Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

veverysiak

Tak na to, že tu nájdeme hneď niekoľko zreteľných námetov z kultových hororov, sa tento mišmaš pozoruhodne vydaril, asi najdôležitejším prvkom úspešnosti je ohromne šikovný timing zápletiek, keď sa dostávame na dostrel nudnosti a prílišného podobania sa na originál, chlapi prekvapujúco prehodia výhybku a zrazu sme v inom príbehu a inom svete a takto to miešajú až do záveru, čím úplne eliminovali riziko klišéovitosti, strnulosti a trápneho napodobňovania, smelý a trúfalý pokus, ale risk stál za to, takže 80%. ()

Venceslao90

No nevím, těžko hodnotit. Film, který není pro každého. Do poloviny jsem se skvěle bavil a těšil se, jak to celé dopadne. Závěr mě ale dost zklamal. Splácanina všeho možného, která mě nakonec neoslovila tak, jak jsem očekával. ()

Sathana

Tohle sem už jednou viděla, akorát jim chyběl Bruce Campbell :D škoda toho konce, jinak bych dala možná i 4. Hororů s příběhem je málo ()

kikin01

Tak to byli jatka. Sám se divím svému hodnocení, ale nemůžu si pomoct. Spíše grandiózní krvelačný thriller, u mě zanechal na prvním místě herecký výkon zhuleného blázna, který si jako vražednou zbraň vytáhl svoji termosku. Vedle zvrácené reality show mi to připadalo jako parodie na Resident Evil, Kostku, a Smrtelné zlo, což byli první tři filmy, které mě napadly. O počtu "zvířátek" nemluvně, a jsem rád, že to nebyla žádná amaterská práce, jinak by to digitálně nedopadlo vůbec dobře. Jinak super požitek. ()

collinduff

Konečne niečo nové a svieže v hororovom žánri. Film vás celú dobu núti premýšlať, o čo vlastne ide, a keď sa to už dozviete, začne sa parádny meganářez! Palce nahoru. ()

halberdier

Díky velkým očekáváním jsem lehce zklamaný - ale opravdu jen lehce. Film je nejlepší sledovat, když o něm víte co nejméně nebo když od něj očekáváte jen obyčejný lesní slasher. Pak si ho teprve vychutnáte v plné parádě. Protože, to co příjde v druhé polovině, jak spousta lidí zmiňuje, je neskutečný nářez. Je skvělé, že i na poli horroru se dnes dá natočit něco originálního a tak zábavného. Evil Dead pro 21. století! ()

Tolf

"No matter what happens we have to stay together! ... This isn't right. We should split up." - Predsa ak by sa nerozdelili, nebolo by to ono :-) ()

IvanKovar

Zo začiatku to vypadalo na ďalší klasickú vyvražďovačku s peknými mladými ľuďmi ako bežne vídame. Film si na nič nehrá a bez zbytočného zdržovania stručne predstaví hlavné postavy a potom nasleduje už samotná akcia. Partia sa vyberie do ľuďmi neprebádanej oblasti, nájdu osamelú chalupu v ktorej sa rozhodnú stráviť pekný víkend. Ale ako to už v podobných filmoch býva, dej naberie nečakané obrátky. Zatiaľ si hovorím, no nič extra, všetko podobné sme už dávno videli. Ale koniec filmu nabral na obrátky a film poskočil hneď o úroveň vyššie. Miestami mi to pripomínalo mix komédie/hororu. ()

PunyHumanNo2

Na samotě u lesa stála chaloupka, ve které se bandička studentů rozhodla oslavit konec semestru. Co se jim tak může přihodit, když nedbají varování, že chaloupka stojí na indiánském pohřebišti a v lese se pravidelně ztrácejí houbaři? Josse Whedone, tento rok se ti daří a u obrazovky sedící prastaří se cítí uspokojeni tvou obětí, i přes pomotané archetypy a nedostatek mumií. Asi nejlepší hororová parodie posledních let. Za rok znovu... nebo radši ne. ()

morwen

Celkem potěšen tímhle výtvorem Cabin in the woods se ze začátku tváří jako jeden z řady béčkových slasher horroru. Naštěstí nenastoupilo zklamání ale radost jakmile jsem pochopil celý účel filmu. Ten je si udělat prdel ze zákládu Slasher horroru. Napsal bych i více ale to už bych šel moc hluboko a já spoilery nenávídím. No každopádně 4/5* mluví za sebe. ()

marrrrian

Jak by povedal pan Burns: "Znamenitě!" :)) Najskôr som nechápal, čo na tom všetci máte. Ako náhle som sa dostal trochu do obrazu, tak som začal tušiť. A ku koncu už som to proste hltal a spätne domýšľal, čo mi asi všetko uniklo, kým som to nebral ako niečo "znamenité". Tak sa mi zdá, že si čoskoro dám repete. ()

Ondrew

Konecne horor a pritom zaroven sranda. Tento vytvor cerpa snad z uplne vsetkeho, "Evil Dead" pocnuc a konciac pri Lovecraftovej mytologii o Prastarych. Do toho napad v style "Cube 0"... No skratka, ja som len zyyyral, co sa to tam vlastne vsetko deje a casto som neveril vlastnym ociam :). Velmi dobre odvedena praca, to musim uznat. Povodne som od filmu cakal tupu teenagersku vyvrazdovacku, ale vyklubalo sa z toho... eeeech. To je proste masaker :). 80%. ()

Kusic

Pokus o nejšílenější horor se celkem podařil. Představte si všechny monstra, zloduchy, vrahy, mýtické postavy a všemožné démony v jednom filmu... a nebo rovnou v jedné budově :D Začátek party v lese a vše okolo do puntíku připomíná skoro remake Evil Dead, jenže pak se to zvrhne v totální šílenství. Nespočet zvratů, hodně i nečekaných, celkem i humor. Škoda jen, že Thor zařval dřív, než sem čekal :-/ Cca od půlky nabere horor parádní tempo, retardovanej konec to ale stejně zazdí. Kdyby pán režisér vymyslel lepší zakončení (ale co čekat, v takový hovadině), dal bych snad i 4*. Ale jo, bavil sem se... možná se pro srandu někdy podívám zas :D ()

ondraluky

Hrozná slátanina, neuvěřitelně kvalitně natočena. Líbili se mi herci ( herečky ), kamera. Nelíbil námět a částečně nedomyšlený scénář. Nicméně to ve mně zanechalo silný pocit vidět znovu. ()

david666

Určitě se jedná o neotřelý pokus oživit klasiku 80-tých let - jako byl Evil dead. Místy jsem se i pobavil vtipnými momenty. Akorát musím přiznat, že mě spíš bavil konec a mrzelo mě, že se film déle neodehrával právě v těchto místech. Ale na druhou stranu, mě film celou dobu držel v napětí, kam se příběh vyvine a jak to vlastně všechno ve skutečnosti je. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)