Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

helraiser

Naprosto úžasná podivaná, dokonalé masky ty vážně neměli chybu, skvělá atmosféra, výborně zvolené prostředí, skvěle zahrané hlavní postavy, slušná zabití a k tomu všemu to je stříklí humorem. Není co vytknout a co teprve ten grandiozní konec, naprostá rozsekávačka. Kurva spokojenost na 100 %. Víc k tomu není co dodávat, rozhodně nejlepší horor co jsem tento rok viděl, neváhejte a jděte rozhodně do toho. ()

barcisz

Nemam moc ráda sci-fi,nemusim moc krváky a zombie a celkově tenhle typ hororů,nemam ráda ohraná témata,ale tohle...to předčilo má očekávání. Nejlepší sci-fi krvelačný horor jaký jsem za poslední dobu viděla. V druhé polovině filmu jsem byla celkem napjatá,co přijde a konec dal najevo,že se opravdu jedná i o sci-fi. ()

bararich8

Z počátku jenom WTF? A pak pěkná originální jízda s dobrou partou určenou "k obětování". Nic podobného tu snad ještě nebylo a to se cení a že to bylo víceméně šílené a stupidní? Proč ne, někdo musí udržovat rovnováhu. 4* ()

Ondr@932

Parádně vymakaná, slušná hororová originální zábava! Něco takového tu opravdu ještě nebylo. Je to převážně hororové sci-fi, ale okořeněné špetkou humoru a to je moc dobře! Skvělá vyvraždovačka v lesích a příšery v podzemí byly také skvělé! Po třetím shlédnutí zvyšuji hodnocení ... 90% nebo - li originalita se musí ocenit ! ()

moviechecker

Opäť raz skvelý Whedon a ľudia okolo neho. Ak niekto povie, že už od začiatku vedel ako skončí tento "tradičný" študentský horor tak sa iba zasmejem. Určite by som si rád pozrel aj pokračovanie. ()

misbos

Dávám plnej knedlík a prostě nemůžu jinak. Je to zábavnej a chytrej film o tom, jak, a - hlavně - PROČ se horory natáčejí a proč se na ně koukáme. U scén z "velína" jsem měl permanentně hubu od ucha k uchu, vyústění japonský boční lajny mě srazilo na podlahu, a ten závěr, OH MY EVIL GIANT GOD, ten závěr... čistá extáze! (A to nejsem bůhvíjakej fanda žánru.) ()

Charlie84

Nějak mě ty "hranice žánru posunující" kousky poslední dobou neberou. Natočit čtyři filmy a sestříhat je do jednoho je rozhodně originální, ale asi to nedocením takovým počtem hvězd jako ostatní.První polovina, pokud si ze sebe zrovna film nedělal srandu, byla dost nuda, druhá sice lepší, ale ten digitální zvěřinec byl digitální fakt dost. Bát jsem se nesnažil, ono stejně nebylo moc čeho, o nějaké atmosféře taky těžko mluvit, ten konec s "poselstvím" mě už ani nerozesmál. Pár vydařených vtípků to nezachrání. A ten "originální" příběh je, přátelé, vykrádačkou Midnight meat train, což je filmík, který vřele doporučuju. Cabin in the woods nikoli... ()

Kingjiri

Ohromujícim hororem (jak hlásá festivalovej popisek) bych Cabin in the Woods zrovna neoznačoval. Spíš působí originálně, minimálně v záplavě vyvražďovacích hororů posledních let. Bát se moc nebudete, ale určitě si každej najde něco, co ho pobaví. Wheddon opět dokazuje, že je velice schopnej scénárista se spoustu fajn nápadama - jen závěrečná pointa mohla být sofistikovanější, ale na druhou stranu mě neklišoidní závěr potěšil. Líbilo se mi, jak hlavní postavy kolikrát nečekaně umírali, scénáristickej nadhled a pár hlášek taky nebylo k zahození. K hercům nemám zásadnějších výhrad, ale Hemswortha si fanoušci neužijou tolik, jak by možná čekali (já jenom čekal, kdy vytáhne kladivo a všechno vymlátí :-D). Na čtvrtý slabší hvězdě se nejvíc podílí slušná filmařina, závěrečná akční a krvavá třetina a nepřeberný množství hororovejch příšer. ()

Hulk Hogan

První půlku filmu jsem si furt nebyl jistej o co vlastně jde. Tim ale rozhodně nechci říct, že bych se nudil. Druhá půlka konec pak přinese fakt hodně zajímavý rozuzlení, který stojí zato, a který bych před začátkem filmu fakt nečekal. Ne úplně typickej horor, jehož netypičnost je v tomhle případě rozhodně k dobru. ()

miawallacova

Po tom, co jsem skoro každý prázdninový den viděla jeden slasher, který se od předchozích lišil vlastně jenom tím, že jednou se vraždilo na horách, potom v lese a nakonec v opuštěné škole jsem ani netušila jaké překvapení na mě čeká. HOLA HOP ona to klasická vyvražďovačka nebyla, sice se vraždilo (v druhé polovině filmu více než dost), Je pravda, že prohlédnout film každému průměrnému divákovi trvá cca 10 minut, ale i tak jsem nečekala, že se tak královsky pobavím. Bylo to napínavé, vtipné (pusťte jim tam víc feromonů) a nečekané! Nemusím mít nutně na monitoru nalepené střeva a slyšet praskání očních bulev aby mě film vtáhl do děej. Dala bych 5*, ale Pointa celého filmu mě příliš neoslovila. ()

Torgal

Zábavná hra so žánrom, hromada výborných nápadov, parádne napísané dialógy, variovanie horrorových klišé do nečakaných polôh. Ako horror to samozrejme neobstojí, ale ako horrovová haluška je to paráda. Akurát to finálne rozuzlenie mohlo byť originálnejšie/šokujúcejšie, ale aj tak veľmi príjemný čerstvý závan do už po dlhé roky stagnujúcich horrorových vôd. 7+/10 ()

Rasle

Ešte stále neviem na čo som sa to pozeral, ale páčilo sa mi to. Názov filmu je absolútne zavádzajúci čo je v podstate aj dobré lebo divák si myslí, že sa dej bude točiť okolo nejakej chaty v horách, no možno s počiatku, ale skutočnosť je iná a na to príde divák až samom závere o čo sa vlastne jedná, preto vrele doporučujem. Tento film by sa dal porovnať s filmom "Pavučina snov" z čoho sa nakoniec vykľujú mimozemšťania. ()

HappyDeath

Nebylo to vůbec zlé...zvláště vraždící jednorožec mě vskutku potěšil. Ovšem nakoni poznáte že je to thriller s velkým T! Nechápal jsem nic. Potěšilo. 3.1. 2019 Na film jsem zapomněl a viděl jej podruhé. No a opet potěšilo 😃 ()

Rockerman

Vím, že lidská fantazie je bezbřehá a nekonečná, přesto jsem ještě dost dlouho po skončení Chaty v horách kroutil hlavou a nechápal, jak někdo může vymyset takovou fantasmagorii. Začíná to jako jednání dvou byznysmanů, pokračuje, jako "komedie" z high-school ( ty typické trapné kecy) a pak je to až do konce směsice hororu, sci-fi, komedie a reality show! Takovýto guláš nebo chaos není jen tak k vidění. Oceňuji velmi originální nápad tvůrců a když si odmyslíme ty zombíky a další stvůry, které ve filmu vystupují a masakrují všechny, kteří jim přijdou do cesty, tak si dovedu představit, že tak nějak by v budoucnosti mohla vypadat soutěž "Big brother". Je tu i morální apel. Lidé si prostě zaslouží zkázu, za to jak se k sobě chovají a jak se chovají k přírodě. Bavil jsem se tak napůl, mohlo se to téma využít ještě lépe. Stejně si myslím, že to vymyslel někdo, kdo kouří "trávu", protože jediný, kdo je v tomto filmu imunní vůči všem nástrahám, je "hulič marjánky". A potom, že drogy jsou zlo! 3 a půl *= 70%. ()

Al44...

Zpracování starého a otřepaného hororového tématu - velmi zajímavé a podařené části "ze zákulisí" - nudné partie děje kolem hlavních hrdinů - škoda, že celý film nemůže být v takovém tempu jako cca posledních 20 minut - dobrý film obzvláště pro hororové fandy. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)