Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

H4ku11

Škoda, že takéto veci vôbec pustia do finálnej verzie na plátno. Ten dej je taký hlúpy niekedy až to bolí. Inak tam boli asi 2 postavy, čo za niečo stáli. A Joker to bohužiaľ nebol. ()

Mimomisu

lepsi, nez BvS, ale to neni zadna lace bohuzel. Nejhorsi film Ayera. Zacinam tusit, ze producenti se motaji v ramci scenare mozna az prilis, protoze u Snydera jsem fiasko cekal, tady tolik ne (pokud mluvime o scenari). Kazodpadne pozitiva: casting je hodne povedenej, Smith dostava prostor, ale neni vylozene za hvezdu, Jai Courtney ma snad prvne roli, kde mi sednul a Margot Robbie se pro tuhle roli narodila. kamera fajn, akce zbytecne odflakle neprehledna a od pulky filmu je to proste dalsi gulas, kde logika a vypravecske zasady jdou uplne do kopru ()

javaznenevim

Tohle je naprosto přesný příklad filmu, který neví, čím chce být. Je to komedie? Není. Je to temné drama? Není. Je to PG-13? Není. Je to 18+? Není. Tak co to vlastně je? Na filmu je hodně vidět, že se přetáčelo ve velkém poté, co BvS selhalo a Deadpool sklidil úspěch. Odklon od stylu BvS je rozhodně krok správným směrem (BvS má ušmudlané 2* které si ani nezaslouží, SS má poctivé 3* (ok, takhle to vypadá blbě)) a na kvalitě je to znát. Ale ještě to nějaký čas zabere než si lidé z DC uvědomí, jak produkovat kvalitu a ne kvantitu. Za mě poctivé 3* a očekávám zlepšení v samostatném filmu s Harley Quinn. ()

Mikino00

Scénaristicky naprosto selhávající film. Prvních 40 minut je nekontinuálně sestříhaný sled událostí snažící se představit a sestavit tým, kde stejně po celou dobu hrají naprostý prim Smith a Robbie (zaslouženě). Celá zápletka s čaroději je vyloženě směšná (ve výsledku jsou slabí) a postrádá hlavu a patu. Zbytečná navíc spousta postav (Joker, ta s mečem aj.), další jsou pak tragické (Flag, Bumerang). Čekal jsem letní výplach, ale ve výsledku jsem dostal nedotaženou a prostříhanou slátaninu béčkového ražení. ()

f7r

Super Harley od Margot - zřejmě asi to největší pozitivum filmu. Will mne v roli Deadshota také přijemně překvapil, u Jokera už se překvapení nekonalo a trocha šílenosti tomu chybí. Z postav Suicide Squad mne ale nejvíc zklamal "mrzák" Killer Croc, který by sotva unesl svou hlavu. Když pak přejdu k filmu jako "celku", tak mi chybí pořádný hlavní záporák (super záporáky máme sice v suicide squad, ale protivník na úrovni jim chybí), na což u DCčka nejsem moc zvyklý. Plusem je ale skvěle zvolený soundtrack a již v úvodu zmíněné pojetí postav. ()

Rufete

"We're bad guys, it's what we do." Komentář může obsahovat spoilery. Velké zklamání, z před filmové kampaně a trailerů byla všechna očekávání na nejvyšších příčkách, po navštívení kina však tvrdý náraz na zem. Film nabídl nepřeberné množství postav, z nichž můžu jako obstojné jmenovat pouze tři - Harley Quinn (která si film ukradla pro sebe), Deadshot a Diablo. Ostatní průměr nebo i hůř (viz. záporáci). Jak jsem při debatě v hospodě zaslechl, DC si stále hledá svůj styl, musím říct, že je to velká pravda. Všechno nemůže být hned. Nicméně navazujících/souvisejících filmů je v plánu hodně, takže ono se to dřív nebo později povede. Prozatím zaostává za Marvelem o několik tříd. Na druhou stranu přijdu i s jedním pozitivem, Margot Robbie se s přehledem povedlo zahrát nejlepší komiksovou ženskou postavu vůbec. ()

Ant_Antony

Škoda, že v průběhu preprodukce nedorazil mezi tvůrce Jára Cimrman a neřekl jim: Tak tudy ne, přátelé. Tolik nevyužitého potenciálu, jsem jaktěživ neviděl. Věčná škoda. (btw: a to mám filmy dle "DéCéčka" mnohem radši než od "eMka") ()

Ollie235

Očekávaný zábavný blázinec se nekoná. Chybí tomu zajímavější scénář, větší dávka nadsázky, záporák, zklamala i práce s jednotlivými postavami. Zatímco charismatický Deadshot a výborná Harley Quinn obstojí bez problémů, ostatní postavy působí dojmem, že jsou ve filmu jednoduše navíc. To bohužel platí i o Jokerovi, který nedostal příliš prostoru a jeho jednotlivé výstupy na scénu působí dojmem nepovedeného camea. Čekání na pořádný DC film pokračuje. ()

bobstock

Ten dělá to a ten zas tohle a všichni dohromady udělají moc. Další skupina marvelovských (anti)hrdinů. Uff se v tom neorientuju, jako kluk jsem skončil u Batmana a Spidermana. Uznám, že oproti naposled shlédlé bandě z Justice League byla tato temnější a o trochu zábavnější. Na Jokera jsem si ´´zvyknul´´ (i když víme, kterej je ten nejlepší :). Stylová hudba, tempo a pradávná čarodějnice Cara Delevingne... 65% ()

Zombi

Po výborných trailerech docela zklamání. Charaktery jsou obazeny dobře, ale poskládání příběhu, samotný námět zápletky a ani akční scény prostě nenadchnou. Atmosféra je správně temná a občasné vtípky fajn, ale celkově jsem čekal víc, víc akce, lepší akce, konzistentnější vyprávění a zajímavější příběh. 3 hvězdy. ()

filipvrbik

Je to sice úplná kravina,ale pro mě docela koukatelná. Že čarodějka ukradne srdce a bude problém bylo svým způsobem jasné, taky celý zbytek filmu je samozřejmě předvídatelný, ale má svoji atmosféru. sebevražedný oddíl se skládá snad z nejvíce různorodých lidí jak to jde,ale aspoň to není úplná nuda ....50% ()

Milky.

Takhle to vypadá, když DC potřebuje nějakou bandu magorů jako Marvel, tak se rozhodnou si udělat barevnou taškařici s cool muzikou. A je tady Guardians of DC. A jak to bývá zvykem, opět DC vyhodilo oknem dobrou šanci. Herci se sice pitvoří, co to jde. Will Smith to samozřejmě všechno táhne, ale to je tak všechno. Film sám sebe shodí tím, že všichni ti Worst Guys jsou vlastně dobří a citliví chudáci a chcou být dobří, ať už tady DC nasrává jakékoliv motivace. I takoví záporáci mají vlastně celkem dobré pohnutky, jsou to chudáci a ve filmu jsou jen aby bylo za každou cenu do čeho střílet. Co jsem nepochopil bylo, proč tam vlastně byl Joker. Evidentně fungoval jenom jako pozadí Harleyina příběhu, stejně jako Deadshotova dcera. To velké halo kolem něj mi nejde do hlavy. Kdyby tam nebyl, nic zásadního by se nezměnilo. Nemůžu dát víc než dvě hvězdičky, byla to jednorázová popcornovka, která si hrála na něco strašně cool, ale ve skutečnosti šlo jenom o barvičky, hudbičky a teenagery, kteří za to zaplatí protože uvidí kroutící se prdel a hodně barevný plakát před kinem. ()

geimz

Film som videl prvýkrát s niekoľkomesačným odstupom od premiéry v extended verzii, takže som približne vedel, do čoho sa púšťam, a že nejde o film roka. A napriek tomu som sklamaný a rozčarovaný. Jednak z tempa, ktoré sa začne nebezpečne zadrhávať už počas toho, ako jednotka prvý raz vyrazí do ulíc, ale hlavne z toho, ako sú postavy vyložene špatne napísané. Ich motivácie nefungujú, všetko je skratkovité, jedno klišé speje k druhému a celý film pôsobí ako pozlátené hovno. To hovno je veľmi štýlové, to mu nemožno uprieť, no stále neskutočne páchne. A Letov Joker mi teda absolútne nesadol. P.S.: Kapitán Bumerang s jeho troma hodenými bumerangami za celý film je skutočný MVP. ()

Movie Gourmet

Na jedno podívání vřele doporučuju, příjemné odlehčení od všemožných marvelovských nebo DC spektáklů přichází v podobě parodie na super-hrdiny s názvem Sebevražedný oddíl (Suicide Squad). Časem ale v mém případě upadne v zapomnění... Verdikt: 2 a 1/2* a 60 - 70 %. ()

Oralfabet odpad!

Nejnadhodnocenější film na CSFD? Pravděpodobně. Vždyť tohle je prostě objektivně špatný, stačí, když člověk ví něco o jeho vzniku, je to prostě jeden z nejhorších případů studiových zásahů do režisérovy vize (i když pochybuju, že původní Ayerův cut za něco stál), film sestříhaný trailerovou společností, co následkem toho opravdu působí jako jeden dlouhý trailer. Postavy ani nejsou postavy, sice jsou některé několikrát představeny, ale na konci filmu stejně člověku na nikom nezáleží. Navíc Letův Joker je totální cringemaster a každých deset sekund začne hrát nějaká nová hitovka, co se do scény hodí možná tak názvem a navíc Katana a... Aaaarrrghhh!! Možná jde o nejhorší komiksový film všech dob, i taková Catwoman je aspoň Pitofova vize a funguje jako docela slušná komedie, tohle je průměrný rádoby cool film, který Warneři ve snaze přetvořit na poslední chvíli v něco podobného úspěšnější konkurenci, zmasakrovali tak, že zbylo něco, co se filmem nedá ani nazývat. ()

petrskoc

Otravná hloupost, která se absolutně nesnaží přijít s čimkoliv originálním, zajímavým nebo ohýbajícím žánrová pravidla, že je to až urážlivé. Joker v podání Jareda Leto je výsměch. Jediný sympaťák Deadshot jakožto Will Smith a potom samozřejmě femme fatal Margot Robbie. Soundtrack složený z jednotlivých "pecek" prověřených časem funguje možná v Pulp Fiction a podobných filmech, ale nikoliv zde. Zde to působí vyloženě protivně a otravovala mě ta snaha ke každé scéně napasovat nějakou "cool pecku" a tím rádoby pozvednout danou scénu někam výš. Nic takového se samozřejmě neděje. David Ayer si měl před tím, než šel na plac, pustit třeba Watchmen - podobný přístup a pojetí látky o partě vyděděnců společnosti, kteří často zápasí hlavně sami se sebou a jde tedy tak trošku o psychologickou záležitost, by filmu slušel mnohem víc a dle mého by i lépe fungoval. Film pro mě byl obrovským zklamáním - promarněný obrovský potenciál. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?