Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

blacktomas

James Wan umí pracovat s atmosférou. A to sakra dobře. Některé scény takřka berou dech a způsobují mrazení po celém těle. Některé bohužel působí groteskně, naštěstí jich tam moc není, namátkou hlavní bubák s "fire on his face". Celkově se však jedná o velmi povedený zářez do pažby hororu, který se v dnešní nehororové době určitě neztratí. ()

Tuco

..koho napadlo obsadit Rose jako matku tří svišťáků to mi hlava nebere...první půlka by i ušla, když si odmyslim pár nesmyslů typu : radši budu poslouchat v chůvičce blábolení "někoho" a čučet jak pí*a než abych okamžitě zvedla zadek a vyběhla zkontrolovat minisviště jestli ho tam někdo neotravuje... druhá půlka se zvrhla v něco neuvěřitelnýho...parodie? Nemám tucha...Každopádně dvě hvězdy jsou za jednu lekačku u který jsem si málem usrala do gatí.. ()

zly.dvojce

3 veci: 1. posranej hype, diky kterymu jsem se tesil na poradne mrazeni v zadech, 2.budu asi muset prekopat svuj zebricek oblibencu, kdyz vidim ze tri tragedi z nich dali 4,4 a 5 hvezd tady tomuhle paskvilu, 3. Mam pocit ze vsichni zdejsi burani tomu nastrileli 4 az 5 hvezdicek, protoze Wan zvladl stylisticke cviceni uvodnich a zaverecnych titulku. verbal to svym komentarem naprosto presne vystih. ()

Daxus

Dám za pět, protože tenhle film má vše, co potřebuje dobrý horor. Možná je pravda, že některé věci jsou trochu "nedotažené", ale protože jsem měl po skončení filmu DOST divnej pocit v noci v koupelně u zrcadla, něco ve mě ten film zanechal. A to je přesně TO, co od hororu očekávám; vnitřní tíseň, která přetrvává i po skončení filmu. Dlouho se to žádnému hororu nepovedlo, tady to zafungovalo perfektně. 99% za muže u kolébky. ()

Brmbolec

Myslím, že tu máme horor roku. Takto som už dávno nesral do treniek. A páčilo sa mi spojenie s Astrálnym cestovaním :) + démon s pukajúcimi končatinami. U mňa 5* a to som pri hororoch zvlášť kritický... ()

DoubleJo

Po dlhom case a mnohych predvidatelnych a vobec nestrasidelnych "hororoch" konecne film, ktory vas hustou atmosferou vtiahne a konecne aj postrasi. Natocene je to vyborne, hudba inspirovana Exorcistom a podobnymi starsimi skvostmi dodava na atmosfere a dej nie je taky predvidatelny a nudny. Ku koncu uz tvorcovia balansuju na hrane znesitelnosti,a su momenty ked si poviete - No to uz prehnali...,nastastie je ich iba malo a tak vam nepokazia cely film. Jedine co by som vytkol je, ze mohli hlavneho zloducha ukazat v mensej miere ako bol, alebo aspon v kratsich zaberoch, malo by to urcite vacsiu silu. Zhrnutie - ak sa radi bojite, nenechajte si Insidious ujst. ()

Forsetino

Velmi kvalitní počin režiséra Jamese Wana, který diváka nepřestane ani na chvíli nudit. Ve filmu si znalci tohoto žánru jistě vybaví paralely s jinými horrorovými filmy, což mírně sráží originalitu, ale rozhodně to na celkovém dojmu neubere. Film není bezduchou slátaninou, kde se divák spíše než bojí jenom leká nečekaných hlasitých zvuků, ale udržuje napětí o dost propracovaněji. Závěr byl překvapivý a osobně mě mrzelo, že už je konec. Celkový dojem je tedy velmi dobrý a jedná se o nadprůměr mezi horrory. ()

MeatFly_cz

Po dlouhé době zase velmi kvalitní horor, ale tím myslím opravdu horor, ne nějaké chabé náhražky. Potěšilo mě, že jsem se nedočkal nějakého čtvrcení lidí a hektolitrů krve, tady v tomto filmu jde hlavně a především o atmosféru, která je na prvotřídní úrovni. Ve filmu se hodně sází na zvukové efekty, takže osobně bych doporučil, tak jako já, dívat se na film přes domácí kino. Několikrát jsem na sedačce až poskočil a musím se přiznat, že takhle jsem už dlouho neměl nahnáno. Skvělá atmosféra, docela slušný příběh, zkrátka horor jak má být! Velmi doporučuji! ()

adakraj

Pár chybiček se ve filmu najde, ale to na tom nic nemění že za málo zajímavých hororů roku 2010 je tento velice podařený. Chybělo mi tam více lekacích scén, ale když tam nějaká byla tak si myslim, že stála zato. Líbil se mi konec filmu, takový nečekaný. ()

limbi

Já to prostě vnímám takto. James Wan přišel, natočil první půlku filmu, potom dostal hlad, odešel na jídlo a řekl asistentovi ať to dotočí. Jedná se o dva filmy. První půlce všechna čest. Napětí bylo dokonalé a parádně gradovalo. Zato druhá půlka. To bylo co? Naprosto jsem se přestal bát a chvílema jsem se i pousmál. Veliká, opravdu veliká škoda. První část tedy za 85% druhá za 30% celkem 55% ()

dundy666

Po dlouhé době jeden slušný námět na horror, co neskončil totálním faux pas. Byl jsem velmi příjemně překvapen a s nejvyšším hodnocením jsem neváhal. Nechal jsem se příjemně unášet na vlnách hrůzy celých 103 minut. Konec mě taky potěšil, protože nejsem fanda klasických pohádek... a ten výraz té pozastavené dámy s puškou mě, i přesto že jsem si říkal teď určitě přijde nějaká hrozná scéna, poměrně slušně vyděsil :) ()

Chudák

Špatné to nebylo, ale někteří herci mi opravdu nevyhovovali a myslím si že by ani hrát neměli:) neříkám že jsem se nebál:-D ale fakt to bylo jednoznačné a nic moc říkajíc:/ slabé 3 ()

WolfIssen

V dnešní době je těžké narazit na dobrý horor, překypující mystickou armosférou, děsem a lekavými momenty. Tento má všeho vcelku dostatek. Milé překvapení. 70% ()

greymon

Podle mého je to takřka originální horor. Některé věci jsou trochu podobné jiným hororům. Musím přiznat, že Jamesu Wanovi se podařilo natočit povedený horor. I když jsou tam některé momenty nudy obzvlášť na začátku. Insidious je typ hororů, který se mi takřka líbí. Je tam nějaký děj ne jako např. Pátek 13 (2009), Bazén (2001) atd. U těchto dvou hororů se jedná jen o násilí bez nějakého výrazného děje. Normálně bych dal Insidious 5 hvězdiček, ale jednu ubírám pro některé momenty. ()

vieriX

Od Kruhu s Naomi Watts sem neviděl strašidelnější film, který by u mě vyvolal pocit napětí a strachu až James Wan to opět dokázal. Nechci tady spoilerovat, ale konec je dost šokující, ale to nechám už na vašem posouzeni. ()

situs

Vzhledem k rozpočtu povedený horor. Konec je trochu přepálený, scéna z astrálního světa působí dost lacině a vykonstruovaně, ale alespoň je patrná snaha o gradaci děje a příběhu, což nevyznívá vzhledem k závěru úplně naprázdno, takže film není jen přehlídkou bezobsažných strašících scén jak je u podobných snímků zvykem. ()

KateW

Je to lepší než Paranormal activity,ale méně strachu. Konec mi přišel přehnaný a jakoby se snažili z vody uvařit polévku. Každopádně je film zpracovaný velmi dobře a více méně nelze najít nic závažného k výčtu ()

Sparky

V podstatě vážně skvělý... k podělání strašný bylo prvních 50 minut. Dalších 50 minut nic moc a konec bez konce.... *sad face* ()

Agneszka

Filmů na podobné téma byly natočeny tucty. Ovšem tenhle snímek shledávám opravdu povedevým. Neustálé napětí, dobrá hudba, žádné zbytečné přehánění, jen krásně děsivé momenty. Hvězdička dolu za "originalitu". Zpracování perfektní. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)