Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

blackkocour

Gosling goslinguje v Práglu, a neokrádají ho o předraženou vodu z kohoutku, nemá žádnou konfrontaci z feťákem z Karláku, Honza Rubeš ho nestalkuje s kamerou v ruce, nevidíme žádnou neplacenou reklamu na české pivo, šaliny (sorry, “tramvaje”..) neserou na jízdní řády, a neochutnal trdlokafe, tak kurva, jsem opravdu Brňák, nebo od kdy je Vídeň na hlavním nádraží? Teda, chci říct, je Gosling opravdu v Praze? ()

jefff

Nechápu, kde se ty peníze z rozpočtu utopily. Jako, není to vyloženě špatný, ale byly natočeny mnohem lepší a epičtější akčňáky. Navíc Gosling se sem hrozně nehodí, a to ho mám fakt rád. Příběh je vyllžená ubohost céčkového kalibru a dohání to jen super kulisy nejen Prahy. ()

remy

Fajn akční výplach, který je ale o tak dva levely níž pod Winter Soldierem a Civil War. Evansovu naháněčku Goslinga po Evropě Russoovci prostě neumí příliš efektivně a strhujícně podat a prodat, aby si připsali další akční nářez. Samotná akce je slušná, ale ne skvělá a už vůbec ne zapamatovatelná - blbnutí v Praze film dostatečně nakopává a patří k tomu nejlepšímu - byť by zasloužila líp sestříhat (V porovnání se zmiňovaným Captainem Americou je vyloženě slabá). Gosling je tady moc fajn, Evans vyloženě výbornej a Ana De Armas po Není čas zemřít opět tou správnou akční parťačkou (ok, tady je míň roztomilá). V kontextu spotřebních netflixovek to mohlo dopadnout mnohem hůř. V kontextu tvorby režisérů ale mnohem líp. 67,5% ()

kenkaku

Díky “šedému pánovi”, blbounům z Netflixu (a natáčení v Praze) jsem konečně pochopil tu módu s “rotující/létající kamerou” a “kulometným střihem”. Má za cíl zamaskovat levné digitální triky (asi aby víc peněz dostali herci), protože jinak nechápu kam šlo těch 200 milionů DOLARŮ!? Samozřejmě chápu, že likvidace jednoho podloubí na Náměstí Republiky nešla udělat dynamitem, ale pixelama. Co ale nepochopím, je proč to muselo vypadat tak lacině, roztřeseně a nepřehledně. To asi ta dvě vemena nepochopila, že sice mají Kapitána Ameriku, ale netočí něco od Marvelu (se super drahým a propracovaným scénářem), ale akční film u kterého si ten scénář uplácali sami. Co také vůbec nepomáhá jsou trapnosti jako: ten omladěný Billy Bob na začátku vypadal komicky (Gosling se za to vůbec nezměnil). Praha hraje (krom Prahy) i Vídeň, Berlín, Bangkok a i nějakou tramtárii (Ázerbájdžán?). Znalost lokací prostě kazí optiku. ()

Soweek

3,5* Russoovi jsou průměrní režiséři, kteří zvládnou ukočírovat masivní budget a neudělat z filmu vyložený brak, ale bohužel od nich nemůžeme čekat nic extra, co by udělalo z dobrého filmu ten výborný. V rámci žánru tedy lehký nadprůměr, ale za 200 milionů bych čekal opravdu něco extra. Toto šlo krásně udělat i s 1/4 rozpočtem bez hvězdného obsazení a kvalitě filmu by to rozhodně neubralo. ()

Maynard.

Hele, tohle je uplně v pohodě film... Sem čekal, že to bude hrozná bejjkárna podle recenzí, ale opak je pravdou. Ano, na plnej počet hvězdiček to nemá, ale koukatelnost a zábavnost je skvělá. Herci vynikající a to nejen Gosling, ale i překvapivě Evans. Dokonce sem přesvědčenej, že to v nedaleký době uvidím znovu. Zajímavá je i postava BB Thorntona, jakého si otce CIA. Jo, pěkně se na to koukalo... dík ()

sedm.1

The Gray Man je po delší době naprosto ultimátní akční jízda, která za celé dvě hodiny svého trvání nesundá nohu z plynu a vlastně jediná výtka, která mi nedovoluje označit tuto parádní zběsilost za dokonalou, je omezený rating, jelikož být veškerá ta akce ještě pořádně krvavě nekompromisní, byl bych rovnou vystřelen do akčního nebe. Samozřejmě by se dala vyčíst filmu i poměrně béčková, nenápaditá zápletka, na to ovšem upřímně z vysoka kašlu, pro mě jsou v tomto typu filmu podstatné úplně jiné parametry a pokud jim zápletka vychází vstříc, tak opakuji, je mi její případná jednoduchost a neoriginalita zcela ukradená. Těmi parametry mám pak na mysli samozřejmě především akci, spád, postavy, jejich obsazení a celkovou zábavnost, a ve všech těchto ohledech The Gray Man splňuje mé nejvyšší nároky. Akcí je tudíž film doslova napěchován od začátku do konce, je nápaditá, rozmanitá, přehledná, choreograficky skvělá, dynamická, prostě pecka. Spád má tato podívaná též neuvěřitelný, bez zbytečných dialogů, scén, odboček, zkrátka plynulá jízda, bez jediného nudnějšího momentu. No a postavy mě vesměs velmi bavily, a to jak ty kladné, tak záporné, působí výrazně, přesvědčivě a sympaticky, k čemuž přispěly samozřejmě i herci, na čele s ústředním duem Gosling vs. Evans, oba fakt řízci, velká paráda. Ze mě se tak zkrátka jedná o opravdu výbornou akční podívanou, kterou mohu jen doporučit, jsem z ní upřímně nadšený a plný počet * je v tomto případě samozřejmostí. ()

radecacek

[Kino, 2022] Tak jsem navštívil kino na speciální projekci nejdražšího snímku Netflixu. Zdálo se mi, že režiséři přesně neví, jestli chtějí natočit špionážní thriller ala MI, nebo novodobou variaci na Komando. Hrdinům jejich role úplně nevěřím a některé hlášky mohly vypadat cool na papíře, ale v kině byly vyloženě trapné. Těch několik závěrů bylo už vyloženě otravných. Akční scény zejména v Praze jsou ale parádní, choreografie bojových scén není špatná, ale nepřehledně sestříhaná. Přesto dám tři hvězdy, protože jsem se vcelku i bavil. ()

JamesSi odpad!

Gray Man? Radši jsem se měl podívat na film Gay Man na mojí oblíbené streamovací službě PornHub. Nejenže by měl nejspíš lepší scénář než tahle špecka od Netflixu, ale pravděpodobně i procítěnější herectví a míň nudné "akční" scény. Gray Man je vlastně klasický případ nepovedené filmové tvorby Netflixu. Scénář, který by byl ohraný už v devadesátkách s přehnaným rozpočtem, který ale příběh už nezachrání. Klišé, nepehledné akční scény (letadlo), cutaway scény jako z Family Guye (Gosling má rád neteř svého šéfa, cute), zrádci v CIA, stupidní drsňácké hlášky "A co teď děláš? Škrtíš kočky?" "Kdo má rád kočky?" "Já. Já mám rád kočky.", "Kdo je v Praze?" "Asi 3 miliony lidí, všechny neznám" apod. Možná by to bylo roztomilý, kdyby to byl brak z 80s letech s Arnoldem nebo Chuckem v hlavní roli, ale s obřím budgetem je to už jen smutný. Netflix dříve dával prostě prachy každému, kdo měl jen vágně slavné jméno. A tak jsme dostali Bright, a poslední Netflixovské Snyderovky a Sandlerovky. Premisou Netflixu bylo udělat, co nejvíce obsahu a vlastně mu nezáleží na tom, jak je kvalitní. Ano, lidi budou možná nadávat, ale kliknou na to, jelikož jde o "NOVÝ DRAHÝ FILM NETLFIXU". A možná dokonce tohle dostane sequel. Jako Bright a Armáda Mrtvých. A ačkoliv na stupidní reality show, nepovedené herní adaptace a předražená béčka lidi na Netflixu klikají, celkem to potápí pověst téhle streamovací služby. Je to už dlouhou dobu, kdy jsem na Netflixu viděl film nebo seriál, který se mi líbil. Ale musím říct, že jsem se rozesmál u tohodle filmu, když se objeví záběr na Hlavák v Praze a do toho je tam velký text VÍDEŇ, SOUČASNOST. ()

klukluka odpad!

R.I.P., hrdinný řidiči šaliny- oceňuju, žes nevyměknul a dál se řídil jízdním řádem. A na takto oddaných lidech jsi tak nestoudně parazitoval, Slepičáku. ()

NifKor

Zde se mi znovu potvrdilo to, že bratři Russoovci neumí kromě filmů z Marvel Universa nic extra udělat. Po Cherry, který za mě bylo zklamání je zde Gray Man o něco lepší, ale ne výrazně. Akce zde je z většiny dobrá, i když kamera je čas od času retardovaná a střih společně s ní někdy nedává smysl. Kamera byla zde obecně průměrná a někdy dost podprůměrná a to se týká hlavně scén z dronu, které ze 70% prostě nebyly hezký. U akce byla scéna natočená z větší části přehledně a neměl jsem s ní nijak velký problém. S čím jsem měl ale velký problém byl střih, který zde nedává v několika scénách žádnou logiku a člověk si začne říkat proč. Příklad je scéna v pražské šalině, kde gosling má štít směrem dopředu a hned po střihu ho má do boku. Dalši je scéna z drona, kdy dron letí za Evansem a potom nad vodou večer a šviští si to jako po dálnici D1 směrem ke Goslingovi, který z vody vylízá a najednou střih na Annu v souboji. Ono by to nebylo tak strašný, kdyby to do sebe aspoň nějak pasovalo ale tady ten střih nedává smysl, protože člověk očekává, že tam dají střih na Goslinga. Věc co mi ještě vadilo na filmu byla nevýrazná hudba. Až na konci filmu mi došlo, že tam vlastně nějaká je a nelogičnost, která se objevuje v ději společně s přepáleným počtem lokací. Děj je nelogický v době, kdy např. Anna de Armas bere Goslinga, ke svému šéfovi a on ji i po tomhle bez jakéhokoliv důvodu začne věřit a dá ji svou tajnou informaci. Prostě WTF? Dalši je křičící český policista (viděl jsem to v titulkách) na Goslinga, který mu říká co má dělat a on prostě stejně rozumí, i když na ně potom začne mluvit anglicky a oni na něj taky. Poslední věc co mi vadila byla ignorance jednoho ze záporáků. Oni tu jsou totiž tak nějak dva Chris Evans a Regé-Jean Page. Každému se věnuje film jinak a sere mě, že prostě půlku filmu (možná ani ne) dají jednomu a tu druhou druhému. Pozitivní věci zde jsou ale taky jako např. dobře natočená a intenzivní akce, skvělý herci hlavně Chris Evans, který mi zde znovu dokázal, že umí hrát i něco jiného než Kapitána Ameriku. Gosling také skvělý a Armas zde ze zmíněné trojice bohužel nejhorší ale pořád skvělá. Postavy v celku dobře napsané, i když někdy ty dialogy si mohl film odpustit. Praha dobře využitá a jsem rád, že ji režiséři dali tolik prostoru. Děj je v jádru jednoduchý ale Russoovci se snaží z nějakého důvodu ho dělat složitější než by musel být. Ve finálě ale funguje docela dobře (kromě toho tupého přeskakování času do minulosti, současnosti atd.). Finální souboj je za mě extrémní zklamání, které z traileru působilo jako obrovský fight mezi Goslingem a Evansem ale ono není. Vůbec nechápu proč se rozhodli, že to tak udělají. CGI z větší části v pohodě ale je to spíš takový průměr. Hype velký, ale finální verze asi taková jakou hodně z nás očekávalo, lepších 6/10 ()

Rudinsky

V rámci Netflixu by som voči Graymanovi AŽ taký kritický nebol - skúste si to napríklad porovnať s komerčným botoxovým gýčom Red Notice, ku ktorému má Gosling a spol. koncepčne najbližšie. Iste, všetko je podané skratkovite a na úkor ubíjajúcej schematickej akcie, ale šlape to ako hodiny, s relatívne funkčne vystavanou zápletkou a charizmatickými postavami (ktorým keby sa venovalo viac priestoru (Gosling), mohlo to mať až accountantský potenciál. Žiaľ, je tam pachuť russovsko-marvelovských trademarkov a viac by mi tam v Evansovej úlohe sedel trebárs Marton Csokas, no vo výsledku áno, jednorázovo pobavilo. PS: Ana super, ale Julia Butters si ju dáva v 13stich na raňajky s cornflakesami do mlieka. ()

Lukoboss

Drahej blockbuster, kterej od béčkovýho pojetí nezachraňuje ani hvězdnej casting. A přestože film nepřináší nic moc novýho (tajnej agent / zabiják, dostane novej úkol, kterej se mu nepozdává, a nakonec se postaví i proti celýmu establishmentu jako true hero - obecně tyhle anglicismy nemám moc v lásce, ale tady jsem fakt musel!), mám pro tyhle filmy slabost. Dobře se na to dívá, je to taková ta nenáročná oddechovka, která nenudí, akční scény jsou na TOP úrovní (a tady si troufám říct, že jedna z vrcholných akcí je právě ta natočená v Praze), dokonce musím uznat, že i nějaký ty vedlejší a rádoby nedůležitý scény jako rozhovory s mladou puboškou (J. Butters má ve svým věku pěkně našlápnuto k velice slušné kariéře) jsou vtipně a dobře vymyšlený. Přestože prostě divák od začátku do konce tuší, že to není žádnej přelom kinematografie, já jsem se bavil a byl jsem spokojenej o něco víc než většina zdejších hodnotících. ()

DavidS.

Žižka v Baku a zpronevěra 200 mega, protože tady se nezaplatilo scénaristům a už vůbec né trikařům...Ze stejného důvodu Gosling běhá celou dobu v teplákovce a hraje na první znuděný obličej...Netflix zrůdnost, která současným generacím vypaluje do očí pouze generickou sterilitu, trapnost, plagiátorství a nudu...Kam se podělo filmové kouzlo nebo jen obyčejná hravost? ()

Wally

Akce akce a zase akce...k tomu sympaťák Gosling, krásná Ana a úžasně šílený Evans..plusem jsou i pražské lokace. Přes všechny ty vynaložené prachy, ale film působí strašně lacině a já pořád nemůžu na to přijít proč...všechny ty dronové nálety, bitky honičky...něco tomu chybí, působí to vše strašně sterilně. Jo a korunu tomu nasadil český dabing...průser a nikdy více! ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)