Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Najt

Jeden z nejlepších seriálů všech dob. Počin, který zásadně změnil pohled na zombie apokalypsu. Do 6-7 série se jedná o absolutní skvost, který dominuje tvrdým, drsným a mrtvým světem s atmosférou, která Vás pošle do kolen. Prvni 3 série byly naprosto legendární. Samozřejmě i takovýto skvost má slabší chvilky. Ta přišla v 8 sérii, od te doby se seriál začal měnit a trošku změnil základní stavební kameny. 9 řadou se zase zvedne kvalita, která zůstane až do konce, ale v určitém bodu se seriál změní. I když se v pozdějších sériích objevují slabší úseky, mě to bavilo až do konce. Misty jsem nadával, misty byl nastvaný a jindy zase nadšený, nikdy mě to ale nepřestalo bavit a neodradilo TWD dokoukat. I když celkový průměr vychází na 4*, tak já 4 dát nemůžu. Pro mě to je srdeční záležitost, kterou jsem rozkoukal před deseti lety a do 7 série se jedná o prvotřídní projekt. Proto maximum. ()

intro

Zatím dávám podle prvního dílu plný počet. Moc se mi to líbilo. Doufám, že mé nadšení bude jen pokračovat. Frank Darabont to prostě umí. ()

Brmbolec

Po 1. diely som bol nadšený, ale potom to šlo do akejsi fázy telenovely. Strašne mi to liezlo na nervy - mi presa chceme hektolitre krvi a nie srdcervúce vzťahové scény! V tomto žánri by mala romantika sekundovať brutalite a nie naopak - neviem ako sa to drží predlohy/komixu. Ale 5 a hlavne 6 diel išli opäť hore. Takže po 1. sérii je to niekde medzi 70 a 80 percentami. Uvidíme čo prinesie ďalšia séria. Darabont vyhádzal scenáristov, tak uvidíme ako si poradia ďalší... ()

Crupier

Zatím je to hodně uvolněné, ale jelikož se jedná o seriál tak to zase tak moc nevadí. Jinak zombíci jsou hodně kvalitní, hlavně ten půlčík... ()

Sparky

The Walking Dead přivádí osvědčenou věc v novém balení (zombíci v seriálu). A já jsem na tuhle kombinaci čekal bezmála 3 roky.... měl jsem vysoká očekávání a ty se splnily. Je zde vidět vysoký rozpočet hlavně v maskách a prostorech. Skvělé herecké výkony lidí v naprosté mizerii. Režisér si ani v budoucnu nebude očividně brát žádné servítky, protože prvnní odpravený v seriálu je malá blonďatá holčička-zombie. Zkrátka první díl nastavil laťku hodně vysoko a nezbývá, než se třepat v očekávání dalších dílů. EDIT: serie postupně upadá do zanetbatelného průměru ()

mikhail

Po dvoch častiach to vyzerá véééééľmi dobre. Len dúfam, že to neskĺzne k takej "zombie soap opere", pretože hneď na konci prvej časti sa tam začínajú riešiť milostné aféry :-/ Na tomto stroskotalo aj Jericho, takže tvorcovia bacha!!! Doplnenie po 6 častiach: Hodnotenie znižujem na 4*. Stalo sa zhruba presne to, čo som čakal (soap opera prepletená so zombie, sem tam príde do toho iná nelogickosť), ale i tak sa jedná o nadpriemer. ()

Nessos

1. díl - 5*, 2. díl - 5*, 3. díl - 5*, 4. díl - 5*, 5. díl - 5* a seriál míří do mých top 10.......6. díl - trochu slabší než předchozí, ale stále vynikající.Upřímně..čumím co všechno jde natočit, když někdo umí. V druhé řadě se začíná rýsovat jakási hlubší dějová linie, tak uvidím, co se z toho vyklube. Škoda jen, že zombíků ubylo - scény z první řady v přeplněných ulicích byly totiž famózní. Tak, konec druhé sezóny klepe na dveře a já prožívám jedno z největších, ne-li největší seriálové zklamání. Minimálně o dvě třídy horší. Ani tomu nemůžu uvěřit. Děj se nepohnul za celých 10 dílů vůbec nikam, zombíků ubylo, a to razantně, zato se ukázalo naprosto stupidní chování skoro všech postav. Až bych si přál, ať většina z nich "zezombíkovatí", protože z The Walking dead se stává obrovská nelogická nuda. Nechápu to. Konec druhé série, opět monstrózní cliffhanger a diváci jako kreténi čekají další půlrok. Celou sérii se řeší velké hovno, a najednou, v jednom díle (a náhodou posledním) se to rozjede. The walking dead, aneb jak udělat z diváka pitomce.. ()

Born2BeAlone

U seriálu se všeobecně dá očekávat pozvolně klesající kvalita, ale aby to přišlo u šestidilné série už po druhé epizodě, to se mi zdá poměrně brzy. Ono ne že by ty další čtyři byly tak špatné, ale první dvě epizody mě nálakaly na šestihodinový maratón, který bohužel skončil vystřizlivěním a v puse zůstala nahořklá pachuť. Asi těžko si někdo z nás dokáže představit, jak by se choval nebo nechoval v takové situaci, nicméně se nemůžu zbavit dojmu, že jednání hrdinů ve Walking Dead je často velmi iracionální a dialogy jsou jen vata, vata a znovu vata. Ale stop kritice, zase tak hrozné to nebylo, jen jsem prostě čekal po prvním dílu víc. 75% BTW: Netrpí Sarah Wayne Cellis anorexií? V Prison Breaku se mi vcelku líbila, ale tady je jak chodící kostlivec (a to má přitom představovat ty "přeživší"). ()

driftm

První díl byl rozhodně vynikající,ale s dalšími díly to bylo ještě víc než vynikající.Efekty propracované do posledního detailu.V některých momentech hrůzostrašné a v jiné zase vtipně podané.V tomto seriálu jsou všechny prvky co se dají použít(akce,napětí,sranda,emoce,atd...)Proč více komentovat 5* ()

RobbieM@N

Vyhypeovaný Darabont myslím neodvedl tak dobrou práci jak se čekalo, režie je slušná, ale scénář a dialogy jsou průměrné a The Walking Dead ustupuje zejména k větší porci patosu mezi jednotlivými charaktery a překvapivě "akční" či skutečně "zombie" charakter seriálu je spíše minimální - dvakrát si zaběhnout do stejné budovy a potom samoúčelný konec-nekonec. Přeci jenom nevyužité zdroje potenciálně dobrých nápadů tu jsou - opuštěné tanky, možnosti rabování atd.. The Walking Dead je na nápady prostě skoupý a pro ne-fanoušky zombie žánru to je nudný seriál. Pro příznivce je to za 4*. ()

Ernie_13

No nebolo to zle. Rozhodne tomu nechybalo napatie a mozem iba pogratulovat autorom, ze sa im podarilo urobit mini-seriu na temu "zombie" a pritom neurobit z toho trapnost. Sceny a efekty su na vysokej urovni o akych mnoho serialov moze iba snivat a zaroven, co sa tyka pribehu, tak mi to pripomina serialy typu "Battlestar Galactica" a ine v tom, ze sa ide hlbsie do psychiky a mentality postav a rozobera sa vplyv situacie (v tomto pripade zombie armagedon) na postavy, ludi a v neposlednej rade na ludstvo samotne. Zostava mi len dodat, ze sa tesim na druhu seriu, ktora by mala vyjst na jesen, no zaroven dufam, ze serial zostane mini-serialom a v cas sa ukonci, tak aby ho to neposkodilo. The Walking Dead by iba uskodilo keby z toho vznikla nekonecnost typu "Heroes", "Prison Break" a podobne. ;) UPDATE: 2. séria = 80% ...stále to má spád. ;) UPDATE: 3. séria = dvíham na 90%. :) ()

Mr.Roman

Veľké (a zbytočné!) sklamanie v závere excelentne nakopnutého seriálu. Sklamania sa však nedočkáte ak si prečítate (oveľa drsnejšiu) predlohu, ktorú som si v zápätí zohnal a výrazne doporučujem. Tu naopak slabší štart vystriedala číra závislosť. ()

zly.dvojce

Dobrý začátek série s pomalým rozjezdem jsem bral ze začátku jako plus, obvzláště kdzž na něj navázala příjemná akce ve městě a potkání nových přátel. Bohužel druhá půlka série je naprosto stupidní nastavovanou kaší bez špetku atmosféry či inovace. Vlastně když si teď promítám v hlavě první sérii s odstupem měsíce, mám co dělat, abych nešel na hvězdičky dvě. Jednoznačně zklamání po místním hypu. ()

Eilem

Som fanúšikom hororového zombie žánru ,preto hodnotím seriál veľmi kladne.Škoda že nás tvorcovia obdarili opäť len šiestimi časťami. Dobrou správou je že seriál vďaka úspechu plánuje aj časti ďaľšie napriek tomu že to plánované nebolo. ()

JardaBauer

Zombie horory patří mezi moje oblíbené hororové sub-žánry, takže jsem po tomto seriálu nadšeně skočil. Po prvních dvou dílech jsem v podstatě nemohl být spokojenější. Pak šla ale klasicky kvalita dolů, díly přestaly mít spád, v podstatě se nic nedělo a z hororu se stala pouze taková lepší soap opera. Každopádně, druhou sérii, před kterou Frank Darabont jako výkonný producent vyměnil téměř celý tvůrčí tým, celkem napjatě očekávam a doufam, že naváže na kvalitu stanovenou začátkem prvním série. ()

HChinaski

Ze začátku (1. díl) to bylo super, ale když se blížil konec první série, tak už jsem se modlil aby proboha ti mutanti konečně všechny pozabíjeli. Většina hlavních ´´živých´´ hrdinů jsou nesnesitelní dementi a vyšinutí burani. ()

Mara12

PRVNÍ ŘADA - Seriál, který co do reálnosti ztvárnění zombie a kvality scénáře, s převahou válcuje většinu celovečerních filmů tohoto žánru. Horově laděné jsou pouze první dva díly, potom se seriál zaměřuje především na život přeživších v postapokalyptickém prostředí. Akce je vytlačena do pozadí vztahovou stránkou příběhu. Hlavní hrdina Rick Grimes, je účelový sympaťák s charakterem čistým jak padlý sníh, tudíž ani nepřekvapí, že trpí pro žánr apokalypsy typickým, spasitelským komplexem (naštěstí ne celosvětového, nebo celoamerického rozsahu). Mým oblíbencem je ovšem "angry" Daryl Dixon ztvárněný skvělým Normanem Reedusem. Za tu surovou reálnost, skvělou atmosféru, scénu z domova důchodců a ty čivavy nemůžu dát prostě něž plnej počet. DRUHÁ ŘADA -collection of the worst dialogues ever neboli hodně špatná talkshow, naštěstí od sedmého dílu jde úroveň výrazně nahoru a finální epizoda je perfektní. TŘETÍ ŘADA- Nedostatek tísnivé atmosféry, která byla přítomna v minulých dvou řadách, vynahrazuje častější akce a ucházející hlavní záporák. Až na trochu odfláknutý závěr (čekala jsem větší masakr a celkově dramatičtější konec série) spokojenost. ()

adakraj

Po dlouhé době konečně nějaký dobrý "hororový" serial. Hned první série mě velice zaujala. Doufám, že další série budou pokračovat v duchu jako první série. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021