Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

web-dat

Nikdy jsem si neuměl představit, aby horrorový námět o zombie dokázal obsáhnout - romantiku. Ale stalo se tak a povedlo se. 1 a 2 díl, jsou klasické zombie zabíjárny (Úsvit mrtvých, Den mrtvých), jako vyšité. 3 díl se nese v duchu romantiky .. bla bla bla. a od 4 dílu opět akce. Tenhle seriál vyčerpávádo max. vše co se dá od Zombie očekávat (skvělé efekty, velmi dobré obsazení herců, a celkoý nápad a námět filmu, je opravdu skvělý. Pro mě osobně, nejlspší seriál jaký kdy byl natočený! 5 hvězd a tleskám !!! ()

recor

Co k tomu dodat. na to, že je nespočet filmů na téma zombie a já si myslel, že resident evil je nejobjektivnější film o živých mrtvolách, tak jsem se pletl. Zápletky a akce není žádná laciná fraška jak jej známé z podobných filmů. Je to luxusní podívaná plná neočekávaných věcí a hlavně to diváka nutí přemýšlet a předvídat a to se mi na tom libí.. ()

-henry-

Taková Ordinace v Růžové zahradě - o nic vlastně nejde, jen donekonečna můžeme sledovat další a další zápletky, jejímž vyřešením se objeví další. Tohle může mít 100 sezón stejně jako jednu, je to fuk. Bavilo mě sledovat současný herecký realizmus (jak profesionálně mají herci odkoukané nuance z prostého života), i ty patové situace, kdy netušíte, jak se z nich hrdinové dostanou. To mi vydrželo první čtyři díly. A dál už nic. ()

Zombiepod

Tento seriál na mňa spočiatku pôsobil rozporuplne, no dostal som sa do neho bez väčších problémov a veľmi som si túto kvalitnú minisériu obľúbil. Réžia je skvelá a filmový look je takmer dokonalý, dialógy sú síce nevyvážené a tie zaujímavé často striedajú tie mizerné, avšak na kvalite to priveľa neuberie. Konečne poriadny zombie seriál, kde ma trošku sklamal jednoduchý a klišovitý koniec, ktorý vďakabohu otvára ešte omnoho kvalitnejšiu druhú sériu. Tá sa nesie vo viac adrenalínovom duchu a ostrejších konfliktoch, niektoré diely nedajú divákovi dýchať. Tretia séria je však už úplne iná kategória. Brutalita stúpla a rovnako i scenáristi poprepletali nitky príbehu natoľko, až sa im muselo pariť z lebiek. Už to nie je len o zombie apokalypse, ale o neuveriteľnej premene postáv, nervydrásajúcej psychológii a jednej nádhernej veci - stvorenie života v nehostinnom svete. Vyvrcholenie série zatiaľ najlepšie. Štvrtá séria sa napája veľmi rýchlo a zatiaľ ponúka to, na čo sme zvyknutí, uvidíme ako sa rozvinie. ()

departed

Naprosto spokojen a ohromen. Tvůrci na to šli chytře. Gradují napětí téměř v každém momentu, třeba i když na scéně zrovna nejsou zombíci, takže si diváci v určitých chvílích klidně můžou myslet, že přijde nějaká lekačka, ale ono nic. Vy si sice oddychnete, ale jednou přijde a vy se pořádně leknete, zrovna když to nejmíň čekáte. Alespoň takhle to bylo u mě. Vybrat dobré herce, kteří dobře vědí, že nehrají v prkotině a umí se podle toho tvářit, hrát a ždímat emoce co to jen jde, se také povedlo na výbornou, hlavně teda opravdu sympatickej Andrew Lincoln (oslovil mne už v Love Actually, ale tady se mohl konečně pořádně předvést a ukázat, že utáhne klidně i seriál). Občas to sice zakolísá, nebo někdo začne přehrávat, ale jsou to jen chvilky, takže to požitek ze sledování vůbec nezkazí. Rychle sem s druhou sérií! ___ Po zhlédnutí druhé série jsem měl slaboučké nutkání ubrat hvězdičku, protože občas herci začali docela dost přehrávat nebo až moc kecat, ale přesto jsem si pak uvědomil, že by se takhle opravdu někdo choval, kdyby se tohle opravdu dělo a nebyl by to jen seriál, ale realita. Takže mi jen trvalo, než jsem se s těmi jejich výkony trochu srovnal a naladil se na jejich frekvenci. A možná jsem ji chtěl také strhnout i za to, že se celá druhé série odehrávala jen na jedné farmě, ale zase to byla jen otázka sesynchronizování. A jelikož vygradovaný finále druhé série bylo neskutečně silné, říkám: Sem s třetí sérií a hned! ___ Po ukecaný druhý sérii je příjemnou změnou, že se konečně něco začalo dít (rozuměj víc střílet a víc zabíjet). Jenže zhruba od desátého dílu už je to jen nastavovaná kaše s pár zvraty, aby jsme neusli. Postava Guvernéra byla zpočátku jakžtakž zajímavá a mysteriózní, ale jakmile přišel o oko a ,zombie dceru', tak začal Morrissey přehrávat a s jeho postavou to šlo akorát do kopru. S tím lehce absurdním konfliktem mezi věznicí a Woodbury taky nevim, co chtěli autoři říct a na Michonne jsem si taky musel zvykat déle. Ubírám hvězdičku, i přesto, že jsem byl ale rád, že došlo na větší gore, než v předchozí sérii. ___ Čtvrtá série bylo takový mlácení prázdný slámy, se dá říct. Vyřešilo se sice dost věcí, přišlo několik nečekaných úmrtí a parta se začala posouvat dál, i když se neukotvili do další stálý lokace, ale byli celou dobu na cestách, tak i přesto si to udrželo stejnou laťku napětí a zábavnosti. ___ S pátou sérií už to bylo o mnoho lepší, začala nekompromisně a tak dobře i pokračovala, Rick a jeho smečka se ukotvili na místě, kde to konečně vypadá nadějně, přišlo pár zajímavých podpříběhů s dobrým vyústěním, napětí se akorát stupňuje, začínají v partě i malé rozbroje, přicházejí nové postavy a nové zvraty. Takže ano, seriál si pořád drží svou standardní kvalitu a jen tak nepolevuje. ___ S šestou sérií začal seriál kvalitativně klesat a bohužel docela rapidním tempem. Tvůrcům jasně docházejí nápady a zápletky, očividně nevědí, jak každý další díl natáhnout sebevětšíma hovadinama a vatou, jen aby vás dotáhli až do závěrečnýho dílu série, který vás klasicky nahajpuje na sérií další, protože se stane - nečekaně - něco velmi šokujícího. Nuda a hrozně okatý. Snižuju hodnocení. ___ Se sedmou sérií snad ještě nudnější. Pořád se neděje nic zajímavého a jedinej dobrej článek byl v téhle sérii Negan. ___ No ty vole, s osmou sérií si tvůrci dělali jen prdel, ne? Vždyť se tam po celou dobu jen buďto střílí, nebo se kecají neskutečný sračky, který děj a ani vlastně nic jinýho nikam neposouvají. O zajímavý scény, či budování nějakýho napětí/atmosféry by tu člověk vůbec nezakopl a přijde mi, že samotní herci už působí dost unaveně, kolikrát mi přijde, že nevěří ani těm nesmyslům, který musejí říkat. Pořád platí, že Negan je momentálně nejzajímavější postava celýho seriálu. Rick se už úplně vyšťavil a nemá co víc nabídnout. Divácké utrpení v té nejčistší podobě. Jestli se v téhle sérii stalo něco zajímavýho, tak o tom teda nevím, nebo jsem si jen v záplavě nudy nevšiml. Snižuju hodnocení na 2*. Tohle býval kdysi dávno hodně kvalitní seriál. Teď to nemá k céčkové produkci daleko. ___ Devátá, desátá a jedenáctá série už jsou vyloženě utrpení, céčková produkce a silná bída. Tady selhali už úplně všichni ve štábu. Kdo si pamatuje krásnou kvalitní éru prvních tří sérií si bude také klepat na čelo, do jakých hoven se tenhle kdysi velmi dobrý seriál dostal. Whispers byl ten nejpříjemnější boost, který tenhle seriál potřeboval už nějakou dobu, avšak jak rychle přišel, tak taky rychle odešel. Obrovitánský kekel, který měl skončit už hodně dávno a nikoho už dál nemučit. Hodnoceno: 11 sérií. () (menej) (viac)

Ewík

Nejspíš jsem čekala něco jiného - víc akce, víc krve, víc zombíků. Něco jako epizodní díly plné akce, strachu, napětí pokaždé z jiného úhlu (chtěla jsem se nechat překvapit, tak jsem si žádné informace nezjišťovala). Tohle je takový klidný seriál, sem tam napětí, sem tam sex, sem tam krev, sem tam emoce, sem tam chytré rozhovory - šel by doopravdy srhnout do jednoho filmu, který by byl nejspíš na 4* a možná i na víc. ()

Denila

Hororový seriál jsem tedy ještě nesledovala, ale tohle má teda pořádné grády. Hned na začítku si myslíte jak jde rovnou do tuhého. Převrácená auta, žádný život jen jeden šerif. Ale nakonec je vám tak akorát připraven úvod. Trošku nevyjasněná zápletka ''co se vlastně stalo'' přesně jak má být. Co se týče krve a nechutnosti, myslím že je tento seriál natočen tak akorát. Žádné obří přeháňky tam nejsou. Rozhodně mě to tedy zaujalo víc jak kterýkoli horor. A co víc, tam kde jsem čekala lekačku se žádná lekačka neobjevila a to je pro mě další plus. Předvídatelné scénáře nesnáším! ()

carott

Klišovité? Ano, Předvídatelné? Rozhodně a k tomu místy romanticky přesládlé a nudné, ale některý záběry, které jsou skvěle technicky propracovný, jsou k nezapomenutí - stačí už jen znělka. Čekal sem od tóho příběhově trochu víc, ale vše se vyvažuje až realistickými "splatter" momenty. ()

yaromir

První série pro mě byla obrovským překvapením, u kterého jsem se bavil! Seriálu jsem dal bez přemýšlení 4* a těšil se na další pokračování. To, po úspěchu WD v USA, muselo zákonitě přijít. Jelikož mě (zatím) druhá série strašně zklamala, chtěl bych ji zde počastovat výrazem - KUREVSKÉ ZKLAMÁNÍ... uvidíme, zatím odpad!. ()

JPO

První série byla hodně dobrá minimálně na 4 hvězdy, ale druhá je tak nudná málokdy překvapivá akce táhnoucí se jako ranní chrchel. Autoři se asi rozhodli, že ve dvojce nás unudí a umluví kecama většinou o ničem a o hovně. Ale třetí sezóna opět nasadila laťku proklatě vysoko a 4.serie je zatím to nejlepší. Hodnotím 3,6 * :-) ..... ()

Looka

95% vykrádačka 28 dní poté, Úsvit mrtvých, Soumrak mrtvých... no a co? Jen ta Lori byla na zabití už od prvního dílu. ()

markyzgero

walking dead je dobře natočenej atmosférickej seriál o zombies, kde zombies jsou až v nějakym třetim plánu, což mu přidává na kvalitě. postapokalyptickej příběh partičky přeživších s vnitřním pnutím, romantickejma zápletkama a morálníma dilematama je přesně ten mix akčnosti a psychodramatu, kterej mi konvenuje a kterej z něj nedělá jen prázdnou zombie řežbu, ale plně odkazuje k mistrovi žánru romerovi. u kolika z-movies jste uronili slzu? já u každýho třetího dílu, protože emocema a existencionálníma rozhodnutíma se tady nešetří. p.s.viděny 2 série ()

Expertt

Vzhledem k chabé filmové scéně o zombie, konečně se do toho někdo pustil a rovnou do seriálu :-D 1. Série 100% - jedna velká akce, stále nová nezmapovaná místa drama, napětí, atmosféra... 2. Série 80% (do 7.dílu) - Jako by autoři vyčerpali všechny prostředky na první sérii a teď se vše většinou odehrává stranou na jednou místě, v lese nebo na farmě kde se spíš než děj seriálu řeší vztahy lidí jako u nízkorozpočtových věcí..Dnes 20.11. 2011, dokoukán poslední vydaný díl s03e05. Bohužel, jak bylo impulzivních několik prvních minut, tak zase šlo do starých kolejí. Farma vystřídala věznici s pouze jedinou výjimkou, díky rozdělení členů základní skupiny se střídá děj "velké skupiny ve vězení" a dvou holek, který našly "ráj". Smutné je že zatímco děj skupiny podstatě stojí na mrtvém bodu, tak děj holek zcela zastínil hlavní linii seriálu, holky totiž našly dlouho očekávanou oázu ve světě W.D. To je hlavním tahounem seriálu, napětí a záhadno starosty a výzkumu uvnitř. Zatímco ve věznici teče krev opravdu proudem a je opravdu kladen velký důraz na boje a způsob brutality v útocích, tak se seriál překvapivě rozloučil i s několika členy tvrdého jádra, táhnoucí se od počátku seriálu. Zpracování z natáčení uvnitř vězení je také poněkud chabé, záběry jsou pořízeny buď z hlavní noclehárny (cely) a nebo 20ti metrového úseku chodeb, které spíše připomínají z pohledu diváka katakomby. ()

Micka

Veliká škoda. To co v prvních dílech začalo jako přesně to co mi v zombie žánru chybělo - tedy opravdový pokus o zombie survival ve stylu Maxe Brookse. Po tom co se z toho stalo společenský drama to už nemá význam. ()

Don82

Hodnocení po druhé sérii: Tento seriál je pravděpodobně nejvěrohodnější zobrazení světa po zombie apokalypse. Nejde jen o bravurně vybrané postavy, které reálně pokrývají skutečné chování jednotlivých charakterních typů lidí. Navíc, Walking Dead je naprosto bez "pozlátka", bez hororového klišé, bez stupidních nelogických úvah které jsou mimo realitu. Vše podtrhuje hustá atmosféra, ve které se na pozadí pořád něco děje mezi postavami. Mnozí diváci si to ale vyložili jako natahování, které je tak známé z jiných seriálů, ale toto se Walking Dead rozhodně netýká. (BTW: to jako má v každém díle vybuchout letadlo? WTF!) Naopak, postavy se chovají tak jak by se čekalo, chtějí přežít, občas se rozhodují iracionálně, ale musí se rozhodnout rychle. Je mi velmi sympatické, že se Walking Dead s ničím nepáře a neváhá některé hlavnější postavy zaříznout hned po pár dílech, rychlé změny děje jsou střídány pomalejšími, ale za to hlubšími dialogy a úvahami. Doufám jen, že tvůrci budou se stejném duchu pokračovat i ve třetí sérii. ()

Miro_CZ

Po první sérii bych dal asi 4* - dobře natočená akce, celkem dost napětí. I když s nápaditostí to taky nebylo úplně super. Každopádně druhá série mě dost zklamala. Příběh se nijak neposouvá, většinu dílů se řeší zbytečné hádky a rozpory mezi skupinou a uměle vykonstruovaný problémy. Prakticky funguje jednoduchý schéma "vyřešíme jeden problém a další s tím vytvoříme". Na třetí sérii už čekat nejspíš nebudu. ()

vozralec

Hodnocení první série: Zpočátku našlapaný rozjezd, pak se však trošku zpomalovalo. Občas divné chování, zbytečné dojemné a sentimentální kecy. Zombíci na úrovni, stejně jako jejich popravy. Benzín mohli vzít z hromady opuštěných aut. Stejně tak zbraně by se v celém městě někde určitě našly. Hodnocení druhé série: Roztahaný děj, malý spratek zralý na přesdržku, občas opět divné chování a kecy o humanitě. Farmu mohli daleko lépe zabezpečit (příkopy atd.). Vyšší úroveň to ale pořád je. Hodnocení třetí série: Jde se na vše pěkně od podlahy, Rickova banda se už většinou s ničím nepáře. Zhruba v polovině série ale tempo upadá, děj se začíná pomalu vlečet podobně jako ve druhé sérii a opět se řeší zbytečnosti. Akce dobře natočené. Řezání nohy a další vychytávky. Hodnocení čtvrté série: Věznice poskytuje bezpečné útočiště jen do doby, než ji napadne guvernér - sekač hlav. I na něj ale nakonec dojde. Po opuštění trestnice sledujeme jednotlivé skupinky a jejich osudy, které se na konci série opět protnou. V závěrečné epizodě se s tím Rick opravdu nemazlil. Hodnocení čtvrté série: Vyčištění Terminusu, kanibalismus, pomatený kněz, nemocnice, nová komunita. Rick chrání svou rodinu a skupinu. Stále dobré. ()

slavokvasic

Chýba tomu tá typická seriálová vlastnosť držať diváka v napätí. Pár prvým častiam sa to ešte darilo, ale každou ďalšou časťou sa to strácalo (až na pár výnimiek). Avšak je to jedinečný seriál s prostredia zombie. Málo dychvyrážajúcich momentov, ale určite som sa pri tom nenudil. ()

Shredder

Po epickom pilotnom dieli, ktory sa pohyboval niekde na 5 hviezdickovej urovni, uz v dalsich castiach rychlo klesla kvalita. Zo zaciatku je struktura podobna ako vo filmoch, vrazdia, bojuju o prezitie, plnia narocne ulohy. Ako vsak dej pokracuje, zacina sa to cele menit na telenovelu a po vacsinu casu sa riesia vztahy medzi postavami, ich vyrovnavanie sa s minulostou a pritomnostou a dalsimi zivotnymi strastami. Velkou slabinou pre mna boli iritujuce postavy. Necital som komiks podla ktoreho je serial natacany, ale od ludi, ktori ho poznaju viem, ze vystupovanie viacerych postav v komikse a na platne, sa takmer diametralne odlisuje. Najvacsi sympatak je Daryl, ktory napriek tomu ze je redneck, je "najnormalnejsi". Opakom je Andrea, nesympaticka cupka, vecne sa utapajuca v sebalutosti, feministka presvedcena o svojej neomylnosti, ktora vrha kysle pohlady na kazdeho naokolo, vycitajuc vsetkym kazdu drobnost, no pokial jej niekto nastavi zrkadlo, odbije ho dalsou vlnou nechutnej sebalutosti. Co sa tyka hlavnej postavy Ricka, aj ked zo zaciatku mi bol sympaticky, s kazdou pribudajucou epizodou mi coraz viac vadilo, ze Andrew Lincoln je ako zaseknuta pasku neustale v tej istej hereckej pozicii a je to otravne. Celkovo som si vsak serial oblubil, pretoze aj napriek vsetkym negativam, ma v sebe nieco, co ma nutilo pozerat jednu epizodu za druhou a popravde, uz sa tesim na tretiu seriu. 70% ()

estasy

Jako zombie fanda jásám radostí! Začátek sice mírně připomíná 28 dní poté, což mi ale vůbec nevadí. Ze seriálu přímo číší bezvýchodná situace živých účastníků této zombie párty, neustále číhající nebezpečí nejen v podobě všude se potulujících všemožně zohavených živých mrtvol (čímž dávám bod za super masky), ale také v podobě obyčejných lidí, kteří se snaží zachránit si holé zadky i pokud by měli jít přes mrtvoly (nebo spíš živoly?). Druhá řada sice zpočátku trochu zavání telenovelou, no od půlky se to pěkně rozjíždí a končí příjemným zombie fesťákem pod širým nebem v okolí malebné farmy, která už zřejmě všem "akcechtivcům" lezla pěkně na nervy:-) ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021