Detektivové Christopher Danson a P. K. Highsmith (Dwayne Johnson a Samuel L. Jackson) jsou těmi nejdrsnějšími a nejoblíbenějšími poldy široko daleko. Nepotřebují tetování – to druzí si nechávají na tělo vytetovat jejich podobizny. O dva stoly vedle a o jednu řadu dál sedí detektivové Allen Gamble (Will Ferrell) a Terry Hoitz (Mark Wahlberg). Vídáte je v pozadí fotografií Dansona a Highsmitha, rozostřené a se zavřenýma očima. Nejsou to hrdinové – jsou to „benga v záloze“. Ale na každého policistu se někdy usměje štěstí a Gamble a Hoitz brzy narazí na zdánlivě nevinný případ, o který nikdo z ostatních detektivů nestojí, ze kterého by se mohl vyklubat největší zločin, jaký město zažilo. Jde o příležitost, jaká se naskytne jednou za život, ale mají na to, aby se jí chopili? (oficiálny text distribútora)

panki9922

Pozerateľné iba ak si chcete vyložene pozrieť americkú, vysokorozpočtovú paródiu policajných buddy movies. Človek sa aj zasmeje na pár gagoch a samozrejme si film samotný uvedomuje svoj jednoduchý humor ale stále je to proste blbosť, akokoľvek odľahčená. ()

Ace.A.T.L.

Benga v záloze si na nic nehrajou a každej, kdo tam je, si jede pohodový parodický věci. Samuel a Dwayne to rozjeli v neuvřitelně luxusní roli hovad, který skončí tak, jak skončí a Mrk s Willem pak jedou celej zbytek filmu v naprosto opačný verzi těch dvou, ale o to vymakanější. Já se bavil a některý hlášky jsou prostě topka. Jsem na hraně 3* a 4*. Ale i tak, za mě nabušený 3* a DOPORUČUJU ()

Lenny_cz

Mám hodně rád tuhle detektivní komedii. Oceňuji Samuela L. Jacksona a Dwayna Johnsona za jejich roli, čemu se tady upsali. Jestli to tihle dva brali jen ze srandy nebo za to dostali větší balík peněz, mi už bylo jedno. Ale když jsem tenhle film viděl poprvé a zjistil co se jim tady stane tak jsem vůbec nechápal, jestli je to vše jen sen nebo bůh ví co dalšího, ale pěkně mě to dostalo do návalu smíchu. Lidi, kteří film viděli ví, o čem mluvím ti, kteří ne tak ať si film pustí a zjistí to. Další dvojice Marka Wahlberg a Willa Ferrell je taky super a další zbytek hvězdného obsazení a hromada vtipů mě jen utvrzuje, proč se mi tento film tak líbí. ()

e-pilot

Salvou smíchu jsem ocenil tento film jen na jednom místě. Stála však za to. Jde o scénu po zasažení výbuchem aneb "Potřebuju magnetickou rezonanci!!! Potřebuju magnetickou rezonanci!!! Mám poranění měkkých tkání. Není možný, abych neměl. Chci jít pryč a okamžitě nakojit." ()

kondomxxl

Tak ja som sa bavil neskutočne. Pár scén bolo nudných, ale len pár. A dvojica Ferrell-Wahlberg pracuje rovnako dobre ako Jackson-Johnson. Komediálne vypiplané na maximum, akcie predsalen mohlo byť viac, ale skutočne ide o kúsok ktorý rozosmeje každého, obzvlášť vidieť veľkú podobnosť s Lethal Weapon a pritom to neškodí. ()

Pacas

Bohužel mám čuch na chyby ve filmech a pokud nějakou objevím klesá hodnota filmu a může to být sebevětší trhák. Nepochopím režiséry, střihače a včechny okolo že si toho nejsou schopni všimnout??!! Jeden záběr po výbuchu na parkovišti - válí se na zemi, Ferrell má v pouzdře tu dřevěnou bouchačku, střih - nemá ji, střih - má ji . . . . . OMG debilita, nepochopím že to někdo není schopný kontrolovat když už se do toho vrážej takový prachy . . . . . . btw: je to vidět i v traileru 2:19 min. ()

Gesicht

Tahle McKayova komedie je možná trochu nedoceněná. Režisérský styl je takový zvláštní, až možná kostrbatý, ale jde hlavně o zvyk. V intencích jeho tvorby (Anchorman, Ricky Bobby atd.) je to rozhodně krok dopředu. Poprvé nerezignuje i na silnější příběh a tak jednotlivé "gagy" drží daleko lépe pohromadě. Film má slabší místa, ale jinak funguje překvapivě dobře i jako klasická buddy-movie. ()

zekon

Neurazí ani nenadchne, nicméně zabaví a o to jde. Wahlberg to zahrál naprosto skvěle, vtipy se hrnuly, slušně zfilmováno, prostě zábava. 3 1/2 *. ()

Náhrada za Benga v záloze

Náhrada za Benga v záloze

06.11.2014

Mark Wahlberg (Transformers: Zánik) a Will Ferrell (Volte mě!) se před čtyřmi lety sešli v akční komedii Benga v záloze. Jejich stomilionové párování sice nevydělalo dost na pokračování, rozhodně ale… (viac)

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

Mark Wahlberg zůstává drsňákem

07.10.2009

Momentálně natáčí akční krimikomedii Other Guys po boku Willa Ferrella, pak se přesune do temnějších (a citelně chladnějších) vod. Zahraje si totiž v remaku loňského islandského zázraku režiséra… (viac)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (viac)