Insidious

• Česko Zákeřný (viac)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Eratashi

Klasicky klasický duchařský horor. Tak dlouho se hledá, až se něco najde aneb chodím chodím kolem okna, proč tam mrznout, vevnitř teplá...astralboy. Tolik duchů na jednom místě už jsem dlouho neviděla. Jinak není ničím tak veleúžasný, přesto pobaví (bohužel některé scény jsou tak předvídatelné, že se i pousmějete). Proč vidět: konec je "dobrý", některé masky jsou pěkné, scéna s chodcem kolem okna (jediná u které jsem zaklela) ()

hiroshima

Tleskám. Konečně horor, který mě děsil. Čekal jsem klasickou duchařinu, kde ve starém domě někdo nepokojně umřel a teď hledá cestu zpět. Omyl. James Wan šel dál a byl to nadmíru dobrý krok. Z mého hlediska byla škoda, že ke konci to bylo takřka sci-fi a film si neponechal alespoň o malinko více mysteriózního ducha. Démon brousící si drápky za doprovodu ujeté hudby byl na mě trošku moc. Závěrečná scéna brilantní. I přes malé nedostatky 80% ()

vojtaz

Insidious je průkopník tohodle stylu hororů - dnes už máme lepší, ale Insidious byl v lecčemž první, proto mu člověk odpustí i pár občas až vtipných věcí. ()

KosiR_ksr

Lekací scénky a hororová atmosféra byly na obstojné úrovni. Čekal jsem ovšem od filmu něco více - pořádný nápad jako měl Šestý smysl nebo Ti druzí. Film je slušným hororem bez větší myšlenky či pořádného děje. Také nízký rozpočet byl na digitálních efektech mnohdy poměrně vidět. Nemluvě o vymítacích pomůckách, které působily spíš komicky (především ta plynová maska byla zbytečná). S ohledem na žánr 70%. ()

Vaiollet

Velice povedený horor. Nic moc nápad, ale po celou dobu mě udržoval v napětí a držel si velice dobrou atmosféru. K dokonalosti chyběl jen lepší konec, tenhle byl trochu předvídatelný. Herecké výkony taky povedené, strach jsem jim i věřila. Z tohohle hororu by si měli vzít příklad další horory podobného druhu. ()

ladno

Asi žiadam od hororových tvorcov priveľa. Klišé, klišé, klišé. A nič by na tom nebolo zlé, veď aj taký Sinister obsahoval veľa filmových klišé. Rozdiel je v tom, ako ho tvorcovia vedia zakomponovať. A práve na to je tu hororová atmosféra. Nehovorím, že tento film nemal hororovú atmosféru, (**SPOILER**) v záberoch, akými boli cesta s lampášom či finále tu atmosféra bola atmosféra perfektne budovaná scenárom, hercami a kamerou.(**KONIEC SPOILERU***) Vo zvyšku filmu ju ale snažila navodiť len hudba a na všetko ostatné, vrátanie látania dier v scenári, sa tak trochu zabudlo. Jednoducho som mal pocit, že sa pozerám iba na ďalšiu z mnohých variácii filmu Paranormal Activity, neskôr, že sa pozerám Sirotinec, sčasti Pád do tmy, Vec, atď. A to všetko 20x slabšie. Námet nebol úplne strašný, len bolo treba s ním ďalej pracovať. Každopádne, koniec zachraňuje mnohé a dovoľuje mi sčasti pozabudnúť na nudné pasáže a konečne navodzuje dojem seriózneho hororu, preto moje dve hviezdičky. 40%. ()

X@triX

Dafuq did I just watch? Nenávidím to, keď horor stavia na tom, že bude donekonečna strašiť diváka náhlymi a hlučnými vpádmi. Každopádne prostredie astrálnej prechádzky bolo parádne. Avšak v porovnaní s RECom som sa pri Insidious nudil. ()

sNeDy

Fakt by mě zajímalo, co rozhoduje o úspěšnosti hororů. Tohle bylo blbý, neoriginální a prázdný, na konci pro jistotu i směšný a lidi se můžou ušlapat v kině. Nechápu. A pro jistotu rovnou trilogie, protože proč ne? Blah ()

Dr.Manhattan

Horory moc nesledujem a ducharským príbehom sa snažím vyhýbať, pretože takéto snímky veľmi ťažko zvládam, už som spomínal dávnejšie. No po výbornom The Conjuring (ktorý som ledva rozdýchal) som si povedal že musím skontrolovať aj Insidious. Môj limit vystrašenosti mám po tomto vyčerpaný asi na pol roka dopredu, ale pokračovanie sa pokúsim pozrieť čo najskôr. Zimomriavky po celom tele, od hlavy až po päty. Mal som miestami pocit že mi stoja vlasy jak po zásahu elektriny. Myslím že jeden z tých lepších hororov, ktorý dokazuje, že netreba litre krvi na to, aby sa človek bál. ()

goniss

Ani tak jsem se nebála, jako spíš že mě bavilo pozorovat děj a posloupnost příběhu, hrozně zajímavá celá struktura onoho duchovna co se ve filmu objevila.. Dle hodnocení mě zajímal samotný film hrozně moc, horor 2010 a 73% hodnocení ? A pravda, tento film si zaslouží ode mě 4 hvězdičky. Pátou nedám, protože se z filmu dalo získat víc, ještě více se dalo pracovat s některými věcmi, ale výborně sehrané, skvělá kamera, úžasné herecké výkony, a ne až tak americká sračka, jako se z mnoha kanadskych hororu posledni dobou vyklubalo.. Pěkné pěkné :-) ()

arthur.22

Tenhle film mi nezávisle na sobě doporučilo několik kamarádů a pořád nemůžu přijít na to, co je k tomu vedlo. U filmu můžete uklízet, štrikovat, souložit, kreslit si, spát.. cokoliv, jen ne bát se. Není to ani klasické béčko, že by se u toho člověk zasmál. Jedna hvězda za celkem komické krotitele duchů, druhá za výtvarné panenkovské provedení duchů v jiném světě. To máme asi tak 5 minut filmu, když to přeženu.. ()

Endavour

Kvalitně zpracovaný horror, kterému chybělo málo k dosažení čtvrté hvězdy v mém hodnocení. Některé scény v Joshové odvrácené straně mysli mi připadaly jako odkaz na dnes již legendární hru Max Payne, ve které se stejnojmenný aktér prochází ve světě drogy Valkyrie. Kvalitní kamera a efektivní bubáci, kteří mi nejednou zvedli pořádně srdeční tep jsou atributy, o kterých je dobré se zmínit. Nicméně na klasické horrory mi to celé přišlo poněkud kýčovité. Summa-summarum 55%. ()

Aurus

Insidious jednička není vůbec špatný film. Jen se pomalu rozjíždí. Příběh je dobrej, postavy jsou sympatycké a hudba je dobrá. Za mě 6,5/10. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Páté Insidious zná režiséra

Páté Insidious zná režiséra

29.10.2020

Protože hororových zpráv v období Halloweenu není nikdy dost, přichází i jedna pro fanoušky duchařských filmů. Studio Blumhouse dnes oznámilo, kdo bude režírovat pátý snímek v sérii Insidious. A… (viac)

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (viac)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Comicsový tvůrce Todd McFarlane konečně oznámil nový celovečerák se Spawnem. Kultovní démonický antihrdina byl v kinech už v roce 1997, drsný eRkový reboot se tedy rozjíždí přesně 20 let po prvním… (viac)