Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

LEFTFLANK

Od ww som čakal viac. Hlavne z recenzií bolo cítiť nejaký posun. Nič také sa nekoná. A nejde o nejaké zžitie sa s postavami ono je to fakt fajn žanrovka. Postavy nie sú rozpracované dokonale, ale niečo o nich vieme. Príbeh nie je nijak ohurujúci ale niečo sa predsalen dialo. Asi ma premáha únava zo všetkých tých komixoviek čo na nás chŕlia vo veľkom v poslednej dobe. Dlho som mal za to, že vo svete týchto fikčných "svetov" drží nejaký prím Marvel, predsalen mali to rozohrané dobre ale od začiatku tretej fáze im to začalo prerastať cez hlavy a dnes sa na ďalšie ich počiny pozerám s nedôverou vrátane nastávajúcej cpt. Marvel. V porovnaní týchto svetov tak v tomto momente nevidím nejaký razantný rozdiel. Totiž jak Marvel tak DC využívajú samoúčelnosť základov komixového sveta, vrátane zmŕtvychvstaní a pod. zlátaniny. Kedysi totiž v neistých začiatkoch sa v Marvele snažili nejak logicky pracovať na realistickosti aj keď heroických postáv, ale tá realistickosť predstavovala, že sú proste veci jasne dané. Proste S. Rogers je C. America a má svoje schopnosti a tie sa snaží využiť tam kde sa logicky využiť dajú a napr. Hulk a Thor sú proste Hulk a Thor a pre nich platí niečo úplne iné. Dnes sa to celé mieša práve tou komixovou samoúčelnosťou kde keď je treba tak niekto dočasne ovplýva nejakou schopnosťou ktorú treba pre vyhradene nejakú scénu. To mi zráža pocit napr. kvalitnejšej žánrovky, ktorú po Loganovi asi len ťažko budeme hľadať ()

Dajman

Lgbti normy do bodky splnené. Horšie to už byť ani nemohlo a o detailoch filmu sa radšej ani nebavím. Kopirák kapitána Ameriku s feministickou a lgbti prímesou..... ()

MekyJ

No prozatím nejlepší film ze stáje DC. Přemýšlel jsem o tom a opravdu nevím, jaký film od nich byl posadil před Wonder Woman. Ačkoliv k tomu mám nějaké výtky, tak konec byl asi nejlepší a proto dávám 4 hvězdy (Nepočítám Dark Knight). ()

StarFsh

Očakávať od Američanov, že by boli vo filmoch historicky korektný je asi veľa. Tá linka z Ludendorffom je úplná zhovadilosť, ktorá nemá z realitou nič spoločné. ()

Pennywise168

Wonder Woman je hodně těžká na pojetí, proto se taky u komiksu tolik střídají tvůrci. Film ji bere jako Krokodýla Dundeeho. Žena z divočiny, která se střetává s civilizací... a věcmi, jako jsou práva žen (respektive jejich absence), technika a tak dále. Plus funguje i první světová, která zase není tak provařená jako druhá a je správně stylová. ()

LiSaiFun

První dvě třetiny se dost táhly, ale tu a tam se událo něco zajímavého. V poslední "akční" třetině se naproti tomu už zajímavého nedělo nic a byla to paradoxně ta největší nuda. ()

JC_Gucci

Potká se američan, skot, turek, indián a amazonka a jdou do války. Film o Wonder Woman má nečekaně skvělou dobrodružnou atmosféru. Bohužel to kazí klišé na klišé, mezi kterými těžko hledáte alespoň náznak nějakého příběhu. Velkým bonusem je rozhodně prostředí první světové války, ze kterého máme v poslední době zoufale málo filmů. Wonder Woman ve mmě vzbuzuje pocit, že chci více, chci další eskapády této skupinky zvláštních lidí jak za nepřátelskou linií likviduje vojenské důstojníky a krade plány na smrtící zbraně. Bohužel nám tento čas zkracuje nudný úvod na ostrově Amazonek a veškerý děj kolem hlavního záporáka. A to tomuto filmu asi chybí nejvíc. Nějaký pořádný záporák, kterého byste mohli nenávidět a fandit Wonder Woman, aby mu rozbila ciferník. A když se film konečně dostane do velkého finále, nemůžete se ubránit pocitu, že jste tento face off již někde viděli. Film prostě vypadá nejlépe, když ukazuje běžné válečné boje a výbuchy továren na bomby. Ne když je všechno zpomalené a ústřední postava se nerealisticky točí ve vzduchu. Naštěstí tyto momenty zachraňuje aspoň hudba, která přicházi s krásnými motivy přesně v ty správné chvíle. ()

Fonnel

Viděl jsem už lepší filmy s horším hodnocením. 70% a za co? Scénář jedna velká slátanina, akce k smíchu. Beru ještě Deadpoola, nebo Strážce galaxie, kde si dělají z komiksovek srandu, případně Nolanova Batmana, ale tenhle odpad a spousta dalších se berou trochu moc vážně moc vážně. ()

megacik

Za mňa lepších 50%. .....no ale v tom raji to bola riadna nuda, tu však princezná amazoniek Diana podstúpila tréning, kde najprv porazila fyziku, a neskôr aj guľomety, každopádne dlho tomu trvalo, kým sa čosi rozbehlo. Nepáčil sa mi záver a prehnané superschopnosti hlavnej hrdinky, či niektorých ďalších individuí. Ale príjemný film, ktorý však nemám potrebu vidieť znova. Príbeh asi nič... nula bodov, lebo teraz pár hodín po pozretí filmu už neviem o čom im išlo. ()

Duffman 97

Byl jsem mile překvapen jak film plní svůj potenciál a vykresluje WW takovou,jakou má být.Hrdinka s nadějí.Gal Gadot naprosto skvěle vystihla význam postavy a nebýt finálního souboje tak dám filmu 10/10 ()

Nektarinka

Velmi dobré recenze, můj oblíbený herec Chris Pine, opravdu jsem se moc těšila. Byla jsem velmi zklamaná.. nedá se říct že by film byl špatný, to určitě ne. Efekty moc hezké, ale mě to prostě nebavilo:-/. Ten začátek ještě dobrý, ale od chvíle co se dostala do města mi došlo že to bohužel není film pro mě, až mě to mrzelo protože film je hodně známý, oblíbený, skvěle obsazený. První třetina filmu 3/5, film celkově bohužel za mě jen 2/5. ()

Elanornegra

Velmi prijemne prekvapenie. Krasna Gal Gadot, uzasne prostedie amazoniek, skvely pribeh, hudba, ktora to cele podciarkovala. Chris Pine bol dost fajn, chemia medzi nim a Gal fungovala. Zaver trosku overpower, ktory som az tak neuveril, skoda inac 85% ()

LukeB67

Smutné vůči DC je to, že je to jeden z těch lepších filmů, smutné pro WW je, že tam hraje nehrající Gadot, smutné pro Gadot je, že je to jeden z filmů, které se prodávají na kila. Přijdete do obchodu a řeknete "Chci kilo a půl přebarvené slátaniny, s jasným černobílým pohledem na věc a aby tam byli super hrdinové" a prodavačka odpoví, "jistě, můžu nechat kilo šedesát?"... Tenhle film není ničím výjimečný, jen občas svou blbostí a je úžasně předvídatelný. Herecké výkony jak od autistů a prostě nuda, ani vlastně nevím pro dvě hvězdy, asi je mi blbý dát jenom jednu. ()

Overlord_04

Abych se vyjádřil. Nechápu směšnou kritiku všeho, co je od DC. Film je supr, supr scénář, herci a jediné co lze vytknout je přemrštěné finále 7,5/10 [A] ()

Zjewik

Tak se po čtyřech letech dostalo i na mě, a i já si tak konečně pustil tu slavnou Wonder Woman. Dosavaď mě DCEU filmy moc nebrali, BvS považuji za fiasko (asi jsem moc rozmazlený Nolanovským Batmanem) a MoS bych si podruhé taky nepustil. Ale zase, WW má supr reference, do kin (ehm, kina vlastně nejsou) přichází Snyder Cut (kéž by napravil chyby z BvS a přiblížil film úrovni Watchmenů), tak proč nenapravit resty a nedokoukat zbytek. A jo, musím souhlasit, že jde zatím o nejpovedenější DCEU film (tak ona ta laťka moc vysoko nebyla). Princezny Diany superschopnosti sice spočívají pouze ve zběsilém narážení do všeho co se hýbe a odrážení kulek pomocí svých rukou, ale Gal Gadot je neskutečná sympaťačka a postava Wonder Woman mi k ní vlastně i sedí. Ovšem nejlepším hereckým výkonem zde oplývá skvělý Chris Pine AKA James Kirk, který tahá film nesmírně vzhůru (dokonce bych řekl, že si celý film ukradl jenom pro sebe). Sem tam se trochu připlete Lupin (David Thewlis), který mi už hereckým výběrem do filmu moc nezapadal, ale nic co by se nedalo přežít. Na závěr super zvrat s trochou toho hollywoodského klišé (pojďme se všichni pohádat a pak se šťastně shledat) a konečně se objevil i soundtrack ve formě zremixovaného Immigrant songu od Led Zeppelin. Film by mohl být pouze kratší, hlavně ze začátku se děj trochu vleče a stejně se nic zajímavého nestane a trochu zapracovat na hudbě (soundtrack není zlý, jen mi ve filmu někdy nesedl, a jinde ho bylo zase málo). Celkový vizuál a CGI taky není nejhorší (no opravdu to není Marvel), ale když to porovnám s dosavadními DCEU filmy, tak si ty 4 hvězdy zaslouží, jen to není film, který bych měl potřebu si jednou za rok pouštět (a to mám komiksovky vážně rád). ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 13 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 4 z 5 || Kamera = 7 z 10 || Zvuk = 7 z 10 || Téma = 4 z 5 || Výkon režiséra = 7 z 10 || Scénář = 17 z 25 || Můj komentář: Wonder Woman byla příjemným překvapením. Gal Gadot je ve své roli opravdu skvělá. I scénář filmu není úplně k zahození. Zasazení do 1. Světové války je zajímavé. Ale i právě kvůli tomu mám k filmu své výtky. Opět je zde to klišé, že Němci jsou ve všem ti zlí a z generála Ludendorff zde udělali druhého Hitlera. Sice Ludendorff (Historicky) později spolupracoval s Hitlerem a s nacisty, ale to hned neznamená, že by to byl šílenec, který chce pomocí plynu vyhladit všechny, kdo mi stojí v cestě, včetně nevinných civilistů. Nevím, co bych k tomu dál víc vytknul, proto filmu uděluji 69 % = ★ ★ ★ ★ ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)