Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Martrix

Rozčarování mnohých chápu. Velký rozpočet, atraktivní téma, skvělé herecké obsazení a tvůrci, kteří už ukazali, že něco umí. Očekávání byla veliká. Jenže zafungovali jen dobří herci. Obří rozpočet byl vyplýtván na akční scény, ve kterých se toho opravdu hodně zdemolovalo...jenže zcela bezúčelně. Drancování Prahy působilo jako povinná akční vsuvka, která byla vše možné, jen ne dechberoucí, nebo cool. Na Bonda, nebo MI se srovnatelným rozpočtem, to ani zdaleka nemělo. Navíc to bylo zcela zbytečné. Tento scénář by lépe fungoval v podstatně komornějším duchu, ale to by museli Rusí bratři výrazně změnit i postavu Loyda, resp. jeho bezohlednost a chůze přes mrtvoly, by se musela odehrávat bez účasti desítek jím najmutých pohůnků; mělo to být jeden proti jednomu. No, co už. O radu mě hoši nepožádali, tak mají na kontě akčni velkonedomrlost. Je mi trochu líto herců, speciálně Evanse, který dělá co může, aby se vymanil ze škatulky skautíka s rudým pruhem u hvězdičky. A jde mu to výborně. On je ten důvod, proč neuvažuju o nižším hodnocení. ()

PainM8

Praha s mrakodrapama a zaroven Praha=Berlin a Viden? 😁 tolik faku uz bohuzel nestrpim ani v americkym filmu, jinak bych dal asi i ctyri hvezdy. ()

necisty

Ono by to možná byl velice drsný akčňák s velmi neobvyklou scénou z naší české tramvaje, kdyby alespoň ta tramvaj byla autonomní. My bohužel víme, že při prvním prdnutí devítky by obtloustlý řidič i s pařížákem v ruce z té tramvaje vyskočil, nebo by ji minimálně zastavil a pastva pro oči by byla ta tam. Doufám, že Škodovce roztřískali aspoň 3 kusy a tak se nám to dostatečně vyplatilo. Těch scén přitažených za vlasy bylo samozřejmě spoustu, ale jako oddych si tu visuální stránku lze užít. Nad všechny hlouposti mě ovšem zarazila ta kráva, která celou dobu měla jen plnou hubu keců "tohle je špatný nápad, tohle se bude vyučovat na Harvardu" - už to je zbytečná funkce a její vyústění je natolik trapné, že to ani komentovat nebudu. Ostatně toho drsného týpka lze věřit fakt jen Ryanovi, Kapitánovi Americe určitě ne. ()

Doldus

Promarněný potenciál. Film těží ze stoického Goslinga a parádně svinského Evanse, ale vše ostatní je jaksi nedomrlé a navíc bez duše. Snímek prapodivně plyne, je špatně poskládaný (ten střih je někdy až parodický), akce občas působí tuctově a unyle, byť je jí dost, a ani ojedinělá výjimka v podobě slušné pražské honičky to nespasí. Ty nevkusné kamerové přelety taky nebyly úplně nejšťastnější volba. Scénář jsem čekal adekvátně natvrdlý vzhledem k žánrové příslušnosti snímku, ale někdy i mě překvapily jisté neutěšené a nudné dialogové kreace. Největší záhadou snímku však je, jak se jim povedlo z někoho jako Ana de Armas udělat naprosto ne-sexy postavu bez šmrncu? Produkční hodnoty a schopné režisérské duo jistě slibovaly mnohé, ale ani dvě stě míčů nevyplní tu zející díru, kterou by vyplnil lepší producentský dohled (v hlavě mi ta věta holt zněla líp, no). ()

FrankSusta

Já jsem vcelku mile překvapen. Jo, není to kdovíjak dobrý, ale na zabavení a zabití volného času v dobách večerních to stačí. Fajn Netflix oddechovka, která se ale především odehrává v Praze (tahle informace mě fascinuje, především v souvislosti, že na okruhu sta metrů dokázali z našeho pěkného hlavního města udělat města hlavní tři - Vídeň (nádraží), Berlín (nová budova Národního muzea) a především Praha). A proto jsem se na to podíval, jelikož jsem prostě správný vlastenec, který se podívá na jakýkoliv film točený v Česku (pakliže není z české produkce). A nezklamalo mě to... jako jo, film to není nijak kvalitní, v mnoha akčních sekvencích se nám dostává prapodivného střihu a kamery zamlžené dýmem nebo prachem, ale účel to splnilo. Akce je mimo již jmenované nedostatky v kameře a střihu dobrá, Ryan Gosling se bojovat snaží a jde mu to. A hraní je dostatečné. Stejně jako u Any de Armas a ostatních vedlejších herců. Jediný výkon, co chci skutečně vytknout, je Chris Evans, který si svou roli neskutečně užívá a jako psychopatický sociopatický padouch neskutečně jede a táhne takřka celý film. Příběh docela dobrý (asi si seženu knížku). A zhruba proto dávám čtyři hvězdy (a taky proto, že jsem očekával něco jako Johna Wicka, který mě nikdy moc nebral (jako fajn, ale že by něco extra), a tohle mi přišlo lepší, ať už příběhově nebo herecky). 6/10   videorecenze    nakonec tedy po důkladném promyšlení jdu s hvězdičkou níž ()

campix

Je skoro až k nevíře, jak k podobným trošku ambicióznějším filmů v Netflixu přistupují. Sice mají renomované a osvědčené režiséry, herecké obsazení je také velmi kvalitní a finanční prostředky rozhodně nechybí, ale výsledný produkt je přinejlepším pouze průměrem svého žánru. Platí to i pro The Gray Men. Hned už v trailerové kampani nešlo nevidět, že je všechno o stupeň horší než ve stejný čas vydané kampaňi na nové Mission Impossible. Triky nejsou úplně tak povedené, příběhově je to hrozná nuda a rutina, Gosling naturelem na tento typ role nemá a Ana de Armas má ofinu. Jedna tragedie za druhou. Ještě že si tam Praha střihla roli hned několika jiných metropolí a Chris Evan si svoji záporáckou roli viditelně užil. Jako výplach pro vypnutí u televize je to naprosto dostačující, ale Netflix by měl a pravděpodobně cílil někam úplně jinam. ()

čidlo

Všechno špatně..! Vyzáže hlavních postav které se pro mně, do rolí vůbec nehodily. Jejich kostýmy hrozné.... Hudba dělá 50%filmu se zde úplně minula filmem. Akce směšná a rádoby cool. A Praha 100×jinak ()

SeanLSD

Zato že sú Sierry šedí muži v šedej zóne, nemusel taký byť aj film najzárobkovejšej režisérskej dvojice filmového priemyslu. Asi preto sa snažili vykompenzovať to vyliatymi farbičkami vždy, keď sa zrovna neutápali v šerých interiéroch, ako keby nemali dosť prachov na dekorácie - čo nebolo zrovna zriedkavo! Ale ani to nepomohlo x-tému Bondovmu epigónovi vybŕdnuť z tých mdlých močarísk. Bavia ešte niekoho títo nezraniteľní bijci, čo vydržia aj nezmysel ? ()

otík

Ano, má to své scénáristické mouchy (no spíš masařky), ale natočené je to brilantně. Scéna s tramvají je fantastická a zasazení Prahy samozřejmě také zvyšuje bonitu filmu. Obsazení špičkové, Gosling perfektní, Evans ještě o chloupek lepší. Skvělá hudební stránka filmu i výtečné závěrečné titulky a písnička. Prostě se mi to líbilo, víc nepotřebuji nad tím přemýšlet. PS: česky mluvící policajti v Praze jsou v originále super, dabing se Švehlíkem v čele OK, ale originál je prostě originál ()

sugythesugar

The Gray Man je určite jeden z lepších filmov z produkcie Netflixu (samozrejme je ale ďaleko za filmami ako sú Dvaja pápeži, Myslím, že to ukončím, Kráľ, Manželská história etc.). Dejovo síce nenáročný špionážny thriller s štipkou prepáleného humoru, ale to pričítam celkovej štylizácii. Výpravne sa film pozrie do niekoľkatich odlišných lokácií a vďaka tomu pôsobí dosť veľkolepo. Páčilo sa mi, že Gosling s Evansom (ktorý majú spolu dobrú chémiu nie len v konverzačných "súbojoch", ale aj v tichých súbojoch jeden na jedného) sú vlastne iba opačné strany jednej mince (obaja sú profesionáli, ale jeden postupuje elegantne s istou morálkou a druhý je nihilistický parchant, ktorý ide cez mŕtvoly). To, čo mi na ich vzťahu chýbalo je, že to pre nich nebolo osobné a Evans nad sebou nemal jedného, ale rovno dve úrovne nadriadených a skutočný nepriateľ ani len nevykukol. Do toho tu máme Anu de Armas, ktorá po No Time to Die predvádza ďalšiu partnerku v zbrani hlavného hrdinu. Tu je ale oproti bondovke v "realistickejšej" polohe ženy, ktorá bojuje s ľuďmi dvojnásobnej váhy než je ona. Russoovcom sa The Gray Man vrmci možností podaril a keby bol scenár kreatívnejší a neodškrtával si niektoré klišé z 90. rokov, tak by som dal aj 7-8/10. V tejto podobe dám slabších 6-/10. ()

DragonnCZ

8/10. - Narovinu není to ten největší skvost, ale! Nevím jak vy, ale já si to strašně užil. Sice ze začátku se to tvářilo jako ohraný klišé, ale postupem filmu kdy akce přibývalo jsem si to víc a víc užíval. Ryan Gosling je zde naprosto úžasnej a bavil mě a to samý se dá říct i o Chrisu Evansovi jako hlavní záporák. Bratři Russovci se zde opět vyřádili a po Marvelovkách umí dokázat, že umí točit i parádní přízemní filmy s fakt parádní a nabušenou adrenalinovou akcí. Jen teda otázka zní co teda zde prováděli s těmi 200 mega, když sem zde viděl nejhorší CGI maglajz v letadle za poslední dobu. No jinak nás české diváky nejvíc potěší, že se zde podívám do Prahy, která je zde asi nejlepší část filmu. Policie mluví česky, ulice Prahy, která se zvrhne v bojiště a střílí se hlava nehlava, mě naprosto odrovnalo. Knižní předlohu jsem nečetl, ale někdy si ji asi přečtu jelikož mě film dost dostal. Docela bych to srovnal i s filmem Kate, který jede i docela na podobné vlně, ale tu jsem si asi víc užil kvůli nabušenější adrenalinové akci a hlavní hrdinka je daleko sympatičtější, ale příběhově mě daleko více dostal tady Gray Man. Je to prostě super záležitost a doporučuji! ()

Script odpad!

Oni to snad fakt dělají naschvál. V Praze kromě Mission Impossible se nikdy nenatočí žádný dobrý snímek. Děj je tak primitivní, střih a kamera se nedají sledovat a herecké výkony jsou průměrné. O tomhle filmu si dovolím napsat, že je to totální sračka. Musel jsem se dokopat k té scéně v Praze. Z nudy jsem to před ní vypnul. Na tomhle filmu není nic zajímavého. Dialogy jsou totální odpad. ()

fantassia

Od Ryana vždycky očekávám trochu víc, ale jde to dolů, když nebudu moc kritická a beru to jako oddechovku, tak neurazí, ale má na víc, škoda no ()

Lamprea

Velmi retardovaná podívaná. Kdyby se tvůrci nesnažili aby to vypadlo chytřeji než ve skutečnosti, a prostě si přiznali že je to jen tupý B, tak bych tomu s radostí odpustil mnohem víc. ()

jedna_vrana

The Gray Mana som si pozrela napriek nízkemu hodnoteniu. Bohužiaľ, nemýlili ste sa. Lacná zábava s drahými tvárami a nezmyselným dejom. Dopozerala som so sebazaprením, čakala som na scény v  Prahe, ale tam sa to začalo ešte viac kaziť. Z človeka sa stal nadčlovek, ktorý aj napriek zraneniam dokázal poraziť celú armádu zloduchov. Ach, Ryan, lepšie si vyberaj, za čo si necháš zaplatiť! ()

Motinski

Gray Man je zábavný akčňak ktorý nemá vyslovene hluché miesta (aspoň čo sa týka tempa). Je dravý, rýchlo strieda lokality a môže sa oprieť hlavne o Goslinga s Evansom. Obidvaja si to užívajú a pôsobia vierohodne aby som im veril ich postavy. Na druhej strane, nejde o nič výnimočné oproti známejším značkám, no berie si to z nich inšpiráciu takmer vo všetkom. Opäť agent na úteku, zradený vlastnými a odkázaný na svoju šikovnosť. Áno, obohratá pesnička, ale videl som oveľa horšie filmy s touto premisou. Občas mi film pripomenul Gemini Mana ktorý mal tiež slabšie hodnotenia a užil som si ho veľmi, no tu má viac iritovali niektoré detaily. Napríklad dronove nálety pri každom príchode do iného mesta alebo pri záberoch keď niekto uteká. Väčšina akčných scén je v tme. Skryje to síce chyby ale nepôsobí to atraktívne. Zoskok z lietadla vyzeral ako keby sa zabudli dorobiť efekty. Tam som prvý krát začal rozmýšľať, kde do pekla naliali ten 200 mil. rozpočet. Jediné čo tu pôsobilo hodné toľkých peňazí bola sekvencia v Prahe. Tá bola úžasná a osobne pre mňa highlight celého filmu. Čítal som aj knihu (nič úžasné to ale nebolo) a ajkeď málokedy porovnávam filmy s predlohou tak najviac mi chýbal citeľný strach o hlavnú postavu. Mal veľa krát na malé, no na papieri bolo cítiť beznádej a pocit že sa nemá na koho spoľahnúť. Tu až tak nie. Nemôžem povedať že by ma Netflix sklamal, doručil opäť niečo čo v rámci zábavy funguje, nenudí ani na chvíľu a obsahuje pár fajn vychytávok, no v rámci žánru je to stále len ďalší kus do počtu. Pokračovanie si rád pozriem, hlavne ale kvôli Goslingovi. Ten mi tu celkom prirástol k srdcu. ()

Cedr

Největším přínosem filmu je a) člověk si na lokálním příkladu uvědomí jak filmoví tvůrci asi zacházejí s geografickými reáliemi lokací se který není tak důvěrně obeznámen a vše začne brát s (ještě větší) rezervou b) demonstrace toho jak poměrně hvězdné a divácky populární obsazení v hlavních i vedlejších rolí je snadno prodejné... připsat si tohle do životopisu muselo stát spoustu peněz ()

UhLee

(6/10). Přestože jsem k tomuhle filmu podle ohlasů přistupoval velice kriticky, tak ve výsledu to taková katastrofa nebyla. Rozhodně se jedná o nevyužitý potenciál, ale mohlo to dopadnout daleko hůř. Těch 200 milionů dolarů tam podle mě jde vidět. Ať už se jedná o pompézní dehonestace Prahy, nebo hvězdné obsazení, tak si myslím že to tam vidět jde. Netvrdím, že ty peníze nešly lépe využít. K hereckému obsazení nemám nejmenší výhrady Ryan Gosling si zopakoval roli zabijáka s kamenným výrazem z filmu Drive, Chris Evans byl překvapivě perfektní v roli záporáka a neskutečně si to užíval. Kdo mě naopak zklamal, tak to byla postava Ana de Armas, která kopala za béčkový tým a hrála druhé housle. Těšil jsem se na její scény, ale žádná z nich mi ji nedokázala dostatečně prodat. Ze začátku mi The Gray Man vyrazil dech svojí šílenou akcí a zběsilým tempem. Fakt jsem si to užíval. Dokázal jsem opomenout nepřehledné bitky a hlavně to, že se to celé odehrávalo v šeru. Bohužel s přibývající stopáží film ztrácel na uvěřitelnosti a na zábavnosti. Bratři Russovci jsou kvalitní tvůrci, ale jejich loňské Cherry pro Apple se mi líbilo teda daleko více. Cítil jsem však hrdost na to, že na nejdražším filmu Netflixu má výraznou stopu Česká republika. Slyšet tam policisty křičet "jménem zákona" bylo na jednu stranu hrozně zvláštní a na stranu druhou hrozně kouzelné. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)