Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Torgal

Objektívne má tento film mnoho chýb - nechcene vtipné duo krotiteľov duchov, samoúčelné "vzývanie duchov" v plynovej maske, strata tempa a čiastočne aj napätia v poslednej tretine a miestami viditeľne lacné masky. Subjektívne to je ale najintenzívnejší horrorový zážitok od Tých druhých. Gradujúca atmosféra strachu a neustáleho napätia, efektné ľakačky a finále ako sa na správny horror patrí. Zrýchlený tep som mal ešte dve hodiny po dopozeraní a zimomriavky mi po chrbte behajú pri spomienkach na ten des ešte teraz. A keď na mňa nejaký film takto zapôsobí (obzvlášť keď som podobné pocity nezažil už dlhé roky), tak sa pod maximálne hodnotenie ísť nedá. 9-/10 ()

bif

Začátek nám dá nahlédnout do niter dokonale děsivé hudby a kamery. Ze začátků film vypadá výborně, ale postupem času se z filmu bohužel stane jen další obyčejný horor. ()

iiiva

Moje hodnocení, s ohledem na to, že jsem hrozný srab, je na horory hodně zkreslené. Každopádně tady můžu prohlásit, že u Insidious jsem se strašně bála. A co hůř, i po skončení filmu, jsem se strašně bála. Výborné lekací scény (kterých jsem skrz poštář viděla bohužel tak polovinu), šílený závěr a moje milová Rose Byrne... co dodat. Koukněte se a bojte se! ()

Kingjiri

Insidous má samozřejmě nějaké své neduhy a dalo by se jich najít hned několik. Jenomže už hodně dlouhou dobu jsem se takhle u hororu nebál. Nečekejte žádnou tuctovou duchařinu. Nejvíc se mi líbilo, že zde nešlo o žádný brutality, jak je v poslední době zvykem a ani tu netekla krev proudem. Parádní práce s kamerou, střihem a zvuky totiž udělala své a já cítil strach po většinu času. Když jsem si myslel, že po první strašící části už toho moc nebude, dostal jsem ke konci ještě více hrůzy, než jsem si dokázal představit. A závěr samotný byl docela povedený. Tohle byla hororová paráda, i když je pravda, že na horory moc nekoukám, protože v poslední době právě za moc nestojej. Tenhle ale s čistým svědomím doporučuji, dávám lehce nadhodnocených a slabších pět hvězd. ()

gp_one

Lidi já se fakt těšil. Těšil v důsledku vašich výkřiků a pozitivních ohlasů, těšil, že půjde o horor, u nejž se konečně po dlouhé odmlce dostaví strach. Nemám asi tolik věřit všem těm ufilmuuslintávačůmaokazavíračům, protože u mě tedy nic. Nevím jestli mi to nesedlo, nebo to přišlo v blbou chvíli. Zkoušel jsem film několikrát. Dokonce jsem pomyslel i na to, jestli nemám úplně jiný film. Poprvé jsem ho otráveně vypnul cca v 1/3, podruhé jsem ho zkoukl v noci a úspěšně u něj pročetl novinky na CSFD za poslední půlrok a při třetí projekci jsem si říkal, že už jsem to všechno někdy viděl (no jistě, v tom týdnu už dvakrát, ale jinak výborný Poltergeist?). Tak jsem to dal po čtvrtý, s tím, že jsem si svázal ruce za zády a sám sebe zapřísahal v setrvání u filmu v plné soustředěnosti až do konce a povedlo se. Vzešel z toho celkově podprůměrný, neoriginální a vyloženě špatný určitě ne horor, kde nefungují lekačky, kamera, ani základní prvky hororu, jako je gradování stresu a napětí. Asi se půjdu někam oznámit a požádat o silnější hypnotika a antidepresiva, protože jsem velmi flustrován z mé odlišnosti od většiny. ()

Fat'Fatal

Přes velice slibný začátek to pomalu přešlo do komedie. Obzvlášť od chvíle, kdy se na scéně objevili Krotitelé duchů podle Wana. Je škoda toho promrhaného nápadu, ale opravdu mě neděsí postava chlapíka s polodlouhými vlasy oblečený jako clint eastwood v nejlepších letech, stejně jako ztvárnění duchů. Ani lekačky moc nepůsobí. Proč tři hvězdy? Občas jsem se pěkně zasmál a herci, teda především Rose Byrne, hráli skvěle (i ti Krotitelé duchů). Dobré, ale mohlo být mnohem lepší. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Whitebeard

Po shlédnutí jsem si říkal, dyť je to průměrnej horor. Ale ono ne hele, ono to chce dát trochu času na rozmyšlení a nakonec vlastně přijdete na to, že je tam pár hodně zajímavých momentů a že takovej film tu vlastně dlouho nebyl. Za 4* po pečlivějším uvážení :) ()

Dimo

Jedno velké WOW. Něco tak atmosférického jsem už dlouho neviděl. A zejména v Americké hororové tvorbě. A nutno přiznat, že ani nečekal. Ale tolik přeběhů mrazu po zádech a tolik husí kůže, páni, překvapivé. Skvělá, geniálně jednoduchá, avšak nervy drásající hudba dokonalou atmošku ještě graduje. Za další - chytré, přitom ne-trapné lekačky, děsivé příšery, za celou délku ani jedna trapnost a s radostí přiznám, že jsem se opravdu bál. Kdy se mi tohleto naposledy stalo??? Proto za pět. Bez váhání. EDIT: Po druhé projekci mi to mírně zakulhalo, takže snižuji na čtyřhvězdí, nicméně Insidious pořád považuji za supr film. ()

1Legend1

Tohle je horror dle mého gusta, jen škoda, že takových kvalitnějších není víc. Dost jsem se divil, že zrovna hlavní roli má Patrick Wilson, ale myslím, že jeho výkon nebyl špatný. Atmosféra vynikající, i klasické lekačky fungují. Vynikající Wan. 95%. ()

LyBerion

Párádní horor, nevím jestli se mi tak líbil kvůli tomu jak si na nic nehraje, a nebo zda by se mi líbil ještě o fous víc kdyby byl postavený na faktoru "neznámého zla". Každopádně luxusní podíváná. ()

cerbygerby

Duchařské horory nejsou až tak můj šálek kávy, ale tenhle jsem pro zdejší hodnocení očekával s dosti velkýma vyhlídkama a fakt jsem se tedy dočkal skvělého hororu kde jsem byl napnutej jak guma od trenek :)))) James Wan to tedy fakt dobře poskládal, sympatická dvojice manželů, pěkně něco zamotaného, pár lekaček a do toho záhadu kterou nejde jen tak vyřešit.. mě to dostalo a dávám plné hodnocení 5 * a 91% ()

Ondr@932

Po dlouhé době konečně pořádná duchařina jak má být! Opravdu nadšení tento film ve mě vyvolal. A navíc napětí už od téměř začátku. Skvělé herecké výkony, výrazná hororová hudba, lekavé scény ( těch je tam dost ). Dávám 8/10 ()

GIK

Film téměř bez atmosféry. Ani nemá pořádný začátek. Rodinka se prostě nastěhuje do baráku, v kterém začne po pár dnech vrzat. Pak se občas za oknem proběhne potvora. Jen takové samolibé nemastné neslané strašení. Třeba scéna v nemocnici je absolutně bez šťávy. Většinou když psychouše v jiných filmech přivezou do nemocnice, tak se tam něco semele. Tady jen doktor suše oznámí, že klukovi udělali testy a zjistili houby. Čím více se blížeme konci, tím je to míň strašidelné, film se dokonce na chvíli zvrtne v zombie mlátičku, kdy se mrtvoly dost mátožně dobívají ze skříní i ze šuplíků. Strašidla se taky postupem času mění spíše v nepovedené karikatury. Kluk si cestuje po vesmíru a babka médium šéfuje záchrané operaci. I když jsou všichni vyděšení jak leča (nejvíc nepovedení vymítači), musí veškeré seance probíhat uprostřed hluboké noci. Naštěstí to alespoň nekončí happyendem, který by zrovna tento film srazil kvůli totální nelogičnosti ještě níž. PS: první polovina podprůměr, kdy je chlapovi ukradený, že se sami otevírají vchodové dveře a ženská je na mrtvici, ale klidně by v tom domě bydlel dál. A ještě do noci chrní ve škole, místo aby jel za rodinou domu. Fakt logika. Ženský je zase jedno, že se na půdě sami od sebe zapalují kamna. To je v Americe normální, asi. Druhá polovina je totální šaškárna. Jak k tomuto mohl někdo vůbec chtít točit pokračování?? ()

Perth

Koukatelná a ne tolik povrchní verze Paranormal Activity s dějem. Ano pořád je tady roztřepaná kamera, prvoplánové předvídatelné scény a pár stupidních lekaček ale film je vlastně velmi povedený a třeba scéna se siluetou byla pro mně jedna z nejděsivějších co jsem kdy ve filmu viděl. ()

kersten

A tak to dobre začalo....a tak to zle skončilo. prvá polovica filmu ma naozaj aj miestami vydesila, ale to famózne divadlo na koniec zničilo všetko. To bolo naozaj k smiechu. ()

darkreider

Mňa tie lacné BAF, BUBU a BUMPRASK do ticha nikdy baviť nebudú a tak sa mi viac páčila stredná časť s rozpravou o astrálne a nejakou tou seansou, ale brúskou na paznechty išla atmosféra do kitek. Tak či onak, druhá polovica ma napriek koncu bavila. ()

ClayGirl

Když vám život dá citrony, házejte je po lidech, co mají lepší auta. Někoho prostě skutečný život tak děsí, že radši nechá svoje tělo napospas kdejakému démonovi s rudým obličejem a zarostlými kopyty, co se ochomýtá kolem, a sám se prochází někde po paralelních světech, které jsou však, kupodivu, ještě mnohem děsivější, než ten opravdový. A kéž by ten člověk, který už skoro nežije, byl po to dobu v kómatu. Skutečný ďábel je mnohem rychlejší, krásnější a krutější, než ten starý, chlupatý strýček v tom filmu, a z černého hradu, ve kterém straší, vás neodnese v náručí žádný hodný tatínek. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)