Detektív poručík William Somerset (Morgan Freeman) pomaly končí svoju kariéru a jeho poslednou úlohou je zaučiť mladého a ambiciózneho detektíva Davida Millsa (Brad Pitt). Obaja sú nasadení na vyšetrovanie prípadu brutálnej vraždy, ktorý ich neodvolateľne vtiahne do pomýleného a zvráteného sveta psychicky narušeného, ale inteligentného a rafinovaného zločinca, s krycím menom Johna Doe. Vražedný maniak v besnom zabíjaní pokračuje - už na druhý deň sa nájde zohavené telo najlepšieho advokáta v meste, vedľa ktorého je krvou napísané slovo „chamtivosť“. Zdá sa, že to nie je posledná obeť a kým polícia vraha vypátra, bude každý zo siedmich smrteľných hriechov - obžerstvo, chamtivosť, lenivosť, smilstvo, pýcha, závisť a hnev - kruto potrestaný... (TV Markíza)

Geralt z Rivie

Tento filme, mě udržel od začátku až do konce v takovém napětí, že se to nedá ani slovy popsat. Každou minutu jsem byl v očekávání, čím mě překvapí. A i když jsem konec prostě takový očekával, tak mě to úplně odrovnalo a doposud jsem nikdy neviděl takový špičkový krimi thriller. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $33 / 327 / 294 milionů / - dní < 9,90 > násobek rozpočtu. ()

Campbell

Film který jsem hodně dlouho odkládal, což byla strašná chyba. Tenhle film je naprosto dokonalej, ale bohužel jsem viděl už tolik thrillerů že to na mě nějak extrémně nezapůsobilo. Atmosféra je ve filmu naprosto dokonalá, pochmurná, a stylová. Herci jsou výborní a žádný nepřehrává a hrají jak o život, odhalení vraha je celkem vydařené a hlavně nečekané. Ale třeba vraždy který měly být jednou z největších devíz filmu moc nezaujaly. Jistě je tu pár parádních jako třeba smrt "lenocha" ale to je asi tak všechno. Nicméně se jedné rozhodně o kvalitní film, který má i dnes hodně co nabídnout. ()

RUSSELL

Naprosto precizní psychologický krimi thriller s nekompromisním tahem na branku dotaženým až na doraz v dechberoucím finále, které svým drtivým direktem patří mezi nejsilnější filmové momenty historie. Se7en je emocionálně zdrcující i po vícero projekcích, takže je vlastně jedno, že člověk ví, co ho čeká – i tak má film sílu vás znovu rozsekat na malé kousíčky a zavrtat vám brouka do hlavy. Se7en a 8MM řadím mezi zdaleka nejdepresivnější thrillery 90. let – a není náhoda, že pod oběma je podepsaný scenárista Andrew Kevin Walker, devadesátkový král nihilismu a beznaděje. ()

Trajektt

V tomto mysteriózním kriminálním snímku jsme se setkali s dvěma policisty, kteří se snaží dopadnout sériového vraha, který vraždí a trestá lidi, kteří podlehli jednomu ze sedmi smrtelných hříchů. V tomto snímku mi přijde mnoho věcí i poučných, protože o historii sedmi smrtelných hříchů jsem toho moc nevěděl, Dobré načasování v nastražení stop až do pro mě překvapujícího konce je vrchol amerického krimi žánru 90.let,nemluvě o výkonu Kevina Spaceyho. Za mě 100%. ()

Eawy

Mrazilo ma keď som to pozerala 1x. Keď som to pozerala druhý krát viac som si všímala detaily. Zvyčajne ma druhé videnie thrilleru omrzí, ale nie. Pozriem ho vždy keď ide. 100% ()

predators

...rovnou se přesuneme na samotný konec filmu. Taky jste přemýšleli nad tím, jak byste se zachovyli vy?...jeden z nejsilnějších momentů kinematografie!...95% ()

nascendi

Tak sa mi konečne na tretí pokus podarilo dopozerať tento skvost svetovej kinematografie všetkých čias. Pri prvých pokusoch som koniec vždy prespal, pretože film televízia veľmi predvídavo dávala v neskorých nočných hodinách. Inak tie scény pôsobia rovnako odpudivo aj v predpoludňajších hodinách. Nielen scény, ale prakticky celý film mi pripadal odpudivý, odporný a zvrátený. Pristihol som sa pri pocite, že Fincher nie je výrazne menší psychopat, ako postava vo filme. Možno tiež verí na nejaké poslanie. Určite sa vo svojom remesle vyzná. Poburuje ma posolstvo, ktoré vysiela divákovi a zaujíma, kam až ho dovedie cesta, na ktorú sa vydal. Problém vystihol užívateľ, ktorý tento film porovnal s Mlčaním jahniat. Aj v ňom bolo niekoľko nevábnych záberov, ale tie neboli cieľom, vyplývali z deja a dokresľovali ho. Nemám najmenšie námietky. V rámci psychohygieny si však Sedem radšej zapamätám ako film s nezmyselne moknúcimi detektívmi, ktorí si rovnako nezmyselne svietia baterkami aj tam, kde by stačilo stlačiť vypínač. Dvoma hviezdičkami hodnotím filmy, ktoré ma sklamali až do mierneho rozčúlenia. To je prípad tohto filmu, ktorý už nehodlám vidieť, ani nič meniť na jeho hodnotení. Aj keby som mal byť exkomunikovaný z ČSFD. ()

Zodd

Mám rád filmy, které se snaží co nejvíce přiblížit realitě a tento film vnímám jako naturalistický pohled do života kriminálních vyšetřovatelů a jejich práce (je krásně vidět, jak jsou krimi seriály typu CSI nebo NCIS smyšlené). Brad Pitt a Morgan Freeman jakožto herci z mé TOP 10 jsou výborní, zejména Brad Pitt jako David Mills předvedl svůj vrcholný herecký výkon, Morgan Freeman je výborný jako vždy. Navíc je zde vidět věkový kontrast mezi dvěma hlavními představiteli, který by měl diváka aspoň trochu inspirovat. Ke Kevinu Spaceymu jako hlavnímu antagonistovi také nemám výčitky, roli psychopata zahrál více než dobře. Atmosféra je místy možná až trochu moc vynucená (déšť), ale má svůj smysl, takže to nevadí. Jenom se obávám, že při prvním zhlédnutí se vyčerpá překvapení spojené se závěrem filmu a už nemá takovou sílu jako předtím. ()

nash.

Brilantní thriller se skvělými hereckými výkony a tak tíživou atmosférou, že by před ním měli být astmatici varováni.. a lidé se sladmý srdcem nebo citlivou povahou by zase měli být varováni před šokujícím závěrem.. možná nejdepresivnější thriller, který mě jednu stranu zcela nadchnul a zcela uzemnil takže ještě několik hodin po jeho skončení jsem se z něj nedokázal vzpamatovat, na druhou stranu se zdá, že mě vyléčil ze zájmu o podobné filmy. Žadný další podobný film už mě neláká a ani vlastně nezajímá. A víc než deset let se to týká zpětně i tohoto filmu. ()

Arsenal83

Najlepší thriller všetkých čias. Náboženská témetika je veľmi vďačná na spracovanie, hlavne v kriminálnej oblasti. Vynikajúco zvolená dvojica Pitt- Freeman už samotná dáva filmu napriemernosť. Možno mi trochu nesedela Gwyneth Paltrow, ale zas jej rolu mohol hrať ktokoľvek. Atmosféra človeka pohltí, jednotlivé vraždy sú spracované skutočne s neskutočnou dávkou predstavivosti scenáristu Walkera, ktorý doteraz svojimi scenármi nikdy nezaváhal, všetko takmer veľdielo. Majstrovstvo podľa mňa najlepšieho režiséra Davida Finchera je badať v každom zábere. Film, ktorý si musí každý užiť. ()

Claw

"Se7en" je bezkonkurenčně ten nejlepší film, jaký jsem kdy v životě viděl a kterému se žádný film, co jsem viděl, ani nepřiblížil... Tohle je přesně film pro mě. Film, který mi naprosto sedl, který mě dostal, uzemnil, zaujal a který mohu vidět čas od času stále dokola. Totálně vypiplané mistrovské dílo ve všech ohledech: příběh, atmosféra, režie, herecké výkony, vizuální stránka, hudba, kamera, originalita, stopáž, závěr... Všechno je zcela dokonalé a dokud nepřijde někdo s něčím ještě kvalitnějším, dokonalé to bude stále. David Fincher je mistr režisér a toto je jeho nezapomenutelné dílo, ze kterého by se měli filmaři, scénáristé i herci prostě učit... /100% + FILM ROKU + TOP 10/ ()

Bachy

Se7en je nejzářivějším z vrcholů žánru krimi. Se7en je vrcholem z filmů. Fincher je polobůh. Absolutně dokonalý film. A jako u mnoha filmů jsem nasrán (vytečkovávat to nebudu, protože jsem nasrán pořádně), že se film dostane k nám na dvdčkách až v roce 2009 a to ještě s neuvěřitelně trapným plakátem oproti původnímu balení. ()

FrodoF

Tak jsem to konečně viděl, dokonalé, stylové (od začátku dokonce - vrcholem jsou však poslední scéna a honička), temné, geniální. Herci samozřejmě skvělý (především Spacey a Pitt Freeman, ale i Ermey a Paltrow), stejně jako scénář (vrah vraždící podle sedmi smrtelných hříchů, jak originální a ta skvělá nečekaná pointa je taktéž geniální). Už jen ty uvodní titulky jsou dokonalé. Nejspíš nejlepší thriller, jaký jsem viděl, nemám co vytknout. ()

klerik

Na prvý pohľad obyčajná "vyšetrovačka" s dvomi detektívmi a jedným super vrahom. Ale ono je to film na aký čakaju všetci producenti. Je totiž taký jedinečný a nečakane temný, že sa na ňom možu na ďalších desať rokov priživovať slabší režiséri a točiť jeho odrody. Bred Pitt konečne ukázal, že "neblonďaté" úlohy mu idú najlepšie, Morgan Freeman je tradične múdry a charizmatický, a Kevin Spacey by svojou ľadovosťou vystrašil aj mr. Hannibala. A Fincher už bude navždy "ten čo natočil Sedem"... ()

Chrustyn

Dokonalý, nekompromisní a psychicky vyčerpávající thriller s atmosférou tak hustou, že se vám zaryje pod kůži. Režisér se nepokouší za každou cenu šokovat detailními, brutálními záběry mrtvol ale spíše šokuje atmosférou a celkovým vyzněním příběhu. K tomu si připočtěte skvělé herce, kvalitní hudbu, brilantní scénář, dokonalou režii a vznikne vám jeden z nejlepších thrillerů všech dob. ()

iamek

Naprosto nečekaný a pro mě osobně šokujicí závěr. Morgan Freeman, Brad Pitt a Kevin Spacey předvádí naprosto dokonalé herecké výkony. Potěšila mě dynamická kamera a skvěla hudba. Scénař je bezchybný a zasloužil si minimálně nominaci na Oscara. ()

dopitak

Naprosto lahůdkovej konec, ale nemůžu se zbavit pocitu, že uprostředka se často plácala vata. Stále jsem srovnával s Vraždami podle Jidáše, které jsem viděl kdysi dávno ještě na HBO. A ať se na mě nikdo nezlobí, ale Antonín Molčík se k Morganu Freemanovi moc nehodí, a Kevin Spacey je prostě ksicht Aleše Procházky (který už taky v dnešní době ve studiu pomalu spí, jeho hlas se na nás valí odevšaď) a naprosto nepatří k Pípalovu hlubokému hlasu. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý