Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

misstake

Adrenalinová emocinální jízda, která dává fenoménu zombie kompletně nový rozměr. Scénáristé neznají slitování, nikdo z hrdinů to nemá jisté. Po některých dílech je nutná čtrnáctidenní pauza na vzpamatování mysli i žaludku. 4. díl třetí série už nikdy znova vidět nechci... Prostě za 5 hvězd. ()

Lukoboss

Vizuál, úvodní titulky, masky, postapocalyptické ztvárnění světa.. to všechno patří k velkým kladům seriálu Walking Dead. Přestože filmy se zombíkama nijak neprožívám, tak tady dávám palec nahoru, prostě se to povedlo. Co ale absolutně brání dát vyšší hodnocení a drží ho někde kolem průměru, je scénář a občasný klišé, který se tady objevuje. Jako příklad uvedu vypjatou scénu z první série ze střechy domu - opravdu při zakopnutí jedné z postav spadne klíček do odpadové šachty o průměru cca 10cm, když všude kolem je jen rovná betonová plocha?! A takových situací je tam víc... bohužel. Je to celkem škoda, protože jinak by těch výhrad moc nebylo. Tahle je ale zásadní... EDIT: Po třech sériích musím konstatovat, že se tam občas objevujou fakt zbytečný scény, naprostá vata jenom proto, aby se to natáhlo. Ani závěr poslední série nebyl zrovna zázračnej - začínám uvažovat o snížení hodnocení. EDIT2: 31.3.2014 skončila 4. série a už si to zcela vážně koleduje o 3 hvězdy. Některý díly naprosto zbytečný, jiný slušný a pak závěr série, kterej byl z mýho pohledu tak nemastnej neslanej, že to působí skoro jako facka od tvůrců divákům, přičemž tvůrci ještě u toho mají fakáče vzhůru. EDIT 1.4.2015 nechávám to pořád na 3/5*, protože jsou tam občas tak zbytečný omáčky a zápletky, že už to trochu moc natahujou, se mně zdá. Trochu se bojím toho, že se na to dodívám ze setrvačnosti. Jo našly se dobrý momenty a díly, ale stejně tak vata a nuda. EDIT 24.11.2015 ještě ani neskončila 6. série a už jdu s hodnocením dolů, protože nechat takhle nesmyslně přežít jednu z "hlavních" postav, to už je skoro na supermana roku s největším štěstím v dějinách. Scénáristi se v tom začínají naproto plácat, cpou tam klišé, lásku, filmový "náhody" a kdo ví co ještě. A to je špatně. Dřív to tam nebylo, nebo aspoň minimálně, teď se to jenom natahuje, furt se konverzuje a skoro nic se neděje. Obávám se, že to budou natahovat tak dlouho, až poserou sami sebe. --- Po konci šesté série hodnocení nechávám, protože přibývá vaty a kdejakých kravin kolem a poslední díl byl vyloženě natahovanej až do posledních cca 10 minut, kdy vyleze další záporák, hroznej drsňák, kterej má až do konce monolog, a tím to víceméně končí (ne, to není spoiler, však uvidíte sami). Ale slábne to čím dál víc a budu se dost divit, jestli se to vyhoupne na 3 hvězdy aspoň. 4.4.2017 EDIT Po sedmé sérii se nebojím nechat hodnocení takhle dole, protože si to opravdu víc nezaslouží. Nebudu se nijak rozepisovat - je to utahaný, místy i nudný, plný takových těch klišoidních "náhod" a občas mám pocit, že je to zombie telenovela. ()

velkyvezir

Neuvěřitelná nuda. Konec v nedohlednu, tudíž co díl, to pořád to stejné - běháním odněkud někam a mezi tím zabíjení zombíků. V půli třetí řady jsem přestal sledovat seriál, ve zbylém času se proklínám za nejhorší investici do komiksu. Že já blbec si to kupoval. >:-( ()

adam9

Atmosféra, atmoféra, ATMOSFÉRA! Ten temný, beznadějný, únavný, věčný a marný boj. Tolik bolesti, smutku, emocí a do toho perfektně sladěné boje s fantasticky vypadajícími "walkers" a navrch i trocha smysluplných a účelných rozhovorů...vše dokonale zapadá, doplňuje se navzájem. Nic nechybí. Kvalita sérií jde nahoru, vývoj postav jede ideálním tempem, prostě není, co vytknout. Nejlepším důkazem pro mě je fakt, že když dojde na ty postavy, které jsem vážně nemusel, stejně je mi jich líto. Ta vložka lidskosti tam je hluboko zakořeněná, i přes to všechno, co se v tom světe změnilo. Dokonalý cit od režisérů. Nezbývá než dodat: sem s 4. sérií! NEJOBLÍBENĚJŠÍ POSTAVY: Daryl, Maggie, Michonne. ()

Darth_Jenda

Když jsem hrával za svých mladých let do časných ranních hodin Left 4 Dead 2, nikdy jsem si nepředstavil, že by mohl vzniknout takový televizní seriál. A žádný takový také nikdy vytvořen nebyl. Očekávaná řežba zombíků motorovou pilou se nekonala. Místo toho jste při sledování svědky stealth modu a každý kill nemrtvého tady má svou váhu. Nikdy jsem nebyl fanouškem tichého zabíjení ve stylu Pána s čárkový kódem na zátylku, ale headshoty kuší mě v klidu nechat nemohou. Pokud vydržíte sledovat přes nejnudnější druhou sérii všech dob, budete odměněni akčností série třetí. I když si produkce mohla dát tu práci a koupit práva na slovo zombie. Všichni chodci a kousači trochu tahají za uši. ()

los.negros

Já, jakožto zombie fanda a člověk, který viděl snad všechny filmy a seriály se zombie tématikou, nemůžu The Walking dead hodnotit jinak, než 5*. S klidem můžu tvrdit, že se jedná o zcela nejlepší zombie serial, který vůbec můžete vidět. ()

DonQ

1. série vyjma posledního dílu naprosto skvělá, přeživší zde jsou ještě hodně zranitelní bez známek akčnohrdinství jako v dalších řadách 2. série se mi v první půli líbila možná ještě více než ta první, zhruba od půlky začal děj poměrně stagnovat, což vynahradilo nakonec velké finále série 3. série příhody z vězení i z Woodburry byly fajn, ale už to nemělo takové napětí jako předchozí série. Zajímavá postava Guvernéra, nicméně velké překvapení z konce série, ve které nedošlo k tomu, k čemu celý děj směřoval 4. série přijde mi že seriál začíná trochu ztrácet dech, snad jediné pozitivní, byť značně depresivní byla nákaza, to byl příjemně nepříjemný televizní zážitek. Návrat jedné postavy z předchozí série se podle mého názoru nevyvedl, nudil a nakonec skončil tak nějak obyčejně. I druhá půlka série mi přišla taková roztahaná a zcela zde absentoval nějaký konkrétní hlavní příběh. Poslední díl však dobře navnadil na pátou sérii, kdy věřím, že nové zápletky bude náležitě využito, neb potenciál tam je. Celkově hodně nadprůměrný seriál, který si nebere žádné servítky (běžné brutální úmrtí dětí, spousty exploatačních scén, etc). Nejvíce kvituji výběr herců, který se až na několik málo výjimek opravdu povedl. Také chválím za méně akce ve prospěch psychologie. Jen bych ubral z často dokola se opakujících morálních dilemat hlavních postav, kdy alespoň je zde vidět určitý posun od dobra ke zlu, který by v dané situace byl zjevně ve skutečnosti nevyhnutelným procesem. Jinak seriál je samozřejmě mistrovským dílem co se týká masek, kdy opravdu klobouk dolů kolik prostetik muselo být spotřebováno na několik desítek hodin prostoru. Navíc většina masek skutečně funguje a pokud nestraší, tak jistě alespoň vyvolává odpor v divákovi. Co se týká negativní stránky seriálu, tak je zajímavé, že se zde vyskytuje celá řada protivných postav, a to především ženského pohlaví (samozřejmě jde o subjektivní pohled). Snad vyjma Maggie a Michonne bych se bez všech obešel a dopřál jim krutou smrt :) Obzvláště protivné mi přišly Lori a Andrea, které mne dokázaly nejednou vytáčet - což ovšem mohl být záměr tvůrců (nevím). Rozhodně nelituji stráveného času sledováním tohoto díla a docela přemýšlím nad přečtením původního komiksu. Palec nahoru. ()

Lencha

První a druhá série byly super. Ty mě bavily fakt hodně. Třetí s guvernérem byla slabší. A také mě moc nebavil děj odehrávající se ve vězení, který pokračoval i ve čtvrté sérii. A vrátil se guvernér... Pak postavy opustily vězení a v několika skupinkách se plahočily po kraji... Trošku nuda. No, jsem ráda za finále čtvrté série, protože to nám nabízí řadu otázek. Jak to tedy bude dál? Kdo jsou lidé z Terminusu? Jsem zvědavá na pátou sérii, kterou si určitě nenechám ujít. ;-) Edit: Poté, co jsem viděla ukázky prvního dílu sedmé série, jsem tento díl jen prolétla a stále jsem se ještě nedonutila se na něj podívat na celý. Ten masakr v prvním dílu na mě byl nějak moc, takže jsem se na sedmou sérii zatím vykašlala a docela vážně uvažuju i o tom, že už tenhle seriál sledovat nebudu... ()

marekkkkkk

Momentálně a možná ješte hodně dlouho je to jeden z nejlepších seriálů s tématikou zombie apokalypsy. A k tomu ještě podle výborného komiksu. Doporučuji !!!! ()

Billie777

Velmi napínavý a návykový seriál, který ví, jak zaujmout a jak si získat fanoušky. Něco podobného jako bylo před lety Lost. Tohoto jsem se ale zatim nepřejedla. Zombie záležitosti mě děsí a baví. Brzy ale přijdete na to, že zombie nejsou ti hlavní nepřátelé. Některé postavy jsem si oblíbila natolik, že se těžce smiřuji s jejich konci. Seriál zatim úplně nesklouzává do telenovely ale uvidíme, jak to bude dál. ()

bruceman7

Tak jsem si po zatraceně dlouhé době splnil závazek a dodíval další z historicky rozdělanejch seriálů (no, ono to vlastně aktuálně desátou řadou nekončí). Tak jako tak, jsem tomu rád. Těžko to ale šmahem zhodnotit. Přeci jen to něco trvalo. Co se týče úrovně - asi je to díl od dílu, možná spíše řádka dílů od řádky. Abyste si to v pohodě užili, musíte samozřejmě potlačit logiku existence samotných zombíků (jak můžou "žít", aniž by neměli žádný příjem energie po dlouhá léta...jak vůbec můžou energii přijímat, když jim nefunguje trakt... jak můžou.... no prostě o tom nesmíte přemejšlet). Pokud se vám podaří vytěsnit tuhle základní záležitost, pořád můžete uvažovat o tom, jak (občas/často) zhovadile se osazenstvo dané reality chová. Je jasná věc, že seriál nemůže plně ukázat každý aspekt nového stylu života (vytváření nových společenství, obstarávání potravy, ....),nicméně otázek (wtf momentů) ponechává víc než (mrtě) dost. Proč se po letech zkušeností oblékají tak debilně? Proč používají (na vyjímky) tak debilní zbraně? Proč v mnohem větší míře nevyužívají reliktů (technologií) starého světa? A pak jsou tu spíše úsměvné detaily (i po letech je kolem silnic a ve městech krátká tráva, nulový kontakt s geograficky jinými přeživšími).... dalo by se toho v tomhle směru nalézt více. Co se mi na tom všem ale líbilo nejvíce? Nečekané twisty (a to dost brutální). Také určité postavy (za všechny nejvíc asi Negan - nejhustčí záporák, co si za poslední dobu pamatuju). Obecně mám ale rád postapo, takže tak. Ještě bych snad podotknul, že se to postupně z one group show vyvíjí ve fallouťáckej svět (různé komunity, různí protivníci...). Z čeho jsem naopak chytal psycho? Do očí bijící snaha tvůrců se zavděčit všem kategoriím diváctva, a to v jednoduchém směru - takovou koncentraci leseb, gayů, černejch, šikmejch, zahalenejch (bez urážky vůči uvedeným) se v téměř vymláceným světě nevidí. Ono snad ani nejde o nějaké zástupy, ale že tam prostě pravděpodobně z hlediska korektnosti bejt musej. Bezpodmínečně. I přes to všechno byl dal 8/10, nakonec to nechám na dobrým průměru 6/10 ()

iXtr3m3

Tretí do trojice naj seriálov súčasnosti, aj keď v posledných sériach je od GoT a nového Westworldu už fakt že ďaleko preďaleko. Ale to technické spracovanie je stále absolútne dokonalé, aké nemá ani mnohá konkurencia z kina. ()

Milano33

Úžasný post-apokalyptický počin, ktorý oplýva skvelou hutnou atmosférou a nesie v sebe nádych horrorovosti a thrillerovosti. A samotný zombies sú hlavnými inkubátormi toho všetkého a predovšetkým podnecovateľmi akčnosti. Ale aj napriek všetkej tej akcii a všadeprítomnému napätiu, tento seriál stojí a padá na postavách, práve ľudia sú primárnymi hýbateľmi deja. Postavy sú to, čo na tomto seriály milujem, ich vzťahy, to, že tvoria rodinu a to všetko vo mne celú tú dobu vyvolávalo toľko emócií. Ide v podstate o drámu, krásne zaobalenú v tomto zombie svete, ktorá by podľa mňa rovnako dobre fungovala, aj keby išlo o úplne iný druh apokalypsy. ()

Dallon

Od první do šesté série klenot post apo žánru který bezmezně miluju. Od sedmé série šla kvalita dost dolů (až moc výplňových epizod, slabší tempo a hlouposti ve scénáři). Ale ku podivu nadešel i úžasný comeback v podobě série deváté. Desátá série se následně držela kvalitami velmi blízko deváté, bohužel ale posledních pár dodatečných epizod opět spadli k nudě a té nejvíc možné výplňovosti, až na úplně poslední epizodu která mě naprosto odpálkovala a jde podle mě o jednu z nejlepších epizod vůbec. A z poslední jedenácté série jsem docela zmatený. Upřímně mi z hlediska tématu přijde jako ta nejslabší, to je asi hlavně kvůli tomu že jde o tu úplně poslední, a prostě bych si jako vyvrcholení představoval trochu jiné téma nebo alespoň aby to bylo zajímavěji a nebo lépe uchopeno. Je zde bohužel slabší tempo, zápletka není moc silná a seriál už mě nešokoval jako v předešlých epizodách. V dřívějších epizodách mě šokovali smrti to bylo to hlavní že jste se báli o svoje milované postavy. Tohle jsem tu necítil a když už jo tak to tvůrci hodí do kopru. Ale rozhodně není série špatná to zdaleka ne, ale určitě se pro mě osobně jedná o tu vůbec nejslabší. Ale samotné vyvrcholení je perfektní a poslední 3 epizody jsou prostě skvělý. Seriál nesleduji tak dlouho jako jiní tady (cca 5 let), ale i za tuhle dobu jsem si dokázal seriál zamilovat a z rodiny v seriálu se pro mě stala i moje vlastní fikční rodina na kterou budu vždy rád vzpomínat. A seriál pro mě vždy zůstane tím nejlepší post apo seriálem který jsem viděl. I když se kvalitami seriál nemůže rovnat těm AAA seriálům, tak pro mě to bude vždy ten nejsilnější. 💖 "We’re the Ones Who Live" ()

Mysa

S žádným seriálem jsem nestrávil tolik času jako s TWD, jenže po cirka 8 sezónách jsem si začal říkat, jestli se to vůbec vyplatilo. Teď, když už je vše za mnou mohu říci, že ano, ALE.... Při prvních sériích jsou nejvíce očividné kvality tohoto seriálu a rozhodně jich není málo. Postavy jsou mistrovsky napsané, působí jako reální lidé s reálnými silnými a slabými stránkami a hlavně vtahy mezi nimi jsou neskutečně uvěřitelné, plné emocí a hlavně srdce. Byla neskutečná radost je sledovat, protože vám zvláště některé postavy přirostou k srdci velmi rychle, o to horší a devastující je vidět je umírat...to se zde děje taky často. V životě jsem nikdy neměl takový strach o postavy jako tady. Napětí, které v některých scénách panuje na obrazovkách je tak neskutečně silné, že nemáte šanci se odlepit od obrazovky dokud to neskončí. Samotní zombie (walkers) jsou, opět hlavně v dřívějších sériích, seriózní hrozbou, jejíž přítomnosti neustále cítíte. Ale nemrtví nejsou nic oproti největším monstrům seriálu...lidem. Seriál krásně ukazuje, že i přesto, že po světě chodí živoucí mrtvoly, tak pořád to nejhorší ve světě jsou stále lidé. To dokazují lidští záporáci. Někteří jsou lepší a někteří zase horší, jenže nikdo se nevyrovná jedné konkrétní záporné postavě, kterou považuji nejen za nejlepší postavu celého seriálu, ale zároveň i za jednu z nejlepších fiktivních postav vůbec. Mluvím samozřejmě o postavě jménem Negan. Totiž jeho příchod je definitivně jedna z těch nejnapínavějších a nejlépe zahraných scén, co jsem kdy měl příležitost vidět. Teď přichází to velké ALE. Seriál totiž od 7. série rapidně klesá na kvalitě a musím bohužel říct, že už se mu nikdy nepodařilo se vyhoupnout zpátky tam, kde byl na začátku. Postavy, tempo, příběh, jednoduše všechno je horší než přechozí série, je tu sice pár záblesků v podobě hezkých charakterových momentů, ale to vážně nestačí. Je to obrovská škoda, protože jsem vážně viděl potenciál v některých částech (speciálně v 9. sérii), ale ten nebyl nikdy plně využit a ke konci jsem se vyloženě nutil, abych se na to vůbec dodíval. Ve výsledku, seriál vážně pokulhával v pozdějších sériích, ale nikdy nezapomenu na naprosto úchvatné momenty, postavy, akci a příběh první poloviny seriálu, nikdy. O to víc jsem smutný, protože ze seriálu, ve kterém byl boj proti oživlým mrtvolám ústřední téma, se sama stala jedna velká oživlá mrtvola, která ne a ne zemřít, až se nakonec sama rozpadla a upadla v zapomnění. ()

NeosinneR

Po 2/3 prvej série je to jednoznačne najlepší zombie film/seriál, aký som doteraz videl. Atmosféra má grády, že by sa aj Atlanta plná zombíkov najedla. Každá jedna epizóda Vás vtiahne a vy sa o to viac tešíte na tú ďalšiu. Po Mad Men ďalší skvelý seriál od AMC. ()

cab

Vyborna zombie-surival-apokalypticka-hororova vypln mezery v serialove nabidce. S nedockavosti ocekavam druhou radu. Sezona prvni: 80% ()

Sancty

Tvorcovia síce neprišli s ničím novým, vytasili sa akurát s hromadou zabehnutých klišé, lenže na moje prekvapenie mi neprišli nijako otravujúce, ba skôr naopak, po toľkých zombie výplachoch čo sa v poslednej dobe urodilo, ma práve tie žánrové šablóny najviac potešili. Vzťahovka na pozadí zombie apokalypsy s parádnym vizuálom, skvelými maskami a slušnou atmosférou. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021