Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

KKKubislav

Seriál z pohledu, postupem zredukované skupiny. Vkterém zažijete hodně zápletek napětí ale i úlevy. A také vám ukáže hodně důležitých informací o zombícíchUrčitě stojí za to se na seriál podívat. ()

Yeah(c)

Jj, klišovitý jak někdo píše, OK. Občas se tam opravdu moc kecá skrze vztahy postav, ale to se dá přeskočit, zbytek je ovšem hodně nad průměrem. V podstatě žádné slabé díly, lidičky co si hráli s maskama a jednotlivejma detailníma scénama požírání, umírání, okusování apod. si hráli opravdu dobře. Grupa ve který hrdinové nejsou nesmrtelní a padají ob tři díly je taky za bod. Obecně lze sledovat slušnej posun v chování postav v návaznosti na to co "zažili". Je to dobře zvládnutej seriál s pěknou výpravou v možnostech žánru a rozhodně nenudí. ()

Mr.Sock

Nemám rád seriály, nemám rád horory a tobôž nemám rád tématiku zombie. Napriek tomu som práve dopozeral druhú sériu a zmenil hodnotenie z troch na štyri hviezdičky. Čím to je? Asi tou silnou a pútavou postapokalyptickou tiesnivou atmosférou každej epizódy. Po dlhom čase ma skutočne nejaký seriál zaujal. Jediné čo mi vadí, je podľa mňa vcelku odfláknutý výzor zombie ()

Suitupik

Seriál podle komiksové předlohy a ještě k tomu o zombie? No tak to tu ještě nebylo, ale světe div se, ono opravdu funguje. Tedy kromě 2. série, která je zbytečně zdlouhavá a jejíž děj se točí pořád dokola ohledně jedné, nudné události, ale když se jí prokoušete, rozhodně nebudete litovat. Ono totiž ten pocit, když srovnáváte 1. sérii se sérií 3., je nepopsatelný a já jsem ho nezažil u žádného jiného seriálu a obávám se, že mi to už žádný nenabídne. Této "zombie akci" bych, za její neopakovatelnou atmosféru, dal 5 hvězd. ()

macoslavek

darabont!!!!!! bezkonkurenčně nejpovedenější pilot ever, celkově napínavé, zkličující a děsivé.. 1. série 100%, zbytek trošičku (ale vážně jen trošičku) slabší.. miluju AMC čím dál víc.. team dixon! ()

DaweMcHarwy

První série...90%, Druhá série...70%, Třetí série...85%, Čtvrtá série...60%, Pátá série...90%. Seriál, který opravdu střídá kvalitu. Chvilku se vám zdá, že sledujete opravdu kvalitně zpracovaný a napsaný příběh, ovšem čtvrtá série je důkazem klasické seriálové křeče, kde kromě asi 4 epizod nestojí za zmínku vůbec nic. To vše ovšem vynahrazuje skvělá pátá série, která svou temnou atmosférou teprve začíná využívat potenciál celého univerza. ()

AltairAhad

Nedá se říci, že by všechny série nebyly skvělé, ale třetí se mi opravdu trochu vlekla a nudila mne. Postava Guvernéra mi začala lézt (v seriálu) na nervy už na začátku, takže možná dobře, že 4. série začne až v říjnu, jelikož mi jeho charakter někdy znechucuje díly na které se těším. Ale otočme list, až na některé případy seriál šlape jako nezastavitelné hodiny, Norman/Daryl jednoznačně září nejvíce ze všech a já už jen čekám na říjen a další díly! ()

111a111

Keby tam bolo menej idiotských postáv ktorým ešte na minútu pichnú kameru do nosa v momene keď sa chystajú urobiť nejakú pičovinu, bolo byt to perfektné. | S04 tak za ** lebo z toho robia ukecanú, trápnu a NUDNÚ drámu. ()

Bohdy67

Málo který seriál dokáže s železnou pravidelností postupně kosit jednoho hlavního hrdinu za druhým. A je vcelku jedno zda je oblíbený nebo nenáviděný.... Zombie žánr málokdy zklame a když se k tomu přidá arsenál od mačety,přes pistoli až po napěchovanou brokovnici, je o zábavu a napětí vždy postaráno. Trochu mínus je pro mě vcelku malá sympatičnost hlavních hrdinů. Herci moc charisma nepobrali. Nejlepší postava je pro mě Daryl, jinak vcelku průměr. Ale rozhodně jeden z lepších seriálů poslední doby a nejspíš nejlepší zombie seriál 90% ()

hitman957

Absoluuutne bezkonkurenčne najlepši serial aky bol kedy natočený...skvele spracovanie...každou sériou sa zvyšuje moja závislosť na Walking Dead ! :) ()

brody1988

Hodnotil jsem příliš brzo...a to po první serii. V probíhající čtvrté musím z těch pěti hvězd ubrat, je to neuvěřitelně nudný. ()

schindler

Absolutní povinnost pro všechny zombie příznivce. První série to docela slušně nakopla, jediné co mě zarazilo bylo pouhých 6 dílů. Druhá série odehrávající se na farmě se nese v lehce ,,komornějším" duchu a třetí, kterou momentálně sleduji jednoznačně přidala na akci. Vůbec co se týče akce tvůrci měly slušnou fantazii na téma jak sejmout mrtváka. Kamera neuhýbá, vše je vidět, kdo tohle nemusí ruce pryč. Samotní zombíci nejsou ani sprinteři ani nejací loudalové, prostě něco mezi a přesně to celému seriálu prospívá nejvíc. Nemusím snad ani dodávat, že masky jsou bezchybné. Co je však u seriálů nejdůležitější je příběh a i když se zdá trochu jednotvárný, (zhrnul bych to slovem přežít) přesto je většina hlavních postav skvěle zahraná a mě někdy dělá potíže komu fandit více. Do teď byl na mém neoficiálním žebříčku nejlepších seriálů první série Útěku z vězení, nyní již Walking dead. ()

matusx

Momentálne mam odpozeraných 5 častí štvrtej série a musím povedať že scenáristom začína dochádzať dych a nápady. Napriek tomu, nemôžem dať Walking dead menej ako 5 hviezd, pretože predchádzajúce 3série ma veľmi bavili. Čo je na tomto seriáli atraktívne?Ja oceňujem reálnosť. Ak by mal človek žiť v nejakom postapokalyptickom svete, mohlo by to vyzerať veľmi podobne. Nájsť rodinu, zbrane, bezpečný úkryt, lieky, nejaké spriaznené duše a prežiť. Hordy zombies(ozaj parádne masky), pekné postapokalypticke prostredie, dobre vykreslené vzťahy medzi postavami, ktoré nezriedka umierajú a o napätie veru nie je núdza. Dúfam, že sa tvorcovia pochlapia a vrátia úroveň z predchádzajúcich častí pretože si to tento seriál zaslúži. Posledný videný diel - 4.séria 16.časť: No, posledných 7-8 častí dosť nuda, absolútne netuším,kde sa stala chyba, ale už je to iba slabý odvar toho, čo to bývalo.16.časť 4. série bola fajn, teraz musíme čakať, kým tvorcovia nakrútia ďalšie pokračovania(tipujem, že niekoľko nasledujúcich častí by mohlo mať potenciál, keďže situácia je správne serálovo vyhrotená).Dúfam, že sa opäť podarí dostať WD na predchádzajúcu úroveň, pretože by ho bola veľká škoda. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021