Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

starbrejkr

Naprosto zdrcující a depresivní snímek.....Už úvodní psycho titulky naznačí, že tohle nebude obyčejný film a následující dvě hodiny se nesou v neustálém napětí. Vše korunuje tak úderný závěr, který jinde nevidíme. ()

DruidKarel

Můj 600. hodnocený film a rovnou takováhle bomba! Vynikající a strhující příběh, kterej jsem fakt hltal od začátku do konce. Skvělé herecké výkony a hlavně famózní napětí po celou dobu filmu. Úžasná podívaná... Maximum napětí. 5* ()

wohna

Se7en je podle mého mínění nejlepší film roku 95 a nejlepší film z krimi žánru vůbec. David Fincher zase ukázal co umí. At dostane do ruky jakýkoli scénář, dokáže z něj udělat kvalitní film. A v tomto případě dostal scénář výborný. Co se týče herců, tak se mi líbily postavy všechny tři hlavní postavy: Kevin Spacey v roli vraha byl skvělý. Jediná škoda je, že vrah nedostal ve filmu víc prostoru. Brad Pitt dokazuje, že když mu role sedne, tak je jeho výkon bez chyby. No a Morgan Freeman natočil v rozmezí dvou let (94-95) dva vynikající filmy. Když se tohle všechno skloubí, tak dostaneme velice kvalitní film, který patří mezi jedny z nejlepších vůbec. ()

Amroth666

____ 22.5. 2010 ____ - toto je nejlepší Thriller na světě!!! Obsahuje úplně vše, co lidský život může nabídnout. Film ale popisuje tu horší stranu. Popisuje, jak to v poslední době asi vypadá. Obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo. To jsou přesně nejdůležitější cesty neboli hříchy v životě. David Fincher dokonale vystihl všech Sedm hříchů a spojil je ještě s dalšími drobnostmi. Film má neuvěřitelnou pointu a až do konce zůstane napínavým. Role Brada Pitta - Davida Millse zahrál perfektně, no bohužel postava Brada Pitta to neunesla a sklamala všchny blízké. Mládeži se nervy drží těžko. Jsou výbušní a agresivní. Hodně mi jeho postava připoměla právě dnešní mládeš, kdy se nikdo nedokáže udržet a udělá nějakou pitomost a neuvědomuje si následky. Brad Pitt v perfektní roli. Další postava Morgan Freeman - Poručík William Somerset - šlo vidět, že zkušeností ma na rozdávání nejen jako herec, ale i jako jeho postava. Bylo pro něj těžké se spojit s Bradem Pittem jako avizovanou postavou. Další perfektní role. Šlo to vidět, kolik mají málo společného. A poslední postava John - nejlépe ho uměl prokouknout William Somerset, ale nestlihl to v hektickém závěru David Mills. Výborně vymyšlená scéna, kdy se šel sám od sebe udat a věděl, co to bude obnášet. Prostě geniální člověk. Výborný děj, který už nemůže být více napnutý. Všechny klady ve filmu se překrývají se zápory a chvílemi nejde ani přečíst ta opravdová podstata filmu. Tohle už se nikomu nepodaří. David Fincher na vrcholu své režijní kariéry a Morgan Freeman s Bradem Pittem na vrcholu své herecké kariéry. Ještě k tomu je tady konečně Kevin Spacey, který si svou poslední scénu ve filmu vychutnal, jak se sluší a patří. Upozornil bych ještě na jeden z nejlepších soundtracků vůbec. Bez jediného oskara. Proč? ____ P.R.O.G.R.E.S.I.V.E. ____CZ dabing ____ OST 5/5 ____ ()

zuzinka2

Jeden z nejlepších thrilerů, které jsem viděla. Výborný scénář, který se Davidu Finchrovi podařilo zfilmovat takovým způsobem, že by to snad ani lépe udělat nešlo. Úžasná kombinece ingrediencí: ztísněná atmosféra děšťivého bezejmeného města, ve kterém je při přepadení nejlépe křičet hoří, nadšený nováčk plný radosti z práce, vedle něho zkušený veterán před penzí, který radost z práce teda už rozhodně nemá, do toho mrazivé sériové vraždy a do toho i pár vtípků (vibrující domov). Celý film je výborný, ale nejvíc mě dostala poslední půlhodinka (a to nejenom ten konec). 100% ()

bourec

Kriminálka je další z mejch oblíbenejch žánrů,a tahle deštěm zkrápěná záležitost mě dostala.Chytrý,depresivní,drsný,prostě přesně jak to má bejt.A skvělý herecký obsazení k tomu.100%. ()

vykur!

I didn't say I was different or better. I'm not. Hell, I sympathize; I sympathize completely. Apathy is the solution. I mean, it's easier to lose yourself in drugs than it is to cope with life. It's easier to steal what you want than it is to earn it. It's easier to beat a child than it is to raise it. Hell, love costs: it takes effort and work. ()

andrii

Démonický "maskot," přítomný na každém kroku, rozrazil brány pekelný. Ďáblova slina pálí v krku, nešetří, škvíří hříchu lačné poživačníky. Ambiciózní Brad Pitt v jejich soukolí ještě netráví Sedm let v Tibetu, ale i 7 dní postačí k tomu, aby jeho život vzal za své. Vizuálně gradační složka, závěrečná tepající scéna, černota "slzavých" dní..." Depresivně našlehaná poleva s provokativně mrazivou náplní. Diváci, nebuďte leniví a skoupí, hněvivému filmovému obžerství nelze než pyšně závidět. ()

C0r0ner

Pro mě je to objektivně nejlepší film všech dob. Ze subjektivního hlediska ho několik jiných překonává, ale vždy jen v jednom samostatném aspektu. Se7m je nejlepší jako celek. Upřímně pochybuji, že ještě někdy někdo natočí něco lepšího. Je neskutečné, když režisér dokáže zaujmout diváka první scénou, do děje ho vtáhnout druhou, napnout ho třetí a celé dvě hodiny ho držet na té samé hladině, aby následně připravil jeden z nejlepších konců, které kdy ve filmu byly. Když začnou titulky, tak divák začne po dvou hodinách pomalu dýchat a teprve po nějakých pěti minutách si všimne, že existuje reálný svět a celé to byl "jenom" film. Neuvěřitelný zážitek, který se nedá popsat a bohužel asi nedá zopakovat. Díky Davide Finchere za nejlepší film všech dob. 100% ()

Cheeter

Ufff... na moje nervy trochu moc, ale Morgan Freeman byl prostě skvělý. Bard Pitt jako mladý ucho s pár štětinama místo vousů ho skvěle doplňoval. Už to bylo z mého vyjádření cítit, nervově jsem to úplně nedával, zvládl bych to i bez některých scén, ale i tak nemůžu udělit než plné hodnocení. ()

Topco

Videné znova po rokoch a stále je to poriadna 90tková pecka so zimomriavkovým finále. Štylisticky (kamera, strih!, réžia) naozaj drahokam so šťavnatou neo-noir štylizáciou: stiesňujúce rakurzy (podhľady, extrémne detaily), atmosferické low-key svietenie (často s ilúziou, že sa svieti iba s baterkami) v kombinácii s chladnými, tmavými farbami, neustály hutný dážď či Sommersetov outfit odkazujúci k tradícii filmu noir. Fincherov prvý masterpiece. ()

darm

Opravdu hodně hustý a hnusný film. Atmosféra mě pohltila od první vraždy a už nepustila, hltal jsem každou scénu a pořád s napětím čekal, co přijde dál. Při honičce s vrahem jsem skoro nedýchal :) No a závěrečná sekvence je opravdu řádně hutně krutá. Z herců mě upoutal opravdu nejvíc Kevin Spacey v roli vraha, který byl naprosto neuvěřitelně přesvědčivý a i přesto, že se na plátně moc dlouhou dobu nezdržel, budu ho mít v paměti ještě dlouho. Ovšem přece jen to není těch nejlepších 5*. Po zhlédnutí nového Saw jsem hořel nedočkavostí, jak na mě Sedm zapůsobí, potom co ty dva filmy hodně lidí srovnává. Zapůsobil opravdu hodně moc, ale Saw zapůsobil přece jen víc. Ovšem u Sedm vítězí herecké výkony a scénář, který nezanechává žádné nelogičnosti, narozdíl od scénáře Saw, u kterého máte pochyby o tom, jestli je to opravdu všechno možné.. Úžasný psychothriller..! ()

Hobitek4U

Já sám, bych porušil všech sedm smrtelných hříchů, abych se dostal na natáčení tohohle ůžasného snímku. Absolutní špička krimithrileru, famozní herecké výkony, které s polu se scénářem dovedl ke 100%-ní dokonalosti jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Smekám sedmkrát. ()

MarekT

Kvality, ať už po technické, či umělecké stránce se tomu upřít nedají, ale rozhodně tento thriller mě nějak silný, depresivní, atp. nepřišel. Omlouvám se, prostě mám jiné favority a budu si nadále kázat svůj již konzervativní názor, že Hitchcock je v tomto žánru nepřekonatelný. *** Doplněk (červenec 2009): Potom, co jsem viděl další kvalitní zástupce žánru (např. Mlčení jehňátek, argentovky), snižuji o hvězdu, jelikož se mi zdá, že snímek upadá ještě více do pozadí, hlavně díky tomu, jak nejasný a chladný je. Jeden z vrcholů žánru? To se mi nějak nezdá. ()

Wormboy

Veldielo psychothrilleru, ktore funguje a zo svojich kvalit nic nestraca ani po viacnasobnom opakovanom zhliadnuti a tym dokazuje, ze patri medzi absolutne filmove vrcholy a dnes uz klasiku. ()

gabin(a)

Většinou píšu komentáře dřív, než si přečtu komentáře jiných, ale u notoricky známých filmů se podívám, jestli už to někdo nenapsal trefněji než já. Tady asi všichni, nejvíc Djkoma, Malarkey a golfista. Fakt mi dodneška vrtá hlavou, jak někdo může tohle vymyslet a ani se neodvažuju myslet na to, že se třeba dějou i horší věci. Film je ale tak brilantně natočený a zahraný, že ač se mi tato temná témata příčí, fakt jsem nic lepšího z tohoto žánru neviděla. Dodávat, že mám tak jako všichni ráda Morgana Freemana, je asi zbytečné. ()

Fallen_One

Začátek strašná nuda, pomalý rozjezd. Postupně se to začne chovat jako rozjetý vlak a graduje to do zajímavého finále, které je určitě originální než většina zakončení než ve filmech s podobnou tématikou. Potěšila mě i zápletka, která vetkala do děje i takovou klasiku jako Danteho Božskou komedii, Chaucerovy Canterburské povídky apod. A Spacey byl také zajímavý. Jo a rád bych všem místním retardům vytkl, že spoilovat s tím, kdo je hlavní vrah je docela svinský. Holt lidská blbost je věčná. ()

campix

Sedm je Fincherův mistrovský kousek a právě díky němu si Finchera neskonale vážím jako režiséra. Výborné herecké obsazení, naprosto famózní atmosféra a zajímavý nápad seriového vraha vraždícího podle sedmi smrtelných hříchů. Závěrečná pointa také skvělá. Stále přemýšlím, co bych vytkl, ale nic mě nenapadá, tak dávám nekompromisní plně hodnocení a řadím Sedm mezi mé nejoblíbenější filmy. ()

kvasiva

Nevím proč, ale mě tento film nenadchl ani z poloviny tak, jako většinu zdejších uživatelů. Možná ta chybějící logika v ději mi chyběla .. a celkově mi to přišlo takové až moc pro oko diváka. Režie je bezesporu dokonalá. Podle mého to chtělo zapracovat ještě trochu na ději a mohl to být opravdu klenot mezi filmy. Takto tento film řadím do šedého průměru. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý