Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

mouzi

Vcelku legracni a velmi feministicky pohled na zazracnou zenu v podani zajimave kombinace Angeliny Jolie a Monicy Bellucci ktera v zaveru predvedla ukazkovy telemark :) Strasne slabe 3* a umorne dlouha stopaz plna utahanych zpomalenych zaberu i v tech nejnevhodnejsich momentech. ()

Spenatka

Nemůžu si pomoct, od momentu, co jsem viděla trailer, jsem se tolik těšila. Slibovala jsem si akčně-romantický film. Romantiku komentovat nebudu... očividně zas problém dnešní doby - násilí ve filmu být může, erotika ne. Akčnost byla tak přehnaná, přeefektovaná, přezpomalovaná, že by člověk usnul. Některé scény byly tak předvídatelné, až to bolí. Některé rádoby vtipy tak nevtipné... Akční scény mi někdy připadaly jak vykradený Matrix a jindy (obvzlášť kombinace zpomalení a hudby) Kill Billa, při finální bojové scéně mi to zase připadalo jak vykradený poslední díl Harryho Pottera 😂 ()

esmoke

Na utajeném ostrově, žijí Amazonky, dcera náčelnice není její dcera ale bohyně. Ve světě zuří první světová válka a tak bohyně s fešným špionem (co spadl na ostrov) vyráží spasit svět. Ubohý příběh s nulovou zápletkou či překvapením, digibordel místo akčních scén a pramálo originálních nápadů. Producenti se většinu problémů snažili řešit tím, že do filmu nalili hromadu peněz. bleh. (2D dabing) Rozpočet: $ 149 miliónů, Tržby: $ 816,30 miliónů. ()

jojto

Nebiť krásnej, okúzlujúcej a charizmou prekypujúcej Gal, bol by to prepadák. Ako sa dej posunul z ostrova lesbičiek, nastal čas zývania a zápaliek v očiach. Parťáci sú nejaký metrosexuál, Wonder by sa zamilovala asi aj do Junkera ak by ho vyplavilo, spitina, etablovaný sýrsky utečenec a nejaký americký Gojko Mitič. Akcia okukaná a predvídaťeľná. Dej plochý a nezáživný. Konečná scéna fajn, aj keď defakto cez kopirák z Batman vs. Superman. A už som písal, že Gal je fakt úchvatná?... ()

imaginer21

Překrásná pohádka s podmanivým vizuálem (především "antická" část). Gal Gadot nehraje špatně; rozhodně umí být přirozenější než jakýkoliv rádoby herec. Pohádka je to ovšem stejně tak naivní jako její hlavní hrdinka (i když cítil jsem jistou zprávu v podtextu, že právě naivita může lidi činit mírumilovnější). Spíš mi vadilo, že... Spojler: oba hlavní twisty jsem měl přečtené už krátce po jejich náznaku. Diana = dcera boha Dia... A v kom dříme Ares? No tak určitě ne v jednom z démonických německých válečných přisluhovačů, kteří by si jinak nelámali hlavu s nějakým smrtelným plynem... a moc dalších postav se už nenabízelo konec spojleru. Veškerý lesk ovšem příběhu dodává hlavně milé jiskření mezi Pinem a Gadot, které ku největší Dianině motivaci muselo vést k jedinému neodvratitelnému závěru. Určitě moc pěkný origin, dávající duchaplnější vyznění nadcházející týmovce. ()

halberdier

Nesdílím obecný hate vůči DC filmům a např. BvS se mně líbil. A právě postava Wonder Woman v tomto filmu i na malém prostoru zazářila. A po obrovském úspěchu sólovky Wonder Woman může studio litovat, že tento origin neposlalo do kin ještě před BvS. Co se týče samotného filmu - určitě jde o povedený comicsový film s dobře obsazenou Gal Gadot a s pár slušným akčními scénami. Bohužel opět film selhává co se týče hlavního padoucha (slabina většiny comicskových filmů) a poměrně triviální dějovou linkou. Jestli se většina diváků obává Justice League, tak právě Wonder Woman je jedná z mála jistot následujícího DC filmu. (7/10) ()

Georgeton

Velke prekvapenie. Necakal som, ze sa z toho vykluje takato peckovica a to nie som ziaden fanusik komiksoviek. Hudba to super sprevadza, Gal Gadot je vynikajuca a aj Chris Pine na moje velke prekvapenie. Urcite jedna z najlepsich ked nie najlepsia stvarnena komiksovka, ktora kedy bola natocena. ()

belinko

Tak ako Marvel vymyslel superhrdinu, ktorý už vo vojne nakopával nemcom zadky (Kapitán Azerbajdžan) a boha, ktorý zachránil svet (Tóra), aj DC nechcelo zaostať a rovno to spojilo v jednu osobu. A aby sme sa z toho dosrali, tak to bola žena. No a v 2017 sa máme dosrať opäť, keď to vezme pod papuču ďašia ženská a napláca ten nezmysel do 141 minútového filmu. Už z prvých desiatich minút je kvalitne cítiť, že snímka sa bude uberať s neskutočne feministickou príchuťou. A zbytok filmu len dáva tomuto pocitu za pravdu. Wander Wemen je prehnaný, predigitalizovaný, feministický, nelogický (som americký špión v nemecku, tak budem rozprávať po anglicky, lebo je bežné, že tam ľudia hovoria medzi sebou cudzím jazykom), predvídateľný (vážne? najväčší záporak je ten o ktorom by som to nikdy nepovedal? vážne? to tu tuším ešte nebolo) a hlavne, zbytočne dlhý. A navyše, hlavná herečka mi príde na svoju výšku strašne chudá a kostnatá, čiže ani scény s ňou som si neužíval. Prednes som jej neveril a všetko, čo by sa mi inak páčilo som už vlastne videl niekde inde, poväčšine vo "Winter Soldier".. čiže moc by som to úspechom nenazýval... ale, nepôjdem s hodnotením nižšie, lebo by som sa zas dotkol hipsterom, ktorí idú s dobou a páči sa im všetko, čo väčšine len z princípu a nie z vlastného presvedčenia.. bravo! ()

OwenBobby

Nesdílím nadšení většiny, že se jedná o nejlepši díl z DC universe, tím je pro mě stále Man of Steel, který má na origin překvapivě propracovaný scénář, kritizované dvojité finále je na Snyderaještě umírněné a hlavně má dvojici Kostner Crowe. Wonder Woman chce být tím komiksovým originem, chce působit naivně, jako hlavní postava, chce odvyprávět vývoj této půvabné superhrdinkya a chce se při tom tvářit cool zasazením do prostředí první světové války (autoři by měli dostat lekci z historie, protože to většinou spíš připomíná druhou světovou válku a nacisty- tím se mimochodem dost přiblíži prvnímu Captainovi). Jenže ono je to až příliš naivní a přeplácané, Gal Gadot je sice hezká na pohled, ale po chvíli vás začne otravovat (větší chyba scénáře) a tak si jen říkáte, aby ten film už skončil. Buďme rádi za Crise Pinea, který svým standardně skvělým výkonem zachraňuje alespoň ty scény, ve kterých vystupuje. 5/10 ()

Kushina

Hezký příběh. Láska dá filmu vždy hodně. Je fakt, že určité pasáže filmu mě moc nebavily, ale jinak jsem se za 140 min téměř nenudil. Ohledně bohů a řecké mytologie, kterou mám rád, to bylo dost reálné. Herečka krásná, příběh smutný, ale dobře to dopadlo. No zlepšit by se něco dalo, ale jinak moc hezké. 75% ()

DaNvYto

DC nás připravuje na příchod svoji ligy spravedlnosti, ovšem ty laciné efekty, trapný scénář... však je to stále dokola, ty filmy už jsou tak nudné.... Neustále to je nějaká malicherná zápletka, rozuzlení, neustále vítězící dobro, láska ... k tomu to má neustále stejnou stopáž... Ať koukáte na Spidermana, Ironmana, Batmana, Supermana, Wonder Woman, Hulka, Strange.. na cokoliv... děj úplně totožný... záchrana čehosi, většinou lidstva, vždy úspěšná, ze začátku hlavní hrdina dement, nebo bohatý a úspěšný playboy viz vyjímka Tony Stark, během času získá sílu, schopnosti, mnohdy ani nevidíme jak, později sám hrdina ani neví jak, ale sesmahne během deseti minutového finále všechno a všechny, tady k tomu stačilo spojit ruce do X... prostě na tom plátně vždy šaškuje jiný herec v jiném obleku a u Ligy spravedlnosti jich bude rovnou několik ... hvězdy dolu za scénář, efekty a trapnýho záporáka. ()

Scaevola

Byť se jedná o zřejmě nejlepší počin propojeného DC universa, není tu nic, co by už nebylo v jiné podobě k vidění jinde. Úvodní prolog dává tušit, že se scénář dlouho bude odvolávat na naivitu hlavní hrdinky, aby vůbec ukočíroval její střet s první světovou válkou, a ničím překvapivé řazení dalších scén tento výběr jen potvrzuje. Očekávané narážky na ostrov plný žen jsou naštěstí vybity již na počátku a když se shromáždí ústřední parta, jež je ve své netypičnosti bohužel více než šablonovitá, dostane alespoň dostatečný prostor zajímavě nasnímaná akce s dobrým rytmem a spádem. Naneštěstí se však i tento klad v závěru rozplyne v (jak je u DC filmů zvykem) přehnaném a vše ničícím boji s padouchem, který nedává smysl nemaje nic, co by bylo hodno nazvat motivací. A proč že tedy hodnotím tak relativně vysoko? Neboť se přes všechny uvedené výtky jedná snad o první komiksový snímek s hlavní hrdinkou a protože některé scény dokonce dokázaly vyvolat na komiks neočekávaný záchvěv emocí. ()

Ace.A.T.L.

Super. časování do první světový, je úžasná změna od moderny a skvěle to funguje. Gal Gadot je pro roli snad narozená a sedlo jí to parádně. Nemá to hluchý místa, nemá to moc ničeho, jen ten globální smysl, že Áres je důvod celý války a konečnej zápas Bohů, je drobet moc i na Wonder woman. Ale to je jen jedinej stín na celkově skvělým počinu. Za mě hodně silný 4* a BEZ VÁHÁNÍ DOPORUČUJU ()

Horác

Samozřejmě, ona je krásná. A ještě to oblečení. Vlastně jsem se dost často během filmu zabýval otázkou, do jaké míry je její prsní brnění reálně vyplněno jejími prsy. Odpověď neznám. Nicméně, zřejmě mě toto přemýšlení odpoutalo od děje. Film mi tak přišel poněkud zmatený, přeplácaný a dlouhý. No ale míň než prvnímu Avengerovi tomu dát nemohu, když je tam takovádle bohyně. ()

Bezejmený

Nuda, nuda. Směšná, naivní comicsovka s minimem nenápaditých akčních scén a předlouhým a blbým dějem. Gal Gadot se mi nelíbí a její herectví i přízvuk jsou strašné. Zpomalovačky působí směšně, hudba matná. Jediným světlým bodem filmu je Chris Pine. Jediné co můžu říci, že to bylo trochu lepší než Batman vs. Superman, ale ne o moc. ()

MartCT

Asi už se u mě dostavuje komiksová přežranost. John Woo musí mít ze zpomalovaček radost, na mě už jich bylo zbytečně moc a i triky byly na můj vkus moc viditelné, Kromě Man of steel a Nolanovi trilogie zatím DC špatné. ()

Sentinel

Solidní úvod na ostrově totálně zabila bitva nácků s Amazonkami. Pokud jsem si do té doby říkal "hmm, vypadá to celkem zajímavě", tak pak už bylo jen "aha, tak nic". Je to to samé jako Batman vs Superman, jen ještě hloupější, naivnější a nesmyslnější. ()

Dawydov

Jen stručně: moc nebavilo. Nijak mě to nevtáhlo, vážně se to dát nebralo, dějově nic moc, snad jen ke konci to na pár minut dialogově trochu probudilo zájem. Řemeslně i herecky OK. Vyloženě hezké na pohled byly efektní zpomalovačky, kterých pár bylo, ale zas tak něco nového to nebylo a navíc to není dost na to, aby to stačilo na celkový pozitivní dojem z filmu. Akce byla většinou nudná, už se to prostě vše moc opakuje; zdlouhavé rádobykulervoucí mlácení s rychlým střihem je zbytečné vyhazování peněz a času. Přežil bych to ale, kdyby v tom souboji divákovi o něco šlo. Na mě to bohužel nefungovalo. Celkově za ústup z vážně míněné stylizace palec dolů. Pokud se v tomto duchu ponese Justice League, tak to bude velký špatný. Jsem jistě jeden z mála, ale já chci pokračovat v serióznějším stylu Man of Steel a BvS. Tohle nebrat. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)