Predátori

• Česko Predátoři (viac)

Elitní žoldák Royce (Adrian Brody) je unesen na neznámé místo, stejně jako další, zdánlivě náhodně vybraní jedinci. S výjimkou jednoho zneuznaného lékaře se však jedná o nejnebezpečnější zabijáky, žoldáky a odsouzené trestance, kteří byli na toto místo dopraveni pouze pro to, aby se stali živou kořistí pro novou rasu Predátorů. I když by nejraději pozabíjeli jeden druhého, musejí se, pokud chtějí přežít, proti společnému nepříteli spojit. Vedení skupiny se tak ujímá Royce a skutečný boj o přežití začíná… Film Predátoři je volným pokračováním filmů Predátor (r. John McTiernan, 1987) a Predátor 2 (r. Stephen Hopkins 1990). Nicméně sám Rodriguez, jako velký fanoušek žánru i původního filmu, nechtěl vytvořit pouhé pokračování či remake. „Predátoři nejsou pátým či šestým pokračováním série, ale prvním. Chronologicky byste se na tento film mohli podívat ihned po původním Predátorovi a dostali byste tak jasný, ucelený příběh.“ dodává Rodriguez. (oficiálny text distribútora)

Botič

Zamáčkl jsem slzu. Naprosto odzbrojující film, kterému k dokonalosti, svým způsobem, chybí tak moc. Ale už jen kvůli vyvolávajícímu pocitu nostalgie, znovu vlití krve do žil macho+millitary stylu a dodržení původních postupů, kdy si znalez jedničky říká jestli náhodou nesleduje její zatraceně povedený remake si Predators zaslouží vyšší hodnocení. Správně papundeklové, přiměřeně CGI. Bezbolestná po víc jak 20 letech vypadá znovu k světu a vrní a kope, tak jak má. Obsazení je neskutečně sympatické, škoda snad jen nadbytečného Laurence Fishburne, i když jeho nástup na scénu z hlavy jen tak nedostanu. Třešničkou na dortu je pak hudba Johna Debney. ()

3DD!3

Škoda, že nebylo víc penízku, to teprv mohla být podívaná. Jinak je to od fanoušků pro fanoušky a podle toho PREDÁTOŘI taky vypadají. Krev, i zelená, teče proudem, hláškuje se o 106 a hlavně se ctí originál. Adrien Brody je borec, nečekal jsem, že se takové vjechejtko dokáže dát takhle do formy (možná i naběhnu do posilovny, když to zvládl on tak já taky :D) a jeho Royce je účelový typ vojáka, kterého nemůžete nemít rádi. Stejně sympatický je i Oleg Taktarov a ten borec z Yakuzy. Za zmínku stojí už asi vážně jen Toper Grace, který sestavu nakonec moc pěkně okořenil. Velká chyba byla ale obsazení Laurence Fishburna, který pokazil celou prostřední část filmu. Vůbec se do role Nolanda nehodil a celkově to hodně srážel. Antal odvedl kus poctivé práce, jeho zásluhou všechno šlape jako hodinky a celý film moc dobře odsýpá. Velkou zásluhu na to nese i John Debney, který využívá Silvestriho původní kompozice do poslední noty a přidává k nim jen nepatrné kousíčky moderního kabátku. P.S: Velké díky Frantovy Fukovy za moc pěkně přeložené titulky, kéž bych to mohl říkat častěji a i u jiných překladatelů, ale nemůžu. ()

Arachneuss

Film, u kterého jsem po dni úplně zapomněl, že jsem ho viděl. Neprojíždět profil Adriena Brodyho, tak bych to možná nikdy neohodnotil a to by byla škoda, protože zrovna tenhle pokus o natočení původního Predátora pro dnešní publikum je fail inter-galaktických rozměrů. Nevadí mi ani tak skutečnost, že akce je nezáživná, až to bolí. Hlavní problém vidím v postavách a obsazení. Rodriguez sice točí (a nechává jiné točit) filmy podle svého gusta, ale koho proboha napadlo obsadit do role bad-ass mariňáka Pianistu? A co to "šokující" odhalení na konci? Pojmout to jako love story mezi Bragou a Brodym by mi už možná vonělo víc, než tahle hokus pokus míchanice, která se snaží uspokojit jak nostalgického fanouška, tak pubertálního mládež. ()

Le_Chuck

Hanbu rase to nerobí, ale tupé je je to presne ako sa na ročníky 2000 a vyššie patrí. Špičkovanie medzi poctou, inšpiráciou a vykrádačkou som celkom zvládal, ale Brodyho chrapťák a vysušenú muskulatúru už nie (nonsense z rovnakej ligy ako by bol Arnold v Pianistovi). Po treťom kúsku mimo maďarské kanály začínam mať o Antalov talent trochu obavy. P.S. Všímate ako sa za tých cca 20 rokov zmenila pozícia ženy v krvavom béčku? Celkom progres od vyplašeného prívesku na emancipovanú tlčhubu. No offense (Alice), ale ta snipera by ťa po prvom výstrele zlomila na tri kusy. Čim viac o filme premýšlam tým je to horšie. 40% ()

Kaka

Pocta starým dílům se vším všudy. Trochu identická struktura děje (skupina žoldáků, umírání po jednom apod.) mi vadila, nicméně to ja asi tak jediný neduh. Akce začně hned v prvních vteřinách snímku. Hlášky exkluzivní, postavy solidně načrtnuté a pianista Brody brutálně cool borec, až se mi tomu ani nechtělo věřit. Potěší stará dobrá hudba, původní zvuky a příjemně "restaurované" efekty, jejichž kostra je stálé původní a o to lépe. ()

Spiker01

Důstojné pokračování prvního kousku, ačkoliv přiznaně recykluje všechny původní náměty a nápady, ale atmosféru si to drží. Škoda jen absence plánovaného stárnoucího Dutche, teď už jen vydržet, než to rozsekne Shane Black za pár let. ()

akisha

Nesrovnatelně výživnější, než ptákoviny typu Alien vs.Predator/Predators apod. Hned od začátku to atmosférou nápadně připomene geniální originál (hlavně geniální hudbou) a v podobném stylu se nese až do konce. Prostinký příběh bohatě stačí a po všech předchozích nuďárnách s neznámými tvářemi podřadných hereckých dřev tu je konečně skupinka charakterů k pohledání. Ať už je to "drsňák vůdce" (vysvalený Brody - kde sakra ty svaly vzal?), rázná sniperka (Alice Braga), nemluvný Japonec (Louis Ozawa Changchien), pošahanec kriminálník (Walton Goggins) či Mahershalalhashbaz Ali, všichni jsou zajímaví a hlavně utáhnou příběh i klišoidní věty typu: Na tom nezáleží. Teď jsme tady. Jde o to, jak se odsud dostanem, atd. Ačkoliv Fishburne mi tam vůbec neseděl a bylo by lepší, kdyby se tam raději vůbec neukázal. Zajímavá představa, jak by to dopadlo, kdyby si oba "versus" filmy vzal do parády Antal... Film, co rozhodně stojí za pozornost. ()

viperblade

Je to možná trochu nefér slovo, které teď použiju, ale bohužel, vhodnější mě nenapadá… ZKLAMANÍ! Když jsem se totiž poprvé dozvěděl, že se budou točit Predátoři, byl jsem trochu v rozpacích (poslední film, který měl v názvu Predátora, mě totiž hodně naštval a zklamal) a tak nějak jsem doufal, že tohle konečně bude to pravé. A poté přišly parádní trailery a já věřil, že tentokrát prostě nemůžu být zklamaný… A teď, asi dvě hodiny poté, co jsem film zhlédnul, si už nemůžu vzpomenout na žádnou lepší hlášku, na žádný vydařený souboj (teda, ten "trochu" nelogický se samurajskými meči mám v paměti furt). A ne, nejsem ovlivněn prvním Predátorem protože toho jsem všehovšudy viděl jen jednou, ale doteď si pamatuju, jakou to mělo atmosféru, pamatuju si na charismatického Arnieho… a tady budu vzpomínat jen na to, že jsem to viděl a na skvělou Alici Braga, SPOILERY!!! rychle odrovnaného a naprosto nevyužitého Dannyho Treja, docela působivého, leč od první chvíle naprosto čitelného Tophera a Maher… ne, to jméno ani nenapíšu, prostě Aliho, který vypadal jako sympaťák, ale taky to schytal mezi prvními. :-) Laurencův asi 10 minutový výstup potěšil, ale taky se mohl na plátně zdržet trochu déle. KONEC SPOILERŮ!!! Naopak mě (nepříjemně) překvapil Brody - nemastný, neslaný, rádoby drsňák… a to jej jako herce mám fakt rád… Sorry, Adriene, ale tyhle role nejsou pro tebe. Antal to vcelku zvládl, atmosféru uměl navodit solidní, ale akce byla taková, jako celý film… nijaká a krátká. Takže, když se mě někdo tak po půl roce zeptá, co říkám na film Predators, řeknu mu zřejmě, že to je opravdu průměrný film, který měl na mnohem víc. 60 %. ()

castor

Rozhodně zklamání. Nesdílím nadšení kolem, tohle Antal přehnal. I když musím uznat, že právě on jako jeden z mála dokazuje, že umí. Leccos je podkopáváno už samotnými nedostatky ve scénáři. Docela to skřípe hned od samého začátku. Nahrubo poskládaná banda je na první pohled možná cool, na ten druhý nebo třetí ale zdaleka nemůže konkurovat sehranému týmu z původního Predátora. Nicméně brzy pochopí, že musí táhnout za jeden provaz. Cesta z nehostinné džungle totiž povede přes mimozemské fešáky. Jenže tahle cesta není ani napínavá, ani strašidelná, ba dokonce originální. A vykřesat druhý den po projekci nějakou výraznější akci bude asi taky hodně silný oříšek!! U mě hodně slabé 3* ()

ClintEastwood

Něco mi říká, že do pekla se neskáče padákem. Dobře natočené béčko s úžasnou vizuální stránkou (v tomto ohledu se jedná o nejlepšího Predátora). První polovina filmu, kdy se divák seznamuje s jednotlivými postavami, je velice dobrá, dalo by se říci téměř pětihvězdičková a klasická hudba Alana Silvestriho (kterou zde okopíroval Debney) z původního snímku, dodává Predátorům šmrnc. Přichází i napětí. Po čtyřiceti minutách, se na scénu dostaví dredaři zabijáci a z filmu se stává typická vyvražďovačka, kterou má divák odkojený 80. léty, tak rád. Některé scény jsou, i díky pěkné kameře a zajímavým lokacím, působivé a finále není rozhodně špatně promyšlené. Musím pochválit i herecký výkon Adriana Brodyho, mj. se mi líbilo, jak na začátku filmu správně odhadl postavu doktora (T. Grace). Na dnešní dobu jsou Predátoři velmi slušný akční film, který jako připomenutí původního kultu docela funguje, protože jsem hned dostal chuť si ho pustit a tak po více projekcích měním hodnocení směrem nahoru a beru je definitivně za své. Sice občas trošku vykrádají výše zmíněnou klasiku, ale...  dobrá práce. ()

D.Moore

Dvě hvězdy. Predátoři jsou béčko - špatné béčko. Na film jsem se opravdu těšil a čekal jsem leccos, ale nezajímavost takového kalibru tedy ne. Velká škoda, velká promarněná šance. Co mi vadilo: Ve filmu bylo málo Predátorů (nevím, jak kdo, ale já jich podle názvu i podle zaměřovačové scény v traileru čekal o dost víc), objevili se snad až po pětadvaceti minutách (pravda, v pěkné přestřelce v táboře) a po zbytek filmu se na plátně moc neohřáli. Vždycky jen někde vykoukli, někoho zabili, a bylo to. Navíc klasický Predátor tu je jen jeden - zbylí jsou "nový druh" s nepříliš pěkným "designem" (nechápu, proč na nich nedělalo Stan Winston studio). Adrien Brody v hlavní roli mi taky nijak neimponoval, ale ani nelezl krkem - s ostatními to už bylo horší. K postavám jsem si nevytvořil prakticky žádný vztah (buď byly špatně napsané nebo dostaly žalostně málo prostoru), jejich drsňácké hlášky zněly víceméně lacině (včetně Danny Treja, ach jo) a atmosféru asi nejvíc srážel fakt, že zatímco celá skupina postav teprve pátrala po tom, co v džungli loví, a všemu se divila, divák už to věděl dávno, a tak ho jejich ostražité rozhlížení se za každým stromem ani moc nebralo. Napětí = 0. Klady: Pár vcelku slušně natočených scén (úvod, scéna v táboře, ohnivý závěr) a hudba, která byla ovšem z 90% Silvestriho a John Debney ji vlastně "jen" poupravil a inovoval. Řečeno na začátku, na konci potvrzeno - dvě hvězdy. První film je nedostižný, Predátor 2 je více než slušný, AvP (oba dva) stojí za pendrek a tohle je jen o trošku lepší. Bída.. ()

MM_Ramone

Kultový akčný sci-fi horror "Predator" z roku 1987 od režiséra Johna McTienana mám veľmi rád. Je pevnou súčasťou môjho rebríčka najobľúbenejších filmov. Možno preto som pomerne dlho otáľal s tým, aby som si pozrel titul "Predators". Mal som strach z toho, že to bude ďalšia trapná skomolenina ako tomu bolo pri hlúpom hybride "Votrelec vs. Predátor". Moje obavy sa však našťastie nepotvrdili. "Predatori" sú celkom kvalitný kino snímok. Dal by som mu kľudne štyri hviezdičky, nebyť jednej fatálnej chyby, ktorá ma neustále rozptyľovala. Bolo ňou obsadenie nosatého dlháňa Adriena Brodyho do hlavnej úlohy. Vôbec sa na to nehodil. Ako intelektuálny židovský pianista je skvelý, ale ako drsný elitný žoldnier je totálne nepresvedčivý. *** ()

kulyk

Tak oni se prý už porouchanci, asociálové a odsouzení vošousti nelifrují do Austrálie! Milé zjištění. Zvláště, když jejich přepravu hradí odběratel. Přemrštěné hodnocení věnuji především samotnému nápadu. Na hereckých výkonech by se dal tu a tam nalézt chlup, na projevu onoho kanibalského přeživce, zakukleného v pixle, patrně i celý bobří kožíšek. Milá akční volovinka hrající na mou, strangulační rýhy působící, strunku. ()

PinokKio

Obsazení Adriena Brodyho mi přijde jako šlápnutí vedle, ale v produkci Roberta Rodrigueze, kterému nějak poslední dobou nemohu přijít na chuť, mě to ani moc nepřekvapuje. Jednodušší scénář, ve kterém se dlouho nic neděje, až pak v poslední půlhodině přijdou Predátoří hody, taky nepotěsil. Ale výprava a pár odkazů na McTiernanovo dítko to alespoň zachraňuje. ()

Spooner

Prvotřídní návrat k Predátorovým kořenům, džunglí počínaje a osmdesátkovou atmosférou konče. Na Antalovi je vidět, že je opravdovej fanoušek, který za mlada koukal na Predátora snad každej den. A když tenhle fanda ještě umí točit tak dobře jako on, tak je to ještě lepší. Antal s Rodriguezem totiž dali do Predátorů všechno, co v jedničce tak výborně fungovalo a okořenili to výbornou akcí. Té sice není zvláště v první hodince zrovna moc, což je škoda, ale i tak se člověk nenudil. Pátrání hlavní skupinky je totiž docela zábavné i bez toho, zvlášť když se sem tam objeví nějaký odkaz na jedničku či čistokrevná 80´s hláška. Navíc herecké obsazení je možná na tento žánr složeno docela nezvykle (Brody, Grage, Braga), ale funguje to skvěle. Hlavně Adrien Brody je fakt výbornej drsňák. Víc takových rolí pro něj. Jenom ten Laurence Fishburne mi tam přišel celkem zbytečnej. Jinak ale naprostá spokojenost a další letošní akční cesta do dob minulých, která se velice povedla. ()

Davies182

Predátoři jsou filmem, jehož začátek (rozuměj cca 40 minut) je tím nejlepším, co zatím tento rok v kinosálech nabídnul. Je to něco jako Kostka v amazonii, navíc ale s několika cool zbraněmi a masožravými nepřáteli. Banda ostřílených veteránů se producíruje po lese, neví zdaleka, do čeho to "spadli", a každý z nich je vybaven smrtícím arzenálem - doslova od nože po rotační kulomet. A je to zábava: chodí se, hláškuje, zabíjí, polemizuje... Pak na scénu přichází největší herecká hvězda večera a atmosféra je zničehonic v háji. Od té chvíle se totiž z výborné hry na kočku a na myš stává polotupé akční béčko, které zachraňují pouze roztomilé odkazy a pocty prvnímu Predátorovi. A Adrien Brody. Pro ty, co to ještě nepochopili: ten týpek neměl být novým Arniem. Svalů má na žoldáka akorát, na nic si nehraje, a ta role mu během celých 107 minut zatraceně pasuje. Akční sci-fi Antala, kterého sleduji již od Revizorů mě bavilo a režisér tu konečně dokázal, že k hollywoodskému (skoro)blockbusteru se může propracovat každý. Chce to jen čas. A prachy... ()

Wacoslav1

Tohle se krutě nepovedlo. Pořád tu jenom ve všech komentářích čtu jaká, že je to pocta jedničce či co. Na to řeknu jediný a to nasrat! Já vidím jenom vykrádání, vykrádání a zase vykrádání a to nemluvě o tom, že tu není ani nic co by to zvedlo. Nějaká zábavná situace nebo pořádně šťavnatej masakr. Akce je dost až na to, že Predátoři se chovají jako banda totálních retardů a vůbec nepřipomínají toho absolutního masakrátora z prvního dílu. Na druhou stranu aspoň tady má šanci někdo z toho komanda zoufalců vedeným parodií na Arnolda přežít. V jedničce by nepřežili ani pět minut. No a to samý platí i o druhý straně. Takhle trapný predátory by si testosteronem a hláškama nabitý komando vedený Dutchem dalo k snídani. Jenom ta hudba se celkem povedla a Dany Trejo mi utkvěl v paměti jinak bída a zmar. další podobný prznění prvního dílu už radši ne.10% ()

petero

Kvalitou niečo medzi Predátor sériou a AvP sériou, čiže vôbec nie zle. Práveže prvá polovica veľké prekvapenie no s nástupom Laurenca Fishburna to šlo do čistého priemeru. Najlepšia scéna: útok domácich mazlíčkou a prvý kontakt s predátormi. Sú to stále No.1 space fucking killing machines. ()

gogo76

Maďarský režisér si postupne buduje slušnú povesť a poctu, ktorú sa rozhodol dať filmu Predátor ma potešila. Natáčalo sa prevažne na Havaji, kde tvorcovia našli džungľu presne podľa svojich predstáv. Atmosféra filmu je dobrá, hlášky i známy hudobný motív veľmi dobre navodzujú spomienky i určitý pocit spojitosti a previazanosti s prvým dielom, ktorý mimochodom považujem za jeden z najlepších akčných filmov. Režisér si na pomoc prizval kameramana Gyulu Padosa, ktorý šikovne snímal kamerou skrz stromy, kríky či trávu, podobne ako v prvom diely. Hlavne hudba a prostredie majú obrovský podiel na príjemnom, ale zase nijako zvlášť bombastickom výsledku. Najväčšia slabina filmu je v množstve a zbežnej charakteristike postáv. Postáv je jednoducho priveľa a kým si divák nájde cestu k hlavnému predstaviteľovi je takmer koniec. Napriek niektorým výhradám sa prikláňam k štyrom hviezdam. 70%. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (viac)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (viac)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Rychlý a zběsilý agent 47

Rychlý a zběsilý agent 47

08.02.2013

Populární akční hra Hitman už se jednou na plátna kin podívala. Film Xaviera Gense s rozpočtem 24 milionů dolarů sice utržil téměř stovku, ale recenze byly odmítavé a fanouškům hry se film taky… (viac)