Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Hanes88

ANO!!! Jednoznačně!! Dlouho jsem se na tento filmek těšil jako plno jiných. Nevím, jak u ostatních, ale mi se dostalo přesně toho co jsem očekával a chtěl. Jak to akčně začalo, tak to i skončilo, herecké výkony skvělé, konec taky výborný, hudba, efekty. Prostě nadšení. ()

Mauric

Slibovaný černý humor, nadsázka a nálož akce jsou tytam. Namísto tomu je filmovému diváku servírován sterilní mix rádobydojemných žvástů o té lidské stránce, kterou každý zloduch má, ale nikoho nezajímá, zkratkovitého scénáře, jenž se snaží o to, aby všechny hlavní postavy vypadaly cool, čímž z filmu vysává duši, a v neposlední řadě i absence humoru. Nejlépe film reprezentuje scéna v baru, která mne přiměla k přetáčení vpřed. Očekávání, že Ayer má koule udělat něco mimo popcornový mainstream, se ukázala tragicky mylná. Dvě hvězdy za hudbu a vizuál. ()

Holubicqa

Nevím, co mě baví víc. Jestli samotný film, nebo soundtrack k němu. Oboje libová záležitost. Letos se vyšvihli. Deadpool a teď tohle. Mňam. ()

cmenda

Bohužel jsem docela zklamán , čekal jsem opravdu slušnej nářez ale nic takovýho se nekonalo.Z celého filmu byli nejvýraznější Deadshot a šílená Harley Quinn ostatní byli spíš do počtu někteří vypadali až komicky a co se tyče jokera tak byl úplně příšerný a nevkusný.I přesto celkem zábavné v určitých momentech. ()

Lionheart

Obrovské zklamání. Nebýt Margot Robbie, tak bych to asi ani nedokoukal. Nechápu, jak někoho mohlo napadnout, že by takové komando relativně realistických "nadlidí" mohl postavit proti tajemným kouzlům. Proto to na mě nefungovalo. 1,5 * ()

qxkamo

Na to, ze akcne filmy a navyse s komiksovymi postavickami nie su vobec mojou salkou (popradskej) kavy, pri tomto som sa celkom bavil a vytiahol to az na 3 hviezdicky. Will Smith mi znova potvrdil, ze akokolvek moze byt pasovany za negativnu postavu (aj ked tu to je pol na pol), nikdy mu to neuverim, lebo vzdy to hra tak skor ako parodiu a prave to sa mi na nom paci. ()

jasiska

Dominantný dojem: parádne povrchné. Veľa vecí vyzeralo výborne a aj hudba bola super, ale ten príbeh bol taký plytký, prvoplánový a plný klišé, že to skoro prebilo aj ten efektný audiovizuál. Nenudila som sa, ale na to, že to mala byť filmová udalosť roka, dosť priemerné. Tvorcovia sa topia v šedej mainstreamovosti natoľko, že ešte aj z úžasnej príležitosti mať postavy s originálnymi motiváciami bez zaťaženosti očakávaniami, urobili z potenciálne dokonalých sociopatických záporákov len nepochopených lúzrov. Len 2 postavy boli zaujímavé: Amanda Waller a Harley Quinn. Od Wallerovej som ani nič iné nečakala - už z originálu je to mrazivá sviňa a vo filme ju hrá Viola Davis, takže nie je o čom, aj keď jej nijakú pridanú hodnotu snímok nedal. Naopak Quinn, ktorá pred zhliadnutím vyzerala akože na čo tu vlastne je, bola jediným zdrojom humoru a aj inak parádičková. Moje feministické srdce však plače, ani nie tak pre jej outfit a la masturbačné fantázie tínedžerov, ako skôr pre tú víziu jej najhlbšej túžby - domáca panička s natáčkami a deťmi pri sporáku lúčiaca sa s manželom, živiteľom rodiny. Samozrejme, keď princ nakoniec zachránil princeznú zo svojej cely vo vysokej veži, už som bola natoľko zvyknutá na všetky tie klišé, že som ich už ani nevnímala. ()

peetriss

Jedním slovem: zklamání. Nesoudržný sled scén, pokoušejících se o cool momenty, křečovitě se snažící o černohumorný podkres, v čemž ve srovnání např. s Deadpoolem od konkurence padá nekompromisně na hubu. Akce je sice dost, avšak je bezzubá a nezajímavá. Od Jareda Leta, coby záporáka, jsem čekal mnohem víc, mám z něj rozpačité dojmy. Bez života se projevuje také většina ostatních postav. Naopak Margot Robbie si užívá role natolik, že film samotný udržela o třídu výš, než na co režisér Ayer, kterého považuji dlouhodobě za průměrného, měl schopnosti. Pod vlivem toho, co v poslední době chrlí DC Comics na plátna, se kousky od konkurenčního Marvelu nejeví až tak zle. ()

Wishkah

Doufal sem že to tak nedopadne, ale bohužel dopadlo a ja sem nucený dát filmu, na který sem se dlouho těšil pouze tři hvězdy. A to ještě jen kvůli silnému obsazení. Ona celá ta partička stojí za to. Všichni jsou ve svych rolích dobří a sedi jim. Obvzlášť Will Smith a Margot Robbie. Ale nějak prostě nikomu nevěřím, že jsou to opravdu padouši. Například scéna v baru, kdy si všichni říkají jaci sou padouši a přitom mi tak nepřipadají. I ten Joker. Neberu Jaredu Letovi, že se snažil hodně, ale jeho Joker není ani ten Nicholsonův excentrický zabiják a ani ten Ledgerův nevypočitatelný démon. Spíš na mě působí jako podivinský feťák, který se snaží byt cool. Je to zkrátka promarněná příležitost. Mělo to být temnější a drsnější a vtipy se měly přenechat Marvelu ()

Milodar

Těžko hledat pozitiva, je evidentní, že i komiks se dá zprasit. Triky otravné více než obvykle, záporňáci trapní, dlouhé to je jako prase a přitom nepřemožitelně nudné to začne být po půl hodině. Nebýt Margot Robbie, která svou roli zahrála výborně, nemá smysl na to koukat. ()

Lefty86

Co kdyby Superman utrhl střechu Bílého domu a unesl prezidenta? Tak pojďte vypustíme na svobodu všechny hrozný vrahy a psychopaty , co si zabojujou zase proti mraku z oblohy. Vymyslete už něco jinýho, Avengers, Želvy Ninja ...... všude už to bylo ()

Prochy38

Nějak mu uniká, proč když už jsem tuto akční a hláškovací jízdu viděl nejméně 2x, nenašel jsem čas tomu tady pár * pomoct. Je vidět, že DC to tady na CSFD nemá moc jednoduché, ale já mám konkurenci rád a tím, jak se snaží Marvelu trochu znepříjemnit život, na mě pozitivně působí. Tento snímek je unikátní, herecky luxusně nabitý a funguje. Od nádherné M. Robbie, přes krásnou C. Delevingne po prostě W. Smithe a celkovou pohodovou grupu. Potěšil malým cameem B. Affleck. Super. Efekty, akce, ... super! ()

RipperJosh

Hvězdička za Smithe, hvězdička za Margot Robbie. Zbytek je lacinej kalkul, kterej se snaží zalíbit všem se stokrát (tisíckrát, milonkrát) ohraným dějem a spoustou zbytečných postav. PS: Škoda, že Margot nehrála přímo Jokera, evidentně by si to dala s mnohem větším stylem, než Leto, kterej, na druhou stranu, vlastně neměl vůbec co hrát. ()

Oňďo

Čo k tomu dodať ?! Je to šialené, je to akčné je to bomba. Suicide Squad je presne ten typ letného blockbusteru aký som si predstavoval. Neskutočne som sa pri tom bavil. A Harley Quinn si naozaj celý film ukradla pre seba a mne to vôbec nevadilo. Chcem pokračovanie ! ()

Lovely.Bones

Pokuste se při sledování a po kompletním shlédnutí co nejméně přemýšlet a budete více nežli spokojeni. Bohužel, já jsem po shlédnutí filmu o něm začal přemýšlet a došel jsem k úsudku, že to opravdu nebyl moc dobrý film. Ale, musím říct, že jeho prostoduché sledování na premiéře v kině jsem si maximálně užil. Je to vlastně taková videohra natočená jako videoklip a označená za film. Přestavte si Avengers s humorem Guardians of The Galaxy. Jenže, spojte prvního Iron-mana, prvního Kapitána Ameriku, Thora, oba Hulky a narvěte je do prvních 20-ti minut. To by jednomu opravdu udělalo bordel v hlavě. Chudák můj kamarád, který o většině těch postav nikdy neslyšel a seděl vedle mě. Naštěstí, mám chápavé kamarády 😉 Upřímně, nejraději bych si pustil tak... 6-ti hodinovou verzi, nebo, naprosto ideálně, 10 samostatných filmů o každé postavě + film s Jokerem, který bojuje s Batmanem. Stejně jako Batman v Superman má Suicide Squad problém, že se snažil představit mnoho postav, mnoho dějových linek a mnoho nápadů. Mě to vyhovuje, jelikož je všechny dokážu vstřebat a zároveň znám postavy z komiksů, ale pro běžného diváka chápu, že tyto filmy můžou být trochu maglajz. Z hereckého obsazení, které je vskutku bohaté, bych vyzdvihnul Violu Davis (Amanda Waller), která je nejdrsnější postavou celého filmu (což je trošku smutné, když máte film plný psychopatů a zabijáků), Will Smith (Deadshot) a Margot Robbie (Harley Quinn). Ostatní jsou jedno-dimenzionální, ploché, nevýrazné promarnění potencionálu. To o tom potencionálu bych zdůraznil především u Jokera (Jared Leto), který mohl být temný, tajemný a potom překvapivě aktivní záporák v samostatném Batman filmu. Ale místo toho, ho naprosto bezvýznamně vyplácali v tomto filmu, kde by ani nemusel být, kdyby neplýtval potencinálem. Mohli natočit naprosto úžasný film, který by byl jenom o vztahu Jokera s Harley, klidně furt s Jaredem a Margot, který by do detailu popisoval jejich sofistikovaný a komplexní vztah, který je proslaven, jako jedním z nejlepších, které vám mohou komiksy nabídnout. Ale David Ayer se rozhodl, že průměrnému divákovi stačí 3-4 flashbacky, které velmi střídmě a přes-příliš rychle sestříhaně představí minimální základy toho, o čem samotný vztah mezi Harley a jejím Puddinem. Líbí se mi vizuální styl Davida Ayera, to se mu nedá upřít, ale některá jeho režisérská a scénáristická rozhodnutí opravdu nechápu. Bohužel, je naprosto jasné, že v kinech nedostanete všechno, co David zamýšlel, protože ta naprosto úžasná reklamní kampaň (ta by se opravdu dala někde studovat) nám ukázala v každém novém traileru více a více velmi zajímavě vyhlížejících scén, které se bohužel neobjevily ve finálním cutu. No nic no, doufejme, že vyjde nějaký "Director's Cut" a zlepší se mi názor, protože to byl pro mě pravděpodobně nejočekávanější film roku. Jasných pět hvězd, které jsem si myslel, že tomu udělím, se ale bohužel nekonají. Alespoň nyní 😉 ()

Marys

Dôkaz, že aj DC môže byť zábavné. Iným spôsobom ako Marvel, čo ale vôbec nie je na škodu. Naopak. Na druhú stranu ma tie záporné "monštrá" vôbec neupútali, či už pri Batman vs. superman, ako ani teraz. Možno trochu menej preplácanej akcie a viacej hĺbky do psychiky postáv by nebolo na škodu. Ale bavil som sa, ok. ()

TwoFace

— If you weren't so crazy, I'd think you were insane. — Dlouho jsem nezažil, aby se celé kino smálo. Můžou za to skvělé hlášky, které hercům parádně sedly. Třeba Will Smith je naprosto suprový. Děj je možná celkem jednoduchý a zabíhá do klišé, o to víc si pak ale člověk může vychutnávat akční jízdu. Já si užíval každou vteřinu. Písničkový soundtrack filmu krásně sedí. Nesmím ale zapomenout na hlavní tahák filmu: Harley Quinn v podání mé oblíbené Margot Robbie a Jokera v podání úžasného Jareda Leta. Dva největší důvody, proč jsem se na film tak těšil. Všichni členové týmu jsou skvělí (hlavně Deadshot), ale právě Harley a Joker jsou vrchol filmu. A tvoří skvělý pár. Harley je prostě boží, roztomilá, šílená, sexy mrcha. A Joker je prostě vyšinutý magor. Novou verzi klasické postavy zahrál Jared Leto naprosto skvěle a proto je škoda, že nedostal víc prostoru. Chybělo mu střetnutí s Batmanem a hlavně role hlavního záporáka, což je obojí doufám jen otázkou času. Neuvěřitelná škoda, že se většina scén s Jokerem vystřihla. Hlavně ty, které ukazovaly jeho vztah s Harley v pravém světle takový, jaký má být. Leto se do role skutečně vžil a zaslouží si, aby byl jeho herecký výkon viděn. I když je Suicide Squad zábavným a vcelku povedeným filmem, fanoušci, Jared Leto a především režisér David Ayer si zaslouží, aby světlo světa spatřila původní temnější, dospělejší a propracovanější verze. #ReleaseTheAyerCut ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?