Potomek slavného hledače pokladů sira Francise Drakea, Nathan Drake, konečně našel stopu k prokleté zlaté sošce ze Zlatého města v El Doradu. Když se však vydá na cestu, za zády se mu náhle objeví zakeřní konkurenti. (Falcon)

MartinNewman

Video hry nehraju a ani neznám, takže to podle toho ani nepíšu. Dalo se z toho vyždímat daleko více. Mohlo to mít nápaditější akci a méně zívacích pasáží. . Obsazení nebylo nejhorší, ale prostě tam něco drhlo, něco co tomu nedalo hladký průběh. Tom Holland zahrál svůj part v pohodě a hlavně na něm byl postavený celý film. Asi se mu bude těžko dostávat ze Spider-mana, bude muset narazit na solidní projekty a ono to půjde. Ostatní zahráli svůj part tak nějak standartně, bez větších emocí a to možná tak trochu sráží celý film. Zkrátka film je za 3 body, nic víc nic míň. ()

Wineology_

Scény krásné, někdy dost přehnané, ale to v téhle brandži dokážu naprosto pochopit. Nakonec jsem si to vlastně moc užil a našel jsem v tom kus sebe v tom objevování neznámého, což je vlastně věc která mě k sérii upoutala už na playstationu. Miluju Uncharted hry a tenhle film mě docela pohladil po srdíčku. ()

sehnalkakac

Co to u všech létajících lodí bylo .. 1 hvězda za první půlku filmu a 2 hvězda za Toma, protože mám dobré srdce a zaslouží si to.. jinak jsem viděla i horší filmy tohohle žánru, ale i horší jsem teda dokoukala do konce. Tady vím jak to skončilo a dle první věty je asi jasný, kde jsem to vypla. ()

Zuza_na

Pro milovníky stejnojmenné hry možná zajímavá podívaná, ale od filmového díla bych očekávala víc: nepředvídatelný příběh, aspoň zčásti uvěřitelné scény. Nevím, proč zní název Uncharted, když za mě bylo poměrně brzy jasno. Dejte do mixéru trochu akčního Jamese Bonda, přisypte tajemnou Šifru mistra Leonarda a pak dolijte Indiana Jonese a trochu nasekaných Pirátů z Karibiku s Černou Perlou. Výsledný dojem dolaďte Avatarem, promíchejte s podivnou hudbou a máte Uncharted i s létajícím Čestmírem Tomem Hollandem, který už to úplně nezachrání. Oceňuji aspoň výpravu a exteriéry a taky tu pěknou kočku na závěr – teda kocoura. ()

Lucian2705

No, tak tohle docela bolelo. Nejsem nějaký extrémní fanoušek Uncharted, hrál jsem jen 4tku a Lost Legacy, takže nejsem úplně zapálen do světa Uncharted. Ale já si nedokážu pomoct, ale čekal jsem prostě víc. Vždy bylo slibováno, že to bude jako druhý Indi, nebo jako Mumie, nebo jakýkoliv film na tento motiv, ale ono to úplně nevyšlo. Dalo se čekat už podle traileru, který byl mimochodem fakt hrozný, že to nebude 10/10  záležitost. Jedna z lepších věcí byla akce, hlavně tak na konci byla super. Ale hrozně mi to kazily ty vtipy a celé mi to přišlo jako další Spider-man, protože Tom Holland se tu přesně jako Spider-man chová, což není rozhodně dobrý. A pak přišel na scénu Sully který se mi v podání Marka Wahlberga moc nelíbil  ( a není to kvůli jeho chybějícímu knírku). Tento film si užijí lidé co nikdy Uncharted nehráli, ale jestli jste hrál někdo aspon ty 2-3 hry, tak nebudete úplně spokojeni. Hlavně třeba scéna s letadlem funguje úplně jinak ve hře a úplně jinak ve filmu. Ta scéna vypadala hrozně uměle v tom filmu a to prostě není dobře. Dost očekávám že bude druhý díl, ale na ten se upřímně moc netěším, ale jestli se poučí z chyb, tak proč ne. Uncharted bych dal tak 5,5/10 A to hlavně kvůli tomu že mám postavu Nathana Draka fakt rád. ()

Sam.Sepiol

Myslím, že nefanoušek herní série si film relativně užije. Pro zapálené fanoušky to ovšem není. A to zejména ztvárnění Sullyho, který působí extrémně nesympaticky a divák si k němu nevybuduje žádný vztah. Trochu bych vypíchl nápaditou a zábavnou akci. Problémem v ní je ale to, že působí v některých případech až moc digitálně. Pocit ze záporáků jsem měl vlastně nijaký. Myslím, že zde bylo dost příležitostí jak tyto postavy lépe využít. Bohužel se tak nestalo. Shrnul bych to tak, že podle trailerů jsem nic moc nečekal, ale přesto jsem byl po odchodu z kina docela spokojen. Řekl bych, že pokud lidi dají filmu šanci a tvůrci se poučí z chyb, tak je založeno na slušné pokračování. ()

speczi15

Dobrá tedy, jak tady tak koukám tak sané trojčičky. Dovolim si nesouhlasit. Podle vsech hodnoceni jsem od filmu nic moc necekal ale hned mi doslo ze budu zase trosku vybočovat z řady. Film se mi velice líbil (ano samozrejme musim uznat ze kdybych nebyl takovi fanousek a milovnik herní serie tak bych si film asi uzil vic). Muzu tedy maximalne vytknout že se film moc neřidil hrami. Tom Holland mi do role Nathana proste nesedel, Sullymu chybí po celí film jeho ikonický knír, doutník a košile a spoustu dalsich vecí. Ale i tak si jsem jistej ze lide co nejsou fanousky her nebo je nikdy nehraly si film velice užijí a kdo ví, treba i zahrajou tak skvele hry. Kdybych dal porovnaval s hrou tak kdyz nepocitam posledni střet film byl dost bez akce a ikonického šplhání Nathana. Ovšem nevěste hlavu, je tu aspon parádní scénka s letadlem kterou milovnici her jiste ocení. Nakonec (a to byla vec ktera me asi mrzela nejvic) se tu neobjevila asi ma nejoblíbenejsí postava z her: Elena, u které tedy doufám že se objeví v naznačeném pokracovaní ktere docela doufám že vyjde. A uplny konec, kdyby hráče zajimalo do kterého dílu z herní serie film zabrousí tak se asi můžete těšit na upravenou čtyrku s nádechem třetího dílu. Takže rozsudek: Jo, jdete na to, dle mě to za to stojí :D ()

Tafee

Přes tuny nedodělků a nesmyslů, přes chlapečkoidního hlavního hrdinu bez charismatu (ano, Tom Holland), dám 4... Jen ty vrtulníky, co nesou ty lodě nacpaný zlatem - víme, že pouhý metr krychlový zlata má bratru 19,3 tun... To už jsem prostě nevydržel a začal se nahlas smát... ()

Mart4s

Filmy podle her mají historicky né zrovna pozitivní recenze/výdělky a jejich cesta na stříbrné plátno je vždy velmi sledována a mnozí si na adaptaci udělají názor ještě dříve, než film vůbec dorazí do kin. Očekávání fanoušků jsou obrovská a recenzéři jsou čím dál tím mlsnější a především mají ohromnou moc, kdy několika tahy svých per zhodnotí Vaši několikaletou snahu o kvalitní filmovou podívanou. Od toho se poté odvíjí výsledek filmu kdy se jedná buď o propadák nebo úspěch. Četl a viděl jsem spoustu recenzí a dle mého názoru jsou k filmu až moc přísní. S některými názory jsem se sice ztotožnil, ale pokud budu film hodnotit na poli ,,adaptovaných herních příběhů", tak Uncharted zajímá aktuálně nejvyšší příčku. Jakožto fanoušek herní série jsem si přišel na své. Spousta akce, příjemné obsazení, luštění záhad a velkolepé akční sekvence, které nepůsobili tak uměle, jak se na první dobrou mohlo zdát. Mrzí mě pouze, že jsem si více neužil Antonia Banderase. Plných 5 hvězd nemohu dát, protože k úplné dokonalosti filmu chybí ještě kus cesty. Nicméně se jedná o dobrodružnou jízdu, která Vás nenechá chvíli oddychnout. A pro fanoušky počítačové verze - když se zamyslíte nad absurditou některých sekvencí be hře, tak Vám nemůže být filmové zpracování až tak proti srsti. Silně doufám, že Uncharted uspěje a dočkáme se dalšího pokračování!! ()

Vampiroza

Filmové Uncharted. No... Je to jako tvrdit že film podle knihy je lepší... Pokud jste knihu ( v tomhle případě hru) nečetli / nehráli můžete říct že to ušlo i překvapilo. Není to úplně průšvih. Pro mě jako pro fandu herní série a filmů o hledání pokladu to jako jednohubka inspirovaná obojím stačilo na odpoledne v kině. Jen doufám že příště se scénář zaměří více na rozšíření indicií k hledání než na křečovitě nacpanou nepovedenou scénu jako tu s letadlem a zbytečné vtipkování. To druhé vzhledem k potitulkove scéně ( ano je tam) bohužel můžu rovnou vyloučit. Za podívání určitě tento film strojí... Proč by ne. Ale i přes nevelký úspěch obou dílů lovců pokladů bych raději viděl doposud odkládaný třetí díl právě lovců než druhý díl Uncharted. Tak jest. ()

Morgoth11 odpad!

Hodnotím jako člověk který dohrál všechny díly.Je to naprostá slátanina všech 4 dílu,Tom Holland,co tam vůbec delá?Nestačí že zabil Spidermana?Mark Walbergh by byl 100% lepší pro tuhle roli. ()

Krychlicka1

Ono to nebylo zas takové zklamaní, protože jsem od toho nic moc nečekal a byl to snad první film, na který sem šel do kina aniž bych viděl thriller, herní sérii neznám a Hollanda taky moc nemusím jediné co mě trochu nalákalo na film byla přítomnost Marka Wahlberga. Od filmu jsem tak čekal jen nějakou akční vtipnou blbinu ve stylu béčkového Indiana Jonese, což se taky relativně splnilo. Film je pro nenáročné diváky, kteří si chtějí užít zábavnou bezduchou popkornovnu. Musím ještě vytknout, že jsem zklamaný šablonotostí filmu, nevyužité záporáky či příšernou akční scénu v letadle bez jakých kolik fyzikálních zákonů a charakter postavy Viktora Sullivena bych do příště trochu pozměnil, aby ho lidé tak ne nenáviděli. 50% ()

DanielKubica

Snímek jede podle klasické dobrodružné kostry ala(Lovci pokladů, Tom raider). Nepřináší nic nového na co by divák nebyl zvyklý. Akce filmu je zbytečně přeplácaná a točena tak aby divák měl pocit, že sleduje něco velkolepého, což je dle mého názoru největší chyba tohoto snímku. O proti hernímu vzoru se tento film snaží o větší velkolepost v akčních scénách, kde to je naprosto zbytečné. Připomíná mi to sérii rychle a zběsile kde fyzikální zákony neplatí. Děj filmu se dá dopředu očekávat a ničím nepřekvapuje a není nijak originální. V akční scéně v letadle je nespočet zbytečných střihů, které dosti kazí divákovi přehled a působí zcela zbytečně.  Tento film je sice skvělá popcornovka pro nenáročné lidi. Ale pro mě je tento snímek další průměrný film, který stačí vidět jednou a nic ve Vás nezanechá. 58-60% ()

Reyer

Těšil jsem se. Začalo to moc hezky. Jenom škoda, že film skoro od začátku byl předvídatelny. Efekty laciný. Ale jinak fajn oddechovka. ()

Lum1k

Z celého filmu jsem odešel s poněkud rozpačitým dojmem.  K dobru se může započítat, že film nešel otrockou cestou adaptace hry, kdy téměř sekvenci po sekvenci kopíruje příběh a jde na to stylem "Jak to všechno začalo." Bohužel se nezmohl na nic jiného, než draze vypadající akce odporující všem fyzikálním zákonům, vykradačky původní hry (dražba, vrak lodi v jeskyni a mnoho dalšího), trapně přehrávajícího Hollanda, kterého nemůžu vystát ani ve Spider-movies a úplně zbytečnou postavu v podání Antonia Banderase, bez které by se pro její nevyužití klidně celý film obešel. Navíc v době, kdy se Tomáš Holanďan ještě houpe po sítích na plátnech a opravuje padouchy v jiném filmu, působí jeho titulní role poněkud rušivě a co chvíli čekáte, kdy padouchy namotá do pavučiny, zastaví padající auto a brutální černošku s kýčovitým melírem předá policii. Co mě absolutně naštvalo, byly laciné, otřepané scény stylu "tupí záporáci, které převeze chytrý vykuk bez jediného výstřelu," tajné chodby v kanalizaci a neschopnost souvislé akce. Chvíli už se začínáte dostávat do děje a nakonec vás film vykopne do nudného plácání a blábolení o hov*ech. Některé filmy rád shlédnu vícekrát, klidně obětuji těch pár peněz za kino i za tři návštěvy stejného filmu, pokud má film co nabídnout a dokáže mě oslovit. Tento film má pro mě asi takovou hodnotu jako porno. Po několika minutách vypínám, protože už jsem tyhle scény viděl někde jinde a zajímavé je to možná tak pro zjivené školáky. ()

Traktorista

První polovina filmu celkem funguje, je to zajímavé (i když lehce předvídatelné), vtípky a akce jedou jedna za druhou, tempo slušné. Pak přijde hluché místo, které se vyvrbí v absolutně trapný finiš. Nelogičnost postav, brutální popírání logiky a čehokoliv okolo je tady opravdu pěstí na oko. Veliká škoda, nic jsem od toho neočekával a taky jsem to tak dostal. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.11.2022

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

Hvězdy herního The Last of Us součástí seriálu

10.06.2022

Fanoušci herní série The Last of Us včera díky akci Summer Game Fest obdrželi celou řadu skvělých zpráv. Tou první je, že se první díl dočká nové přepracované a definitivní edice s lepší grafikou a… (viac)