Walking Dead

• Česko Živí mrtví (viac)
USA, (2010–2022), 134 h 18 min (Minutáž: 40–67 min)

Tvorcovia:

Frank Darabont

Réžia:

Frank Darabont, Ernest R. Dickerson, Greg Nicotero, Michelle MacLaren (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

federer534

Ako od prvej časti sa ma to dotklo. Aj keď sú tam občas hluché časti ale vždy sa to zachráni. Ja proste milujem horory a Zoombie ani nehovorím. Tento seriál padol ako Modré z Neba k mojím rukám. Skvelé herecké obsadenie a ešte lepšie zahrané od každého jedného ale najviac sa mi páči Michone :) Geniálna bola od začiatku keď chodila s dvomi odfaklenými chodiacimi mŕtvolami, už tam sa ukazovala jej inteligencia. Proste milujem celé to prostredie a všetko čo sa tam deje. Ak ma raz prísť koniec sveta tak si hovorím, nech to je ako Walking Dead :3 Viac asi písať netreba. ()

Muad

Samozřemě spousta klišé, amerikanizmu, stupidního jednání postav. Na druhou stranu každý týden čerstvý příval zombiie. Nebudu to zatím moc hodnotit, protože jsem to ještě nedokoukal. Zatím mě to baví. Udrželo si mě to. Sice byly i slabší díly, potažmo sezóny, ale druhá polovina 4 se opět vrátila ke kořenům. Snad to vydrží.. ()

menzel

Náučný seriál pre budúcich brutálnych vrahov. Dobre sa učí naša mládež. Kedysi stačil vo filme len náznak a rozumný človek pochopil ale dnes už "vytretý" divák potrebuje mať všetko detailne zobrazené ináč by bol mimo. ()

minet

Pro ten námět jsem ochotna odpustit i nějaké chybky. Skvěle se u toho bavím, občas rozesměju na celé kolo. Myslím, že zabíjení zobmíků nebylo nikdy vtipnější, než zde skrze plot a podobně. Za mě skvělý seriál pro milovníky žánru a báječný večerníček před spaním. Mimochodem mě potěšilo, že zde se konečně zodpovědělo pár otázek, co jiné zombie filmy apod. neřešily, nebo pomlčely. Super. ()

mpet

Ze začátku jsem byl k tomuto seriálu skeptický a podle ukázek mě nijak zvlášť nezaujal, ale poté jsem se nějakým způsobem dokopal a začal koukat na první sérii. Tím se to zvrhlo a já už nemohl přestat. Úžasný seriál, skvělý děj, výborné masky a kostýmy, jednotlivý herci jsou mi sympatičtí a záporní hrdinové jsou napsány přímo skvěle. Dlouho se mi totiž nestalo, abych nějakého záporáka nenáviděl tak moc, jako guvernéra. Líbí se mi zde i vývoj jednotlivých postav, u kterých dochází k obrovským změnám v důsledku toho co musí udělat, aby přežili. Někteří se s tím umí srovnat, jiní ne, a to psychologické dilema o tom zda již překračují hranici je zachyceno zcela výjimečně. Kdybych měl hodnotit jednotlivé série, tak musím říct, že si po celou dobu udržují vysokou kvalitu. 1. série 85% je to takový solidní úvod, kde se nám představí hlavní hrdinové. 2. série 85% - přišla mi místy trochu slabší než první, ale místy byla mnohem lepší, hlavně zde oceňuji příchod nových hlavních postav a také objevení se prvního záporného lidského elementu. 3. série 100% absolutně nejlepší série. Hlavně díky příchodu nového a dokonale odporného záporáka. 4. série 90% po dokonalé 3. sérii už bylo těžké udržet nastavenou laťku a první půlka série mě trochu zklamala, ale druhá část už zase byla skvělá a těším se na další díly z tohoto světa. ()

Danny71

Nejsem příznivcem seriálů a i k tomuto jsem se stavěl dosti skepticky. Jen do první série. Velmi příjemný seroš, u nějž si mysl příjemně odpočine. Nic náročného na přemýšlení. Pravidelně stahuji nové díly, které se jako první objevují na AMC. Vývoj osob i jejich zánik působí zajímavě a dojímavě. Když se někdo objevuje od prvních dílů a autoři ho najednou nechají zemřít, tak to zamrzí. No, a v neposlední řadě krásná Laurie Holden ()

damara

Jestli jste alergičtí na dementní chování postav, dementní zápletky, či profláklá klišé, sledováním tohoto seriálu riskujete anafylaktický šok. ()

saint3n

s01e06.. tam to začalo. říkal jsem si proč to neočíhnout, vypadá to bezva.. mno bylo to COOL a já poprvé zavadil o tenhle fenomén. následně jsem si očíhnul i celou sérii a pak i třetí a čtvrtou, uznávám, že těch 13dílů dvojky musím dohnat, ale na zombíky už těžko něco vymyslet, průběh druhý řady tušim (ale rád kouknu) tak ten mně těžko přeqapí, nevermind.. všechno je to o čase: jak dlouho budete koukat na 3/4 hodinový díly? dost času dělat užitečnější věci, ale obětuju ho.. tak ještě třináct dílů, zatím první série nepřesvědčila, zatímco 3 a 4 mocně, Norman a Andrew mně baví.. ()

Kazushi odpad!

Naprosto bez příběhu už samotné téma seriálu je bez nápadu "zombie apokalipsa" nemluvě o podprůměrných filmových efektech (stříkající krev je nerealistická) a týká se to i zvukových efektů episoda 2 první série v tomto díle se porcuje mrtvola požární sekerou která do těla sekne cca 9x ale pokaždé to vydá stejný zvuk , ke všemu ještě nerealistický Celý seriál působí dojmem Nízko-rozpočtového seriálu který nemá příběh, stejně jako seriál "ztraceni" ()

YDOMAK

Pilotný diel bol totálna lahôdka a nevedel som vydržať, kým si pozriem ďalšie. A potom som si pozrel ďalšie a potom zase ďalšie a stále som márne hľadal to, čo ma nažhavilo pri pilote. Asi som čakal viac akcie ako vysvetľovania, no každopádne ešte nás nejaká tá séria čaká a dúfam, že na konci pridám ešte nejakú tu hviezdu. ()

jakub.bystra

První dvě série byly opravdu hodně povedené. Dokonce jsem chvíli uvažoval nad tím, zda se nejedná o nejlepší film či seriál se zombie tématikou vůbec. Napětí vysoké, uprostřed druhé série jsem si po skončeném dílu musel hned pouštět další. Ikdyž příběh samozřejmě obsahoval několik otřepaných klišé, jednalo se o nadprůměr. Od třetí série šlo všechno dolů. S příchodem nějakého pořádného záporáka to všechno nabralo divný spád a zaměřování se na válku mezi "tím a oným" než na zombie nedělalo dobrotu. Nicméně, stále vás provázela poměrně slušná atmosféra a nutkání vidět další díl, abyste věděli, jak to všechno bude pokračovat. Takže třetí řada nabízí stále alespoň poctivý průměr. A všechno, co zdobilo Walking Dead v úvodní "trilogii", se ve čtvrté sérii doslova vytratilo. Žádné napětí, minimum zombie, špatný příběh, nezajímavý návrat hlavního záporáka... A od přelití se do druhé poloviny už to byl hnus a nekoukatelný.. Nevim jak to nazvat! Prostě nicneříkající a nezajímavé dialogy, nulová akce, neustálé přežívání v lesích či rozpadlých městech za doprovodu dalších nezajímavých dialogů.. No hrůza. Prostě čtvrtá série hodně, hodně špatná, mě hodnocení se v tomto případě pohybuje kolem 20%... Jediný díl, který stojí za řeč v této křeči, je díl osmý. Své původní hodnocení 4*, které jsem stanovil po dokoukání třetí řady, teď musím bohužel dočasně snížit. Norman Reedus slíbil, že nás v páté sérii čeká opravdový nářez, tak uvidíme. Pokud se bude pokračovat ve šlépějích čtvrté řády, své hodnocení ještě snížím a s Walking Dead nadobro skončím ikdyby se mělo odvysílat ještě 10 sérií. Pokud se však seriál odrazí od toho, co ho činilo v zombie tématice jedinečným - budu rád, že budu mít zase na co koukat. ()

Serafina

Zkoukla jsem všechny dosud natočené čtyři série a jsem zvědavá na další, což je u mě znak nadprůměrného seriálu. Není to ale na pět hvězdiček, hlavně proto, že seriál je hrozně ukecaný a uřešený. Hlavně první a částečně druhá série na to trpěly, pořád se o něčem řečnilo, mluvilo se o rodinných vztazích, padaly trapné proslovy a patetická prohlášení. Druhá věc, která mi vadí, je až příliš velká úmrtnost postav. Chápu, že je to v době Hry o trůny móda a udržuje to jisté napětí, když může umřít kdokoli, ale tady se to točí až moc rychle, člověk se bojí si nějakou postavu oblíbit a to taky není dobře. Co je naopak na Živých mrtvých skvělé: jedničku dostávají samozřejmě maskéři, zombies jsou úžasní a komparsisti si to vrávorání, sápání a chrčení vyloženě užívají. Atmosféra postapo světa je hustá, akční scény stojí za to, děj je napínavý. Zápletka s Guvernérem mohla být kratší, nesmrtelní padouchové mi lezou na nervy (zvlášť když kolem nich vesele umírají nejrůznější postavy a jim se pořád nic nestane). Některé menší podzápletky jsou přímo mrazivé (psychopatická holčička). Budu sledovat dál. ()

Lency

K seriálu jsem se dostala teprve nedávno a musím říct, že jo, mě to baví. Líbí se mi, že to není o hledání pacienta 0 a snahy vynalézt vakcínu. Prostě se stalo,musíme přežít za každou cenu a o tom to je. A taky je mi dost sympatický, že se nehraje na happy end už od začátku a umírá celkem dost důležitých a hlavních postav. Člověk pak nikdy neví, co čekat a v tom je to kouzlo. ()

MirINDay

Tisíckrát omývané téma. První dvě série nastavili takovou laťku, že už se budou jen těžko překonávat. Postupem času se ze seriálu stala taková rodinná tragédie v obtížném prostředí. Druhá půlka čtvrté sezony už ale dostávala více na oprátkách a musím říct, že se nemůžu dočkat série šesté. ()

Lampa420

První serie zaujala, byla akční, napínavá, děj se rozvíjel:) druhá serie me prestala bavit u 3. dílu.. pokus o napinave sceny bohuzel nezapre fakt, ze se neustale omila dookola to same, nic noveho se neresi.. stagnuje to a uz nemam potrebu se divat dal.. velke zklamani.. Herecke vykony, rozporuplné hlavní postavy a efekty na jednicku:) ()

tonysawer

První 1. série ***, duhá 2. série ***, třetí 3. série ****, čtvrtá 4. série *****. Kvůli rozdílům mezi 1.+2. sérií a masakrální 3.+4. musím udělit tyhle dílčí 3*, aby byl jasný rozdíl. Seriál 4.S nabírá takové obrátky, že se bojím, abych nezakřikl zbytek série. Vypadá to, že právě skupina zažije velkou změnu priorit vůči přeživším a to je sakra dobře. Ne, že by k myšlence "jsi řezník nebo dobytek" nemohli dospět dříve, ale teď k tomu mají fakt skvěle rozehrané kulisy. ()

Hansk75

Dnes jsem zhlédl S05E05 a jak jsem měl tento seriál rád, tak to jde pomaličku do kopru. Je to utahané a podle mě už tvůrci nevědí kudy kam... Méně je někdy více. Z 4* snižuji na 3*. ()

Kevin Costner kraluje televizním ratingům

23.07.2022

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

Živí mrtví se dočkají dalšího spin-offu

08.03.2022

Dočkáme se Fortnite filmu?

Dočkáme se Fortnite filmu?

12.10.2021