Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

argo.smile

No neviem co k tomu napisat... hlavne ked mi pripominala skakajuceho Hulka s kozami a bielou pletou. Patos, klise na kazdom rohu... Viem, ze je to komiks o amazonskej bohyni co ma tie nadprirodzene schopnosti ci neschopnosti ale vizual bol fajny a pribeh odsypal ako piesok v presypacich hodinach. DC si trosku napravilo reputaciu po BvS a SS. ()

oSiSko

Ako človek, ktorý ani netuší aký je rozdiel medzi Marvel a DC a čo patrí kam, som si tento film užil a napriek tomu, že herecký výkon Gal Gadot nestojí za veľa, tak film sa da rozhodne hodnotiť pozitívne. ()

SuperXero

Veľmi pekné spojenie fantasy s reálom, kde najviac oceňujem výber historického vojnového prostredia. Grafika a animácia na jednotku, herecké obsadenie sympatické [ hlavne Gal Gadot :) ], dobrá akcia s trochou humoru. Aj napriek dlhšiemu úvodu a rozbehu je to pre mňa zatiaľ najlepší DC film. ()

Trinculo

Navrát kapitánky Xeny. Je až zarážející jak moc stejné jsou Wonder Woman a Xena. Paradoxně Wonder Woman se také nebojí paralel mezi sebou a Kapitánem Amerikou. A dá se říct, že z toho Wonder Woman vychází daleko lépe, ale možná je škoda, že se nemohou setkat a být si rovnými partnery. Uvidíme jak to bude zvládnuté v pokračováních. Ale upřimně si nemyslím, že pokud vznikne týmovka, tak bude mít Wonder Woman stejné postavení jako například Batman, ale její role může spadnout někam tam, kde je v marvelovském univerzu Black Widow, do důležité, ale přesto doplňkové postavy, která nefunguje jako partnerka svých mužských hrdinů. V tom měla Xena výhodu, když se potkala s Herculem, ti dva byli vždycky rovnocení. Bude Batman také zacházet s Wonder Woman jako s kolegyní, nebo jí bude přesvědčovat pomocí obrázků z minulosti k bůhví čemu a vřadí jí do svého reportoáru ulovených žen? I ve vztahu mezi ní a postavou, kterou ztvárňuje Chris Pine (jmenuje se Steve?) je něco pygmalionského, zejména v tom, jak jí uvádí do civilizované společnosti. Ale nutno přiznat, že Diana je tvrdší materiál než paní Doolitlová a její cíl je dělat něco, co umí lépe, než její mužský sidekick. Určitě pro mě je to první vyloženě povedený film ze "Snyderovské" série z DC univerza. A díky němu jsem ocenil Xenu Bojovnici. ()

FOndra

Vypadalo to na čtyři hvězdy. Přirozený styl vyprávění, dobrodružný příběh, řada povedených vtipů. Dojem však pokazilo několik komických akčních scén a situací. Gadot vyloženě nezklamala ale figuru na tuhle filmovou postavu prostě nemá :) 60% ()

RoseThrone

Trošku jiná komiksovka, než na kterou jsme od DC zvyklý. Upřímně řečeno jsem na Wonder Woman nechtěla jít, už jenom kvůli tomu jakou migrénu jsem z ní měla v BvS. Zvědavost nedala a já byla příjemně překvapená. Střet reálna s fantasy fungoval perfektně a stejně tak fungoval i Chris Pine s Gal Gadot a ani občasné klišé scény finálnímu kouzlu tohohle filmu vůbec neubraly. Za mně 4 a půl. ()

BSGHelo

Nezklamalo. Dobrodružná komiksárna, plná očekávaných klišé a příběhových linek. Archetypy postav, jak mají být. Paráda, přesně tohle jsem chtěl a dostal jsem to! Tato poznámka není součástí hodnocení: Popravte někdo už konečně ty naše překladatele titulků. To je naučí přestat si hrát na chytrolíny a dělat si domácí úkoly z dějepisu. "German High Command" rozhodně není "Velitelství Wehrmachtu". Wehrmacht nějakých 17 let ještě nebude. A mezitím to ještě bude Reichswehr. Jestli už nutně chcete použít dobový termín, tak je to je to Deutsches Heer. Prospali jste dějiny dlouhého 19. století a 20. století na střední škole? ()

moriero

Jsem asi divný, ale super heroes žánr mě úplně míjí. Takže se trochu ztrácím i v těch jejich sdílených universech. WW bylo pro mě ale milým překvapením. Jako nepolíbený tématem jsem si říkal: "Jé to je trefná symbolika, pojmenovat hlavní hrdinku po antické bohyni lovu Dianě." Celý film jsem si myslel, že mám onu pečlivě skrývanou pointu prokouknutou. Že Diana bude Areova dcera. Dokud jsem si neuvědomil, že to ona je ta bohyně. Diova dcera a Areova sestra. Podařené. I když moje milovaná mytologie dostala opět pořádnou nakládačku, sympatický casting a efektivní vizuál doslova vybojovali u mě 75%. ()

tyzmrde

ZÁZRAČNÁ ŽENA SE VRACÍ DO FILMU. KLUCI BY JISTĚ CHTĚLI ZJISTIT JAK JE TATO BORKA ZÁZRAČNÁ V POSTELI ALE TO V TOMHLE FILMU NEZJISTÍ. Gal Gadot je sice daleko víc sexy než Xena, ale to nestačí protože film se jen tak tak dostal do průměru. FILM JE TAK NUDNEJ ŽE SE POŘÁD NĚKDO VYKECÁVA A PROTO MUSÍM PŘES HODINU ČEKAT NA BITVU V ZÁKOPECH A VE ZNIČENÉM MĚSTĚ V 1. SVETOVE COŽ JE NEJLEPŠÍ SCÉNA Z FILMU, VADÍ MI ŽE KDYŽ JE VE FILMU DOBRÁ AKCE JE PŘERUŠOVÁNÁ TRAPNÝMA ZPOMALOVAČKAMA ASI ABYCHOM VIDĚLI POŘÁDNĚ SEXY ZADEK, BOKY, KOZY OD GAL GADOT JINAK NEVÍM. FILM NEZACHRAŇUJE ANI MUJ OBLIBENY HEREC ZE STAR TREKU CHRIS PINE KTERÝ ASI NEVÍ ŽE NATACI AKCNI TRHÁK A MUSÍ WONDERWOMAN VYSVETLOVAT ASI PET MINUT PROC NEMUZOU MIT SPOLU SEX A ZE SEX MAJI DELAT JEN MANZELE TAKŽE TOHLE BY SI MĚL VZIT K SRDCI ASI BEN EFLEK. PROSTE NAKYM ZAZRACNYM ZPUSOBEM SE DIVAKUM TENTO FILM LIBIL A WONDER WOMAN ZACHRANUJE CELY SVET, PRVNI SVETOVOU VALKU A CELY DC UNIVERSE. Prostě nechápu jak může mít tento dlouhý nudný film úspěch a Sebevražedný oddíl, který je ještě lepší, zábavnější, akčnější, vtipnější, hustější, stylovější a víc COOL se dívakům nelíbil, fakt nechápu. WONDER WOMAN MÁ NEJBLIŽ Z MARVELOVEK K KAPITANOVI EVENGROVI KTEREJ SI TO VALECNE OBDOBÍ VYCHUTNAL JESTE VIC NEŽ TENTO FILM. DVOJKY WONDER WOMAN SE BOJÍM. ()

Tomy_Reardon

Mnooo, asi 2 nejhorsi DC film.. mozna prvni, jeste nevim.. vyplasena Gal Gadot tomu dala smysl, to je asi vsechno.. a zaporak pan Wesley byl hodne "dobrej " ()

veverysiak

Začiatok ma poriadne rozladil, na môj vkus príliš veľa pátosu a strojenej ušľachtilosti zachádzajúcej do absurdna, ale po odhalení bublinového sveta Amazoniek smrteľníkmi sa to celkom vyčistilo, miestami sa to hralo na Hellboya, miestami na Kapitána Ameriku, ale hlavne to bolo o objavovaní lásky, taká sladká žuvačková romantika s niekoľkými búchanicami a strieľačkami, takže 65%. ()

kacer4

Prekvapivo podarená kombinácia postáv, humoru a deju. Ten záporák mi nebol príliš pri chuti, ale nepoznám príliš záporákov z tejto časti vesmíru. Nebyť opäť toho predigitalizovaného finále (ktoré je už typické pre DC filmy), išiel by som možno aj na 5 hviezd. ()

Teoretik

To je jako myšleno opravdu vážně? To DC kleslo opravdu tak hluboko? Na tenhle film jsem se těšil a jsem absolutně znechucený... Jednu hvězdu dávám za soundtrack a ústřední dvojici. Gal je opravdu kočka a role jí sekne, ale tohle hovno to prostě nezachrání. ()

Johnysman

Za poslední dobu nejslabší Marvelovka, kteoru jsem viděl. Děj byl tuctový, dojemné scény nepůsobily dojemně, efekty vypadaly lacině. Jako plus vidím výběr hlavní protagonistky Gal Gadot, která navzdory svému půvabu předvedla afektovaný a povrchní výstup. Tento komiks má velký potenciál, nicméně ho nebylo ve filmu využito. Škoda. ()

Ronkar

Moc jsem od toho nečekal, protože DC rozhodně posledními filmy nevykročil směrem k divákům dobře, ale popravdě, bylo to v rámci fantasy pohádky o superhrdinech ok. Výraz "pohádka" v tomhle případě platí víc než u Marvelovek nebo Batmanů. Gadot je kočka, na kterou se dobře kouká, Wright je sympaťák a tam, kde izraelská kráska pokulhává v herectví, zachraňuje situaci. Chemie mezi nimi funguje a dialogy přinejmenším v první půlce baví a fórků je celkem dost. Zvolit prostředí 1. světové války byl dobrý tah, ostrov Amazonek a mytologie za příběhem dobře vystavěná (ačkoli przní řeckou mytologii, ale to lze odpustit) a jako zrod hrdinky, která se z naivní klaďasky změní v bohyni, to funguje. Vlastně to celé má příjemný retro nádech a děj se primárně soustředí na osobní rovinu a vývoj hrdinky. Zaplaťpánbu to tedy není jenom super-drsnačka. Nahrává tomu skutečnost, že se pohybuje ve světě, kterému nerozumí a tvůrci z běžných situací budují vtipné episodky ve prospěch charakteru. Nepřijdeme ani o archetypální romantiku a nějaké to poselství o síle lásky. Právě vztah je pro transformaci WW stěžejní a napovídá, že na režisérské sesli seděla žena. A funguje to. Myšlenky, že válka je špatná, a že v lidech je dobro i zlo se tu necpou divákovi přímo do xichtu a vlastně mě potěšil i záporák, který nechce všechno zničit protože... je prostě zlej. Naopak ostatní postavy jsou ploché a nudné. Stopáž lehce přepálená, občas na můj vkus moc digitální, až má člověk pocit, že sleduje videohru a ne film. Tenhle nešvar DC asi jen tak nezmizí. Slow-motions byly zajímavé po Matrixu, proto nechápu, že jich tvůrci pořád cpou do podobných filmů v množství jako zde. Prostě moc... Akce je tam paradoxně docela málo (ale povětšinou povedená a s dobrou choreografií, Gadot je v tomhle ohledu 100% na svém místě, bojuje mrštně a divoce, jak by amazonka měla), nejlepší moment přichází ve středu na vojenské frontě). Klišé a patosu opravdu moc (ačkoli k šestákové předloze patří) a běhá tam spoustu vedlejších postav, které nejsou vůbec důležité, a jejich význam jsem nepochopil. Soundtrack je výborný, v některých momentech fakt bomba, což ale neplatí o ústředním motivu. Ten se mi nelíbí. První půle kvalitnější než ta druhá = nenadchne, ale ani nenudí. Takže takových 70 % odpovídá výsledku, což je po těch průserech ve stylu Batman vs Superman nebo Suicide Squad vlastně fajn. Je zajímavé, že v USA je WW dle recenzí a diváků naprostá pecka, zatímco v Evropě jsou výrazně střízlivější, někde i hodně kritičtí. Z mého pohledu jsou až na výjimky všechny tyhle storky na jedno brdo. Ale pokud baví akcí, charaktery a humorem, je to v pořádku. ()

EXwoody

Tak jak nemám rád DC, tak tenhle film považuji za víc než podařený :) Scény z ostrova jsou úžasné a vůbec bych se nezlobil za delší pasáž, ale moc mi to nevadilo ,protože přechod do války mě příšel víc než uspokojivý.. Lidi si možná stěžují na málo akcí, ale já si velice dobře pamatuji scénu , kdy WW vyběhla ze zákopu, pro mě nejvíc epický okamžik. Hlavně se celá půlka filmu snažila o to, aby ukázala lásku mezi Dianou a Stevem.. Dle mého názoru ta chemie mezi němi byla skutečná a výborně zahraná, Chris Pine je v poslední době opravdu skvělý herec a tato dvojka k sobě dokonale pasovala :) ()

existimator

Očekávali byste nějaké zajímavé superhrdinské souboje, pěknou princeznu Dianu nebo snad dobrý příběh (to byste asi ani čekat nemohli)? No tak máte smůlu. Měl jsem problém Wonder Woman vůbec dokoukat. Neskutečná nuda. Škoda plýtvat čas složitým rozborem, škoda ztratit dvě a půl hodiny u tohoto filmu. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)