Záhadný agent CIA odhalí tajemství, která by mohla agenturu úplně zničit. Bývalý kolega, co nejspíš zešílel, pak vypíše odměnu na jeho hlavu a nahání ho po celém světě. (Netflix)

EdaS

Tradičně po všech stránkách odfláknutá netflixovská "superprodukce". Kde proboha skončil ten 200-milionový rozpočet? ()

xxmartinxx

Nuda. Příběh ani zápletka neexistují, generují se tu jen unylé akční scény jedna za druhou, které, na rozdíl od zvěstí, nejsou nijak zajímavě natočené. Tohle může leda přesvědčit o naprosté zbytečnosti Netflixu. ()

Bebacek

Film, ve kterém česká policie dostala solidně na prdel, pražská tramvaj si to dala na Formuli 1 a Ryan Gosling v topu jako vždycky. Já jsem si to teda užila nesmírně a hned bych si dala dvojku. (Ta eko stopa ale bolela, to jo.) ()

Dadel

Četl jsem knižní předlohu, můj komentář je tedy erudovanější než jiné. Kniha je neuvěřitelně hloupý brak o supermanovi, kterého pronásledují desítky elitních zabijáků, on vždycky všechny přepere, ze všech pastí se dostane, přesune se jinam, tam zase všechny přepere, i se zlomenou nohou nebo bodnými ranami v břiše, a to všechno proto, aby zachránil dvě cizí děti. Prostě se to skoro nedá dočíst. Je to tak hloupé, že to tudíž má už asi 10 dílů. No a teď přišel film, na který jsem se přesto těšil, protože hloupý film se dá přežít snáz než hloupá kniha. Navíc jsem byl osobně přítomen natáčení jedné scény na Palachově náměstí, které bylo vylepšeno o fake kašnu uprostřed, fake kavárnu před UMPRUM a bannery "RUSALKA" v divném asian-style fontu na Rudolfinu. No a co byste řekli? I když byly ve filmu některé věci změneny nebo vynechány, duch předlohy zůstal zachován, a film je tudíž hloupý, a co je horší, nudný. Závěrečná rvačka je zbytečně natahovaná a údajný rozpočet 200M na filmu není vůbec vidět (a pak se Netflix diví, že málo vydělává). Film tedy stojí za vidění jen kvůli scénám z pražských ulic a pro Čecha je nechtěně vtipný. Třeba kvůli tomu, že památník na Vítkově může představovat Baku v Ázerbájdžánu (stačí přidat mrakodrapy). Praha dále hraje i Vídeň nebo Berlín (stačí přidat TV věž). No a vrcholem filmu je velká honička s tramvají v Praze, která hraje třímilionovou (!) Prahu a kterou jsem si pustil několikrát. Tramvaj se řítí závratnou rychlostí, asi bez řidiče. Čeští policajti umějí perfektně anglicky a do akce se zapojí prakticky okamžitě, i s těžkotonážními zbraněmi (ve skutečnosti by celá akce skončila dřív než by stihli jakkoli zareagovat). Cizinci si můžou rovnou jednu hvězdičku ubrat, přijdou o to jediné zajímavé, co na filmu je. ()

M.a.t.t.

Už je to asi jasné - Russovci potrebujú väčší štúdiový dozor, aby dokázali vytvoriť niečo skutočne zaujímavé. The Gray Man je dokonalým stelesnením bezmyšlienkovitého akčného výplachu bez výraznejších ambícií, to však asi nie je niečo, čím by sa mal najdrahší film Netflixu verejne chváliť. Slabší scenár síce vyvažuje obstojné tempo a v rámci možností i akcia, ani tá však vyložene nestrhne a občas dokáže aj nepríjemne prekvapiť (nezvládnutý záver sekvencie v lietadle). A čo sa týka toľko omieľaného rozpočtu... v zásade ho vidieť je, no čo z toho, že jedna atraktívna lokalita strieda druhú, je to v rámci možností výpravné a nešetrilo sa ani na komparze, keď to film nikdy nedokáže naplno predať. Ťažko povedať, či je to slabšou kamerou, alebo rutinne pôsobiacou réžiou, no predošlý film tejto režisérskej dvojice disponoval zaujímavejšou formou. Potenciál bol skrátka väčší a hoci to má ďaleko od tragédie, toľko kvalitných hercov pokope by si predsa len zaslúžilo kvalitnejší blockbuster. ()

Morien

Cool, a teď to natočte úplně stejně znova, jenom Chris a Ryan si vymění role, chci si to porovnat. Preternatural = suspended between the mundane and the miraculous. ()

choze

Vysokorozpočtová akční oddechovka. Superprůměrný scénář, nezajímavého hrdinu a digibordel jakžtakž kompenzují fajn herci a hlášky, zábavný záporák a solidní demolice Prahy. Oproti Captain America 2 a 3 krok vzad, oproti Red Notice krok vpřed. ()

Gilmour93

Když je v Praze abnormální hic, tramvaj s Rájnem jede do Bohnic.. Stokrát omleté téma agenta na odstřel, které končí výřadem myslivců, co po něm šli, lokace se střídají jak partneři Agáty Hanychové (telemagnátovi Jardovi od srdce přeji, ať to zlé prokletí zlomí) a tolik předem velebená akce se ztrácí v kouři, tmě a kuželech světla a vyjma opulentnosti pražského povstání nabízí jen lehký nadstandard bulharské produkce Stevena Seagala. Ještěže se Captain Pornmoustache se štítem arogance a vizáží Pepy Nedorosta z Bony a klid alespoň trochu postará o faktor zábavy, protože Chewing Gumsling se zdá mimo a bez Driveu (apropo, fajn narážka na jeho budoucí roli: „Extra ten million to the first guy to put a bullet in this Ken Dollˈs brain!“). Nevím, jak vám, ale mně se zdá, že ze streamovacích kanálů dlouhodobě vytéká podivná látka. Nejsou to přímo sračky, spíš taková beztvará, šedivá hmota.. ()

Eliott

Pokud jste to ještě nevěděli, tento film vám mimo jiné dopomůže konečně prozřít a pochopit, že Baku, Berlín, Vídeň a Praha jsou jedním a tím samým městem. To bylo vskutku komické a stále nedovedu pochopit, proč se jako náhled aktuální lokace, nikdy nepoužilo zmíněné místo. To především v případech, kdy byl použit pouze náhled s názvem města a následný interiér budovy bez jakýchkoli velkolepějších záběrů z okolí. Avšak i mimo to je zde filmových chyb dostatek, přičemž za obzvlášť zábavnou považuji chaotickou jízdu tramvaje po Praze, jenž se na své zběsilé cestě objevuje na různých panoramatických místech rozmístěných napříč starým i novým městem. Zpravidla však žádná z chyb není tak výrazná, aby prezentované dílo znehodnotila a nebo výrazně ovlivnila mé hodnocení. Vlastně je to celkem úctyhodná akční jízda s dobrým příběhem, perfektně zvoleným vyšinutým záporákem a sympatickým klaďasem. Takže taková ta zlatá klasika, jenž v mnoha momentech připomíná nového agenta 007 a nebo Johna Wicka. Jak už to tak bývá, závěr byl možná trochu překombinovaný, ale finální scéna skutečně potěšila a já se proto vrátil zpět k zamýšlenému hodnocení čtyř hvězd. 72% ()

Botič

Smekám za natočení a sestříhání pražské jízdy tramvají, dát dohromady tenhle bordel muselo být o nervy. Jinak je The Gray Man akční průměr. Hodně akce, postav, lokací. Málo příběhu a napětí. ()

3DD!3

Sofistikovaný je Šedivec asi jako Arnoldovo Komando, ale ta opulentní, nesmyslná destrukce a akce vedená velmi zábavným Chrisem "Loydem" Evansem za to stojí. Hromada exotických i domácích lokací se střídá jako na běžícím pásu. Gosling si znuděného svérázného agenta docela užívá a Billy Bob je taky hodně fajn. Příjemné béčko z Netflixu, kterému přidává, že jsem byl s rodinou na natáčení nejlepší scény v celém filmu osobně. Mám si udělat pohodlí, že jedeme do Prahy nebo že jedeme do vězení? ()

Kaka

Těžko věřit, že bratrská dvojice, která režírovala jeden z nejlepších akčňáků poslední dekády (Cpt America and Winter Soldier), stojí za Gray Manem. Rozdíl v tvorbě akčních scén, tedy především prací se střihovou skladbou a zvukovou mixáží je totiž ohromný, skoro jak z jiného světa. Jejich novinka je pochopitelně příběhově archetypální, stokrát viděné schéma. Ovšem zatímco kromě skvělého Evanse to tehdy s kamennou tváří a elegancí sobě vlastní šéfoval Robert Redford, tady dostaneme tak maximálně toho gayovsky vypadajícího hezouna z Bridgeton. A to je dost značný kvalitativní sešup. Gosling hraje Goslinga - tedy stále toho stejného málomluvného cool týpka, který se tady umí sice obstojně prát, ale kromě Prahy tady není jediná celistvá, syrová a dynamicky natočená akční scéna. Destrukce Prahy danými kritérii taky příliš neoplývá, ale alespoň to má jakési tempo a ze sentimentu si to člověk užije o něco víc než zbytek. Nejlepší je, že zničí hlavní pobočku Unicredit bank, za to palec nahoru. Pokračování bych asi dal šanci, ale kompletně překopat. Není to ani jako Bourne, Hunt, či poslední Bond. V tuto chvíli o parník za nimi. ()

Spiker01

Jako kdekdo jsem se na Gray Mana od oznámení těšil, ať už kvůli skvělému obsazení, tak Russoovcům. Po prvních ohlasech očekávání ochladla a už u Cherry jsem přemýšlel nad tím, jestli jejich filmové úspěchy nejsou spíše projevem náhody a producentů u kormidla. Ale za mě ne. K filmu jsem si sedl po 11, že si už dám jenom kousek a vydržel jsem do půl druhé v noci a nečekal jsem, že mě to až takhle chytne. Chris Evans mě v téhle herecké poloze hrozně bavil, leč v druhé půlce už mi tak cool nepřišel, když mu teklo do bot a Gosling si uhraje to svoje a v akční poloze je uvěřitelný. Jediná výtka tak je v akčních pasážích, kdy už režisérům nesekundovali borci kaskadéři jako u Marvelu, ale akce je zrychlená, podivně nepřehledná a Cgi dělá Netflixu levnější studio, což vzhledem k vytíženosti tohoto segmentu řešíme prakticky u všech velkých filmů, ale tady prostě u zbytečně velkolepých sekvencí kdy něco velkého vybuchne a nedejbože hoří, stojí za ho*no. Takže velkou naháněčku v Praze mi to přes všechny utracené miliony zkazilo a v bitkách jeden na jednoho jsem se vyžíval více. Leč pořád je film, na který se dobře kouká a dobře plyne a to je zvlášť u Netflixu v posledních letech výhra v loterii. To podobně laděné Red Notice má jen ten cast a ještě odpornější cgi. Velmi doufám, že bude za 2 roky dvojka. ()

castor

Kdyby lovnou zvěří nebyl Ryan Gosling, vůbec nic by se nestalo. Kdyby si Praha kromě Vídně či Bangkoku zahrála i třeba islandskou vísku Kirkjubæjarklaustur, nic moc by se taky nestalo. Výsledek je totiž víc kaskadérský než herecký, takže Gosling je překvapivě velmi průměrný, naopak na Prahu se dívá vždycky moc dobře, a když se navíc rozjede akce okolo rozjeté tramvaje, je to radost. Místy až na často skloňovaný střih akčních scén. Žádný chlapácký thriller se nekoná, ale celkově jsem čekal mnohem větší průšvih. Ano, na celém vyprávění nenajdeme nic moc originálního, vykrádá se leccos staršího data, a ačkoliv to není staromódnější, furt nejde o nějaký nablblý, mrakodrapy strhávají, otravný CGI bordel. Prostě lehce nadprůměrné béčko, kterému ovšem chybí napětí a emoce, což zamrzí nejvíc. Protože to prostě chybět nemělo. To je asi tak, jako kdybyste měli na place roztomilou Anu de Armas a vůbec nevyužili její sex-appeal. Aha, to se vlastně stalo. I Chris Evans s pornoknírkem, který si svého magora evidentně užívá, mohl ještě víc šlápnout do pedálů. Zbytek obsazení neurazí, ale ani nenadchne. A na nějaké zákulisní praktiky agentů CIA raději zapomeňte. Stejně jako na to, že by se závěr odehrával v nějakých prosvětlených prostorech – tvůrci zvolili potemnělé interiéry, což je na facku. ()

*CARNIFEX*

Už som sa neraz vyjadril, že ma takéto primitívne námety doslova urážajú. V živote by ma nenapadlo, že môj dvojník a lacná kópia v jednom, Ryan Gosling, bude účinkovať v takejto retardovanej, tupej kokotine, ktorá od úvodu nevie, ako sa má vlastne prezentovať. Chce byť serióznou záležitosťou, alebo ide o komédiu? Lebo pozerať sa na Evansa s tým svojím “knírom”, ktorý budí dojem inšpektora Gadgeta, je fakt solídna ostuda. Nedá sa nato pozerať. Toto rozhodne nie je ani zábavné, ani premyslené, toto je momentálna klasika od Netflixu, kde treba najebať to “najlepšie” čo je v podobe hereckého obsadenia dostupné, pričom duša filmu, emócia, KVALITA, ide absolútne stranou. Jedným slovom - preplatená GRCANICA a sa čudujem komukoľvek, kto tomuto tlieska. ()

D.Moore

Méně by bývalo bylo více. Vezměte si závěrečný souboj muže proti muži, který je naprosto skvělý, strhující, zábavný, napínavý a přitom docela skromně pojatý, a srovnejte ho s hlavní akční scénou, která se bohužel odehrává v Praze, chce být velkolepá, ale působí v lepším případě rozpačitě a dojmem, že je ve filmu  jen proto, že ji tam někdo chtěl, ačkoliv příliš smyslu nemá. Tenhle film měl mít ideálně hodinu a půl a být okrájený o ty zbytečnosti i některé postavy, mohl se víc soustředit na Goslingova sympatického buldoka a na Evansova osmdesátkově zábavného, ale ne směšného padoucha, co do akce s mohl držet při zemi, kde to Russoovým svědčí (noční souboj v domě, další skvělá scéna), Netflix ho nemusel prezentovat tak velkohubě... A byl by lepší ()

Hild

Na tomhle filmu jde strašně vidět, že všichni zúčastnění si natáčení náramně užívali, upřímně si nemyslím, že Russoovci měli s filmem větší ambice, než natočit zábavnou akční jednohubku a jako taková film docela funguje. Vůbec mi to nevadilo, děj je strašně jednoduchý, ale akční scéna střídá další a lokace se taky mění jak na běžícím pásu, takže film má fajn tempo a rychle vám uteče. Ovšem film naprosto selhává v momentech, kdy se snaží o nějakou osudovost. Jelikož si zde nedali žádnou práci s budováním postav, tak během vážnějších scén je vám to vlastně úplně jedno, o postavy se nebojíte a celé je to takové prázdné. A nedokážu pochopit, jak film za 200 miliónů může mít místy tak hnusné CGI (co to bylo ta scéna s letadlem?), ale jinak některé akční scény mají fajn nápady (honičku v Praze si jistě užije každý) a jak jsem psala, na páteční večer naprosto neškodný film. ()

Wacoslav1

Šestka je divný jméno. Sedmička už je zabraná! Hodně už tady toho bylo napsáno, takže nepřidám nic objevnýho kromě toho, že se můžete jít všichni vycpat. Dal bych původně lepší trojku, ale když vidím jak se tu všichni předhání v tom jak to zhejtovat tak si přisadím. Jasně je to jenom blbý akční béčko v jakože áčkovým hávu a nebudu tvrdit, že tu Netshitflix stvořil něco památnýho a nezapomenutelnýho, ale minimálně je to poctivej akční film svou zcela úmyslnou blbostí a nadsázkou jak vystřiženej z devadesátek. Prostě máme základní děj a pak už jenom skáčeme z akce a do akce a neřešíme blbosti. Však o tom kdysi akční filmy bývaly ne? Nemluvě o tom, že ničení Prahy a masakr tupých českých policajtů nemá chybu. Gosling to pravda celý odehraje s jedním výrazem, ale v akci je překvapivě schopnej a Evans je správně přehnanej a přehrávající záporák. Pro Aničku De Armas pak mám slabost od poslední Bondovky kde patřila k tomu nejlepšímu, ale byla trestuhodně nevyužitá což tady naštěstí neplatí. Takže nevěřil bych, že tomuhle Bondovi z Netflixu dám vyšší hodnocení než tomu ofiko, ale ve světle některých hitů co jsem v poslední době viděl si nemůžu pomoct.70% ()

Davies182

Nečekal jsem to, ale vlastně mě to bavilo, a to překvapivě jakože hodně. Oproti knize několik akčních scén, na které jsem byl zvědavý, chybí, anebo je dost pozměněných, a ústřední zápletka je taktéž pouhým odvarem původní myšlenky, ale budiž. Akce v Praze vypadá fantasticky, líbila se mi strohá choreografie bitek, a i ty peníze na tom nakonec šly vidět, a ne že ne. Gosling hraje něco mezi hrdinou z Drive a patlalem z Nice Guys, a rozhodně mi jeho borec přišel sympatičtější než jeho papírové přisprostlé alter-ego. Takže dvojku se stejným týmem klidně! [Netflix] ()

gogo76

Zdá sa mi, že mnoho užívateľov hodnotilo až príliš prísne, zas tak zlé to nie je. Akčňák, ktorý mal byť superhitom netflixu sa snaží kráčať v šľapajách Jasona Bourna, ale režisér ešte nedorástol a nevyzrel na úroveň P. Greengrasa. Pravdepodobne nedozrie nikdy, ale nakoľko sa mu priblížil, nech posúdi každý sám. Gray man stál nemalé peniaze, ktoré mimo 2-3 väčších akčných scén(úvod, lietadlo a Praha) nie je veľmi vidieť. R. Gosling sa do role hodil, v posilovni strávil dlhší čas a je to vidieť. Príbeh nic moc, takých vznikly mraky. Réžia mala rezervy, akčné scény mohli byť prehľadnejšie a reálnejšie. Stačí si v závere spomenúť koľko úderov, pádov a bodnutí nožom Gosling schytal. Napriek výhradám som si tento akčňák celkom užil. Evans si strihol slušného hajzlíka a po Goslingovej jazde Prahou som sa zmohol len na... "Do p... veď ten magor zdemoloval polku Prahy!" Úplne najviac ma však oslovilo dievča, ktoré mal Gosling chrániť. Julia Butters je na svoj vek mimoriadne talentovaná a uveriteľná. Skvelá voľba a veľká herecká nádej do budúcnosti. 60%. ()

Nový Svatý se hýbe kupředu

31.10.2023

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

Bratři Russoové opět utrácí ve velkém

03.09.2022

Bratři Russoové jsou na gigantické rozpočty už celkem zvyklí. Dvojitá porce Avengers filmů na závěr třetí fáze MCU je ale možná přece jen trochu rozmazlila. Následně totiž pro Netflix natočili… (viac)