Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

Goldbeater

Přijde mi, že psát cokoliv k tomuto snímku už je nošením dříví do lesa. Na ta velkohubá prohlášení Netflixu a značná očekávání diváků to dopadlo tak nějak průměrně, ale ať si nelžeme do kapsy, není to zas vyloženě jen ten produkt k žehlení, jakým bylo třeba Red Notice (aka druhá nejdražší produkce Netflixu), a bavit se u Gray Mana dá (zejména teda zásluhou Chrise Evanse, jenž si toho psychopatického záporáka s knírkem fakt užívá). ()

Vavča

Knižní předloze s někdy podívám na zoubek. Miluji hlavní obsazení a vůči špatnému hodnocení (byť se mnou nejen on nesouhlasí), si dovolím nasadit Verbalův výrok: "to byl akčňák vy ufouni!" Já vím, že zápletka filmu o programu zabijáků rekrutovaných ze spodiny společnosti je lógr všech hrnků od kafé patřících scénáristům, ale nechte mě vysvětlit, proč se mi film líbí. Je neuvěřitelně přímočarý, neustále pumpuje do diváka adrenalin a luxusní akci (která zadupává do země většinu západní produkce a nechává o parník vzadu i většinu asijské produkce). Všichni herci se do svých rolí perfektně hodí, ať Ryan Gosling jako 6, nebo Billy Bob Thorton jako jeho šéf Fitzroy. Prosťounký příběh a vsuvky s babysittingem berte jako nutné zlo (stejně jako v životě, tak i ve filmu se některým věcím nevyhnete). Anna de Armas je perfektní akční hrdinka, rád ji uvidím (v poslední Bondovce také zářila) častěji v takových rolích. Navíc jsou perfektní záporáci Chris Evans jako pschopat Lloyd Hansen nemá chybu, takové charisma a schopnosti v soubojích, kloubouček. Regé-Jean Pagé jako šéf Danny Carmichael je působivý,  Jessica Henwick jako Suzanne, Lloydův dohled taky kompletuje mozaiku povedených výkonů a charakterů. Cameo, co předvedl indický talent Dhanush je pouze třešnička na dortu. Nonstop akce a demolice, která kombinuje to nejlepší, co kdy udělal John Woo, Corey Yuen, Michael Bay. Myslete si, že přeháním, ale já znám historii akčního filmu nejen posledních let, za tím hodnocením si stojím, reprízy nepočítám, bylo jich od loňského léta několik. Tady mohu jen litovat, že jsem to nemohl vidět v kině. Doufám, že bude pokračování a Hansena oživí, nebo si Chris Evans střihne jeho bráchu:) ()

kingik

Nepřiznaná parodie na bondovky. Ryan Gosling a Chris Evans si jdou vytrvale po krku a následně provedou akční nájezd na matičku Prahu. A ve volných chvílích, když dojde munice, shánějí po Praze pro Anu de Armas tenké vložky. Ryan Gosling už se potřeboval zbavit nálepky tanečníka z Buzelandu. Akční povolávací rozkaz s režijní dvojkou Anthony Russo a Joe Russo se ukázal být nejlepší volbou. Dvouhodinová akční jízda je plná výbuchů, přestřelek a bitek až po jeho agentské trenýrky. Opravdu jsem vděčný, že se nekecalo a pořád se jelo v hodně vyrovnaném a dynamickém tempu. Žehrat na neoriginalitu opravdu nebudu. Scenáristické manévry mně přišly naprosto dostačující. Navíc je znát, že režijní bratři svůj obor zvládají nadmíru kvalitně. Chris Evans se vyzbrojil asexuálním knírkem a byl senzačně psychopatický. Billy Bob Thornton povstal z tenat zapomnění, sice jeho kreace nikoho moc zajímat nebude, ovšem pendluje mezi mladšími kolegy přijatelně. Cestuje se po evropských městech, všude přijde na řadu něco akčního. Občas se film opře trefně do špionážního žánru, nikterak urážlivě nebo hanlivě, inspirace bondovkami je znát. Ty ostatně poslední dobou umíraly na akci, tady se akčně nepolevuje. Gosling a spol. si dokráčel k pěkné akční metě. S Russovými v zádech ukázal, že jeho kamenná tvář má progresivní formu. A než nám definitivně v roli Kena přijde o koule, ukázal, že akční koule rozhodně má. 10/10 ()

dr.horrible

“Praha v plamenech.” Koncentrované tvorcovské pohŕdanie divákom. Či už ide o násilne vloženú dejovú líniu s chorým deckom, urážlivo odfláknutú tému týrania detí, alebo logické kiksy, aké by si nedovolili ani vo filme so Segalom. Multimiliónové triky a niekoľko dobre napísaných vtipov to ani nedovoluje zhodiť do odpadu, takže to navždy ostane skrátka len dvestomiliónovou urážkou. ()

InJo

The Gray Man? Spíš The Gray Movie. Hvězdně obsazené akční béčko za 200 mega, které na tom ale opravdu nejsou (dostatečně) vidět. Nelze tomu upřít svižné tempo a Evansova solidního psychouše, jinak ale žádné terno. V podstatě je to jen další neoriginální přímočará naháněčka, která by moc chtěla být startem nové série v duchu Jasona Bournea, Jamese Bonda, M:I nebo Johna Wicka, na to ale filmu chybí vlastní ksicht a více v detailech vymazlené akce (nejlepší je finální fight). A bohužel taky zajímavější hrdina, který by nepůsobil jen jako nenápaditý odvar mnoha svých předchůdců. Gosling navíc skoro celý film odehraje s jedním (znuděným) výrazem ve tváři. Není to sice tak nanicovaté jako Red Notice, na “televizní” blockbuster roku je to ale furt málo. Pokračování/m se nebráním, ale obejdu se bez něj/nich. 55 % ()

Anderton

Človek by neveril, koľko logických lapsusov, neuveriteľne stupídnych replík a dialógov môže byť vo veľkom filme so superhviezdami. Ono je to ale nakoniec asi najväčší zdroj zábavy celého filmu, smiať sa na toľkých wtf scénach, ktoré sú myslené vážne. Vymenovávať všetko nemá zmysel, spomeniem napríklad iba otázku Goslinga smerom k človeku, ktorého postrelili do brucha a krváca, že "čo to je?". Pozerať sa na to samozrejme dá, pri akcii v Prahe som dokonca začal byť strhnutý, avšak aj táto sekvencia končí wtf scénou. No a keď je skoro všetko od veci, tak sú od veci aj záverečné titulky. Pozor, nejde o priemer, ani o nudu, len sa to skrátka príliš nepodarilo a na tej nepodarenosti sa dá celkom dobre zabaviť. ()

Kothy

Po úvodních reakcích jsem teda čekal větší průser. Přišlo mi to jako taková kombinace Bourna a Johna Wicka. Ryan Gosling tu hraje zběhlého agenta, kterého se snaží chytit CIA. Chris Evans zase soukromého lovce, který je totálně urvaný ze řetězu a honí ho po celém světě. Dost se tu cestuje, i když většinu lokací zaskakuje Praha. Má to sice slabší místa, ale akce je dost nadupaná, hlavně ta v Praze. Děj jako samotný zas ta originální není. Na poměry Netflixu je to ale za mě slušná podívaná. "Letadlo mělo zpoždění." ()

AppleCore

Těch úvodních patnáct minut, který jsou narvaný na danej žánr překvapivě skvělou atmosférou, nijak nekoresponduje se zbytkem filmu, kde nic nedává smysl a i naprosto základní vizuální efekty působí jak z přelomu tisíciletí. Mam dojem, že existuje nějaký nepsaný pravidlo, že vysokorozpočtovej film pro stream nesmí dosahovat vyšších (ba ani stejných) kvalit, jako libovolnej film určenej pro kina. Jinak fakt nevim, proč talentovaní tvůrci tak brutálně selhávají. ()

silentname

Anthony a Joe Russo po úspechu s Marvelom a "Cherry" prichádzajú so svojim ďalším filmom. Tentokrát dostupný na Netflix. A podobne ako Joseph Kosinski tam dovliekol svoj najslabší film ("Spiderhead") tak v prípade "The Gray Man" máme trošku podobnú situáciu. Na druhú stranu ale môžem povedať, že som si sledovanie tohto filmu asi užil o niečo viac. Hoci má zase trošku iné problémy. V prvom rade je to film, ktorý trvá dve hodiny a bohužiaľ si ten čas počas sledovania veľmi dobre uvedomujete. Miestami to pôsobí, že sa blížime k finále a potom zistíme, že film bude pokračovať ešte ďalšiu pol hodinu. A nie je natoľko zaujímavý, aby dokázal ten čas nejako ospravedlniť. Ale rovnako je treba povedať, že väčšina akčných scénok je spracovaných veľmi dobre. Akčné časti v Prahe vyzerajú podľa mňa skvele. Ryan Gosling a Ana de Armas ako hrdinská dvojica sú podľa mňa schopní a potom je tu Chris Evans ako zloduch. A musím povedať, že sledovať ho ma miestami skutočne bavilo. Viacerí mu tu hovoria, že sa správa ako nejaké decko a je treba uznať, že to je veľmi trefné. Jeho hlášky, jeho prejav, jeho reakcie... je to proste decko, ktoré sa rozhodlo svetu ukázať, čo dokáže. A je mu jedno ako. Čo ho robí vcelku zábavným. Kde však film ešte trošku zlyháva sú niektoré scénky, kedy absolútne nechápem rozhodnutiam alebo myšlienkam, ktoré im prejdú cez hlavu. Ako dobrý príklad poviem, prečo nasadí Lloyd 3 tímy žoldákov, keď má v zálohe asi najlepšieho súpera s krycím menom "Lone Wolf". A prečo sa nesôkr Dani s Wolfom bijú, keď jej na konci Wolf dá artefakt dobrovoľne? Toto sú momentky, ktoré nechápem. Je to ale celkom zábavný film na sledovanie. Plus Gosling je slušný akčný hrdina a je s ním aj celkom zábava. Takže vo výsledku dobrý Netflix akčňák, ktorý ale mohol byť super. Hodnotenie: B ()

PetrPan

Zkoukl jsem spíš ze zvědavosti a s očekáváním, že si bude na čem smlsnout a následně znečistit komentáře zase jednou nějakým rádoby vtipně vulgárním zvratkem a on mě Šedý muž nemile překvapil. Dal se totiž bez problémů zkonzumovat. Čekal jsem plochý a sterilní (či spíš ve světle "áčkové" netflixové produkce sterilizovaný) výplach a místo něj se na mě vyhrnula  jen naprosto nezávadná bezduchá akce, které bych vytknul snad jen úděsné klipovité bojové sekvence  a la Pokémon.  Motiv malé holky a zabijáka, při němž nikdy nelze nevzpomenout na Bessonova Leona, slizce výborný záporák páně Evanse (ach ty  úzké nožky v o číslo menších kalhotách) a digitální bordel v Praze, jen ten Vašut tam nebyl. Na jedno použití, ale splachovat netřeba. ()

Yoshitsune

Viděl sem akční film roku a nebo rovnou deseteletí, tak mohou v klidu umřít. Ahh.......tak počkat, nepsal sem už tohle náhodu ? Jo psal, už ani nevím u jakého filmu to bylo, ale taky to měl být akční film který "MUSÍTE VIDĚT ZA KAŽDOU CENU". Tenhle film má několik zásadních problémů a ty problémy, vidí i laik. Je tedy záhadou, že tohle bylo vypuštěno do světa s tím, že je to "ok" a nikdo z vedení si neřekl, tady je něco špatně, asi bychom měli něco přetočit a nebo doplnit nějaké scény. No a začneme tím nejvíc do očí/oka bijících a to je hlavní hrdina, hlavní hrdina přežije všechno, hlavní hrdina je i MacGyver, hlavní hrdina má moralní kodex, hlavní hrdina tak nemůže zabít neviné, ale klidně zabije a nebo nechá zabít stovky lidí, o kterých nic neví, ale on je přeci hlavní hrdina, takže myšlení se nenachází v jeho balíčku hlavního hrdiny. Nejhorší na tom je to, že hlavní hrdina je takový i v knize a tomu se mi moc nechtělo věřit, že někdo může napsat takovouhle knihu a aby pak podle té knihy, někdo natočil film, se mi jevilo jako ještě méně uvěřitelná věc.  A jak vidno mýlil jsem se, hlavní hrdina je opravdu jako osina v prdeli. A vlastně tohle může být jeden z mála filmů, ve kterém fandíte záporákům. Hlavně tedy Lloydovi, který byl vlastně jedinou postavou která se mi fakt jako líbila, zbytek postav sou buď průměrní a či rovnou nesnesitelní. Nicméně za co bych ještě film rád vychválil, sou kaskadéři, maskéři, choreografové, kostýmeři a další stovky, né-li tisíce lidí, kteří se na tomhle a na spoustě jiných filmů podílejí. Tihle lidi sou sou neviditelní, v titulcích jejich jména rychle proběhnou, ale ve výsledku nikoho moc nezajímají, ale jejich práce.......jejich práce, úsilí a energie, kterou vkládají do všech filmů/seriálů, je opravdu velkolepá, takže ta druhá hvězda, kterou tenhle film ode mně dostane, patří jim a to protože si ji zasloužíte. A ke konci bych jen chtěl dodat, že když srovnám tenhle film a pak třeba Extraction, tak Extraction má v sobě srdíčko a to je na tom filmu vidět a cítit, tady to srdíčko, nadšení a láska prostě neni a to je podle mně to nejhorší. PS : K té části, kdy se film odehrává v Praze, se váže celkem zajímavé fake news. A naše vepřové hlavy vymysleli historku, že se v Praze nic nenatáčelo a vše bylo reálné, střílení, výbuchy, mrtví policisté, atd a za vším logicky stojí USA. ()

nash.

Nehledal jsem osudovost, složité charaktery ani komplikované psychodrama s nějakým hlubokým přesahem. Chtěl jsem po náročném dni nějakou nenáročnou, svižnou a pokud možno pořádně přepálenou akční zábavu, u které bych mohl nechat mozek odpočívat. A přesně to jsem dostal. Béčko natočené jako áčkově opulentní podívaná, která připomíná mix bondovek a Komanda (vsadím se, že Chris Evans má Bennetta dobře nastudovaného, a to včetně knírku). Odsýpá to, bavil jsem se a ani chvíli nenudil (no možná při závěrečném pošťuchování u kašny, které už mi přišlo zbytečné). A k tomu jako bonus Praha. Za mě paráda. ()

Claw

„Šedý muž“ je koncipován v nejlepších tradicích moderních blockbusterů se spoustou dobrých akčních scén. Rád bych zdůraznil, že snímek využívá nestandardní a velmi zdařilé úhly kamery a rámování, a to jak při honičkách, tak při soubojích. Působí svěže a v kombinaci s hezkým barevným vizuálem předkládá divákovi šikovné scény, které se rýsují jedna za druhou. Film se často odehrává ve tmě a některé souboje jsou občas špatně nasvícené a tudíž nepřehledné, ale samotná choreografie je obstojná. Je fajn sledovat četná bojová umění či přestřelky a jak kvalitní obraz přenese diváka do centra dění a umožní mu téměř pocítit nebezpečí toho, co se na plátně odehrává. Mrzí mě, že film nemá rating R. Tohle je ten typ filmu, který by ho měl mít, protože by ho tím posunul o úroveň výš a měl by tak na diváka podstatně větší dopad. Ale chápu, že chtějí nalákat víc lidí do kina. Možná také proto některé dialogy působí trochu dětinsky. CGI za 200 milionů někdy nevypadá úplně nejlépe (např. scéna s rozstřílenou pražskou tramvají nebo scéna se skokem z rozpadajícího se letadla), ale není to nic, co by mi vyloženě vadilo. Děj snímku je jednoduchý ale poutavý, postavy se chovají tak, jak se na takové filmy sluší a patří: sebevědomí, mužností překypující hrdinové (i Ana de Armas drží s muži na plátně krok), jasná rychlá rozhodnutí, která nedávají početnému komparzu šanci na přežití, kamenné tváře postav, které podobné věci dělají skoro každý den nebo i hodinu. To na jednu stranu silně vytváří kolorit, na druhou stranu prudce snižuje věrohodnost dění na plátně. Ryan Gosling je zkrátka sympaťák, kterému jsem toho nesmrtelného "šedého" agenta věřil. Chris Evans se v padoucha proměnil opravdu dobře. Je to odporný hrdina, který byl vytvořen v nejlepších tradicích padouchů s takovým vzhledem a samozřejmě divokým charismatem. Lloyd Henson v podání Evanse dýchá nebezpečím a divokostí. Je to muž, který se nezastaví před ničím, protože prostě neumí prohrávat. Evanse si v tomto filmu pamatuji nejvíce. Film vám umožní vidět mnoho zajímavých míst po celém světě. Oceňuji, že tvůrci vždy napsali, o jaké město jde. „Šedý muž“ byl zhlédnut. Očekávání se příliš nenaplnila, ale nedostavilo se ani zklamání. A to je pro mě osobně velká radost. Viděl jsem to, co jsem očekával. Kvalitní akční film, který určitě potěší vizuálními i zvukovými sekvencemi: spoustou honiček, přestřelek, soubojů a výbuchů. Plně uznávám, že náročný divák bude zklamán. Pokud však nečekáte mistrovské dílo ve všech směrech, pak se vám snímek bude zdát dobrý. Alespoň těch pár hodin nebude promarněných. P.S.: Přečetl jsem i stejnojmennou knižní předlohu od Marka Greaneye, která se mi líbila mnohem více než film a rozhodně ji doporučuji přečíst. /70%/ ()

SeBig

Problém Netflix filmů jako je např. Project Power, Bright, Project Adam atd. je ten, že vznikají v době, když už jsou všichni rozmazlení a roztěkaný a většina lidí nedokážou udržet pozornost. Už toho prostě vzniklo tolik, že je těžké přijít s něčím novým a zábavným. Vzniká pak nevýrazný akční film, který by ale třeba v takových devadesátkách zazářil. Je to velká škoda. Vidím v tom potenciál, akce v praze byla fajn, ale v téhle době je to prostě nevýrazný, lehce zapomenutelný akční film. ()

korbitch22

Naprosto neskutečný mix dokonalého Guilty Pleasure a totálně dementní sračky. Už při ohlášení sem byl naprosto chladný, jelikož Evans ani Gosling nepatří absolutně mezi herce, které bych považoval za Hollywoodské hvězdy a první synopse byla tak obyčejná, že se nakonec scenáristická nemohoucnost projevila v totální debilitu. Za prvé nechápu, proč se to vlastně vůbec točilo v Praze. Nejvtipnější pro našince asi je, když vidíte Prahu všude na 1000 způsobů, ale hlavní postavy jsou v Turecku, někde v Bangkoku, potom ve Vídni a z Vídně jedou do Prahy...chtěl sem na Annu křičet ale vždyť jsi v Praze blbko! Další věc je rozpočet, ono když od těch šílených 200 mega odečtete honorář pro všechny hlavní hvězdy a reklamu, plus covidové opatření...jste tak na kilu, možná míň. Scénář je prostě tupé a jednoduché klišé, pro Netflix by mohl psát každý filmový fanoušek okamžitě bez přípravy. Hlavní hrdina je Terminátor a přežije i to, co by nedal ani Arnold v nejlepších letech. Na druhou stránku to utíká jako super párty s nejlepšími přáteli. Akce je jízda jako hovado, potěší tuna mrtvých pražských policistů a vůbec demolice Prahy je celkem prdel. Na druhou stránku nechápu, proč proboha není film naprosto krvavé a brutální eRko...prostě spousta věcí špatně na to, jak moc se o filmu mluvilo. Možná poprvé v životě mě nesral Gosling a jeho šestka má docela charisma a hláškuje ve stylu 90. hrdinů. Anna je božská a Evans si svého idiotského sociopata docela užívá. Má to strašně moc kretenských momentů, třeba když tam na konci Anna běhá jak Arnold v komandu vyloženě sem se smál a dost nahlas. Ono je vůbec nejlepší kvůli flešce s důkazy rozmrdat půl Evropy úplně na sračky. Nenápadná mise jako prase 🤣 Má to ale i super pasáže a akce dost baví. Rozpolcené béčko jako sám Netflix. Za něco by to zasloužilo 5*, za něco odpad. Diplomaticky 3* 🤷. ()

Chrustyn

I přes nemálo výtek, nejlepší netflixovská exkluzivita, která má pro tuzemského diváka třešničku v podobě českých lokací. Film baví svižným tempem, koukatelnou až komiksovou akcí a známými herci v netradičně pojatých rolích. Dalo by se hodně prskat na řadu do očí bijících nelogičností, nevyvážené CGI, ale vše vyvažuje čistokrevná, nenáročná zábava, která v dnešní době není takovou samozřejmostí, jako ve filmech před 30 lety a mně to chybí. ()

Arsenal83

Veľké mená, málo zábavy. Ako sa hovorí, za veľa peňazí, málo muziky. Hoci tá muzika v závere bola asi to najlepšie z celého filmu. ()

Marze

Hlucna, vybusna a adrenalinova jizda. Staromodni popcornovy film, feel-good ve smyslu nasili. Zapletka je klise, ale zachranuje to akce a charismaticti herci. Z trojice Chris Evans, Dhanush a Ryan Gosling mi zaujal ten posledne jmenovany. Nasince potesi, ze byvala sefka britske pobocky na duchod zije v Praze. Je to takove plne casti smontovanych z lepsich filmu. Vyslechnete si moudre poucky jako "Prekonat strach, prekonat bolest. Az se to naucis, uz nikdy neprohrajes". ()

marhoul

Barevné a hýbe se to. Na to, jaké to stálo prachy až neuvěřitelně pitomý scénář. Jedna za Ryana, je skvělý, druhá za Prahu. Anča v akční roli nenavázala na luxusní rozběh z Bondovky, což je škoda. Ale na její Marilyn se těším. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)