Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Recenzie používateľa Nick321 k tomuto seriálu (15)

Walking Dead (2010)

Zrovna na TWD nebudu šetřit kritikou. Začínalo to jako velmi dobrý seriál, i když ten začátek byl vykradený ze staršího (a i fyziologicky logičtějšího) filmu 28 dní poté (2002) , kde "zombíci" nejsou mrtví, nýbrž nakažení mnohem silnější a nevyléčitelnou formou vztekliny a zhruba po měsíci umírají na vyhladovění. První čtyři série byly skvělé, nápadité. V první sérii se postavy tak nějak zorientovávají v novém světě, potýkají se nejen s mrtváky, ale i s různými gangy, nastane rozkol mezi Rickem a Shanem, původně dvěma kolegy a kamarády, o jednu ženu. Pak do hry vstoupí Guvernér, první postava diktátorského vůdce (a divákovi je jasné, že nebude poslední), nebo Terminus - kult kanibalů. To všechno bylo super. Pátá šestá série byla už upadající. Poté to tvůrci krátce nakopli postavou Negana- diktátora, který to má brutálně dobře vymyšlené, jeho poddaní před ním musí poklekat, má všechno nač si vzpomene, bohatství i ženy. Dokonce dokáže dohnat dříve vítězného Ricka na hranici zešílení. Divákovi je jasné, že pozdější střet těchto dvou vůdců je nevyhnutelný. Ovšem pak se rozjela neskutečně nudná natahovací "válka", při které bylo X možností Negana odrovnat. Namísto toho tvůrci rozhodli z TWD udělat něco mezi Poštou pro Tebe a Výměnou manželek, akorát s občasnými zombíky v záběru. Díly byly prožvaněné, profňukané a z přibližně 45 minutové epizody bylo klíčových třeba jen 5 minut, zbytek nudné kváky. Poslední kapka pro mne byla, že Rick (postava, kterou ten seriál začínal) zmizel a pohled na přibližně 4letou Judith pobíhající po lese s pistolí, no to snad vážně nemám zapotřebí. Takže 2* dávám pouze za ty první čtyři série. ()

Chupacabra (2011) (S02E05)

Ten všetečný dědek Dale mi v této epizodě už začal jít na nervy. Vím, co Shaneovi na něm vadilo, kromě toho, že do všeho strká nos, se pro přežití hodil nejméně. ()

Přestřelka (2012) (S02E09)

Lori je docela nevyzpytatelná svině. Když chtěl Shane odejít, tak mu řekne, aby zůstal. A v této epizodě doslova navádí Ricka, aby zabil muže, který se sice chová nebezpečně, ale se kterým se ona spustila a má s ním dítě. Zařadil bych ji taky mezi antagonisty. ()

To lepší v nás (2012) (S02E12)

Opět- rozhovor Lori se Shanem byl pro následující děj dost zásadní. Lori stále nechápe, s kým mluví, myslí si, že když začne znovu vytahovat minulost, že tím všechno urovná, ovšem Shaneovi to dá nový podnět k pokusu o vraždu Ricka. Hloupý člověk může nerozvážnými akcemi udělat velké zle ve skupině, ve které panuje tak napjatá nálada. ()

Kořist (2013) (S03E14)

Tedy na to, že mne charakter Andrey po celý seriál spíše sr*l, protože tam nadělala víc škody než užitku, v této epizodě mi jí bylo líto, když ji nejprve v přírodě a později v potemnělém opuštěném průmyslovém objektu štve jak divou zvěř její ex-milenec, kdysi charismatický lídr Guvernér, nyní nebezpečný psychotik v černém s páskou přes oko, který se nezastaví před ničím a už má doma nachystané mučící křeslo nejen na Michonne. ()

Potom (2014) (S04E09)

To co ječel Carl na svého tátu Ricka byla pravda, že se Rick jenom schovával za zdmi vězení a myslel si, že Guvernér zapomene. I Sauron z Pána prstenů se dokázal obnovit a vrátit, tak proč by ne jednooký psychopat. Na druhou stranu Carlovi dost rychle otrnulo a hodně rychle zapomněl na to, kdo ho to tenkrát nesl prostřeleného skrz naskrz a kdo vycedil poslední kapku krve, aby tehdy malý chlapeček přežil, spratek nevděčnej. ()

Dom v lese (2014) (S04E14)

Malá Lizzie je hororovější než všichni záporáci, co ten seriál měl. Čiré šílenství. ()

Spolu (2014) (S04E15)

"Zabírám" :-) ()

Zabudnite (2014) (S05E13)

Tpč, jako Carol byla hustá, jak až příliš zvídavé dítě přesvědčit, aby udrželo tajemství. :D shrnuto do jedné věty "Zvědavost by mohla zabít kočku". ()

Pokus (2015) (S05E15)

Michonne Ricka pěkně poslala k zemi. :D Aneb, když si Rick snaží znovu hrát na policajta, když už dávno zapomněl na to, jak se tahle role správně hraje. ()

Kto má na výber? (2015) (S06E06)

Nechápu, kam dal zrovna Daryl svůj rozum a podezíravý instikt, může si za ty nastávající problémy sám. ()

Ešte nie je koniec (2015) (S06E08)

Ten Morgan je strašně pošahanej kripl, nebezpečný všem, hlavně svým blízkým. Už dávno měl skapat. ()

Na jednej lodi (2015) (S06E13)

Carol byla v téhle epizodě dobře blbá, když se v slzách přiznala k tomu, že Alexandrijci zabili Saviory na silnici. Tohle byla věc, kterou by si Negan nikdy nedokázal zjistit, když z té skupiny na silnici nikdo nepřežil. ()

Posledný deň na Zemi (2015) (S06E16)

V této epizodě přišel tentokrát Rick o zbytek rozumu, zrovna jemu jako bývalému policajtovi by už mělo dávno docvaknout, že Saviorů je fakt víc, než si představoval. Měl si to rozdat hned se Simonovou bandou. Možná by na ně z lesa vyskočili další, ale bylo to lepší než stále narážet na další a další zátarasy. Hvízdající maník s ostnatou baseballkou si ho v noci pěkně vychutnal. "Tak už jste podělaný? Joo, cejtim, že už to brzy přijde" 😂 ()

Bez zbraní (2016) (S07E04)

Alexandrijci si za tyhle problémy mohli sami. Na to, čím vším si prošli, tak prakticky neplánovali a nebyli připraveni. Nebyli připraveni ani na obchodování s Hilltopem a poslední nájezd Vlků jim jasně ukázal, v jaké situaci se nachází jejich bezpečí, když se tam chlácholí velkou plechovou hradbou, kterou jim přelezli vandráci, svrhli jim nemožnou netaktickou věž přímo do dvora a náklaďákem ji prorazili. Poté, co narazili na Saviory (a nemuseli čekat ani na tuhle konfrontaci) mohli si část zbraní ulít někam stranou, mohli opustit Alexandrii, zanechat ji vypálenou a nepoužitelnou tak jak to Guvernér provedl se svým Woodbury a prostě si hledat nové bydlení dál od Neganova území. Ne. Oni prostě raději pasivně čekají, až jim tam Negan přijede se svojí bandou šikanátorských dutohlavů a všechno jim seberou. :D Demence některých seriálových postav mne nepřestává udivovat. A právě tady se ten seriál stává "natahovacím", díly začínají být prázdné, protlachané, ubíjející jak Neganova pálka. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021