Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

NumeranS

Po delší době se na filmové scéně objevil titul alá lovci pokladů či vzdáleně Šifra mistra Leonarda. Spojení hlavních postav mi takový problém nedělá, ale pokud máte Toma Hollanda zaindexovaného jako hodného souseda Spidermana stejně jako já, budete ho už navždy vnímat jen jako takového dětského šikulu. Na první dobrou je film koukatelný a neindikuje nepovedené scény. V porovnání s hrou však mohl být zpracovaný mnohem lépe. ()

Scaevola

Zase asi mám problém, protože původní hru jsem nikdy nehrál... ale zato jsem viděl všechny Indiana Jonesy! Samozřejmě že porovnávat není fér už proto, že nejsem cílová skupina, respektive jsem příliš starý, takže odlehčená nota a Hollandovo svalstvo jdou mimo mne. Co tedy zbyde? Zpočátku fungující přetahovaná mezi charaktery, která se však postupem času začne opakovat, a poměrně odsýpající dobrodružství, jež boužel také funguje jen do zopakování úvodní letadlové scény. Pak totiž tvůrci přestřelili s létajícími loděmi a závěr působí jako samoúčelná přehlídka digitálních triků bez dopadu na příběh či emoce. V rámci žánru tedy nejde o nic originálního a naneštěstí ani kdovíjak zábavného, ale při jednom shlédnutí snímek funguje. ()

jpacuta

Jako velký fanda her jsem na to koukal s odporem. Nikde není to charisma a vtip pro hry příznačné. Casting se nepovedl. Sully je křivák. Chloe taky není sama sebou. Hry obsahují "nadnesenou" akci, ale tady jsou nesmysly. Hádanky jsou moc okaté. A vykradené herní scény promrhané (scéna s letadlem). Věděl jsem, že to bude slabé a přesto jsem byl překvapen. I Lovci pokladů je lepší film. ║ Zajímavost: nejvýkonnější moderní nákladní helikoptéry dokáží unést až 20 tun. Podle jediné dochované lodi Magalhãesovy výpravy Victorie, u které se odhaduje, že měla výtlak 80-90 tun, to znamená, že by bylo potřeba nejméně 5 takových helikoptér na uzvednutí jedné takové lodi, nehledě na náklad (zlato je opravdu těžké), natožpak na jakékoliv manévrování. Z fyzikálního hlediska jde v akční pasáži tedy o čisté Hvězdné války. ()

Maraboy

Tak asi jsem čekal trochu víc, v tomhle žánru je proste pořád jednička Indiana Jones a asi dlouho bude. Příšlo mi to málo dobrodružné, spíše mi to připadalo jako Lovci pokladů než akční dobrodružství. Hra je asi milionkrát akčnější a dobrodružnější, tak uvidíme co vyždímou z dvojky a jestli se poučí. 50% ()

JHappy

Hru neznám, ale film se jednou vidět dá. Tomb Raider akorát hlavní postava je kluk. Honba za pokladem kterých je stovky, jen tady jsou vidět peníze a efekty. ()

Mancunian

Vzhledem ke hře byla vysoká očekávání, ale nedopadlo to. Tvůrci se snažili dát do filmu spoustu věcí, ale dohromady to zas tak nefungovalo. ()

bonovox

Prvá polovica filmu ešte celkom baví v tej druhej je to už podstatne horšie. Filmová adaptácia slávnej hry tak dopadla len priemerne. Ústredná herecká dvojka taktiež nie príliš presvedčivá. 50% ()

Sebule

Jako normální film bych to bral, ale jsem velký fanoušek herní série a film měl být podle hry, takže to tak budu brát. Mínusy - postavy byly úplně mimo, jak Wahlberg tak Holland, neměli mezi sebou takovou chemii a ani se nechovali jak ty postavy. Logika šla občas hodně mimo, ať co se týče základní fyziky nebo jiných věcí. Většina akčních scén nebylo nijak zajímavých. Banderas jako postava byla absolutně k ničemu, nevýrazný, vůbec tam nemusel být. A taky, což je veliká škoda, Nate vždycky měl rád střelbu, tady byla tak jedna scéna, kdy opravdu střílel. Druhá věc, tohle téma má fakt velký potenciál, co se týče dobrodružství, objevování atd. Taky mi hodně chyběla Elena, což je hodně důležitá postava ve hrách. Plusy - rychle to uteklo, furt se něco děje. Objevuje se tam hudba ze hry. Líbily se mi ty odkazy, třeba hned na začátku, kdy bylo logo Naughty Dog na kufru od Natea (studio, které stvořilo Uncharted) nebo jsem hodně ocenil cameo Nolana Northa, který dabuje Natea ve hrách. Dneska 4,25/10 ()

Bestfan112

Přeci PlayStation doma nemáme, ale to mi nevadí, ale také hezky udělaný film😁😁😁. Přeci moc nemusím Dobrodružné filmy (jako je Dobyvatelé ztracené archy (1981)...atd.) Ale je to dobrý film. Jednak moc doporučuji. Doporučuji i pro desetileté chlapce, kteří mají doma PlayStation i pro mladší to doporučuji. 10/10 ()

medovec

Hra Uncharted je sám o sobě film,který člověk hraje,takže když jsem se dozvěděl,že tuto úžasnou hru chtějí zfilmovat,byl jsem hodně zvědavý za jaky konec to tvurci chyti.Bohuzel se naplnili moje obavy a film je neskutečně odfláknuty. Postrádá jakokoliv hloubku,emoce a celkově je neskutečně sterilní. Jediné za co musím dát 2* je Tom Holland a trocha slušně akce. ()

Cringy_Tommy

Extrémní průměr, na druhou stranu jsem od toho nečekal víc. Je to prostě další popcornovka, která má s hrou společné snad jen postavy. Popravdě snad ani ty postavy ne, protože každá je tu narozdíl od hry strašně "nebarevná". Prostě poněkud nudný snímek s jen pár lepšíma akčníma scénkama. Když vypnete mozek tak se to vcelku dá a budete se možná bavit, ale já jako fanoušek hry jsem si film neužil, což je asi špatně když míříte na herní publikum. Celkově je z toho film co balancuje na hranicích průměru a lehkého podprůměru 5/10 ()

Stuart6

Jako fanoušek herní série říkám: Z toho jste měli vytřískat DALEKO VÍC !!! Holland se na to nehodí, navíc ty směšné nelogičnosti. Chlap se udrží na hladké kapotě auta při pádu z letadla, skočí do tunelu ve vodě i když neví jak je dlouhý, lodě se v jeskyni bez přístupu asi zhmotnily .... Prostě promarněná příležitost. Škoda. ()

MiniRecenze

Super scéna s loděmi, zajímavé destinace... A to je tak vše. Prázdný scénář a nezajímavé postavy nezachraňuje ani "Spidey". Raději zůstanu u herní předlohy nebo Indiana Jonese. NUDA!!! 4/10 ()

LooX

Miluju a hraju videohry. Už od mého útlého dětství, jinými slovy od první poloviny 90. let.  Miluju akční adventury. A nejvíc z nich miluju Uncharted.  A tenhle film se mi fakt líbil.  Jo. Můžete mě kamenovat, mlátit, hejtit ale jo. Líbil.  Líbí se mi nápad natočit Drakeův origin, to jak se z nej stal TEN Nathan Drake. Líbí se mi nápad obsadit do té role mladinkého Hollanda, protože díky tomu si Sony muže natočit svou vlastní ,,Indiana Jonesovskou sérii” - mají mladého herce, který tuhle roli muže hrát klidně dalších pět filmů (pokud se to zaplatí).  Líbí se Marky Mark jako Sully, jeho mentor a ,,táta” a…. kurva jo, líbí se mi ta totálně přepálená akce ať už se bavíme o letadle nebo na úplném konci o těch dvou lodích zavěšených na helikoptérách. Je to totální blbost, ale BOŽÍ!! Vzpomeňte si na předlohu, konkrétně na druhý díl. Nejdřív zdrhate z padajícího baráku který rozstřílí vrtulník a potom se přesunute na vlak kde hodinu kosíte nepřátele abyste nakonec za pomoci kulometné věže a (opět) vrtulníku způsobili jeho epické vykolejení v září efektních výbuchů.  A vám přijdou lodě zavěšené na lanech ,,za hranou”?? Haha…. Uncharted je výborná nenáročná jízda která rozhodně nedělá ostudu své videoherní matce.  Z herních adaptací asi to nejlepší co jsme zatím dostali.  A to mám opravdu MOC rád Silent Hill… ()

vaclav.g.kar

Opravdu hodně odpočinkový filmík. Tutově to nemá kvality Indyho nebo Mumie, ale to neznamená že si ten film nedokážu užít. Možná mám pro ty nenáviděné videoherní adaptace slabost (Mortal Kombat, Racoon City). Já se příjemně bavil a to jsem i milovík herní serie. 75% ()

Exanys

Tak co bych k tomuto filmu řekl? Zaprvé, navštívil jsem ho v kině typu 4DX a krásně se zde ukázalo jak málo a jednoduché akce film obsahuje. Na čem jsme se shodli ihned po skončení je, že film by si rozhodně zasloužil 15+ a v tom důsledku více krve, lepší dialogy, atd. Dále, co se týká hereckých výkonů, Mark Wahlberg nikdy nezahrál skvěle a všechny role hraje téměř stejně, avšak tohle patří k jedním z těch lepší. Tom Holland zde ukázal svůj um v gymnastice a parkouru, což bylo super, ale neumí vůbec zahrát člověka na rozmezí teenagera a dospělého. Měl by spíše zůstat u Spider-Mana nebo vážnějších filmů. Nejvíce mě zklamal Antonio Banderas, na kterého jsem se nejvíce těšil a on dostal tak málo prostoru. Ostatní herci už nestojí ani za řeč. Po filmu si na ně totiž nevzpomenete. A moje oblíbené vizuální efekty jsou zde naprosto nereálné a zvláštní. I příběh samotný nedává smysl, rychle se v něm ztratíte a po chvíli nevíte, co se vlastně děje. Všechno se děje tak strašně rychle. Tvůrci dodrželi z herní série snad jen zradu jednotlivých postav, takže pokud jste fanoušci těchto her, film vám spíše nedoporučím. Konečné moje hodnocení je i se zavřenýma oběma očima 4/10. Snad, pokud tedy vznikne, bude druhý díl lepší a 15+. ()

futislav

Z toho filmu na sto honů čiší, že je stvořen podle hry a je to škoda. Pominu-li, že vykrádá asi tak pět jiných filmů, vadí mi tam mdlý a nevýrazný hlavní hrdina, spousta začátečnických kiksů, jako třeba když v jednom okamžiku vylezou dva lidé z vody a na dalším záběru jsou zcela usušení, mají učesané vlasy a čisté oblečení, přísně utajovaná komnata má přístup z veřejné kanalizace, vrtulník uzdvihne naloženou třicetimetrovou loď a tak dál. určitě se to dalo natočit tajemněji a propracovaněji. Ale zase na druhou stranu to tak hrozné není a hlavní cílová skupina 14+ hýkala štěstím a celou cestu domů si vyprávěli, jak to bylo super, takže své diváky si film jistě najde. 60% se zavřenýma očima. ()

bigmatko

spomedzi spracovaní herných predlôh to vôbec nie je zlé. Priam by som povedal že je to skutočne zábavné a dobrodružné taký nedorastený hladači pokladov. a vzhľadom na to, že ide o hernú realitu tak treba odpustiť aj úpravu fyzikálnych zákonov a miernu plytkosť deja a vývoja príbehu. ako odychovka to rozhodne nemôže uraziť. Tom aj Mark si to užili a ich partáčka je pomerne sympatická dievčina na rozdiel od nevhodne vybranej protivníčke, ktorej sa rola drsniačky moc nehodila. ()

Holly_Molly

Místo: Karlovy Vary / Čas: Pozdní večerní / Operace: Po třech letech v kině / Cíl: Neposrat se z nečekaný socializace / Výsledek: Zatraceně úspěšnej! Nahodili jsme se ségrou slavnostní oblek, upravili sestřih a vyrazili...a bylo to mnohem lepší než jsme mohli doufat! V očekávání zábavnýho a vtipnýho akčňáku jsme dostali přesně tohle a ještě o trošičku víc. Postavy měli mezi sebou dobrou chemii, záporáci byli taky v pohodě a i přesto, že zápletka neni nijak objevná a na jakejkoliv přesah může divák zapomenout, to krásně plynulo a krásně se na to koukalo (nelogičnosti nechme radši plavat, má to být předevšim zábava). A vzhledem ke komerčnímu úspěchu je už dvojka jistojistě v pohybu a (SPOILER) vzhledem k potitulkový scéně by už mohla konečně uspokojit i fandy herní série jinak než jen ikonickym hudebnim doprovodem v nádherně udělaných titulích a cameem dabéra herního Nathana Drakea. :-) ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)