Janíčko a Marienka: Lovci čarodejníc

• Slovensko Janko a Marienka: Lovci čarodejníc (viac)

Príbeh sa začína 15 rokov po tom, čo súrodenci  Janko a Marienka utiekli čarodejnici, ktorá navždy zmenila ich životy, pretože im dala poznať, ako chutí krv. V súčasnosti dospeli na zrelých, skvelo vytrénovaných lovcov, ktorí sa rozhodli,  že začnú podnikať v tom, v čom sa ako malé deti preslávili - v love na bosorky! Vystopujú a zničia všetky čarodejnice v tmavých lesoch v najbližšom okolí, čím zároveň pomstia krivdy svojej mladosti. Ale ako sa začne blížiť neslávne známy "krvavý spln" a malé drevené mestečko začne čeliť nočnej more v podobe únosov nevinných detí, Janko a Marienka spoznajú zlo horšie, než predstavuje akákoľvek čarodejnica, ktorú kedy ulovili. Stoja tvárou v tvár samotnému diablovi, ktorý by mohol byť kľúčom k ich desivej minulosti! (TV JOJ)

Pilda17

Akční stránka dobrá, až na trapné 3D, které zase občas otravovalo mé oči. Pár scén bylo brutálních a k hororu tento kousek neměl daleko, ale spíše bych to viděl jako akční nadprůměrný snímek, který mohl být i o něco lepší. Náročný divák najde spoustu much, které mu budou vadit a obyčejný diváci se budou bavit a Jeníčka s Mařenkou si užijí. To co jsem od tohoto snímku očekával jsem dostal .. 7/10 = 73% ()

salahadin

Já zklamanej rozhodně nejsem, čekal jsem kolosální pitomost s íkvé tykve, dostalo se mi kolosální pitomosti s íkvé tykve. O to nejde. Jenže mě ta pitomost nebavila, což asi měla. A zábavu na atomy či jiné kousky těla porcované gothic holky neobstaraly ani v nejmenším. A pitvat se v tom všem nemá cenu, ještě něco chytnu :) Jo a fakt nesnáším, opravdu moc, moc nesnáším hláškující záporáky ve smyslu: "Tvůj konec se už blíží..." To bych tvůrce nejradši hodil do pece za tou úvodní krasavicí. OK, kravina může být i zábavná, jenže to by chtělo nekopírovat hollywoodský "Manuál pro kasovní trhák pro totálně nenáročné publikum", kam se jen dosazují proměnné..........a že si to na nic nehraje, jak tu všichni opakují? Ale hraje, hraje si to na děsnou oddychovku. Což je vlastně fakt. Já jsem si tááák oddychl, když to skončilo! PS: Původní pohádka používá zdrobněliny jmen proto, že hlavní protagonisté jsou děti. Film se dopustil nechtěné komičnosti tím, že na dospělýho klacka 5. pádem voláme: "Jeníčku!" Já osobně bych měl pocit, že si ze mě někdo dělá srandu, teda jakožto nositel stejného jména. ()

Rosaviva

Jako bylo to lepší než jsem čekala, ale stejně to byla monumentální kravina, která vyvrcholila tím, že si Jeníček píchá do nohy inzulin. Všechny čarodějnice byly naprosto odporný, což mi trošku kazilo dojem, proč by musely být čarodějnice vždycky odpudivý tomu nerozumim. Mělo to docela krátkou délku, takže to ani nestihlo nudit. No, znova už si to nepustim. 3* a chtěla bych, aby mi Mařenka dala tip jak mít tak skvělej účes i když jí zmlátí asi tak padesát lidí. ()

Foox

Dalo by se toho opravdu hodně vytknout, ale proč to dělat? Když stačí na chvíli vypnout mozek a jen se bavit. Tahle brutalita hrající tenis s nadsázkou si zaslouží každého otrlejšího diváka, sexy Mařenka a drsný Jeníček totiž servírují končetiny i střeva čarodějnic na béčkovém podnose. 70% ()

S.Quentin QUALE

No je to slabší plnej, protože dávám tu jednu hvězdu navíc za to, že tento film mění můj doposavadní "fuck off" názor na 3D technologii. Konečně jsem měl to štěstí vidět film, ve kterým 3D nevypadalo směšně a tomu filmu naopak dost přidalo šťávu. Jde o kratičkou nekomplikovanou záležitost, která na úkor stopáže/scénáře vsadila na propracovanou vizuální stránku, což ve výsledku spolu se skvělýma hláškama, sprosťárnama a drsňáckým stájlem postav vytvořilo naprosto suprovou příležitost k pobavení. Tohle jsem neviděl naposled a pevně doufám, že tímto Jenda a jeho banda nekončí. 80% + hvězda za zvládnuté 3D. ()

Ruut

Kams to oči dal, kam ... napodruhé po letech a bez kno plátna už ani omylem. Plusem je animatronika místo počítačových triků. ()

misterz

Po dlhej dobe konečne film tohto žánru čo stojí za pozretie. Možno nedosahuje úroveň Kliatby bratov Grimmovcov, ale veľmi nezaostáva, len škoda tej veľmi krátkej minutáže, podľa mňa by išlo z filmu vyťažiť ešte viac, možno by som pridal ešte zopár fantasy prvkov a bolo by to dokonalé. Ale aj tak, ja som spokojný a film som si užil, vrelo odporúčam a už sa teším na dvojku. Dúfam, že produkcia upustí od svojho zámeru a že tam ostanú aj "krvavé prvky". ()

HAL

"Žánrově" zkoumání záporného spektra abecedy, ale i to je občas třeba. Příjemné ultragore a neskutečná cyničnost těší a bví, už dlouho jsem neviděl aby zlé postavy byly fakt pořádné ultrakurvy, ale jinak výčet "kladů" pomalu končí - jak má taky bavit sledovat debilní souboje zombie-goth-čarodějnic v zoufalých maskách jako z Buffy zkřížené s Van Helsingem? Gemmě to tu výjmečně docela sluší, tak aspoň něco. 5/10 ()

Peytl

Jenda s Marií je duo nemající v šírém světě konkurenci, a které se navíc rozhodne zrušit čárám mejdan za pomocí vynálezů přítele Patrony, kámoše Goaulda a strejdy Defibrilátora, no mazec k pohlodání. Jejich dětské trauma z nich musí někudy ven. A garantuji vám, že tolik havarovaných košťat člověk jen tak neuvidí ani ve Smetákolandu. Takže smažka Jenda, maskující své obří dávky háčka hraným nástupem hypoglykemického šoku, se s Mařenou vydají po troskách sestřelených proudových smetáků za pokřiku džafa kri, načež se Honza nasere, zařve kuš! a Máňa místo aby sklapla, začne střílet po nebohých, katapultovaných stařenkách hřejících se u ohně píši...tedy šípy. No, prostě na píšu !! Totální genocida ježibab z top gunu. Nejvíc mi bylo líto té pizdy, co jí hrála Marmeláda Vondráčková, jsem věděl, že to ta žába někam dotáhne...žel bohu i jí tito pekelní sourozenci rozmázli jak martensky řídkou stolici. Co vám budu matlat perník kolem rekta, žili, byli, přežili...pokud bude někdy nějaké pokračování, pak půjdu s hodnocením výš jen za předpokladu, že by zdrobněliny páraly Leona Mareše a jiné stvůry z našeho světa. Jen tak pod čarou, kde je ta hranice, kdy to ještě tvůrci myslí vážně, a kdy už si z nás dělají kolosální prdel? ()

Omnibus

Grrr... Čekal jsem zážitek, tušil jsem, že se asi ocitnu v hlubokém a tmavém lese, kde Smrt čeká všude, za každým kmenem, každým křoviskem, ale TOHLE jsem opravdu nečekal! Kdybych letos už ani jednou jedinkrát nešel do kina, stejně budu mít celý rok z čeho žít. Tahle ulítlá pohádka mě posadila na prdel... a pak mi nesmělý drsňák Jeníček a čarokrásná Mařenka tu prdel s gustem podpálili. Z kina jsem upaloval přímo domů a hned jsem vletěl k počítači, nažhavený se s vámi podělit o tenhle zážitek. Tohle totiž bylo nejen plné nádherných pohádkových klišé, praktických návodů, jak se co nejlépe mordují čarodějnice a vůbec kouzelných hlášek. Ono to taky mělo výborný příběh (no a co, že jednoduchý, vždyť jsme v pohádce, no ne?), který překvapivě dobře držel pohromadě i přes všechny ty krásně nechutné krvavé cucky, které z něho a z plátna na mě furt lítaly (viděno v 3D, tentokrát s potěšením). A dojetím mi zvlhly oči ve chvíli, kdy mě autor scénáře geniálně zbavil mé dětské noční můry: proč měly ty chudinky nevinné děti za rodiče takové, s odpuštěním svině, co je schválně zanechají opuštěné v noci v lese. O hodnocení procenty vůbec nemá smysl se bavit. Od chvíle, co mě ta hnusná baba - ve svých světlých chvilkách ovšem kočka k sežrání - lištila přes (bes)tlamu tou lopatou (tou samou, jak jsem v úvodu zabrblal pod vousy, že zůstala hanebně opomenutá), jsem už jen litoval, že neumím vyčarovat víc jak 100 procent. Mám pouze jednu malou, soukromou výtku. Tomu professional cleaningu Mařenky měli věnovat alespoň tolik času a láskyplné péče, jako tomu koupání Jeníčka :-) P.S. Podle některých komentářů jsem zřejmě „vypatlaná juvenilka“ :-D. Klíďo brďo, milé děti, a polibte mi... koště! Mě se to prostě líbilo. ()

liskam

Sakra, jek tohle hodnotit a okomentovat.?? Jeníček a Mařeka jako naprostí likvidátoři čarodějnic...Naprosto nestandartní pojetí které mě ale opavdu bavilo! No asi začnu srovnáváním s jinými podobně laděnými vyvraždovačkami... Bratři Grimové- horší, A. Lincoln lovec upírů- byl také horší, Johan Hex- horší, Van Helsing- lepší, Solomon Kane- lepší. A teď k filmu. Během celého filmu jsem citil nenápaný ironický nadhled, za který jsem byl opravdu rád. Další šikovná věc je ta, že si člověk nemusí brát sebou do kina mozek, a pokud si ho náhodou vezme, krásně si u tohoto filmu odpočine, protože ho ani jedenkrát za tu necelou hodinu a půl nepoužije. A když už zmiňuji délku filmu... Ta mi také dost seděla. Proč točit dvou hodinovou řídkou nudu, když se dá natočit osmdesáti minutová vyvražďovací jízda, u které se ani chvíli nenudíte. Za mě 75% Dávám 3 hvězdy za to co jsem tu napsal, jednu hvězdu ještě přidám za to, že se všech heců bylo cítit jejich naprosté zaujetí svými rolemi, a že je práce na tomhle filmu opravdu bavila. ()

mzss1

Tenhle snímek by se dal charakterizovat jako střeštěná ujeťárna křížená žánry fantasy, hororové pohádky a zběsilé dávky akce. Příběh to má, celkem průměrný, ale to nevadí. Nápady, masky atd - velmi rozporuplné. Rozporuplné proto, že něco je zajímavé, čarodějnice atd, ale zase létající košťata, no jasně patří to k tomu, ikdyž je to dost ujeté. Nebo kniha obrany proti černé magii či trol - výtažek z Pottera ne ? :D Co se týče akce, je až moc zběsilá, některé scény jsou méně přehledné, ale dá se to. Herecké obsazení je na tom dost dobře, téměř všichni herci zaujmou. Zejména Jerremy Renner a Gemma Arterton. Film má rychlý spád, slušné tempo, nepředvídatelnost, takže prakticky nemůže nastat hluché místo. Sice dost ujetých scén jak už jsem psal, zběsilá akce, nic vyjímečně zapamatovatelného, ale přesto film pobaví. Je to taková jednorázová záležitost, která se dá přežít. Takže ve výsledku nevidím žádnou pecku, jen lehounký nadprůměr. Celkově hodnotím na 61% = *** ()

kingik

Jeníček s Mařenkou zavedeni svým otcem do hlubokého lesa šli, šli, až došli k perníkové chaloupce, v níž bydlela zlá a mocná čarodějnice, kterou společnými silami přemohli. O mnoho let později se už dospělí sourozenci vrátili do stejného lesa s přispěním produkce MTV jako zkušená dvojice lovců čarodějnic vybavená kuší a pistolemi, aby opět dali čarodějnici za vyučenou. Z části je k tomu žene osobní pomsta za smrt milovaných rodičů a také solidarita k místním obyvatelům městečka, ze kterého se nemile ztrácejí děti. Podle svérázného Tommy Wirkola, a jeho moderního pojetí, je Jeníček diabetik a Mařenka latexová diva. Stylovost, brutálnost a překopání klasické pohádky vítězí. A od ted už pohádky nikdy nebudou takové, jaké jsme je znali z dětství. Dobře jim tak. Jen na to české oslovení postav ve filmu si asi nezvyknu a působilo až nepatřičně. Klady: odvážné zpracování známé pohádky, které se s ničím nemazlí + nezbytně dobře zvolená nadsázka +relativně neokoukané herecké obsazení v čele s charismatickou čarodějnicí, drsným Jeníčkem a sexy Mařenkou + zdařilé masky čarodějnic + originální styl + pěkná výprava,+pěkný vizuál + kostýmy s prvky gotiky +nahota a brutalita si podávají ruku + neotřelé propašování postavy Trola z odlišné pohádkové kultury do filmu + film rychle uteče. Zápory: béčko pracující s prostředky áčkového filmu - nedomyšlenosti ve scénáři odrážející se např. v liknavém vysvětlení, proč jsou sourozenci imunní vůči mocným kouzlům čarodějnice - příliš překotný děj, což lze přisuzovat krátké stopáži - občas slabší, až místy prostinký ráz vyprávění - oslovení Jeníček a Mařenka budí, vzhledem k drsnému pojetí filmu, smích - děti tentokrát do kina raději neberte. Mé hodnocení: 80% ()

dr.horrible

Marienka je sexi, Janko drsňák, čarodejnice vyzerajú ako z klipu Cradle of Filth, najotravnejšia postava zomre v polke filmu (teda o polovicu skôr ako som čakal), Famke je úžasná, zlobor absolútne geniálny, deti tu vraždia svoje matky, všade okolo strieka krv, gore v každej druhej scéne... Wirkola je blázon. Jeho film je robený pre zábavu a iba suchar by sa nebavil. Neverím, že tento rok ešte vznikne zábavnejší akčný horor. ()

InJo

Roztomile šílený nápad, v rámci svojí kategorie (krátká a "levná" hardcore blbina) povedený výsledek. Svižný fantasy brak, který skončí dřív než začne. Pořád se tam něco děje a krev a násilí jsou přesně v takové míře, která mi v takovémto typu filmu vyhovuje. Neurazí, nenadchne, nenudí. BTW Úvodní titulky jsou fakt nádherný (a 3D jim vydatně pomáhá). 60 % ()

IQ Tiqe

Akční krvák pro vypnutý mozek s notnou dávkou nadsázky a lehkou humoru. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 5 | hudba 7 | humor 2 | akce 8 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

HoneyBunny

Tenhle perníček je trochu nedopečený... Několikrát jsem si vzpoměla na Van Helsinga s Hugh Jackmanem - oba filmy vzaly klasický, zažitý koncept a hodily ho do sympaticky uhozených kulis. Jenže já se u Van Helsinga bavila a u Jeníčka a Mařenky jsem kontrolovala hodinky, kolik času zbývá do konce. Gemma Arterton i Jeremy Renner se snaží tvářit cool, ale bylo vidět, že je natáčení nebavilo - a mě pak samozřejmě nebaví je sledovat. Gemma se ze všeho nejvíc umí tvářit stepile v upnutém oblečku, Jeremy se chová jako naštvaný puberťák, co ani pomalu nepozná, že ho balí ženská. Omáčka kolem je prvoplánová, neoriginální a vcelku nudná. To já si desetkrát radši dám Hugh Jackama s upgradovanou kuší bojujícího proti emo Drakulovi, Frankensteinovu monstru a zlým filmovým kritikům. ()

Ellesime

Nemůžu si pomoct, ale mně se to strašně líbilo! Vůbec jsem nechtěla, aby to skončilo, a tak od půlky jsem si říkala: Ať natočí druhý díl!!! Scénář byl hodně předvídatelný, ale o něj tu přece vůbec nešlo :)) Nemám moc ráda stříkající krev ani lítající kusy těl, ale existují filmy, které jsou výjimkami, a tento je jeden z nich. Občas jsem si říkala: No to snad neee! Ale spíš s úsměvem, než se znechucením. Herci byli vybraní dobře, na Jeníčka i Mařenku se moc hezky dívalo a na vedlejší postavy taky. No... prostě jsem se bavila a určitě se na to podívám ještě mockrát. Mimochodem, tato vlna nově a temně natočených pohádek mě baví! ()

Jordan

cukrovkár janíček a sexbomba-čarodejnica marienka (v ľahko incestnom vzťahu) bojujú vo westernovej deformácii klasickej rozprávky... aj keď to človek neberie vážne (miešanie mytológií, legiend a filmových klišé dokopy, ťažkotonážne strelné zbrane v hlbokom stredoveku), aj tak je to slaboduché... jedno však nemožno uprieť tomuto "paškvilu" - vydarené masky: sabat čarodejníc bol vizuálne celkom ponurý a zaujímavý. ()

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

Jeníček a Mařenka mají nový dohled

09.08.2015

Dva roky stará fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic, v níž se slavní sourozenci stali akčními hrdiny, vydělala 226 milionů dolarů. Vzhledem k padesátimilionovému rozpočtu jí tak bylo rychle… (viac)

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

Jeníček a Mařenka uloví další čarodějnice?

22.09.2014

Loňská akční fantasy Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic vydělala 226 milionů dolarů. To je při padesátimilionovém rozpočtu jasná komerční výhra, kterou by studio Paramount chtělo přetavit do druhého… (viac)

Dwayne Johnson: Lovec démonů

Dwayne Johnson: Lovec démonů

02.09.2013

Hon na všelijaké ošklivé potvory a ježibaby je pořád v kurzu. Jeníčkovi a Mařence to šlo pěkně od ruky, Vin Diesel se čarodějnicím podívá na zoubek v akčním hororu The Last Witch Hunter a teď touží… (viac)

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

Jeníček a Mařenka podruhé a ještě šílenější

09.06.2013

Rozpočet 50 milionů, celosvětové tržby 226 milionů. Snadná matematika, i když vezmeme v úvahu, že téměř polovina utržených peněz zůstává kinařům. O možné trilogii se mluvilo už před premiérou, a teď… (viac)