Hnev Titanov

• Česko Hněv Titánů (viac)

Desať rokov po tom, čo hrdinsky porazil obrovského Krakena, sa Perseus (Sam Worthington), poloboh a Diov syn, snaží viesť pokojný život ako dedinský rybár a otec desaťročného syna Helia. Medzitým zúri boj o moc medzi bohmi a titánmi. Bohovia sú nebezpečne oslabení nedostatkom oddanosti ľudí. Strácajú kontrolu nad uväznenými titánmi a ich hrôzu naháňajúcim vodcom Kronom, otcom dlho vládnucich bratov Dia, Hada a Poseidona. Tento triumvirát premohol svojho mocného otca už dávno a nechal ho hniť v ponurej, bezodnej priepasti Tartaru - väzení, ktoré leží hlboko v podsvetí. Perseus nemôže ignorovať volanie spravodlivosti, keď sa Hades (Ralph Fiennes) a Diov božský syn Ares dohodnú s Kronom na zajatia Dia. Sila a moc titanov je stále väčšia, zato Diovi jeho božská sila dochádza a na zemi sa rozpúta peklo. S pomocou kráľovnej Andromedy (Rosamund Pike), Poseidonove polobožského syna Argenora a padlého boha Hefaista sa Perseus vydáva na zradnú a nebezpečnú výpravu do podsvetia, aby oslobodil Dia, premohol titánov a zachránil tak celé ľudstvo. (TV Markíza)

Brain-D

Každopádně lepší než jednička "Souboj titánů" (Remake). Určitě neprohloupili ti, kteří na to šly do kina. Rozhodně jeden z největších blockbusterů 2012. ()

Aven

Původní film mám rád, remake mě nevadil, ale tohle "pokračování" mě prostě příšerně nudilo, byť jsem od něj nečekal nic jiného než blockbusterovou zábavu. Herecké obsazení je skvělé, akcí ani vizuálními triky se nešetří, ale stejně mi chyběl nějaký zapamatovánihodný moment a nějaký záporák, který "nedělá stejný hovno jako Kraken". ()

Danny F.

Tento film spíše kopíruje předchozí díl. Je zde vše co už nemohlo překvapit a co už bylo viděno v již zmiňovaném díle. Vizuál byl pěkný a efektní, to by se dalo pochválit. Akce bez přestávky byla solidní. Zbytek už okoukaný. 75% ()

Fakipics

Dnes už jistě pokračování filmové klasiky a neandrtálské hodnocení ve stylu ** mě irituje v tom, že lidi dávno zapomněli, co je to normální klasický akční film. Smutné,odvážné a hloupé... jako tenhle film, ale nesmírně zábavné, že ano? Tak proto je film ohodnocený tak mizerně? ()

Ceres

Příběhově totální průser, nedokážu spoustu věcí překousnout, ale budiž, akce je to stále slušná. Film tahá hlavně opět dobré obsazení a efekty, v určitých momentech lepší než první film, ale stále je to pro mě neskutečná slátanina, která kdyby nevznikla, nic by se nestalo. 40 % ()

drake31

Tak tu sa niekto veľmi snažil ... Wrath of the Titans je o dosť napred ako jeho predchodca. Celkovo je to ponurejšie zároveň zábavnejšie, a Liam Neeson nakopáva zadky nehoráznym spôsobom + Rosamund Pyke nemôže byť viac sympatickejšia ako v brnení a s mečom v ruke. Avšak stále to nie je ničím výnimočné, ničím čím by sa to odlišovalo od bezduchých blockbusterov (povedal fanúšik Transformerov), a chýba tomu nejaký ten VOW moment ktorý vás ohromí, a budete chcieť viac a viac, a práve táto absencia je znateľná a kazí celkový dojem zo solídnej historicko/fantasy výpravy medzi bohov, polobohov a tých ostatných. ()

Terzeus

Príbehovo vybrúsenejšie, adrenalínovejšie a oveľa pútavejšie dobrodružstvo ako jednotka. Spolu s epickou výpravou a vizuálnou atraktívnosťou navyše. Jediné, čo tomu chýba je stále rozvíjanie postáv. Tie sa chovajú tupo, jednosmerne a vďaka scenári aj mnoho krát nelogicky. Skrátka schematizmus na výbornej úrovni bez inovácii ale naopak, vylepšení oproti jednotke. ()

Mishqo

páčilo sa mi to viac ako jednička...nevýhodu mal tento film v tom že pred ním vznikol jeden s veľmi podobnou tématikou Titanov Immortals ale kvalitatívne by som ich radil tak zhruba na rovnakú úroveň...ide o jednoduchý akčný výplach s jednoduchou zápletkou a ešte jednoduchšími dialógmi so snahou o občasný žart...nemáte šancu si vybudovať k postavám nejaký vzťah ale ono k takýmto veciam ten film ani nebol vytvorený....splnil to na čo slúžil - akčná nádielka s nádhernou vizualizáciou a s dobrou hudbou (65%) ()

VanTom

Desetiminutové intro uvádí do děje možná až příliš zdlouhavě, ony vlastně všechny příběhové cutscény jen zbytečně zdržují, protože o nějakých emocích, vztazích, zajímavých postavách nebo propracovaném ději se tu vůbec nedá mluvit (aspoň, že hlavní hrdina je o trochu větší sympaťák než dřív). Nicméně tady jde hlavně o monumentální akci a majestátní scenérie a to se podařilo, protože obojí chvílemi až vyráží dech (obzvláště level v bludišti). K závěrečnému megabossovi se dostaneme už po nějaké hodince a čtvrt, takže na nějakou nudu opravdu není čas. Ve výsledku dosti podobné jako první díl, díky neskutečně velkolepému měřítku a skvělým efektům ale o něco lépe stravitelné. ()

VasaX

Antická fantasmagórie, aneb hollywoodský dadaismus se starými řeckými bájemi a pověstmi. Zbytečně megalomanské, navoněné, pitomé. Dobrodružné a akční ano, nenudil jsem se, má to spád i přes to, že je to... bullšit. Obsahově co se týče kvantity i kvality, bych to viděl na produkci nedělního dopoledního vysílání. Přežít se to dá, dobře to utíká, protože se pořád něco děje, ale jinak je to, jak to říct, kravina. Zbytečně nabobtnalé a tupé. Škoda, na to jak je tématika v téhle oblasti bohatá, se až příliš často nedaří s ní dobře pracovat... ()

jujec odpad!

Víte, jak zneškodníte Dia? Jednoduše, praštíte ho kamenem do hlavy... Ne, to snad nebylo myšleno vážně, řekl bych, že film je hodně nepovedená parodie na staré řecké báje a pověsti. A když se sejdou tři bohové, vypadá to to jako setkání důchodců - mají na sobě nějaké hábity, jeden drží v ruce cosi, co připomíná vidle, a druhý, když s ním chce bojovat, tak se žádná energie (trest) na dálku nekoná, prostě k němu přijde a ručně si to vyřídí... Kdyby to aspoň tvůrci mysleli jako parodii, ale bohužel šlo o vážně myšlený film. Na konci filmu jsem přemýšlel, jestli dát aspoň jednu hvězdičku, ale když Perseus vášnivě políbil Andromedu, se kterou se celý film nejen moc nepotkal, ale ani s ní vlastně nepromluvil, bylo rozhodnuto. A to se považuji za velmi nenáročného diváka - viz má jiná hodnocení, většinou více než průměr, ale tady to fakt nešlo. A pokud autoři chtěli zaujmout triky a akčními scénami, neměli to obalovat starými bájemi. ()

fefee

O niečo lepšie ako predchodca, no v zásade nič výnimočné, vizuálne na jednotku ale príbehovo a dejovo prázdne, účelovo natočené pre zisk. 3*. ()

pravdovravny

Prekonanie prvého diela len o malý kúsok. Zasa tvorcovia vsadili na vizuálnu stránku ale už aj celkom príjemný dej bol zakomponovaný v tomto filme. Finálová scénka filmu naháňa až zimomriavky a to doslova!!. proste nařez:D Tento film ani neskúšajte bez reprákov pusiti, úplne, ale úplne zbytočne potom by bolo pozeranie 700 mb filmu stiahnutého:D treba keď už aspoň brrip Lamy:D ()

majkl44

Oh My Got. No co se dá dělat?? Film byl v celkovém zpracování příběhu lepší než předchozí Souboj Titánů. Bylo to akčnější, pomohla hudba a mělo to spád, ale celkový smysl příběhu mě zrovna dvakrát nenadchl. Aspoň to ale mělo ten šmrnc.. ()

Natabar

To je tak tupé a ubohé. Asi jako kdybychom my v Evropě natočili třeba Supermana a nechali ho řešit nějaké podivuhodné existenciální drama a podprahově ho nechali vyjadřovat se k aktuálním problémům evropské civilizace. Hrůza děs. Asi jako v tomto filmu, který ignoruje jakákoli psaná či nepsaná pravidla řeckých bájí. Někdo v Americe si řekl, že je to zajímavá cool podívaná a přitom pohřbil všechna pravidla a pohádkovost řecké mytologie. Výsledek je opravdu tristní. Na třetí. ()

romajz15

Film zbytečně přeplácaný různými potvorami, navíc je každých deset minut naprosto o něčem jiném. Další chybou tvůrců bylo namaskovat a nechat zestárnout Worthingtona. Měli tento příběh zasadit blíže k Souboji Titánů a nechat Persea mladého. ()

blackJag

Předešlý díl se mi zdál trochu lepší, svorně jsou ale oba dva dokonale odosobněnými díly pouhé popcornové zábavy (nemyslím to pejorativně - nebo ne jednoznačně). Akce se tu celkem sype (kupředu, ne pod rukama), překvapivě dochází jen k malému zapojení samotných bohů (Poseidon Dannyho Hustona má tentokrát věty dvě), příběh není úplná prohra (scénář chtělo ještě vypilovat, jinak má ale několik příjemných, sebeironizujících prvků) a třeba samotný Kronos splnil mou představu o titánech celkem solidně (pořádný kolos, na rozdíl od diblikovitých titánů ve VÁLCE BOHŮ). Film má zatím vlažné tržby a na další pokračování to nevypadá, zajímalo by mě ale, kdyby k němu došlo (a vzhledem k podivně otevřenému konci HNĚVU TITÁNŮ), jak by se asi vyvinul (Olymp je předpokládám v ruinách a božstvo téměř vyhubené)? 60% ()

ghatos

Na vlas stejné jako jednička. Stejné brutální znásilnění řecké mytologie (ztvárnění Héfaista - čistá prasárna), stejné debilní dialogy a scénář, akorát Krakena vystřídal Kronos. Liebesman a spol. nikdy nepochopí, že staré Řecko není pouze o stvůrách, které drtí Perseus se skládacím trojzubcem v americkém stylu. 38%. ()

Kali4

[POZOR – komentář obsahuje SPOILERY] Překvapivě lepší než jednička. Z neduhů zůstal jen „metalový“ kůň (nevadí mi proto, že by měl být Pegas bílý, ale proto, že je jediný, na kom není vidět, že je špinavý), jinak akce je lepší, hudba vhodnější, ubylo zbytečných postav z kategorie „jen tak na porážku“, je tu dost ironie i sebereflexe – zkrátka není moc proč se hněvat. Žádný dlouhý úvod, sotva zaútočí první chiméra (jako kdyby jich mělo být víc), Perseus ihned spěchá k obligátní tajné skrýši s výbavou ze starých dobrých dob, kdy ještě proháněl na koni Medúzu, Krakena i podivného týpka s tváří Jasona Flemynga, a hrr do boje. Andromeda je konečně kus (dobře hrající) ženské (pro Rosamund mám dlouhodobou slabost), některé scény si možná i zapamatujete (pěkná úvodní bitka, zábavný labyrint z pěkným nedigitálním Minotaurem (opravdu, bez legrace, i v dnešní virtuální době stačí přerostlý chlapík s papundeklovými rohy a rozpláclým nosem), atd.), příšery i další nepřátelé jsou skutečně hezky navržení (zmizeli džinové, zaplaťpánbůh), stopáž je střízlivá, a nakonec ani nevadí, že schéma je vlastně na chlup stejné jako minule. Všechno je dost podobné až stejné, pouze lepší. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Ze Sama Worthingtona (Avatar) měla být veliká hvězda, zatím to ale moc nevyšlo. Terminator Salvation se pokračování nedočkalo a Hněv titánů utnul Worthingtonův výlet k fantasy, načež se světoznámý… (viac)

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Tato zpráva je spíš pro zasmání. Ale co my víme. Adaptace mládežnické sci-fi Suzanne Collinsové už přes tři týdny suverénně kraluje americkému komerčnímu žebříčku. Nesundaly jej ani nové Prcičky, ani… (viac)

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (viac)