V nekonečnom a tajuplnom vesmíre jestvuje celé stáročia malá, no mocná skupina ochrancov. Títo ochrancovia mieru a spravodlivosti sa nazývajú Špeciálna jednotka Green Lantern. Je to bratstvo bojovníkov, ktoré prisahalo, že udrží vnútrogalaktický poriadok. Každý člen Zboru nosí prsteň, ktorý mu poskytuje supersilu. Keď sa však na scéne objaví nový nepriateľ zvaný Parallax vyhrážajúci sa zničením rovnováhy sily vo vesmíre, ich osud a osud Zeme leží v rukách čerstvého nováčika, prvého človeka, ktorého medzi seba prijali - Hala Jordana (Ryan Reynolds). Hal je talentovaný, no nafúkaný skúšobný pilot. Členovia jednotky prejavujú ľudom, ktorí nikdy neovládli nekonečnú silu prsteňa, len málo rešpektu. Hal je však zjavne chýbajúcim kúskom skladačky a spolu s jeho odhodlaním a silou vôle má to, čo ostatným členom jednotky chýba - ľudskosť. (TV Markíza)

Redi

Aspoň že se vyvarovali klišé typu 'Máš jen blbou škrabošku a nikdo neví kdo jsi.' Nejen Reynolds (opět) to totálně zabil. Tím svým přiblblým výrazem a monotonní hereckou pózou mě nikdy neohromí ba naopak, filmu vždy jen škodí. Pěkné CGI je jediné, kvůli čemu se na film podívat. ()

neoBlast

Z mého pohledu absolutní zlo, které svojí nezajímavostí a tuctovostí může diváka snad i ubít. Kromě přehršle zvláštních efektů a Marka Stronga (který prostě do role Sinestra sedí) není snad jediná věc k pochválení. I můj oblíbenec Martin Campbell se utopil v tricích, v umělotině (přesný opak toho jak působily obě jeho Bondovky) a ani nepovedený casting mu v ničem nepomáhá. 20 % ()

geklon

Tak jo. Tohle vážně moje očekávání nenaplnilo, i když výsledek není buhvíjaký propadák. Efekty jsou místy ohromují, avšak je vidno, že se režisér spíše hledal, než aby si to užíval. Bude li druhý díl, musí jít tvůrci úplně po něčem jiném,než že se představí celý fenomén GL a zbytek filmu divák stráví jen očekáváním lepší zápletky a smysluplného příběhu. Po příběhu a po hlubokosáhlé nadgalaktické akci ani stopový prvek. ....snad se vybere dost peněz na pokračování. ()

Pavlínka9

Konečně jsem porozuměla tomu,když lidi kolem mě říkali, že budou dělat, že tento film nevznikl :D :D a já to zcela chápu :D Vůbec nerozumím tomu, jak toto mohlo vůbec vzniknout. To je takové céčko, že se divím, že Reynolds poté ještě získal další filmové role :D Dobře - vím, co je postava Green Lanterna zač, ale dostat ty informat zrovna takovým děsným způsobem? :D ()

hroubek

Po opravdu fajn komentářích a velmi pěkných recenzích jsem se trochu bál, že kvalita Green Laterna, bude trochu více slabší. Bohudík pro mě, že se mi to nestalo. Osobně jsem se na zelenou lucernu těšil více, než na amerického super vojáka a boha blesku a hromu, protože mě osobně zajímalo, jak se někomu povede ztvárnit to na plátně tak, aby to vypadalo dobře a ne trapně. Ale pak přišly první recenze a já se začal trochu bát. A pak jsem včera seděl skoro v prázdném kině a byl jsem docela hodně nadšený, z toho co jsem viděl. Ale rozhodně nejsem takový hlupák, abych tvrdil, že film je bezchybný. Film má spoustu chyb, ale některé chyby jsou prostě chyby, kterých se prostě člověk nevyvaruje, když adaptuje komiks zvláště takového rázu. Osobně pro mě největší chybou celého filmu je práce s postavami, kterou Campbell jednoznačně nezvládl. Je to moc dobře vidět na vedlejších postavách, třeba takový charismatický Sinestro má ve filmu strašně málo prostoru a to nemluvím o Abin Surovi, který sice na začátku zemře, ale to neznamená, že by se nemohl vrátit v nějakém flashbacku jiné postavy. Přesto to chápu, že se na některých postavách se muselo šetřit časem, ale rozhodně nechápu, jak někdo mohl schválit ty dva záporáky, kteří jsou nejenom k smíchu, ale případě Sarsgaarda úplně toporný a k tomu se váže další otázka co tam sakra dělá Robbins. Základní pravidlo, kterým Raimi a Nolan definovali žánr komiksu, že hlavní hrdina potřebuje kvalitního záporáka, jinak je jeho boj o ničem. Reynolds jako Hal není vyloženě špatný a Blake Lively hraje docela zajímavou postavu, ale zas na nějaké větší psychologické rozpracování není čas. Po trikové stránce filmu není co vyčítat jen toho záporáka, který vypadá jak žárovka. Akční scény jsou opravdu dobré, ať jde o výcvik, lety ve stíhačkách či závěrečnou bitku. Green Lantern chtěl být filmem pro všechny, bohužel není a proto si film nejvíce užijí fanoušci komiksů a ty co od toho budou čekat jen zábavu. PS: Dnes jsem viděl rozšířenou verzi, která se snaží rozšířit výstavbu postav a docela se jí to daří. Jinak nepřináší nic jiného. ()

drake31

Trikovo obstojné, príbehovo bolestne nezaujímavé, a nuda ktorá mi naháňala strach. Green Lantern bol jeden z tých projektov do ktorých som vkladal dôveru, cez všetky negatívne ohlasy som stále veril že to nebude zlé. Po jeho zhliadnutí už nebudem veriť ničomu. Cez všetku tú dôveru som čakal prinajmenšom aspoň nejaký sympatický bod o ktorý by som sa pri sledovaní mohol oprieť (o Blake by som sa oprel rád, ale to mi nejako nestačí), a začať si tento film užívať. Bolo tu pár svetlozelených momentov ktoré boli v pohode, párkrát som sa pousmial (tréningy, skúšky a pod. zachraňujú väčšinu filmov so superhrdinskou tematikou) ale to zlé vo väčšej miere prevažovalo to dobré - s čím sa len tak jednoducho nezmierim. Možno je to výsledok mojich očakávaní, možno je to výsledok filmu samotného ale s istotou som si tento film neužil. ()

yeniczek

Největší slabinou filmu je jeho snaha první hodinu rozvíjet epický příběh jak v nějakém tří a půl hodinovém opusu, kdy poté zjistíte, že film trvá něco málo přes hodinu a půl a tak nějak vyšumí. Potom, proč se film v okamžiku tváří děsně dospěle, aby v další minutě Hal vykouzlil konstrukt v podobě hotwheels autodráhy na záchranu padajícího vrtulníku... Škoda.. Začátek poměrně dost atmosferický, částečně i napínavé scény, triky výborné, ale potenciál využitý přesně napůl. 5/10 ale pocitově je to spíš k těm dvěma hvězdám, když si uvědomím, že to natočil režisér mé nejoblíbenější Bondovky... ()

Brain-D

"Zelená je barva vůle" Zelená kam se podíváte. Mírně připomínající Thora či spidermana, takže pak celý film působí jako jedno velké klišé. Ryan Reynolds jako "Green Lantern Země" působí jak namachrovanej týpek, ale díky vtipkům se dá ustát. Divné mi přišlo, že všichni na zemi byly takové zžití s mimozemskou civilizací, že nikdo extra neřešil a neprojevil emoce (žádný humbuk). Grafická zelená se mi ze začátku hnusila, ale později si na ni zvyknete. Podle mě to vzal režisér, který nemá schopnost natočit poutavý komiksový film. Jinak lidský záporák byl pěkně odpornej. ()

JohnSmith

Adaptace DC Comics se tentokrát moc nepovedla. Je to hodně barevný a dalo by se říct, že spíš pro děti než pro dospělý. Natočený je to sice pěkně, ale není to ono. Na filmu je snad nejhezčí Blake Lively a triky. ()

Danny F.

Snad pro děti v rozmezí 8 až 12 let. Dost dětinské a pohádkové. Jako komiksák by to ušlo, dobré efekty a akce. Jako film je to až moc hravé. 70% ()

Mishqo

no škoda..strašne odfláknutá práca...nič nové pod slnkom nevymysleli...dalo sa s tým naložiť aj lepšie ako len zobrať jedného komiksového hrdinu a nacpať ho do šablónovitosti a častej nelogickosti...efekty ale aj ine veci miestami prehnané...slúži len ako také slušné odreagovanie ... 5/10 ()

VanTom

Film se bohužel nejvíc soustředí na fungování mezihvězdné policie a tím pádem vypadá chvílemi jako remake původních dílů seriálového Star Treku, se všemi těmi bizarními mimozemšťany a fantastickými planetami. Stejně tak hlavní záporák i jeho pozemský posluhovač jsou tu jenom proto, aby mohli být na konci poraženi, nic víc nepředvedou. A přitom když se ve dvou-třech scénách začne využívat kouzelná moc prstenu, který dokáže zhmotnit cokoliv od stíhačky, rotačního kulometu nebo ochranné zdi (ano, v případném druhém díle by to chtělo větší fantazii :-)), zábavnost najednou vystřelí do úplně jiných výšin. Prostě promrhaný potenciál. ()

VasaX

Tak za prvé - bavilo mě to. A mám rád Ryana Reynoldse. Za druhé - není to zase tak dobrý akční sci-fi, ani akční blockbuster a už vůbec ne adaptace, ač je poměrně přesná (až na některé prvoplánovité přepisy, a ty svou očividností zabolí), tak ztratila i to málo šarmu a hloubky, co může tento koncept strážců vesmíru nabídnout. Na druhé straně to má dynamiku i přes svou povrchosta barevnou lacinost. I přes to, že jsem byl pobaven a nejsem extra zklamán, protentokrát odmítám dělat ústupek jen pro to, že je to zfilmované něco, co jsem chtěl vidět. Ne, takhle levně si mě tentokrát nekoupí. ()

Aven

Green Lantern zůstal na půl cesty mezi záměrnou občasnou sebeparodií a regulérní sebeparodií. Jsou tam scény, při kterých lze jasně vidět, že si tvůrci dělají sami ze sebe srandu - k čemuž vydatně napomáhá Reynolds se svými hláškami, chvíli na to je však divákovi servírován klasický "hrdinský" patos. Na dvojku jsem dost zvědavý - pokud přijde lepší záporák než Vodnatá hlava a tvůrci si ujasní, co vlastně chtějí točit, může to být královská zábava. ()

ravalah

Docela prijemna nenarocna komiksovka. Driv jsem byl rad za kazdou, ktera se natocila, ale dnes jsem narocnejsi, jelikoz mnozstvi za poslednich par let razantne stouplo a i tak jejich kvalita (Batman). Proto i me hodnoceni priostruje a davam 6/10 ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Batman vs. Tučňák?

Batman vs. Tučňák?

31.05.2018

Green Lantern měl v roce 2011 nastartovat filmový vesmír od DC, jenž se bohužel nikdy nezhmotnil. Dalším pokusem byl Muž z oceli z roku 2013, na kterého navázaly už čtyři filmy - velkolepá Liga… (viac)

Kdo napíše Green Lanterna?

Kdo napíše Green Lanterna?

16.01.2017

Dva roky před Mužem z oceli měl filmový vesmír od DC nakopnout Green Lantern. Sci-fi o pilotovi, z něhož se stane galaktický polda, ale pohořela a málem zabila kariéru Ryana Reynoldse (Deadpool).… (viac)

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Roger Michell se v posledních letech blýsknul třeba Venuší nebo Hezkým vstáváním, jeho nejznámějším filmem ale navždy bude Notting Hill. Komedie s drobným sociálním přesahem je nevyčerpatelným… (viac)