Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

DuanBerry

Nezáživná sračka, v které se mimo jiné dozvíte, že největší jezdecká socha na světě (Žižka) je v Baku a že Praha má tři miliony obyvatel. ()

Dejvi21

Chvíli jsem zvažoval bonusovou čtvrtou hvězdu za české reálie, ale ani ty bohužel nestačí na to, aby Gray Mana vytáhly z šedého průměru. ()

Muel

| Netflix | Čo sa tu stalo? Russovci si chceli natočiť svojho Bonda, ale vychádza im to tak spolovice. V prvom rade, tých 200 mega tu nie je vidieť ani omylom - film vyzerá dosť zle a scenár tomu ani náhodou nepomáha. Nerozumiem. Pozeral som si rozhovory s danými bratmi a sú to ozajstní filmoví nerdi a milujú tieto špionážne veci. Ako sa im to podarilo natočiť takto priemerne s takýmto rozpočtom a castom - to je záhada. Bieda. Viac TU. | Hodnotenie: 4/10 | ()

TheSpearCZ

Tak jestli bráchové Russovi plánovali, jak mě dostanou na tom, že se film bude odehrávat každých deset minut v jiné zemi, tak to byli pěkně vedle, už mi není čtrnáct a od filmu, který stál 200 zelených míčů a měl se stát další doménou Netflixu už jsem nějaká očekávání přeci jen měl. A do teď nechápu, kam všechny ty peníze šly, protože co se týče efektů, tak to nic oslnivého rozhodně není. Nicméně jako akční béčkovka to typicky funguje, i když do svého žánru nepřináší nic nového. Co tu funguje a je highlightem samotného filmu je postava záporáka Evanse, jehož prequel bych rád viděl. Gosling tu stabilně funguje na svém charisma, i když jeho postava je doslova nijaká. Chybělo tomu to ztracené Rko jako sůl, chtělo to přidat na grádech o sto šest a taky to nutně potřebovalo nějakou zapamatovatelnou scénku, díky které bych si na Šedýho pána vzpomněl i po dnešním večeru. Čisté 3* ()

Flopik

Ako dopadol najväčší film Netflixu? U mňa na výbornú. Sprvu som čakal o veľa viac príbehovejšiu vec, na druhú stranu čo sme stratili na príbehu sme dostali naspäť v akcii. Tá je neustále, je natočená skvelo a ako letný blockbuster  funguje celý film skvelo. Gosling v hlavnej úlohe parádny, do toho mu skvelo sekunduje nádherná Ana a ako záporák Cap ? No ja som si nemohol želať viacej. Soundtrack tak isto výborný. Netreba tu čakať hlbokomyselný, špionážny thriller, je to čistá 2 hodinová akcia. No a ako fanúšik poriadnej akcie, nemôžem a ani nechcem dať menej ako 5*. Finále Gosling vs Evans je famózne a výborne do toho hrá Henry Jackman, na mňa bratia Russoví proste vedia. Opäť výborné komentáre miestnych filmových šamanov... Prepáčte ale The Gray Man nemal byť dramatický film o dvoch plačúcich mužoch ale akčná pecka, a to sa aj podarilo. ()

Krayo

Ze to bude pribehovo slabe mi az tak nevadi, predsalen siel som do toho s tým ze to bude klasicka akcna kravinka u ktorej clovek aspon trochu vypne a aj taketo filmy maju u mna svoje miesto. Bohuzial ta kamera je otras, divne zrychlene sceny, x prestrihov za sekundu, cele chaotické. Malo to byt asi cool ale u mna ostal celkovy dojem dost biedny. ()

Illy

Ale no tak.... To fakt všichni čekali nehoráznou akční a dosud nevídanou pecku? Naopak já, po shlédnutí traileru, nečekal vůbec nic. Dokonce jsem ztratil chuť si to vůbec pustit. Nakonec jsem chtěl vidět alespoň začátek a  přesvědčit se jestli je to tak špatný. A už to nevypnul a bavil se od začátku do konce. Jasně - je to klišoidní příběh. Ale sorryjako - super natočený, pro nás v atraktivních lokacích a Evans si záporáka neskutečně užívá a je na něj radost koukat. Pokračování beru všemi deseti. ()

majec4

Trochu ma mrzi ze film nevie cim chce byt, ci super akcnym beckom, alebo nejakym " Netflixovym Bournom". Vadi mi ked neviem ako ten film brat. Takto mi to pride ako dobra blbost co sa berie miestami az privelmi vazne, kvoli tej snahe byt zaujimavym filmom. Akcia ok, aj tolko spominana Praha pobavila, no tie postavy su dost ploche a obaja borci v hlavnych ulohach mi pridu dost umely. Obaja mi tam nejako nesedeli. Na moj vkus to bolo zbytocne dlhe. Mam rad dlhe filmy, ale nech ma nejaky zmysel. ()

bratr.Milan

Tak toto se moc nepovedlo. Film jsem viděl před pár měsíci a teď, když se dívám na obsazení se divím, cože!, toho záporáka tu hrál Chris Evans?! Já myslel, že to byl Henry Cavill! Chvíli jsem přemýšlel a došlo mi, že jsem si to spletl s "Mission: Impossible - Fallout", kde má až nápadně podobnou roli a je to mnohem lepší film. ()

dannyyy

Kvalit Extraction tenhle film nedosahuje, ale nemusí se za nic stydět. Gosling byl výborný, jako vždy. Akční scény velmi dobré. Český dabing se povedl a v DA byl zvuk skvělý. Já si film užil a pokud bude pokračování i přes mohutnou kritiku ze všech stran, tak se budu těšit. ()

Batahst8

7/10. Za tohle mě tady lidi sežerou, ale mě se to fakt líbilo. Ano, sice se nejedná o žádnou akční atomovku, ve kterou jsem doufal, ale rozhodně to dle mého není špatný film, ba naopak jedná se o hodně dobrý film. A ano uvědomuji si, že to má banální scénář, někdy úplně příšerný střih a občas ne moc pěkný záběr, ale mě je to naprosto u prdele. Já jsem se z nějakého důvodu fakt bavil, možná tou svižností, možná tím castingem, možná tou akcí, která je dle mého fakt super, a jako akční scéna v Praze, v nemocnici a celé akční finále považuji za jedny z top akčních scén tohohle roku. Když už jsem předtím zmínil ty postavy, tak řeknu, že moje platonická láska Ryan Gosling je opět naprosto skvělej, Chris Evans jako sociopatickej Lloyd Hansen si krade celý film pro sebe, moje láska Ana de Armas je opět naprosto kouzelná a vlastně i neskutečně badass (okamžitě spin-off s ní chci vidět) a mladinká Julia Butters byla taky neskutečně super, navíc měla výbornej vztah s Ryanem Gosling. Prostě za mě spokojenost, i když si uvědomují ty chyby a chci dvojku, spin-off nebo prostě cokoliv z tohohle světa, protože má dle mého, co nabídnout. ()

warrenur

Vizualne pekne B-cko s paradnym rozpoctom pre "nenarocneho divaka" :). Gosling je sympos ako vzdy, hoci zatial sa mi najviac "pacil" v Driver-ovi. Akcia tu je "mierne" preexponovana, ale efektna na pohlad. Tvorcovia mali poruke peknych par "tech-guy-ov" a asi i Russo-vci nabrali nejake skusenosti pri Avengeroch, ci omnoho lepsom The Extraction. Najneskor pri sialenej prazskej elektricke si uvedomite, ze to nestaci. :D Inak, super agent, ale pamat je tak spatna, ze si napises 6-miestny kod na dlan a pocas celej masakry je stale pismo citatelne...co dodat, super podklad, super fixa. :) Preco nestrelit nepriatelsku dvojicu zo zalohy, ale sa im ukazat a pockat, kym to zvladne partacka? wtf?! Taki elitni agenti by to predsa dali....a dalsich par hluposti, ktore si mohli odpustit..strielat s tazkou zbranou za behu...:) a to vsetko este s maskou na nose a ustach..to je ale uzasne "zenska sila". Vypnite radsej obe hemisfery, unava tiez urcite pomoze a bavte sa aspon vizualnou strankou - ak tato akurat nesmrdi nepodarenymi CGI. 45% ()

Bozvav

Potenciál na akčňák roku by tu byl, nicméně nadupané tempo, hustokruté akční scény, drsné souboje, sympatické obsazení, žádnou zbytečnou romantiku a hodící se muziku dost poškodil naprosto mizerný scénář a absence humoru.  Scénář se opravdu nepovedl a některé scény, jako například brutální přestřelka mezi žoldáky a  českou zásahovou jednotkou, byla vážně už přitažená za vlasy docela festovně, stejně jako závěrečná, dosti trapná bitka mezi nezi Goslingem a Evansem, která byla v podstatě zhola zbytečná. Stejně tak mi chyběla nějaká ta vtipná hláška, celé se to bere děsně vážně. Na stranu druhou se musí nechat, že se Netflix docela vytáhnul, co se výpravy týče a že díky veskrze výbornému obsazení hlavních protagonistů, se na film koukalo docela dobře. Jen je škoda, že děj byl dosti neuspořádaný a místy bylo více tma, než světlo. Asi to mohlo být i trochu kratší, ale jako celek jsem docela spokojená. Žádné genderové kecy v kleci, všichni se mleli se všemi bez rozdílu rasy a pohlaví, prostě akční nášup, který dle mého rozhodně patří mezi to lepší, co jsem letos měla možnost vidět. Za mne spokojených 75%. ()

rexino

Zlé reviews mi pripravili opäť raz fájn filmový zážitok. Gosling s výdržou Semira Gerkana, Chris s epickým fúzom a taťkovský Billy Bob Thornton fungujú vcelku fájn. Akčné scény na ten rozpočet trocha slabšie, hlavne lietadlová scéna bola tak 2005 CGI. Ale príbeh bol priamočiary, od začiatku sa to pekne sypalo a nebolo to na B-čko otravne prekomplikované. Držalo to pri obrazovke celý čas. Vytknúť sa tomu da všeličo(ten mlady riaditeľ CIA bol giganticky misscast... nepamätám kedy naposledy ma tak štvala postava, lebo bola cringe), ale brak to určite nie je. ()

tyna97

Ten knírač byl asi to jediný, nad čím jsem se pozastavila, pač byl dost úsměvnej. 2 hodiny nějakých náhodných bitek, odpalování a příběh o ničem, to mě teda vůbec nebere. ()

peetrejr

Viete čo, dajme film do rúk dvom skúseným režisérom, herecké obsadenie nechajme na taktiež už skúseným hercom. Potom sa však niečo pokazí. Áno z veľkej časti to je zlý scenár a príbeh celkovo. Nereálne prvky (skok z lietadla, všetko v Prahe) sú také nereálne, že sú až smiešne. Proste týpek zničí polku Prahy a nič... Však kto by sa o to zaujímal. Príbeh zabijáka (Ryan Gosling), ktorého si opätovne najmä CIA aby pre nich robil špinavú prácu. Dostane aj parťáčku (Ana de Armas). Títo dvaja teda idú na misiu kde sa však všetko pokazí. Prvý kameň úrazu nastal, keď Ryan vytiahol z kufru podivne vyzerajúcu zbraň, ktorá by sa hodila do filmu Votrelci. Dobre to sa dá predýchať, potom však Ryan opustí svoju pozíciu a rozhodne sa že uprostred párty poseká pár ľudí a opäť je tichý ako keby bol duch. Oni ho nečakane odhalia a pobijú sa, cieľ však Ryanovi odovzdá záhadný predmet,  okolo ktorého sa bude točiť celý príbeh. A zrazu CIA ide aj po Ryanovi a aj po nejakom dedkovi. A aby nebolo málo tak sa nám predstavuje záporák, ktorého nehrá nikto iný než Chris Evans, ktorý bol dobrý tak v Na nože. Chris hrá svoju postavu tak hrozne, až to pôsobí ako detské divadlo. Myslím že niekdy je lepšie hrať Kapitána celej Ameriky než záporáka na Netflixe. Príbeh sa nám ako tak rozbieha a my zisťujeme že v predmete, ktorý nám odovzdal cieľ, sú nahraté nejaké súbory, ktoré sú dôkazmi  špinavosti, ktoré spáchal ten "šéf" CIA. Potom sa rozbije polka Prahy a ja som ostal očarený, že ako to dokáže niekto psychicky uniesť keď zničil časť jedného z najkrajších miest na svete. Neskôr sa dostávame na koniec do nejakého hradu v Chorvátsku. Tam veznia dedka a jeho dcéru a vlastne odtiaľ operujú celú misiu na zabitie Gray Mana (Ryan Gosling). Jemu sa podarí duo (dedko a jeho dcéra) zachrániť a máme tu final fight: Lloyd (Chris Evans) versus Agent šesť/Gray Man (Ryan Gosling). Typnete si kto vyhrá? Isteže Gray Man. A tak tu máme trápny koniec kde sa ešte pár nepodstatných vecí udeje. The Gray Man mal celkom slušný potenciál na dobrý akčňák, lenže nie. Zas proste pokazíme celý film lebo hej, ten kto platí, tak ten je šéf, v tomto prípade Netflix. Bohužiaľ je to ďalší béčkový film na zabudnutie. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)