Laurie Strodeová (Scout Taylor-Comptonová) zastrelila sériového vraha Michaela Myersa (Tyler Mane), pričom sama utrpela ťažké zranenia. Po roku od tragických udalostí býva u šerifa Bracketta (Brad Dourif) s jeho dcérou Annie (Danielle Harrisová) a prenasledujú ju desivé sny. Netuší, že Myers, ktorého telo v osudnú noc zmizlo, ožil, a pri potulkách mestom pokračuje vo svojom krvavom diele. Blíži sa Halloween a do svojho rodného Haddonfieldu v Illinois vkročí brutálny vrah s obhorenou maskou a dlhým nožom. Nezastaví sa pred ničím, veď musí dokončiť neuzavreté rodinné záležitosti súvisiace s jeho pochmúrnou minulosťou. Od tých čias síce vyrástli v meste noví a odvážni hrdinovia, ale podarí sa im dnes prežiť dosť dlho na to, aby zastavili neživého a nezastaviteľného démona? (TV JOJ)

Tom_Ass86

Jednička mě posadila na prdel takovým způsobem, že mi nestačilo se na to podívat 2x ani 3x, pouštěl jsem si to pořád znova a znova, protože to mělo fakt "koule". To co udělal Rob s dvojkou je do nebe-pekla volající. Přijde mi, že Loomis je úplně jiná osoba než jakou byl v jedničce, děj je sekanej, člověk neví, co je teda aktuální a co je z minulosti a Myers mi už přijde spíš jak mašina na vraždy než jak psychopat z jedničky. I tak na mě film udělal celkem dobrý dojem, ale ty tři * jsou s odřenýma rohama. ()

Hapretor

Aj,aj,aj. Pane Zombie nějak Vám to tady ujelo. Nebo jste ujel Vy, řekněme na tripu? První díl byl famózní - dokonce mi přišel atmosférou lepší než od pana Carpentera. (Mimochodem, stále se máte od něj co učit). Ale tohle natahování fusekle je úplně zbytečné a navíc kazíte to, co bylo původně - řekl bych precizní. Navodit hutnou atmosféru, kdy trne na šíji a tuhne krev v žilách, umíte, myslím, líp. Brutální vyvražďovačku, jako tohle, natočí každej trošinku schopnej debil. Tak se, kurva, snažte a Halloween III. už fakt nedělejte! ()

FilmWave

A přitom to začne tak svižně - úvodní "předfilm" dává tušit, že i XY-tý díl jedné nekonečné série by mohl být zábavnou akční hororovou jízdou. Po úvodních titulcích je ale všechno jinak a zbytek je nuda bez špetky napětí a jediného nápadu, kterou občas přeruší nějaká nesmyslná nechutnost. Jediné, co se Zombiemu tentokrát (první Zombieho remake se mi líbil) daří, jsou snové scény Michaela a jeho matky. ()

DHDV

stejně jako první díl je druhý díl nastaven pro tuto generaci a díky tomu je pro některé „nezaujaté“ uživatele hodně stravitelný. Já dostal to, co sem čekal a možná o něco víc…. 3+ ()

Wolvie

Je v tom jistá osobitost a nadšení pro věc,díky kterým se mi líbila jednička,ale podobně jako Dům tisíce mrtvol to tvrdě naráží na naprostou absenci děje.Zombie jako režisér není vůbec marný,ale chce to zmírnit kvalitativní výkyvy jeho filmů. ()

Rathalos

Takze toto je dvojka Halloweenu v podani Roba Zombieho,no je to uz desiaty film tejto serie a myslim,ze je to opat skvela praca rezisera,hercov i ostatnych,temne,brutalne,krvave,akcne a nekompromisne hororove divadlo,z ktoreho vam budu behat zimomriavky po tele,opat plny pocet...:-) ()

fablefavorit odpad!

Ne za absenci ikonické znělky, ani za odhalení Michaelovy tváře, a ani za skutečnost, že v posledních momentech promluví. Ale ten průjem ve tvaru scénáře, ten se prominout nedá. A za zprznění Loomise by to chtělo 17x pobodat. ()

posh.exe

Dokolečka, dokola. Náběh na nůž, poprvé, podruhé, posté. Co tam dělaly ty family gothic vsuky a Weird Al se asi dozvíme v dalším díle. ()

Johny M.

Udivilo mě zde nízké hodnocení H2, ale už to asi chápu. Udělat ze slasheru téměř psychologickou záležitost je docela zarážející. Na druhou stranu, proč ne? Když někdo u remakeu zlepší vizuál, ale drží se předlohy, je to špatně a když to někdo zkusí úplně jinak, je to taky špatně??? Tak co potom ku*va chcete? :-/ Nejdřív jsem vůbec nechápal, proč se Halloween remakuje, ale Rob Zombie mě jedničkou přesvědčil. 'Dvojka' je sice poctivá režisérská práce, ale bohužel zde dost pokulhává děj :( Když je na scéně MM, je o zábavu postaráno, ale zbytek je jen hromada keců, řevu a nadávek. Snový výjevy s Sheri Moon jsou docela zajímavý a rozhodně famózně natočený, ale co ten Loomis? Proč se z něj proboha stal takovej šašek, kterej tam byl prakticky úplně k ho*nu? Takže za audio-vizuální stránku a odvážný přístup k postavě MM a Halloweenu jako celku: 3,5* ()

foundation

K druhemu Halloweenu som sa dopracoval nakoniec o nieco neskor ako som planoval ale pozeram ze o nic som neprisiel. Z 240 minut Zombieho rezirovania jednej z najklasikovatejsej klasiky horroru/citaj Halloween I,Halloween II/ ostava dobrych iba prvych 40 minut prveho filmu. Pokracovanie sa nesie v duchu debility podpriemernych nizkorozpoctovych beciek kde nieco ako scenar a podobne veci vobec nehraju ulohu. Ak chce dneska niekto natocit remake ktory bude za nieco stat,nehovoriac o tom ze Zombie si ukusol hned to najvacsie susto a remakoval klasiku zanru, jednoducho musi mat po ruke kvalitny scenar.Samozrejme to tak je u vacsiny filmov ale zvlast na poli remakov to plati dvojnasobne.Aby bol film uspesny resp. kladne prijaty musi byt jednoducho niecim lepsi alebo aspon pozitivne odlisny od originalu. Na to sa tu samozrejme vsetci vykaslali. U ineho podobneho filmu by som to mozno prehltol ale tu mi skratka vadili blbe a klisovite dialogy medzi postavami a vobec cely dej ktory bol tak trochu postavenu na hlavu. Za jeden zo scenaristickych vrcholov povazujem scenu kde parta vidlakov na Michaelovi urobila kratku exibiciu s baseballovymi palkami/samozrejme sa nebranil a nechal sa ubit/ a nasledne ku nemu prisla zena a povedala : mrzi mne to. Oklepal sa,tych dvoch zarezal a ked tahal von z auta zensku bola pocut nezabudnutelna hlaska : NEE proboha co to delas vzdyt jsem se ti omluvila :D. Dalsia vec ktora mne osobne dost vadila boli tie snove/halucinacne sceny ktore mi tam jaksi nie a nie zapasovat. Co mi ale prekazalo podstatne viacej je ze Rob Zombie akymsi neuveritelnym sposobom dokazal urobit z Michaela Myersa,kultovej strach nahanajucej,tajomnej a temnej postavy prvych Halloweenov, nieco co by vzniklo keby sa Dedo Jozef mesiac neholil a nesprchoval. Ten koncept fuzateho santusaka a bezdomovca ku Myersovi nesedel ani trochu. Zacalo to samozrejme uz v prvom dieli takze nema zmysel vinit Zombieho znova ale ja som si skratka na to nevedel zvyknut a zdalo sa mi to skor smiesne. Takze verdikt na zaver : Prvym dielom Zombie nenadchol ale ani neurazil za co moze hlavne spomenutych najlepsich 40 minut tejto novej miniserie. Druhy diel uz sa nema o co opriet a tak zapadol do vreca priemernych az podpriemernych, nebyt nazvu velmi lahko zabudnutelnych filmovych pocinov. ()

Étienne

Zombie pracuje s Freudovou psychoanalýzou už od Domu 1000 mŕtvol. Scenáristicky na to poukazuje aj v komikse, ktorý vychádza spoločne s Vyvržencami pekla a už vtedy "zabŕda" do koncepcie snu. Osobne si však myslím, že niektoré analýzy, nech sú akokoľvek dobré, jednoducho vo filme takéhoto typu nemusia fungovať tak, ako si Zombie predstavuje (a predstavuje si to vôbec?). Rob má svoju vlastnú dejovú konštrukciu, ktorú viac-menej obmieňa v každom filme, priznajme si ale, konštrukcia je to veľmi dobrá. Súhlasím s Isherwoodom. ()

towstit odpad!

Chod Michael a prelej pre moju bielu jak to nazvat preludnu picovinu potoky krve, ja sa ti budem objavovat aj s tvojim detskym Ja a mozme spolu zabijat a byt vrcholne trapny az do placu. ()

emdvojka

Podstatne horšie ako remake jednotky,je tu síce veľa mŕtvol no za to málo lakačiek. Slabý príbeh, v ktorom sa pán Myers objavuje všade ako s čistého neba. Vždy je na správnom mieste v správnom čase. Nelogická vyvraždovačka bez napätia a výraznejších postáv. ()

helraiser

Rob Zombie tentokrát opravdu zklamal, tohle už prostě není Halloween tohle je opravdu děs, ale v tom nejhorším slova smyslu. Michael sice kydlí o stošest, ale co to je platný když vše co dělalo Hallovveen Halloweenem je pryč. Jednu hvězdu jen za pár slušných zabití, jinak by to nebylo ani na tu jednu. ()

cerbygerby

Jojo, pokračování skvělé jedničky bylo o malinko horší, ale opravdu jen o malinko... Pořád to byl pořádný masakr kterej udržoval napětí... no a na konec - že by pokračování :) pro mě kvalitní 4* ()

RobLord

Ačkoliv mě remake klasiky většinou zklame (až na pár vyjímek, např. Úsvit mrtvých), Zombieho Halloween mám mnohem raději, než Carpenterovu legendu. Jakmile se v kině objevilo pokračování, seděl jsem tam a vzrušeně očekával nové Robovy nápady. Nakonec se přihodilo toto: v kině u mne dvojka Halloweenu naprosto propadla a já jí okamžitě ohodnotil jako odpad. Naopak doma na DVD jsem se královsky bavil, a to dokonce dvakrát. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)