Wonder Woman

• Česko Wonder Woman (viac)

Ešte predtým, než sa stala Wonder Woman, podstúpila princezná Amazoniek Diana tréning, ktorý z nej spravil neporaziteľnú bojovníčku. Vyrastala v chránenom ostrovnom raji až do doby, keď na ich ostrove havaroval americký pilot a začal rozprávať o masovom celosvetovom konflikte zúriacom okolo nich. Diana opúšťa bezpečný domov s presvedčením, že dokáže odvrátiť a zastaviť hrozbu. Bojuje po boku mužov vo vojne, ktorá má ukončiť všetky konflikty a postupne objavuje široký potenciál svojich nadprirodzených schopností a... svoj naozajstný osud. (Continental film)

Demonic189

4*, ale VELMI slabé, a aj to najmä za neuveriteľne roztomilú (ne)herečku Gal Gadot a sympatického Chrisa Pinea. Ináč mam z filmu tak trochu rozpačité pocity - možno kvôli záporakovy (prečo sa preboha sám prezradil????!!!!!), dlhej stopáži či nudným vedľajším postavám. ()

Karp

60-70% Znásilněná mytologie ve službách kasovního trháku. Spoiler: A nebyl to vlkodlak, byl to Áres. Kdo viděl prvního Hellboye a Kapitána Ameriku bude tušit, jak by zhruba mohla WoWo vypadat. Není to zklamaní, ale není to také nic výjimečného. Před deseti patnácti léty bychom možná očarovaně zírali na plátno, ale dnes? ()

Henry Morgan

Tak pro mě to bylo optimálně přitažený za vlasy, přesně, jak bych od komiksu čekal. Samozřejmě beru demonstrované nad-vlastnosti, protože těmi jsou prošpikovány prostě všechny vymyšlené postavy. Dokonce se mi líbilo i propojení nepozemského ráje se světovou válkou, a konečně bylo fajn, že někdo taky natočil něco z prostředí 1. světové války, a ne té věrně zprofanované druhé. Zároveň dost pěkný prequel k té šlamastice o supermanovi. Jsem rád, že chápu alespoň trochu souvislosti, byť je jedná co do světové problematiky o naprosto nepodstatný puntík pouťové zábavy. Prostě rozveselení, nevidím důvod, proč to prožívat a hodnocení přikládat životní význam. ()

AloisNeuman

Zatím nejlepší film DCU. Až na tu zbytečnou délku filmu a digibordel s neuvěřitelnými záběry skvělý film. A Gal Gadot jako v Batman vs. Superman je KUS !!! ()

Likan7

Wonder Woman je po první polovině Muži z oceli s přehledem nejlepší DC současný doby. I když je ve filmu hodně cítit pro mě nenáviděný Zack Snyder, Patty Jenkins se naštěstí neodhodlala k totálnímu digibordelu, který totálně zabil právě Muže z oceli a potom hlavně Batman vs. Superman. Wonder Woman vyhrála hlavně na poli castingu. Pro Gal Gadot mam prostě slabost a bude se mi líbit asi už ve všem. Co je ale velké + je Chris Pine, kterýho jsem měl vždycky za romantickýho patlu. On teda tady je za patlu taky, ale věříte mu i ve vážnějších chvílích a ne jen když čučí do kukadel krásný Gal. Na můj vkus má Wonder Woman málo akce. Ta je přitom skvělá. Rychlý střih střídá skvělý zpomalovačky a digibordel se dostaví až v závěru a to ještě v celkem ok měřítku. Není to nejlepší komiks, ale pro mě je Wonder Woman první DC film, který by se dokázal měřit se slabšímy Marvely a oba Thory s prvním Kapitánem by z fleku schovala do kapsy. ()

holub109

Nejlepší DC film od Nolanovské trilogie Batmana, který potěší efekty a odlehčenými vtipy Chrise Pinea, kterému role sedla a ve filmu exceluje. Rovněž potěší ostatní ženské obsazení s krásnou Gal Gadoty která se doopravdy snaží hrát, ačkoliv v tom nijak nezáří. Možná jediná větší chyba je nadměrné použití efektů při finalním souboji, kde se divák nemá šanci v některých pasážích zorientovat. Rovněž si myslím, že by více prospělo film uvést před BvS, aby se při zmíněném filmu nemohl déle orientovat, ale jinak není v podstatě co vytknout a film dopadl nad očekávání dobře 85% ()

Durgas

Ale veď čo, na mantinely žánru je to vlastne dobré, nebudem sa nimrať v menších nelogickostiach deja a pár ďalších detajloch. Oceňujem netradičné umiestnenie deja do 1. svetovej vojny, viac filmov s touto tematikou či pozadím! Páčili sa mi aj rozpačité interakcie medzi Dianou a pilotom. A hneď od začiatku som vedel, kto bude Áres, ha! to som dobrý... ()

Jacques-ds

Film tak od šesti do dvanácti let. Naivní hlavní hrdinka se dá zkousnout, naivní příběh ale už hodně bolí. Rádoby duchaplné a epické dialogy, ale ve skutečnosti vyprázdněné a duté žvásty. CGI za které by se styděl i Matrix Reloaded. Trapná bojová gesta. Nelogické chování (hlavní záporák nemůže být poražen, vzhledem ke schopnostem, které demonstruje na počátku souboje, přesto je nakonec poražen). Ale hlavně, to nejhorší na celém filmu je výprava a produkce. Bože, tak špatné kulisy a neskutečně trapná práce s komparzem vytrhávají z děje a rádoby epické scény působí asi tak mocně, jako když si hrajete s legem. Na závěr snad jen jedno, láska válku nevyhrává, válku vyhrávají dvě atomové bomby shozené na Japonsko. ()

Listyx

Lol to teda abe byla total srajda. Během dvou hodin se mě to obstojně pokoušelo unudit ke spánku. Ale řek sem si "hovno!" a vydržel čumět až do toho pitomého konce. Ve zkratce, generátor scénářů pro prvorozené suprhrdinské bláboly se zapotil a vyblil pro Kapitána Emeriku s Kozama naprosto nenápaditý patos plný kokotských scén s kokotsky nápaditými dialogy a kootským suprpadouchem. Tybláho to byl fakt děsnej skaut. KEK je vlastně fajn, neni to žádná šereda a vlastně se na ní i fajn kouká. Ale to hejbání jí fakt nejde. Všechny rubačky byly, a nejen kvůli tomu, dost divný. CGI, který mělo simulovat její "sílu" mělo takový podivný lag. Ono celé to vůbec trikově vypadalo jak když to točili autoři "lítajících" kungfu filmů. V těch se, ale hlavní hopsači jinak hejbou docela zdatně. Tady je to jak když se někdo pokouší rozpohybovat velkej zadek. Jestli můžu doporučit, tak věnujte čas něčemu jinýmu. ()

Tamten

Celý děj i všechny postavy jsou dělaný tak, aby to nešlo brát vážně, ale aby to vypadalo jako lehoučká parodie na fantasy filmy osmdesátých let. A funguje to. Často je děj proložen správnými hláškami nebo dialogy, obzvláště v druhé části. Jen škoda dvou věcí. Za prvé toho, že film je točený jako přístupný pro všechny, takže ani v bojích ani jinde neuvidíte nic (zvláště jinde je to škoda), za druhé je slabší konec. Zde se film najednou vzdá stylu, který držel do té doby, a vrátí se k "nové klasice", vše lítá, vybuchuje, vysílá blesky a nikomu nevadí žádné zásahy, takže klasické epické a hrozně nudné finále. ()

Rawar

[Viděno očima] Židule škatule jako by vypadla z oka skutečné amazonce (kolik asi může měřit, fujara jedna) a bylo príma sledovat její letmé seznamovaní s výdobytky "moderní" doby. "ahhh these...these are my watch" Jinak když se táhne na skopčáky, tak je jasné že partu gerojů musí tvořit cigán, indián a pošuk v kiltu jinak by to nebyl Hollywood. Nicméně i přes tohle klišé to byla fajn podívaná a kluci, včetně sexy fujary, dělali cestou do plynu (teda za plynem) dobrý srandy a tak. Trochu mě trápí, že tam nebyla více rozvinutá doktorka se znetvořeným obličejem a nebylo tam více o jejím životě. Tu také hodnotím za nejlepší postavu snímku (leč tetka od fujary rovněž vůbec nebyla k zahození). Nakonec čupr výbuchy a bitka dvou božstev přinášející finále ala all you need is love a to je správné, tak to má být ()

Psycho.R

Čekal jsem jakýsi protipól k prvnímu Kapitánovi Amerika, který se mi z těch !nových marvelovek" líbil nejvíc. Ale při sledování WW jsem byl naprosto nadšený. Opožděně lituji, že jsem dal předchozímu filmu (Sebevražedný oddíl) z tohoto vesmíru tak vysoké hodnocení, protože tohle je top. Menší prokrácení by, možná, bylo pozitivní, ale to je maličkost. Navíc mě moc baví to, že oproti marvaláckým orgiím, které jsou přehlídkou viditelných počítačových triků, zde máte pocit, že se efekty skutečně dějí, že jsou přirozené a to, co vidíte na obrazovce se skutečně děje. Hlavní hudební motiv by mohl být výraznější a víc přidat na el. kytarách, ale i tak mě chytil. Nemám moc, co bych vytkl. Pokud by se DC ubíralo tímto směrem, pak mu zůstanu věrný. ()

ER

Je hodně zajímavé,jak se romantická linka nenásilně naroubovala na akční děj a tím film vybočil z průměru. Další díl to však bez "ní" bude mít těžké. I když je tam pár momentů,kdy jsem kroutil hlavou,ale nakonec jsem to ,na rozdíl od Arese,přežil. ()

LordMysti

Chvíli to vypadalo na 80% ale přemíra digitálního bordelu na konci mi zase pokazilo slušný dojem. Navíc se nemohu ubránit pocitu že jsem to už někde viděl - a je to snadné uhádnout - Star Wars. Boj probíhá téměř na chlup stejně jako u rytířů Jedi. Ano je to atraktivní koncept, ale tady moc nebaví. Škoda... ()

Franc1s

Ženská před a za kamerou, super retro origin jako první kapitán. Vtipu bylo dosti a vždy přesně pasoval a pobavil, postava Chrise Pinea nemá konkurenci, kladas jak má být, jen mě štvalo, že prostě musí nějak zemřít :) Na Gal Gadot je radost koukat, jestli dvojku budou dělat ti stejní, určitě je na co se těšit. Mělo to vtip, bezva postavy (za skotáka bod navíc :), akci, na nic si ten film nehraje, super! A 9/10 ()

bearmeedek

Příznivcům komiksů určitě neunikne, že se jedná o jakéhosi „Captain America 1“ v sukních (pardon, kožených kalhotkách). Pro další posouzení výsledného dojmu je tu i fakt, že film natočila žena. Takže tento akční komiks je daleko více stravitelný i pro toto pohlaví. Pak je tu ještě samojediný druh (Bearmeedek) a ten dovede objektivně posoudit z pohledu obou lidských pohlaví. Film mě v kině opravdu utekl, i když jsem chtěl. Takže jsem nějakou dobu nechápal dílčí neúspěch u klasických komiksáků, mladé generace a drsných chlapáků. Teď už mám jasno. Ve filmu nelétají celou dobu bubáci, hrdinové, blesky, ale je to spíš klasicky vystavěný pohádkově-dobrodružný příběh. Nijak překvapivý výcvik antické holčičky v princeznu bojovnici. A zároveň jiný svět za mlžnou oponou – naše nenapravitelná civilizace. To se promixuje, přidá romantická linka a k tomu ještě šťouchance ze střetu dvou světů. Že to musí být sračka? Za mě ne. Čekal jsem také něco jiného, ale právě to jiné podání mě bavilo. Romantika byla příjemná a báječné retro podání. ()

cyright odpad!

Po dvaceti minutách jsem zatoužil, aby nastal konec světa, abych se dál nemusel dívat. Pak jsem si uvědomil, že přece nemusím a zachránil si duševní zdraví. Tenhle film je na samé špici filmů, které, ač jsou fantasy, tváří se přes pár vtípků smrtelně vážně a přitom vyprávějí naprosto infantilní příběh, s infantilními dialogy, s infantilně vymyšlenými scénami, které slovo "klišé" absolutně nedostačuje vystihnout. Akční scény přepálené a z 90% evidentně vyráběné uměle. Jakou logiku má zpomalovat každou druhou přepálenou akrobatickou nebo akční figuru, když je evidentní, že jí vyráběl software? Jako pocta tomu ajťákovi? Panebože, dneska budu mít noční můry plné zpomalených záběrů. ()

DC oznámilo velké plány

DC oznámilo velké plány

31.01.2023

James Gunn již před koncem roku sliboval, že v lednu oznámí první projekty ve svém chystaném rebootu DC univerza, na kterém se podílí coby nový šéf DC Studios ještě spolu s producentem Peterem… (viac)

Superman se nevrací

Superman se nevrací

15.12.2022

Jak již jsme avizovali v jedné starší zprávě, velký restart u DC probíhá ať už se to fanouškům líbí, nebo ne. Poté, co se tento týden k situaci vyjádřila režisérka Patty Jenkins, která fanouškům… (viac)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

Jak vypadá budoucnost DC filmů?

16.04.2022

Studio Warner Bros. a společnost DC Entertainment čekají v následujících měsících drastické změny. Má to za následek fúze konglomerátu Discovery právě s Warnery, kteří nad sebou tak nyní mají nového… (viac)