Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

liskam

A také jsem stvořil dceru, dceru která vzešla z mého sémně a těla lidské ženy, královny válečnice. Bude žít v nevědommosti a naivita která z ní pramení se ubíhajícími léty změní v nezměrnou sílu, nezdolnost a šlechetnost . Dozví se pravdu o svém původu. S tou příjde rozhodnutí, zda si lidé zaslouží, aby s nimy po boku vybojovala stovky a tisíce bitev. A bude žít věčně, vždiť je to má dcera a já jsem Zeus. Já osobně přistupuji ke komikovým adaptacím jako k pohádkám, novodobým pohádkám, jinak to asi ani nejde. A z mého pohledu je tahle pohádka jedna z nejlepších! Naše WW se během 140minut transformuje z naivní amazónky do světem protřelé bohyně, která je ale doma (na planetě Zemi) inkognito a nám lidem pomáhá jen když to uzná za vhodné. Ano, možná bych z filmu vyhodil rádoby vtipné scény, tím by byl o cca 10-15 minut kratší, ale o to hutnější. Tady se totiž celou dobu hrálo na vážnou notu. Aby také ne, když nešlo o nic jiného, než o naše přežití na zemi. A rozhodnutím WW, že lidská láska stojí za záchranu, přestože sek sobě většinou chováme jako zvířata, dala možnost vzniku Ligy spravedlnsti. Tak uvidíme, jak se to celé bude vyvíjet. WW je náš vlastní lidský super(man) a já jí jako takovou prostě žeru! Perfektní střih, kamera a hudba! Za mě 90% ()

mzss1

|96%| Viděno v kině (s český dabingem). Na Wonder Woman jsem se ani moc netěšil, o nějakém nadšení z trailerů se hovořit nedalo. Třeba takový Batman V Superman mě tedy bavil, ale až taková pecka to nebyla (přesto slušných 75% a 4* jsem dal). BvS bylo takové až moc tvářící se temné a chladné. A právě postava WW mi tam až tak moc neseděla, hlavní hrdinka mi přišla taková chladná. Po skončení této samostatné WW jsem byl totálně nadšen. 3 prvky snímku, které se fakt vydařili: 1. Charakter postavy Wonder Woman byl naprosto fantastický. Je vidět, že záleží také na režisérovi, jak napíše a stvoří filmové postavy. Ve výše zmiňovaném BvS měla WW chladnější postavu, zde úplný opak. Odvážná, bojovná, hodná, cílevědomá, měla prostě srdce. Asi jsem se celkově tím filmem moc pohltil, ale neva. Dokonce to mělo i jisté myšlenky. To jak se WW ptá, proč jsou lidé zlý apod. 2. Nadlehčenost. Další skvělá věc, co se tvůrcům vydařila. Některé scény bylo docela komediální, k tomu vydařené hlášky. Samozřejmě ve finále je to už trochu vážnější. 3. Perfektně natočená akce. Už úvod s Amazonkama byl skvělý. Akční scény jsou rozloženy po celém snímku. Je jich celkem dost. Ta finální je dlouhá, sice už dost přepálená, chybí nějaké napětí, ale něco takového očekávat v tomto filmu je zcela nesmyslné. No, nemůžu si akční sekvence jinak vynachválit. Jednak střih není tak zběsilý jako v BvS a jednak má akce grády a je nasnímána s mnoha detaily. Celkové pojetí této záležitosti je tak trochu i dobrodružné (zezačátku až pohádkové), ale rozhodně mi to nepřekáželo. Soundtrack je na tom rovněž skvěle. Herecké obsazení je dobré. Gal Gadot to zvládla dokonale, klobouk dolů. Chrise Pina moc nemusím, furt zastávám názor, že neumí hrát, v mnoha záběrech vypadá jak rozklepaný ratlík, ale v poslední dobou je to s ním už lepší nebo jsem si na něj zvykl. Už v posledním ST mi moc nevadil, stejně jako zde. Příběh není naštěstí tak přímočarý jak se zezačátku zdálo. Dostal jsem mnohem víc, než jsem čekal. Těším se na postavu WW v následujícím pokračování Liga spravedlnosti. Jen se bojím, že režisér udělá z ní opět chladnou postavu. Snad se budu mýlit. Každopádně Wonder Woman ještě uvidím s radostí mnohokrát. ()

kingik

Izraelská klisna s vysokým chcaním, která pobláznila údy v Holýmúdu, pobývá na ostrově Lesbo(ob)s, aby v okamžení přehodnotila svůj celibát a vrhla se do víru velkoměsta. Vybavena latexovým korzetem, štítem, elektrickým lasem a radami od Heidi Klum, jak si za každého počasí udržet krásný účes, vyráží vstříc německému válečnému nepříteli, aby jej pokořila, a v příštích letech nedoporučovala poševní pesar Arés, vyráběný v Řecku. A nyní následuje instruktáž, jak tento film úspěšně přežít: 1/ Pánové, nemasturbujte a nemilujte se týden, abyste měli ve varlatech GALon sperma. 2/ Cokoliv vám bude v kinosále zespodu tlačit na prostatu, nezkoumejte to, užívejte si to. 3/ Přesvědčte vaši partnerku, aby si do kina na sebe vzala stejný kostým jako má hlavní představitelka, vyrobený podle rad Ládi Hrušky z PET lahve, starých konzerv a motouzu. 4/ Dámy prominou, film to úplně není pro ně, ledaže by se nechaly inspirovat módními a vlasovými trendy. 5/ Je to celkově blbina, nemá smysl jí přehnaně vytýkat její nevkus. Pokud si vezmete alespoň jednu z rad k péru, film se vám bude líbit. Patty Jenkins je zdatná vypravěčka, žádná akční expertka, vkusně bojuje s nevkusem, co už vzešel ze samotné předlohy Williama Moultona Marstona, který by se, dle mého názoru, nemusel v peci obracet. Sice nejméně hodinu trvá, než se Gal Gadot nasouká do svého pověstného kostýmu a ukáže své superschopnosti, ovšem s tím přijde i akce, na kterou je první hodina skoupá. Pokud přežijete úvod na ostrově, oscilující mezi soft pornem a italskou fantasy, už to může být jenom lepší. Druhá půlka první hodiny se nese v lehce komediální tónině. Druhá hodina dvouhodinového filmu skýtá akční nálož, nejde o nic zběsilého, ale v podstatě normálně zvládnuté rozpohybování děje, který má tři, nepříliš na mozkovnu složitá dějství. Tahounkou filmu je lepá Gadotice, která nemá ve filmu stejně charismatické protivníky, ačkoli jsou hnedle tři, všichni zůstali za svým očekáváním. Výrazné podpory se jí dostalo jen od Chrise Pine, který ale nebyl v příliš oslnivé vizuální formě. Jedná se o velmi svěže zrežírovaný příspěvek universa DC, který mé oblíbené Debilní Comics povyšuje na úchvatnou Double Coninu. V podstatě jde o rychle ubíhající Wandr (comicsovými) dějinami s rajcovní Woman. 8/10 ()

InJo

Bez otravného (tradičně digitálního a přeplácaného) finále za 4*. Do té doby se totiž jedná o překvapivě příjemnou DC variaci prvního Captaina Ameriky - pěkná retro atmosféra a vizuál, místy velmi slušná akce (s nejednou choreografickou a obrazovou frajeřinkou), roztomilá Gal Gadot a (opět) skvělý Chris Pine, jenž naneštěstí titulní hrdinku značně zastiňuje a minimálně v mých očích si krade film pro sebe. Chemie mezi nimi ale rozhodně funguje a díky tomu může Wonder Woman posloužit nejen jako standardní komiksový velkofilmový origin, ale i jako mile staromódní romance. Stopáž je sice skutečně hodně přepísknutá, ale že bych se při některých scénách výrazně nudil říct nemůžu. Celkově určitě lepší než BvS a Sebevražedný oddíl (protože na rozdíl od nich nepůsobí dojmem nedopečené slátaniny) a skoro stejně dobré jako Muž z oceli. 70 % ()

IQ Tiqe

Je to fajn pohádka, Gal je víc než fajn, ale – jako u mnoha komiksáků v poslední době – mi tam chybí nějakej bonbónek, něco, co mě chytne za srdce a na co nezapomenu. Takhle je to „jen“ další z mnoha, co byl sice ok, ale to něco tomu chybělo. ()

Sobis87

Formálně precizní šablonovitý spektákl, který prostě nemá čím překvapit ani nadchnout, ale zase je sympatický svou přímočarou naivitou...ale ke konci to už je hrozná blitka na úrovni Power Rangers. A navíc...tyhle komiksy na jedno brdo mě už fakt nebaví. ()

HoneyBunny

Wonder Woman není dokonalý film. Ani zdaleka. Ale je to hlavní superhrdinský film s hlavní ženskou hrdinkou, který je opravdu dobrý a jeho hrdinka má silnou osobnost aniž by se musela smyslně kroutit a prsit (dívám se na tebe, Halle Berry). Diana je díky sympatickému výkonu Gal Gadot od začátku postava, které divák fandí - je naivně dobrá, má ideály, chce pomáhat. Během filmu dospěje, naučí se lépe rozumět tomu, jak svět chodí, ale nezahořkne a ponechá si svoje ideály a touhu pomáhat. To je vlastně úžasná hrdinka. Někdo, ke komu lze vzhlížet. Na její cestě ji doprovází špion Steve Trevor (skvělý Chris Pine) - vtipný, schopný sympaťák, u kterého rozumíte tomu, proč se do něj Diana zakouká. A co víc, Steve je natolik sebevědomý chlap, že se necítí ohrožený Dianinými superhrdinskými schopnosti. Spolu tvoří sehraný tandem a mají onu pověstnou chemii (ty malé, kecací scény mezi nimi jsou jedny z nej v celém filmu). Výprava je fajn (ostrov Amazonek vypadá úchvatně, GCI Londýn 20. let o něco méně), akční scény naprosto dostačující. Slabší jsou záporáci, o kterých se hodně mluví, ale jsou jaksi nemají požadovaný efekt (navíc Área si měli nechat až na pokračování). Jádro Wonder Woman je ale postavách a Patty Jenkins ví, jak je prodat divákovi. Zasloužený kritický i box office úspěch. ()

Anderton

Neviem z kade prišli adaptátori DC komixov na to, že ich finálne akty musia vyzerať všetky rovnako a tým pádom aj všetkých rovnako naserú. Čím viac to búchalo, vrešťalo a robilo paseku s očami, tým ma to viac uspávalo. Casting je perfektný, to treba uznať, i keď odhalenie hlavného záporáka s ohľadom na to, že ho hrá herec, ktorý sa na takéto úlohy vôbec nehodí, bolo skôr sklamanie. Celkovo je to fajn nadupané, má to rozdielne ladené pasáže, čiže je to fantasy, komédia a vojnový film v jednom. WW je chutne naivná, padajú tu patetické hlášky, ktoré ona myslí skutočne vážne a ja vážne neviem, či to beriem ako klad, alebo zápor. Absolútne nepostrehnuteľné 3D, som si hovoril, že to by som sa radšej vrátil v čase a pozrel si v 3D It came from outer space alebo Dial M for murder. ()

Frajer42

Nerad bych si znepřátelil některý z feministických spolků, ale zastávám názor, že ženy nejsou dostatečně silným pohlavím, aby si zasloužily samostatný film, který by byl alespoň částečně srovnatelný s hrdiny typu Batmana. Tomuto snímku zkrátka chyběly koule. Navzdory tomu, že jsem po dlouhé době viděl v hlavní roli někoho, kdo byl obdařen skutečným půvabem a byl by horkým adeptem na pozvánku do trojky, tak jsem u tohoto filmu trpěl nudou. Už v samotném estrogenovém úvodu jsem ze strany tvůrců cítil zájem diváky unudit. Příběh Wonder Woman mi nepřijde absolutně ničím zajímavý. Nějaký retard ji kdysi uplácal z hlíny a stejně suchá zůstane zřejmě až do svého skonání, pokud se něco takového chystá. Tím, že celý život strávila obklopena samými ženami z ní vyrostla řádně nezajímavá 3.14ča. Pokud někoho tak strašně suchého vložíte do tak nudného děje, tak z toho zkrátka dobrý film nevykouzlíte, ani kdybyste se posrali. Stupidita děje se celou stopáž stupňovala. Celé to vyeskalovalo až v neskutečně trapný závěr. Velmi slabá hvězda snad jen za to, že se mi tu a tam cosi pohnulo v kalhotách. ()

Socrates

No jo, v neustále vzrůstající záplavě komiksovejch filmů budu muset mít čím dál větší nároky. Tohle jsem musel dokoukávat nadvakrát. Slaboučký. ()

Kothy

DC konečně dokázalo natočit super film. Ani bych nevěřil, že Patty Jenkins svůj první blockbuster takhle skvěle zvládne. S akčními scénami jí pomáhal Zack Snyder. Opravdu povedený origin. Celý film je vlastně jeden velký flashback. Diana vzpomíná na své mládí a na svůj život. Její vývoj sledujeme už od malého dítěte. Děj je zasazen do konce 1. světové války. Na jejím ostrově Themyscira u Řecka ztroskotá americký pilot Steve Trevor. Chvíli po něm se zde objeví německé čluny a strhne se bitva mezi nimi a Amazonkami. Tajemství ostrova je odhaleno. Po drobných neshodách se princezna Diana vydá společně se Stevem ukončit válku. V Londýně to jako žena nemá vůbec jednoduché. Steve sežene svou starou partu a vydávají se na frontu do Belgie. Dianin hlavní úkol je zabít Area, boha války. Poté následuje už jen sekvence mnoha vynikajících akčních scén. Ty patří mezi hlavní klady filmu. Občas mi vadila přílišná unáhlenost postav. Stevova parta je taky plná stereotypu, jako například alkoholický Skot. Ve filmu je taky spousta vtipných hlášek. Pro DC je toto určitě trefa do černého a my se můžeme na Dianu opět těšit v listopadu jako součást Justice League. Mohlo to být ale o něco kratší.... "Co je to? To jsou hodinky. Hodinky? Ukazují čas." :D Recenze ()

Dzeyna

Já tohle fantasy sice nemám moc ráda, ale stejně jsem to vidět chtěla. Bohužel se u mě nic nezměnilo a pořád mě to nijak zvlášť nebaví. Nějaká létající rádoby Xena, která bojuje s každým a dokonce i s "Robocopem". Na mě až moc velká směska a originalita z toho opravdu nesrší. ()

boshke

Prolog na ostrově Amazonek naprosto otřesnej, vysvětlení mytologického pozadí zmatečné, ale když spolu s ústřední dvojicí ten pitomej ostrov opustíme, jde to nahoru. Diana je v našem světě roztomile zmatená a jakkoli je mi postava Wonder Woman jako taková docela putna, tak když poprvé vyrazila ze zákopu na skopčáky, tak jsem vyloženě jihnul. Škoda, že po této skvělé akční sekvenci akce opět na hodně dlouho (v podstatě až po finále) ustane. Finále obsahuje, dnes již, bohužel, jaksi povinně, spoustu digitálního bordelu, ale, ač se tu řežou dva bohové, je relativně komorní a stravitelné. A jakkoli nezůstal žádný nadšený pocit a jakkoli jsem už nějakou dobu v podstatě alergickej na superhrdinské filmy, tak jsem rád, že DC s WW očividně trefilo jackpot a způsobilo (takovou malou) senzaci... 70% ()

Mia...

Je to kravina, co si budeme povídat. Ale je to super kravina, fakt dobře udělané, příběh skvělý,herci skvělí, .... mě to bavilo po celou dobu. Líbí se mi, jak na to šli a nedělali z toho něco, co to být nemůže. ()

AllShallFall

Pro me jednoznacne zklamani. Zacatek byl perfektni a kdyby se to neslo v stejnem duchu az do konce, byl by to velkolepy film. Ale presun do prvni svetove valky mi opravdu nesel a chut. Od toho momentu jen kecy, kraviny, sracky a pak finalni boj, plny mouder o tom jak lidstvo vlastbe zmrdske neni. To uz je omilano v dalsich 99 filmech a opravdu me to nedojima. Hlavne me sere ta americka, britska zkurvena propaganda nasrana do kazdeho filmu. Nemci za kazdou cenu maji desne potreby vladnout svetu a vsechny ostatni vyvrazdit..Ach jo. Presne v duchu sracky Kapitana Ameriky, jen v blede modrem. Dve hvezdy za zacatek, hvezda za Wonder Woman. To je ale vse. ()

Ant

V mnohém standardní komiksárna, která je víc Marvel než DC, a přesto docela výjimečná. Ať jsem těmito filmy jakkoliv unavená a přesycená, musím uznat, že Wonder Woman má srdce větší, než mnoho jejích předchůdců v posledních letech. Není totiž prezentována jako slavná hrdinka, ale jako Diana - polobohyně, co se odváží vzepřít své matce a jít za svým srdcem. Průvodcem naším světem je jí Steve (rozhodně ten lepší Steve v komiksovém univerzu), který je v mnohém stejný jako ona. Gal Gadot hraje Dianinu neznalost a často arogantnost zcela přesvědčivě a sympaticky. Jen je třeba uznat, že Chris Pine je ten, co filmu dal duši. Jeho výkon má tolik srdce, že se do Steva nelze nezamilovat. Bohužel, jak už to tak bývá, hlavní záporák nemá co nabídnout, stejně tak jako předvídatelná struktura filmu. Nicméně ve výsledku je to příjemný film, který lehce překvapil. 3,5* ()

predators

Zázračná žena to! A pak, že zázraky neexistují! Já na ně věřím a věřil jsem to i Gal Gadot, která, si myslím, má našlápnuto na podobnou roli v sérii jako Robert Downey Jr. za Iron Mana! Perfektní pohyby, krásný vzhled, charizma a šarm, to vše v jedné osobě a navíc ženské představitelce Amazonky Diany! Scény, kdy nastupuje na scénu jsou prostě skvělé a pár-nepár, který tvořila s Chrisem Pine, fungoval! Na rozjezd víc než dobré! 80% ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)