Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

TSZ

Podobně chladné jako Batman vs. Superman... DC prostě týmovky neumí a jejich snaha o napodobování Marvelovského universa je může přivézt do pekel... Margot je tu sice boží a Jared Leto předvedl možná nejlepšího Jokera v dějinách, nestačí to však na to, aby z tak slibného námětu bylo vytřískáno co nejvíc. ()

ardno5

Strašná slátanina, první půlhodinku se jen snažíte pochytit co nejvíce sestřihů o každé postavě, pak nastoupí zpočátku sympatická čarodějka a nakonec je z toho úplný mišmaš. Mám pocit, jako by David Ayertestoval testoval svůj tým, jeho dovednosti se střihem a efekty. Celé to působilo zmateně a téměř žádnou postavu si nestačíte zamilovat. Herecky to zachraňuje Smith a Margot.. Na druhou stránku jsem se občas zasmál a ucítil lítost, když zakalil pan ohnivák.. Dávám 60% ()

Shredder

Sklamanie je vacsie, nez by som mohol ocakavat. DC ma stale problem rozhodnut sa, akou cestou sa vydat vo svojom Extended Universe. MCU sa aj napriek kritike stale neuveritelne dari a kedze ich recept na uspech nedokazu (a ani by nemali) okopirovat, otazne je akou cestou sa vydat. Kedze komiksy nie su zvacsa disneyovsky sladke, naskytla sa moznost vydat sa viac gritty cestou a uspokojit drsnejsie chutky divakov. Suicide Squad bol tak aj od zaciatku prezentovany, lenze neskor bolo oznamene, ze podobne ako u konkurencie, aj tu sa dockame magickej hranice PG-13, ktora mala zarucit vysoke trzby. Vysledok je taky, ze sice miesto hrdinov mame zaporakov, ale film je sladuckejsi nez kandizovany cukor. Na zaciatku sa ceria zubky, ale postupne sa postavy chovaju ako klasicki hrdinovia a este k tomu poriadne nezaujimaví. V pamati utkveju najma Smith a Robbie, avsak obaja z nezpravnych dovodov. Margot je sexi az hanba a Smith charizmaticky ako vzdy, cize na obidvoch sa radost pozerat, no neda sa povedat, zeby sme dostali skvelu Harley Quinn, alebo Deadshoota. Jednym z najvacsich lakadiel mal byt Joker, ktory je vsak v ramci detskeho ratingu krotky ako baranok a IMO ani zdaleka nie taky psycho ako Nicholson, ci mrazivy ako Ledger. Pripocitajte si k tomu stupidny pribeh a slabeho zaporaka (komu napadlo, ze idol 12-14 rocnych dievcat, pseudomodelka a bohata rozmanana dcerenka, bude vhodnym zaporakom a protivnikom pre tim vrahov asi nikdy nepochopim a uprimne dufam, ze v dalsich filmoch nam neprinesu esa typu Gigi Hadid a Kylie Jenner) a dostanete velku teplu davku trusu. SS mal byt odlisny, zaujimavy a priniest cerstvy vietor medzi komiksove filmy, no je rovnako obycajny, ako podobne vyprdky, ktore na nas Hollywood chrli v poslednych rokoch. Ostava na Affleckovi, aby konecne z reziserskej stolicky zachranil svet DC. ()

DjangoDoe

V úprimnej vete : aj keď lajno posypeš práškovým cukrom, stále to nebude osie hniezdo. Myslím tým najmä perfektný soundtrack, efekty a dajme tomu ešte občasné hlášky. Zvyšok je len obstojná akčná rozprávka, v ktorej sa ukáže maximálne sexi Margot a ako vždy dobrý Will Smith. Určite by som tam zaradil aj Jokera, keby jeho pôsobenie vo filme nebolo kratšie ako potitulková scénka. Čiže zvýšných sebevrahov ani poriadne nezaregistrujete a už sa pomaly schyľuje ku koncu filmu, nieto ešte si pamätať ich cool mená a príbeh, ktorý v podobe flashbackov vám povie akurát tak prečo koho zavreli do basy. Ale najhoršie že to nie je problém scenára a ani samotného Ayera. Film, ktorý si prešiel takým produkčným peklom a strihovým šialenstvom nemohol ani dopadnúť lepšie. Je až komické ako chamtivo chce DC dobehnúť Marvel, akoby chceli natočiť všetky filmy do jedného roka s kvalitou marvelovského budovania universa uz nejakých tých 10 rokov. Koniec koncov uvidíme čo nám prinesie Justice league a hlavne či sa štúdio spamätá a nechá budúce projekty točiť babrákom akým je v poslednej dobe Snyder. ()

TaNya_

Očekávání bylo veliké a zklamání o to ještě větší. Dokonce jsem plánovala, že se na tuhle novinku vydám do kina. No můžu být ráda, že k tomu nedošlo, protože nejlepší části tohodle filmu se někomu podařila narvat už do traileru. Jediný, co tady fakt válelo, byla hudba a představení postav. A Joker, protože Jared Leto je fajn. Zbytek.. panebože to byla otřesnost! ()

1mArc0

Margot Robbje je super, pripomína mi postavu z hry Vampire The masquarde: Bloodlines... čo je super vizuál a psychologická stránka postavy, aby som ju nevyzdvihoval aj ostatný herci majú veľmi dobre postavy... (Jail Courney, will Smith, Karen Fukuhara) čo sa týka filmuu tak.. nemôžem to až tak pozitívny, jednou vecou je to, že je to mainstream.. námet bol dobrý, lenže tou HLAVNOU časťou boli peniaze a nie trošku priblížiť myšlienkou a vizuálom, jednoducho ak ste fanúšikom umeleckých filmov, tak to radšej neskúšajte, ak trhlý ( v dobrom) tak táto vec je priamo pre Vás.... to čo chcem samostatne vyzdvihnúť je hudba... na to, že väčšina ľudí si cení dobrú hudbu vo filme (orchester, spev a klavír) .. máme industrial techno, kde si necháte poriadne prepláchnuť uši, v tomto prípadne prihliadajte na film, pretože hudba zachránil vo značnej miere tento film. Tiež je z časti dosť potrhlý film, ktorý dokáže zaujať masy. V podstate by som neváhal nad kúpu DVD, nebolo by to zlé. Odporúčaný mainstream film. /55%/ ()

ANTYCHRYST

Joooo Joooo Joooo :) :) není den abych někde neviděl nového Jokera a jeho prdelku Harley. Aaaaa ja se konečně k tomuto filmovému dílku dostal. Bál jsem se dle ohlasů a reklamy , že to nebude stát zato ...aleee Ono stálo!! Sakra stálo :) Will Smith, tak toho jsem si tam nedovedl moc představit a on mě kluk překvapil a dokonale zapadl do bandy záporáků. Super Soundtrack, jednoduchej příběh a to Nejdůležitější.... Zábavná partička rebelů. Mělo to šmrnc, jiskru spád....Spokojenost maximální :) 90% ()

Clark_Kent

Prázdnota doslova nic extrémního, vůbec mě to nezvedlo ze židle. Slabý příběh, doví jestli vůbec. Will Smitha mám rád, bohužel tady mě neoslovil vůbec teda. Joker byl šíleně nudnej, fakt nezasmál jsem se nikdy. Spíš mě unudil k smrti dá se povedět. Film je slabota je to DC mám rád tento vesmír, bohužel ale Batman v. Superman byl daleko větší komiks ve všech směrech. ()

joelly01

Hudebni doprovod se dal. A obcas Will Smith nebyl uplne nejnudnejsi. Jinak uplna ztrata casu, ale Klenot vybiral, procez JA si myji ruce a prohlasuji ze bysem se vcera radeji divala na Anthropoid. Ale jsme dva, ja a Klenot a nemuzu porad vybirat ja. Ale toto bylo opravdu hodne blbe. Pritom podle traileru bych rekla ze by me to mohlo sem tam i docela bavit. Nebavilo. Tento film proste nebavi. ()

Ravenus

Ty dvě hvězdičky jsou v podstatě jen za Harley. Až na mexikána zbytek týmu o ničem, příběh je uplně debilní, má tolik logických děr, až to bolí. Záporáci vypadali nadějně, ale od chvíle, kdy jakoby ztratí všechnu sílu, co ze začátku měli, jsou k smíchu. A jako vrchol extrémě nesympatická černoška jakožto hlavní komandant, která mě iritovala každou vteřinou a doufal jsem ať už konečně umře. Spoiler: Banda týpků zachrání miliardy a lidí a ta pí*a je pošle zpátky do vězení s tím, že dělá správnou věc a ještě se snaží tvářit cool? ()

biergof

To kouzlo a natěšená mánie skončí asi v 10té minutě filmu...Jézusgote, to byli ve střižně na tripu? K čemu výkony herců, nevyužitá zápletka a komando století, když film připadá tvorbu kreténismu a flákačů (vždyť se to prodá jak blbý tak chytrý, tak nač se nažit? Proč jako?!) Styl vyprávění to je nemoc kinematografie, která snad ještě nemá ani název. Další velkou výzvou byl Joker - děkujme čecháčskému kurvismu, není to joker je to KLAUN! díky- Jared se opravdu snažil být opět divný a opět antisypaticky přehnaný a zklamal na plné čáře. Jokerova magie spočívá ve skratech a nevypočítatelnosti, né blbý kérce na čele a hustym kvádru. Né že se chová jak vysmaženec dezertující z odvykačky, to rozhodně není Joker, to je Jared Leto, který si zopakoval roli smažky z filmu Lord of War, jen mu dali umělé zuby. Neuvěřitelné jaký potenciál mají novodobé filmy a jak se k nim všichni tvůrci podepisují: mir ist egal, geld ist geld ()

Dandy95

Peklo, který si zavinili producenti sami. Nerozvážný slepenec rádoby vtipného, rádoby emotivního, rádoby adrenalinového a rádoby všeho materiálu. Takhle promarněný potenciál jsem už dlouho neviděl. Postavy jsou navršené a všechny mají svůj příběh, k tomu se musí přičíst zrození záporáka + záchrana světa a tohle všechno se snaží narvat do dvou hodin? Na BvS bylo vidět, že Snyder měl mnohem volnější ruku a točil si "to svoje", ale u Ayera je vidět, že producenti ho nepustili ani kousíček z předepsané cesty a to tomuhle filmu ublížilo naprosto nejvíc. Marketingová kampaň byla určitě povedená (což je vidět na ziscích), ale určitě nedorazilo to, co bylo slibováno a už vůbec ne to, co bylo očekáváno. Film měl navíc sloužit jako představení nového Jokera. Leto předvádí skvělý výkon (ostatně tak i většina ansámblu kromě Cary Delevingne), ale jeho Joker je na kilometry vzdálený od děsivého psychopata a působí spíše jako malé dítě, co se snaží upoutat pozornost, ale za boha mu to nejde. Zkrátka a dobře, jednoznačné zklamání roku, ale jenom kvůli tomu, že Warneři svázali režisérovi ruce. ()

playboy_05

Problemem DC oproti Marvelu jsou dost nezajimave postavy...coz se defakto potvrzuje i tady. Z tehle nesourode particky zmrdu vas zaujmou maximalne maximalne 2-3 postavy (o kterych se necekane nedozvime prakticky nic)...hudba a vizual je super, ale pribeh nic moc, dlouhy prolog a zaporakem je zde jakasi carodejnice jako z blbeho beckoveho hororu...Margotka v minisortkach to nevytrhne, nicmene kdo by ji neoprel o zed at hodi kamenem ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?