Technici operačného strediska ukrytého v podzemí spúšťajú akciu - tajomný rituál. Aj napriek varovaniu špecialistky, že ich experiment sa môže vymknúť spod kontroly, pokračujú v práci. Medzitým do zdanlivo opustenej chaty v horách prichádza partia mladých ľudí, ktorí si chcú užiť chvíle slobody v divočine. Netušia, že priestor je pokrytý sledovacími zariadeniami a technickými vychytávkami. V pivnici objavia podivné predmety vrátane starého denníka sadistickej rodiny Brücknerovcov. Jedna zo študentiek vysloví latinské zaklínadlo a vzápätí sa romantický pobyt v prírode zmení na peklo. Na mladých ľudí zaútočia vlkolaci a sadistické zombie a všetci musia bojovať o svoje životy. (TV JOJ)

Smerfetka88

Pominu-li fakt, že ty figurky zombie byly spíše z kategorie komedie a že mi ta partička byla sympatická tak, že bych je zmasakrovala už na začátku v jezeře, přiznávám, že nápad s jakousi reality show se mi opravdu líbil. Bylo to pro mě něco nového a sledovat, jak někteří uzavírají sázky, kdo vyleze ze záhrobí tentokrát a pak sledují ten masakr, bylo řekněme zajímavé. Nicméně posledních několik minut filmu mi pokazilo celý dojem a následné hodnocení. Zjevení Sigourny nevěstilo nic dobrého, ale to moralizování pak, jestli zemře jen ten vyhulenec nebo celý svět....a na úplný závěr se zjeví ruka Boží. Hororově podprůměr, jako komedie průměr. ()

Čejkyn

Rozhodně se nejedná o horor.Ale je to tak originální ,zábavné a svižné!!!! Skláním poklonu před nápadem dát dohromady všechny možné příšerky,to vypuštění z komnat byla nejlepší scéna z filmu.Škoda jen že se neodpovědělo na dost závažné otázky,ale i tak dávám slušných 60% ()

Franche

Opravdu NIKDY jsem neviděla něco takového. Myslím, že prohlásit, že to nemá žádná pravidla je slabé slovo. Nic z toho, co se v tom filmu stane, by vás podle mě nenapadlo. Opravdu, tento film překročil jakékoliv hranice. Směju se ještě teď. 4* ()

markyzgero

citace, pocta žánru, citace, vyvražďovačka s přesahem. zombies fungujou vždycky, ale rednecks torture family je prostě...ultimátně zabijácká i přes stupidní weapon of choice. ()

Lobotommy

Horor o hororu. A musím říct, že se to povedlo. Tahle metasféra nabízí skutečně neotřelý pohled na věc a pracuje s hororovými klišé jako s nezbytnými prvky, které nepracují pro žánr, ale pro vyšší celek skrytý za samotným žánrem. Spousta krve, bubáci a taky nějaká legrace.Líbilo. ()

dannyd14 odpad!

Bože tak skvele začal dej,že hovorím si wau,toto bude riadna pecka,no konečne niečo normálne po dlhej dobe.No lenže ako film postupom času šiel ďalej,hovorím si toto musí byť nejaký omyl,čo to má celé znamenať a o ďalších momentoch sa nebudem ani radšej už vyjadrovať,lebo to nemá celé zmysel sa tým zaoberať,lebo v podstate ani nemám čím.Dej nulový.Takže vopred !UPOZORŇUJEM! ,ak si mienite pozrieť túto mega sra*ku,tak to veľmi rýchlo oľutujete,hlavne čo sa týka času,čo som si mohol miesto toho pozrieť radšej Projekt X. A ešte 1 vec,nemôžem porozumieť tomu vysokému hodnoteniu,to je niečo neskutočne uveriteľné ako podaktorí si tento prepadák obľúbili..... ()

PavelH

Když jsem to pustil, vůbec jsem nevědděl do čeho jdu. A to bylo možná nejdůležitější. Celou dobu jsem se výborně bavil. Koukal jsem jak puk a děsně jsem to žral. Film, kde je úplně všechno. Každý klišé na který si vzpomenete, tam je, jen to dopadne trochu jinak, než byste čekali. Skvělý! Zabijáckej jednorožec pro mě bylo úžasný finále. :)) ()

hero_bk

Poslední půlhodina má neskutečný grády a zcela jistě se stane kultovní. A nebýt jí, byl by horor jedno velké nic... Jenže, ona tam je a vytahuje to mezi elitu. Dávat 5* za hektolitry krve - z toho už jsem vyrostl, ale hezké 4* to být můžou. ()

Dantte..

Po velmi, ale opravdu velmi dlouhé době horor, který nechal diváka do konce tápat, byl kombinací originality a šílenosti a přesto bavil královsky. Smekám kloubouk a těším se na další počin Drewa Goddarda. Doufám, že nezakrní jako jeho kolegové před ním. 80 % ()

GudMen

Při důsledném porcování odhalené blondýnky jsem zaříkával všechny svaté, aby afroamerický sympaťák z ochranky rozsekal dotyčné loutkáře jak karbanátky. Nakonec se dostavilo mnohem delikátnější pohoštění. ()

Murdock

Tak tohle bylo velký překvapení a suprovej biják. Dlouho jsem se tak nepobavil a určitě si věnuju ještě minimálně jedno shlídnutí :) ...nejdřív máte pocit, že vás čeká standardizovanej horor jakejch vznikaj ročně desítky, ale druhá pulka vás těžce vyvede z omylu a jestli jste hororově pozitivní, užijete si stoprocentní zážitek. Originální, promyšlená a zábávná podívaná. Doporučuju všema dvaceti :) ()

holec2

S očekáváním, že to bude horor jsem se během filmu mnohdy bál všeljakých lekaček, ale ve výsledku jsem se spíš víc smál než bál.. ()

3mates33

taká "trochu" ujetá, toto by bola o dosť lepšia verzia Vyvolených a podobne :),.... aj keď si myslím že toto muselo vzniknúť v hlave šialenca :) ()

LukH

Jediné pozitivum je velké překvapení, když po klišoidním začátku (parta mladých lidí valí na strašidelnou chatu uprostřed ničeho...) se film vyvine do všeho možného, jen ne předvídatelného. Suma sumárum - první dvě třetiny nuda a potom rozuzlení, u něhož mám silné podezření, že ne pouze jeden z hrdinů hulil...ale když vidím zdejší hodnocení, měl jsem si - podobně jako scénárista - taky dát, za střízliva mne to totálně minulo. Sorry. ()

Kozy9

Jedna veľká kópia už dávno opozeraných scén a filmov. Z počiatku je vám podaný klasický prológ poňatý v štýle American Pie, neskôr sa vám to všetko pretransformuje do Evil Dead, s tým že je to všetko poprepletané prvkami z Truman Show. Keď sa už blížilo finále myslel som si, že hlúposti bolo dosť, že sa mi tento hnus v podobe kopírovania kvalitných snímkov premení v krásneho filmárskeho motýľa, no bol som naivný. Jeden z najhorších koncov,čo som v histórii filmu videl. Otvorený, hlúpy, nelogický, trápny s jemným podtónom amerického nevkusu. Keď to tak zhrniem, Cabin in the Woods, vám podá pár inovatývnych nápadov, no všetky čerpajú z dávno použitých trikov. Niektoré scény boli uspokojivé, no prerážali tie, ktoré boli klišé opakujúce sa a nezáživné. Bolo viac než zrejmé, že autori sa snažili o dačo nové, priebojné, no realizácia dopadla doslova hrozne a podáva sa vám skazený polotovar s paradoxne pekným obalom. Pre mňa naivné a jeným slovom až moc americké. Samozrejme, že by sa dalo nájsť veľké množstvo plusov v podobe skrytých odkazov, ale v tom prípade by sme museli zapojiť viac fantázie než je treba, a to pri povrchnom snímku ako je tento sa to divákovi nebude určite chcieť. Ako kópia podpriemerné, ako snímok o niečo lepšie no stále otrepané. Samozrejme že na súčastnú tvorbu sa to chytá len ťažkoa preto: 45% ()

Colchack

Iba zopár "wtf" momentov, ale o to viac smiechu...ženy pekné, Hemsworth sa rozpleskol ako mucha na čelnom skle auta. Až takto uletený koniec som nečakal a k tomu ešte aj Sigourney Weaver. Neočakával som vôbec nič a dopadlo to na priemerné 3*. ()

Hisnuklusi

Já myslím, že to za vidění určitě stojí. Mohly by být klidně i 4, ale byly by to velice slabé 4 a tak dám raději velice silné 3. A teda k filmu. Musím uznat, že jsem se nenudil a to ani na začátku, bylo to dané tím, že postavy byly velice cool a to bych řekl, že úplně všechny. V takových typech scénářů ty děcka většinou hrají naprosto nesnesitelní lidé a navíc i ty jejich postavy bývají velice nesnesitelně napsány, tady to tak naštěstí nebylo. Takže postavy fajn. A teď děj. Ten mi přišel takový hodně klasický, ale ono to tak bylo asi i naschvál, však už jen právě ta Chata v horách, že by obrovské klišé ? Taky, že jo. Ale je velice sympatické, že ten děj ještě doplňují záhadní chlapíci, kteří už od začátku jasně naznačují, že mají něco velkého za lubem. To je tam jakoby něco navíc a diváka to určitým způsobem dokáže mást a překvapovat zároveň. Takže plus. No a pak už prostě jen naši hrdinové vlezou do sklepa a od té doby se divák nestačí divit. Je to zábavné a není to nudné. Jenže. Těžko zapamatovatelné a vlastně krom několika věcí, co by jste od tohoto filmu nečekaly, např záhadní chlapíci, nebo všechny možné, záporné hnusoty z kdejakých filmů zkoncentrované na jednom místě, ten film nic nenabídne. Je to sympatické. A snaží se to působit neotřele a originálně, ale šablonovitost ostatních teen hororů tam zkrátka je a vždycky bude. Možná proto, že to tak je asi i naschvál. Zkrátka silné tři. ()

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

Hemsworth, Bridges a hotelové trápení

25.08.2017

Scenárista Drew Goddard (Monstrum, Světová válka Z) natočil Chatu v lesích a od té doby už se za kameru nedostal. Režii Marťana totiž předal Ridleymu Scottovi poté, co se rozhodl věnovat čas… (viac)

Kdo natočí nového Spider-Mana?

Kdo natočí nového Spider-Mana?

03.03.2015

Studia Sony a Marvel se budou podílet na vzniku zbrusu nového Spider-Mana. Andrew Garfield se odebral za Tobeym Maguirem do pavoučího důchodu a na jeho místo nastoupí nová tvář, která ztvární buď… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Thor se akce neleká

Thor se akce neleká

01.07.2011

Chris Hemsworth nás jako komiksový Thor přesvědčil. Není důvod nevyhlížet urostlého sympaťáka i v jeho dalších rolích. Už má dotočený horor Cabin in the Woods (scénář Joss Whedon), remake… (viac)