Jednotka samovrahov

• Česko Sebevražedný oddíl (viac)
USA, 2016, 123 min (Director's Cut: 134 min, Alternatívna 111 min)

Je super pocit, byť zlým... Zhromaždite tím tých najnebezpečnejších väznených super zločincov na svete, dajte im do rúk najsilnejšie zbrane z vládnych zdrojov a pošlite ich na misiu, ktorej cieľom je poraziť záhadnú a nepremožiteľnú bytosť. Dôstojníčka americkej tajnej služby Amanda Waller je presvedčená, že to zvládne iba tajne zvolaná skupina nesúrodých, nenapraviteľných jednotlivcov, ktorí nemajú čo stratiť. Ako to však dopadne, keď si členovia jednotky uvedomia, že neboli vybraní, aby uspeli, ale za trest poslaní do vopred prehratého boja? Budú spoločne bojovať až do posledných síl, alebo sa rozhodnú byť každý za seba? (Continental film)

Krabak

Upřímně... Za normálních okolností bych tomu i ty 2 hvězdy dal, ale Harley Queen v podání Margot Robbie? Kdo se do takové ženský nezamiluji, tak je vážně blázen. za Margot--->60% ()

papushka

Průser roku to neni, ale že by mě to uchvátilo do mrákot, to fakt ne. Film má sice spád, vynikající obsazení a peckovej (!!!) soundtrack, plus nutno vychválit (některé) herecké výkony a hlavně teda marketingovou kampaň před premiérou, ALE! Celkově mi tam celou dobu něco nesedělo. Možná přehraný rádoby psychouš/feťák/gay Joker v podání Leta (nebo to byl Jim Carrey?), možná přemíra "hlavních" postav, sem tam zbytečný dialogy a nebo to, jak se Enchantress vlnila jak nafukovací panák... Možná jsem se jen měla míň těšit. Každopádně vše, co film nabízí, nám rozdal už v trailerech, a žádný nášup se nekoná. Je to určitě lepší průměr, ale celkově jsem z toho dost rozpolcená. ()

SpaceOdyseus

Podobny problem jako BvS ma i Suicide Squad. Hezky se na to kouka, ale potreboval bych lobotomii abych mohl udelit plny pocet. Ayeruv vizual je trosku drsnejsi a spinavejsi nez Snyderuv prestylizovany komiks (ktery se mi paradoxne libil trosku vic) a to k antihrdinum hezky sedi. Ale nemuzu se proste prenest pres prakticky neexistujiciho zaporaka: proste znicime svet a je jedno proc, jak a co potom. A pres vsudypritomna komiksova klise: na energeticky vyboj mirici do oblohy jsem uz alergicky, cerni pesaci bez tvare a bez krve se objevi vzdy, kdyz je potreba trochu akce, nebo treba triumfalni navrat hrdiny, ktery zdrhnul, v posledni chvili v zaverence bitve (Boomerang wtf?). A to vubec nemluvim o ustredni scene celeho filmu, ktera proste absolutne nefunguje. Mam na mysli hospodu, kde se ze zaporaku maji stat v posledni chvili hrdinove, ale proc? Motivace tu vubec nefunguji, nejaky smysl tezko hledat. Na nekolika mistech filmu me zarazil podivny az skoro nekonzistentni strih (muceni Harley wtf?, co se delo behem finale ve stoce?). Je mi fakt jedno, kdo komu kecal do prace a co se pretacelo. Ale abych jen nehanil. Bavil me Joker, skoda, ze ho bylo tak malo. Australsky vidlak Boomerang na malem prostoru hlasil vtipne a samozrejme Harley. Doufam, ze tihle tri se jeste ve filmovem DCU ukazi, zbytek me nezajima. ()

ChrisBa

Veľmi priemerné. Stalo sa to, čoho som sa obával.. DC chce ísť marvelovskou cestou. Byť strašne cool a zábavný film pre násťročných namiesto toho, čím si ma DC získalo viac ako Marvel. Hovorím o temnote, pochmúrnosti, vážnosti atď. A práve Suicide squad mal potenciál všetko toto naplniť. Viac temných postáv sa zíde takto pokope asi už len ťažko. No Ayer nevyťažil z nich nič. Joker je fantastický, Jared Leto ho hrá výborne, no bohužiaľ je pre celý film nepodstatným. Zvyšné postavy sú síce na začiatku predstavené, ale vôbec nie sú rozvinuté. A to nehovorím o motivácii či konaní hlavných záporákov filmu. Pozitívom je Margot Robbie, ktorá sa prekonáva, takisto Will Smith hrá svoj dobrý štandard. O príbehu ťažko hovoriť, je veľmi jednoduchý a ničím prekvapujúci. Napínavé to nejako nie je, takže občasné hlášky to aspoň nejako zachraňujú. Ale to sa celkovo dalo čakať.. po prvom pohcmúrnom fantastickom trailery sa začali objavovať ďalšie, ktoré vraveli, že to takto presne dopadne.. škoda.. ()

HArna

Suicide Squad je tady a sním DC a opět bolestný scénář. V jednu chvíli se řeší Ohnivý muž a jeho rodina a v zápětí na to kulometný vtipy. Tvůrci natáčeli film a pak viděli jaká sračka byl Batman VS Superman, no a pak viděli Deadpoola .Slyšeli na něj ohlasy. Takže museli hodit do skoro natočeného filmu hůmor - to je můj názor. Nicméně je to právě scénář který stojí opět za starou belu. Nějvětší pozornost filmu je upřena na hlavní dvojici Will Smith a Margot Robbie a ostatní jsou vám ukradení. Ne proto, že byste chtěli, ale tvůrci na ně kašlou a jsou zde jen do počtu. Zdaleka nejlepší postava je Jared Leto v roli Jokera, ale je ho tam trestuhodně málo. 50% ()

POciSEM odpad!

No potěš koště.Co to ten Ayer tentokrát upatlal za nesrozumitelnej paskvil?Po sabotáži a železných srdcích sem si myslel že ten pacholek má přecejenom kouska talentu ale s timhle šlápnul do pořádný Lois Lejnový.Nudnou a sterilní akci střídají rádoby kůl hlášky který nejen že nejsou ani za mák úderný ale co je horší že jsou uplně o hovně.Modlil sem se aby při každý efektní zpomalený ráně či průstřelu nezačaly anti-gerojové otvírat držky s nějakou tou supr hláškou ale bohužel se to bez toho neobešlo.Nejvíc mi takhle brnkala na nerva ta upe nejkrutopřísnější emařka v historii filmu.Ani ostatní se nijak nevytáhly nutno podotknout.Joker je jenom taková parodie na kdysi jednoho z nejdrsnějších záporáků.Diablo největší cíťa z týmu,Courtney mi ani tak nevadil páč furt jede to stejný co vždycky a Smith z nich zůstal jedinej kdo se mi i celkem líbil(teda až na jeho rodinný problémy s dcérečkou).Killer Croc byl jedno velký COŽE??? A ostatní už mi byly ukradený.DC opravdu poslední dobou nehezky ztrácí dech a nechává za sebou spoušť při nichž ničí v mých čtyřech očích jinak slušně rozjetou kariéru pár známým tvůrcům.Panebože doufam že Lobo se bude držet zuby nehty a nenechá se naverbovat do žádnýho dalšího filmu. ()

divak84

děsný průser ... o čem vlastně je celý děj ? DC se posralo zase o hajzl níž a jediné co je může zachranit je Affleck a jeho solo batman.. ()

Fary

Tak nevim kde zacit, ale tohle je komplet spatne. Stejne jako Ben Affleck neni, nemuze byt a nikdy nebude dobry Batman, tak Will Smith nemuze byt Deadshot. Killer Croc je spis vtipna figurka, ohnivka je tak precitlivelej, ze mohl ve volnem case hackovat a jedine dve postavy, ktere mi prisly OK byly Joker a Harley Quinn. Carodejka? Fajn napad, ale totalne pohrbeny mezi haldou nesmyslu. Co je zac ta japonska blbka s maskou jsem do posledni chvile nepochopil a uz vubec ne toho blbecka s bumerangem - ten je asi tak stejne smrtici jako ten plysovy jednorozec v jeho bunde. Nevim, jestli to ma byt spis akcni nebo spis humorny nebo co ale neni to ve vysledku nic. To nejlepsi, co na tom filmu bylo se bohuzel opet veslo do traileru a zbylych 123 minut je jenom proto, aby clovek mel v kine aspon minutu za kazdou utracenou korunu za listek (i tak jim to ale nevyslo). ()

Admirall

Som rád, že z niektorých trailerov je hneď jasné, aký bude film zlý, aj keď je pravda, že som k tomuto filmu, po nie príliš vydarenom batmanovi v supermanovi, choval nádej, že DC sa "hecne" a z potenciálu Suicide squad vytlčie maximum. Viem, že nie je ľahké prebrať štafetu po Ledgerovom Jokerovi, no už od traileru som vravel, že Jared Leto na to proste nestačí a bohužiaľ som sa ani nemýlil. Ten depresívny romantik bol údajne ešte sklamaný, že ho tam nastrihali nejako málo... HALÓ! Keby s ním Harley Quinn iba písala správy a celý čas ho nevidíme vôbec, autori by mali viac času na vývin postáv, ktorým sa nedalo toľko priestoru a pritom boli súčasťou squadu. Z mojej strany som chápal postavu Jokera v tomto filme, len ako lákadlo do kín, čo je síce pekný reklamný ťah, ale taký priestor by som mu vo filme nedával. Ináč kostými hrozné, príbeh snád nemohol byť viac klišé a jediné svetlé body boli možno deadshot a určite Harley Quinn, ktorá dostala priestor na striebornom plátne v hranej podobe myslím prvý krát a Margotka nastavila latku postave celkom dosť vysoko. ()

Corpsegrinder odpad!

Skupina záporáků kde neni ani jedna záporná postava neboť většina z nich je hodná už od začátku a nebo maj aspoň ušlechtilej důvod proč hodný bejt. Neni to ani zábavný, jelikož se to někomu z tvůrců pomotalo a 90% scén vyznívá dost dětinsky. Ani vážný scény jsem tomu nežral neboť když se Diablo přizná k tomu že zabil manželku a svoje dvě děti (ve filmu prezentováno jako ta vůbec nejhorší věc co někdo z nich udělal) tak ostatní reagujou jak kdyby byli Avengers a ne masový vrazi. Joker byl strašnej a ve filmu naprosto zbytečnej a i to málo prostoru co dostal bylo až moc. Pobavila mě účast Slipknota kterej nejen že ve filmu byl asi 40 sekund celkově ale hlavně se tvůrci ani nesnažili zakrejt to že umře a tak nebyl na žádnejch skupinovejch fotkách a ani se neobtěžovali natočit mu nějakej medailonek jako ostatním. Celkově zklamání, měl to točit Snyder s tim svým temnějším přístupem a bylo by to lepší, což dokazuje těch pár scén s Batmanem kdy jsem měl pocit že sleduju slušnej komiksovej film. Kdo zná zdrojovej materiál a jaký ty postavy ve skutečnosti jsou v předloze tak musí u filmu kroutit hlavou. ()

Nerhinn

Deadshot, Harley, Amanda, super. Všechno ostatní průměr, Joker průser (není odpornej, jenom ubohej. Margot Robbie vypadá, že se musí hodně přemáhat ve společných scénách, stejně jako všichni henchmani, kteří jekože k němu cítí respekt? Wtf?). Jo a taky tam není děj, logika ani příběh. ()

Hanys_

První třetina skvělá. To představování badassů za tónů rockových vypalovaček vypadá zatraceně cool. Jenže pak se přejde k akci, a to už je mnohem horší. Příběh v podstatě přestává bavit a jediné, co to tu potom drží nad vodou, je sexy skvělá Margot (už jen kvůli ní na další díly zvědavý budu) a ten zmiňovaný soundtrack. Leto jako Joker fantastiko. ()

Michalechal

Tohle mělo spád! Dvě hodiny filmu utekly, aniž bych se díval, kolik zbejvá do konce minut. Akce i sranda ... k tomu nějaký nadpřirozeno a čáry (kouzla). Prostě super. ()

ZdenoLo

Stále som presvedčený že roľa Harley Quinn by bola presne ušitá pre herečku Jaime Pressly a tiež si neviem predstaviť lepšieho Jokera ako Heatha Ledgera. No ale pri takto blbom scenári by to bola asi aj tak len malá záchrana. Časom určite oľutujem aj to priemerné hodnotenie ktoré som asi vo chvíľkovej strate zdravého úsudku dal. ()

Pttak

Nečekal jsem od tohohle filmu žádný zázraky, ale Deadshot, Harley Quinn a další z oddílu s bezva čarodějnici pro mě připravily supr zábavu. ()

Ilhan

Něco tak bezpohlavního, zbytečného a bez nápadu jsem už dlouho neviděl. Režijně naprosto rutinní, scénáristicky úplně mimo a nezachrání to ani naprosto průměrný soundtrack, který si v klidnějších částech pomáhá s osvědčenými hity, ale v rozhodujících momentech se drží zpátky a neumí se prodat. Postavy naprosto o ničem, ani proklamovaní Deadshot a Harley Quinn mi vůbec nic neříkali, Joker totálně přehnaný a nevěrohodný. Prostě nechápu, co na tom někoho baví. Něco do sebe to má, dá se to bez problémů přežít, ale i ta nejhorší marvelovka (např. Incredible Hulk) je dvakrát lepší než tohle. Přijde mi, jak ostatní studia dokázaly téměř zničit některé marvelovské značky (F4, Daredevil), tam WB ničí celý DC vesmír. Jediné, co je ještě drží nad vodou je samotná DC značka, protože filmařsky je nemá co držet. I BvS byl lepší a to je co říct. Tohle zklamání na zklamání se jednou musí projevit i na tržbách a až se to stane, bude to bolet. Justice League nevěřím ani za mák, zvlášť po nemastném neslaném teasearu. 30 % BTW. Psemův komentář všechno vystihuje dostatečně přesně. ()

Ebon

Na tomhle filmu jsou zajímavé jen dvě věci: Deadshot a Harley. Pokud nejsou dva uvedení v záři reflektorů, tak to vypadá jako nějaké debilní béčko. ()

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

Ještě před premiérou Flashe režisér a nový šéf DC Studios James Gunn uvedl, že veškerá komiksová tvorba studia počínaje jeho snímkem Superman: Legacy bude jedno velké propojené univerzum. Již delší… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

Viola Davis zpátky v roli Amandy Waller?

04.05.2022

Zatímco nové vedení studia Warner Bros. vymýšlí, co vlastně sakra dělat s jejich hraným DC portfoliem, respektive jak kupu nesourodých projektů usměrnit tak, aby z toho postupem času vzešlo druhé MCU… (viac)

Willem Dafoe jako Joker?

Willem Dafoe jako Joker?