrá, i nějaký vtip. Přitroublý Pražský policajti TOP 😂 ()

merit1

Veľmi solídny akčňák, kde hlavný hrdina pôsobí ako Schwarzenegger krížený s McGyverom. Problém je, že filmu chýba akýkoľvek nápad. Mala som dojem, že všetko som už niekde videla… Najefektívnejšie vynaložená časť rozpočtu je na ústrednú trojku, ktorá Gray Mana ťahá svojou charizmou, plus lokácie ako Praha a zámok vo Francúzsku, ktorý z nejakého mne nepochopitelného dôvodu bol akože v Chorvátsku. Presuny “hyperloopom” asi nebudem riešiť, v amerických filmoch je to pomerne bežné, ale pri tom obrovskom rozpočte mohli najať aspoň jedného poradcu, ktorý im ustráži vierohodnosť ( počet obyvateľov v Prahe, Žižka v Baku … ). Chápem, že vo filme je to viac menej jedno, ale stráca tým pridanú hodnotu, čo by zrovna pri rozpočte 200 mil. malo byť jednou z ambící. ()

Prochy38

Na tom, aby to nebyl průměrný akčňák bez nápadu, což byl, mění realitu jen dvě věci. Choreo soubojů nebylo nic moc, ale tvůrci bych řekl hráli solidně na reálno, takže žádné půlhodinové skákání... + efekty - to je jedna věc. K tomu dost sympatické obsazení v čele z magorem Ch. Evanse. Za mě prima. Ale prostě nic nového, naopak - kopie už mnoha kopií.  Praha fajná, ale ty demolice apod. mi přijde prostě moc. J. Wick je jen jeden... ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)