Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Charon11

Po třech dílech příjemná podívaná, trošku předpokládaný děj, uvidíme co autoři vymyslí. Doufám, že nebudu muset snižovat. ()

Sagara

Slabé, neoriginálne a nezmysly riešiace, na druhej strane poteší a zabaví, ale nič výnimočné. (Hodnotené po 5tich epizódach) PS: Ľudia čo hodnotili po prvej epizóde by mali svoje hodnotenia prehodnotiť. ()

Bucounit

Po skvelom pilote ktorý nadstavil látku vysoko prišli daľšie diely, ktoré to zhodili do šedého priemeru. Z postáv ma bavil len chlapík s kušou a dedo zo sniperou a to je na toľko postáv málo, dej skoro žiadny iba poskakovanie pri lese a morálne polemizovanie ktoré uspáva viac ako dosť a pri hodinovej minutáži ma z neho prebudí iba krátke strielanie hláv zombíkom. Precenená nuda. 1. séria - 5/10 ... ()

Phorbo

za prvni dva díly 2 hvězdy... potom je to jenom drama a nic se tam vesmes neděje. zemre jeden, pak je tam nálet na tábor, kterej opravdu vubec nikdo necekal... merle se stratil, hlavni hrdina v 5 dile vyměkl a potom jenom tak ... konec... to jako fakt? EDIT po prvním díle druhé série. Degradace na 1* jelikož si nemyslím, že si to víc zaslouží. Jo za 1* je zpracování (řekněme dobré), ale následný scénář, kvůli kterému jsem se na druhou řadu (po vyhození všech scénáristů první serie) těšil. Je to propadák. Postavy jsou strašně předvídatelné, člověk už záběr předem ví co bude, výkony herců taky nejsou bůhví jak excelentní a kamera je přímo strašná. Tendle scénář ať se jde zahrabat někde pod zem a shnije tam na nekonečně dlouhou dobu. Jestli mě todle za týden druhým dílem druhé série naštve tak to jde do odpadu. EDIT PO DRUHÝM DÍLU druhé serie... je to průser jak mrak.. ale když vemu v potaz že Darabontova první serie byla stokrát lepší tak aspon tu 1* nechám... ale už se na to nikdy nechci dívat EDIT po sedmé řadě: Vrátil jsem se k tomu a chytlo mě to, druhou a třetí sérii jsem trpěl, ale řekněme že od té šesté se to začíná zlepšovat. Je jen škoda, že to trvá fakt tak dlouho, než i záporáci jsou sympatičtí... ()

mosnak

Naprosto famózní seriál,který strčí do kapsy kdejaký zombijácký film z poslední doby. Pilotní díl je dokonalý... atmosféra, zombíci, děj, prostředí... je sice pravda,že od cca. 3 dílu šla kvalita trochu dolů,ale já v tom mám jasno! Takový hororový seriál jsem ještě neviděl. DODATEK; dnes je 21.11.2011 - právě jsem dokoukal 6 díl, druhé série - Své původní hodnocení mění 5 hvězd na 2 hvězdy... a ty dvě hvězdy patří prvním dvou dílům první série. Zasraní scénaristi z toho udělali telenovelu :-( HANBA!!! DODATEK č.2 - 5.3.2012 - přidávám hodnocení na 3 hvězdy (ale stejně mě nasrali) :-( DODATEK č.3 - 29.3.2012 - dávám konečné hodnocení na 4 hvězdy (poslední díly 2.serie jsou luxus)! DODATEK č.4 - 1.4.2013 - Je za náma třetí série,která vypadala na začátku jako parádní jízda,ovšem na konci to šlo do prdele! (2 hvězdy) ()

sona123

Nesouhlasím s některými komentáři zde, že se kvalita s přibývajícími díly snižuje. Nepřišlo mi to, naopak. Uteklo to jako voda a chci ještě. Jasně, je to prachbídně okopčené ze Dne triffidů, jen tu místo slepých jsou zombíci. Pak je tu tempo ne nepodobné tomu z Lostu: akce a nápad (spíš poskrovnu) a pak kusy vztahových a povídacích záležitostí, sem tam nečekaný zvrat, leknutí, cákance krve. Do toho pěkná krajina, oku lahodící kamera, hezcí, sympatičtí herci. Pravda, scénáristi by potřebovali pár facek, je tu tolik blbostí, které hrdinové říkají, ale hlavně dělají, ale zase o čem by točili, že?! Znělka je slabší, jsme zvyklí na vyšší kvalitu, asi to je i docela nízkorozpočtové, ale přesto je to tak trochu klenot na současné televizní seriálové scéně, určitě hlavně tématem. Skončilo nám to velmi slibně, tak honem sem s pokračováním. ()

seko0408

Zombie žáner je jeden z mála, ktorý v "hororovom svete" obľubujem. Walking Dead nám ukázal, že nielen filmy s touto tematikou vedia rozbúšiť srdce a zaujať, ale aj seriál vás dokáže prinútiť si s radosťou sadnúť za TV v pravidelných intervaloch. Prepracované rozkladajúce sa chodiace mŕtvoly vyzerajú dosť nechutne, čo je samozrejme veľké + a naší živí a zdraví hrdinovia si rýchlo získali moje sympatie, hlavne mladý Glenn. Tento seriál proste nesmie chýbať v mojich top 10 a už teraz sa teším na 2. sériu. ()

jeykey

Nepřináší to nic nového do žánru, ale je to vizuálně výtečné a zanechá to ve vás pocit "co kdyby se to stalo mě". Takhle jsem to chtěl a proto 4*. Uvidíme jak to bude dál. ()

Mekgrůdr

Zombie seriál = skvělý nápad. Aspoň to jsem si myslel, když jsem o the Walking Dead prvně slyšel....jenže! Začnu s tím co se mi líbí...perfektní zombíci, úžasný masky, parádní atmosféra a celkově prostředí opuštěných měst. Za to si tvůrci zalouží pět a půl pračky Whirpool. Co ale nechápu...kde vzali tak sucharskýho hlavního hrdinu, kdo proboha dělal castnig (to je nějaká nemoc cpát herce do každýho druhýho seriálu...viz Lennie James, který už si odehrál svoje třeba v Jerichu....sakra to mají v Americe málo herců?) A v neposlední řadě scénář...jako kdo chce v seriálu o zombie poslouchat nějaký partnerský hádky a rozmíšky? Já teda ne! Tady mají lítat hlavy, střeva, končetiny a stříkat kvanta tělních tekutin jak jen je to možný...ale asi bych chtěl moc, co? ()

rossi001

no celkem povedeny zombie serial. Zapornych veci bych na nem nasel malo,ale celkem zasadni. Vadi mi docela nektere dialogy a nedomyslene sceny. Plus i docela zbytecne scenky by se nasly avysvetlovani je tam docela malo a clovek se ztraci. Jinak po kladne srance naprosto perfektni kostymerska a make-up prace a efekty taky na serial super. Krvavost je primerena a koseni "chodcu" je moc efektni a dobre se na to kouka. po prvni serce davam 77% a budu doufat ze druha bude daleko sviznejsi a akcnejsi. ()

ADIO45

Lidé jsou natolik různí, jak jsou jejich povahy a jak je hrůzný svět, v němž musí přežívat. Některé postavy si člověk oblíbí, některé mu tolik nesedí, jiné nesnáší, ale to je na každém, jaký způsob chování upřednostňuje a na tom, jak se s chováním jednotlivých postav ztotožní. Ale hercům, ani jejich výběru nemám v podstatě co vytknout. Baví mě se na ně dívat. ()

unearth

Nevím, jestli začátek první série byl slibný, nebo jestli to bylo jenom tím, že sem doufal, že to slibný bude. Každopádně po pár dílech mezi kterýma sem se těšil až výjde další, začala kvalita povážlivě klesat. Až se na to nedalo koukat ani se zavřenýma očima. ()

matmanX

Těšil jsem se na postapokalyptickou atmosféru, zajímavé příběhy a postavy, ale po 2. sérii už vím, že v tomto seriálu to nenajdu. V 1. sérii byly zvraty a napínavé situace, ale to, co předvedli tvůrci ve 2. sérii, je na facku. Nikdy jsem nechtěl, aby se z The Walking Dead stal Zombieland, ale aby během 7 dílů došlo ke dvěma zajímavým událostem a za celou dobu zemřely 2 postavy, to už je opravdu málo. 2. série tak připomíná spíš Blair Witch Project, jen s tím rozdílem, že tady se nepobíhá zmateně po lese 90 minut, ale 5 hodin. Vůbec mi nejde na rozum vyhazov scénáristů 1. série, protože teď to vypadá, že tam žádní scénáristé ani nejsou. Velká škoda promarněného potenciálu a žezlo hororového seriálu roku si s přehledem bere American Horror Story. ____ Ale vypadá to, že tvůrci pořádně přehodnotili svůj přístup k zombie apokalypse, protože takový comeback jsem nečekal. Třetí série vrací úder a už od první epizody na diváka chrlí akci, emoce a skvělou atmosféru. A bude to jenom lepší. Postavy už nepůsobí jako banda otravných dutohlavů, kteří se musí hádat kvůli sebemenší kravině, ale všechny mají unikátní osobnost, důležitou roli v příběhu a ke každé jsem si vytvořil určité citové pouto (ať už pozitivní, nebo negativní). O to silnější je pak všudypřítomné napětí z možné smrti, protože třetí série kašle na jakoukoliv teatrálnost a běžná klišé filmové smrti a je schopná odkrouhnout kohokoliv a kdykoliv. Na rozdíl od druhé série, kde jsem většinu doby jen čekal na zajímavé finále (a příliš se nedočkal), jsem byl tady každou epizodu přikovaný k židli, ať už se týkala skvělého hlavního příběhu, nebo řešila problémy mezi hrdiny. ____ The Walking Dead neustále kolísá mezi napínavým postapokalyptickým dramatem a natahovanou nesmyslnou nudou. Po adrenalinové 3. sérii došlo k dalšímu zpomalení, kdy divák jen čeká na nějaký zajímavý zvrat. Na rozdíl od 2. série se ho naštěstí dočká, ale to neomlouvá vycpávkové epizody a bezcílnost vyprávění. 4. série ještě využívá volný prostor po hlavní dějové linii k zajímavé charakterizaci postav, ale 5. série už z vysoka kašle i na to. Zajímavé konflikty, když už se objeví, jsou vyřešeny během několika minut. Chování postav nedává ani ten nejmenší smysl. Dějové zvraty působí nuceně a seriál se jimi marně snaží udržet divákovu pozornost. Dialogy jsou snůškou nesmyslných kryptických žvástů, které se snaží být hluboké jak Mariánský příkop. V některých epizodách je těžké najít alespoň jednu scénu, která posunuje děj a není zbytečná. Takhle to vypadá, když se udělá 16-dílný seriál se scénářem vystačujícím na polovinu epizod. Je to nekonzistentní, nudné, a i když se občas objeví opravdu povedené části, zmatenost celého seriálu přetrvává. ()

orgia

Prvni serie slusna, 4/5*, druha naprosto otresna, plna zbytecnych dialogu a vlastne niceho jinyho, 2/5*, treti serie opet dobra, 4/5*, ctvrta serie 4/5*, pata serie 4/5* ()

peto580

Pozrel som celu prvu seriu a som niekde na druhej. Kedze mam rad tuto zombie tematiku je to pre mna skvost. Ba co viac nieje to len hlucha, blba vystrelovacka zombikov ale docela odvazny filmarsky pocin zasadit rozbor roznych vstahov do rozlicnych vypatych situacii. Scenar je nadpriemer k zanru ( niekedy pomaly a zbytocne natahovany ale nijako to nevadi), kamera a strih nadpriemer ale ceresnickou na torte je praca maskerov a vsetkych ktori sa staraju o vizualnu stranku- AWESOME Takze na zaver mozem len a len odporucit :) ()

TwoFace

— We do what we need to do and then, we get to live. (…) I know we'll be okay. Because this is how we survive. We tell ourselves… that we are the walking dead… — Vypjaté momenty, nečekané zvraty, nervy drásají atmosféra, naprosto skvělé masky a efekty, emoce, prostě skvělé. Každá postava má v příběhu svou roli a je zajímavé sledovat, jak se mění jejich charakter. Mnoho postav si brzy oblíbíte a bude vám líto když zemřou. Realistický a krutý svět zombie-apokalypsy (kde nikdo neříká slovo 'zombie') ve kterém větší nebezpečí představují živí než mrtví. Andrew Lincoln zde podává neskutečný herecký výkon a zbytek obsazení není o nic pozadu. Počínaje sedmou sérii se však tvůrcům, navzdory tomu, že mají dokonalou komiksovou předlohu, podařilo seriál dostat téměř na dno. Zabití Carla – hlavní postavy, která měla být budoucností celého příběhu, tak jako v komiksu – je naprosto nepochopitelné a stupidní rozhodnutí, které zmrzačilo vše, co seriál celých osm let budoval. Někdy je zkrátka lepší se předlohy pevně držet. TWD to nedokázal a z kdysi nejlepšího seriálu na světě se tak ironicky skutečně stala živá mrtvola. ()

smetyl

1. Série - Skvěle natočený, slibně se rozjíždějící seriál. Po první sérii jsem myslel, že tohle bude hororová událost posledních let! Sympatičtí hrdinové, originální zápletka a spousta spouuusta dialogů. Ty mě ovšem vůbec nenudily a celkově to bylo celé takové vzrušující. Prostě něco nového pod sluncem ve velmi slušivém kabátu. Poslední epizoda byla trošku rozporuplná a lehce srážela dojem. Přesto 1 série za 5 hvězd. 2. Série - Vypadalo to moc pěkně i bez vyhozeného Darabonta.Byl naprosto otevřený děj a tvůrci si mohli vymyslet něco nového a lepšího ještě než jak tomu bylo v 1 sezóně. Nevymysleli. Z poloviny série se stala pátračka a mě už docela štvalo, že se vlastně všechno točí stále kolem jedné věci + Rick a Shane versus Lori. Každopádně farma bylo moc pěkné prostředí, které bylo originálnější a měl jsem z toho pocit, že konečně někam patří a není to jen útěkářský seriál. Přesto druhou sérii pokládám za mezník mezi 1. a 3. Nic zajímavého (kromě toho úplně posledního dílu a několika nových postav) se v ní neudálo. Pro mě za 3 a půl hvězdy. 3.Série - Tak a máme tu novou sérii. Opět nové postavy a nové prostředí. Takové osvěžení bylo třeba a originální nápad s "městečkem, s kterým není zrovna vše v pořádku" a novým "domovem" pro skupinku kterou sledujeme už 3 série se mi moc zamlouval. Ale! Postupem času se z toho stalo pomalu ubíhající a nudné klišé rozmíšek a nutkání v každém díle někoho oddělat aby se něco stalo a mi diváci mohli šťastně juchat nad další nečekanou smrtí. Diváci mohli zajuchat u 11tého dílu, kdy se do seriálu na chvilku zastavila jedna z jíž opomenutých postav a tvůrci nám dali krátký odpočinek od nudných "vězensko-městských bojůvek. Třetí série je zakončena docela pěkně ale moc mě mrzí, že se nestalo nic tolik podstatného abychom se do další série mohli těšit na jiné prostředí. Silně doufám, že si to tvůrci rozmyslí a čtvrtou sérii nacpou do jiné lokality. Jinak přijdou nejméně o jednoho diváka :) za 3 hvězdy. P.S. - V češtině Živí Mrtví... jako vážně ? ()

simply

Shlédnuté první dva díly, od Franka Darabonta jsem čekala přece jenom trochu víc. Mrazivější atmosféra by neškodila, ale na druhou stranu musím ocenit vizuální spracování zombies... to je fakt super. Celkově to není špatný seriál, ale není to můj šálek kávy. Navíc je trochu předvídatelný a kromě střílení zombies celkem bez děje. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021