Laurie Strodeová (Scout Taylor-Comptonová) zastrelila sériového vraha Michaela Myersa (Tyler Mane), pričom sama utrpela ťažké zranenia. Po roku od tragických udalostí býva u šerifa Bracketta (Brad Dourif) s jeho dcérou Annie (Danielle Harrisová) a prenasledujú ju desivé sny. Netuší, že Myers, ktorého telo v osudnú noc zmizlo, ožil, a pri potulkách mestom pokračuje vo svojom krvavom diele. Blíži sa Halloween a do svojho rodného Haddonfieldu v Illinois vkročí brutálny vrah s obhorenou maskou a dlhým nožom. Nezastaví sa pred ničím, veď musí dokončiť neuzavreté rodinné záležitosti súvisiace s jeho pochmúrnou minulosťou. Od tých čias síce vyrástli v meste noví a odvážni hrdinovia, ale podarí sa im dnes prežiť dosť dlho na to, aby zastavili neživého a nezastaviteľného démona? (TV JOJ)

dainio

Hrubě nepovedený Halloween, z restartové série. Rob Zombie je pro mě, otřesným režisérem. Jeho první remake měl aspoň velice solidní první hodinu. Líbilo se mi, jak detailně ukazoval dětství Michaela Myerse. V tom byla i jistá exkluzivita a orginálnost. Ve dvojce, zřejmě Robovi vyprahlo všechno -- a tak to i vypadá. Spolehl se jenom na brutalitu a propagaci svého hippies stylu, kterému vytvořil zdatné promo s hudební kapelou a různými tvory s "dekou" na hlavě. No a aby se neřeklo, tak tam opět vecpal svou ženu. Tentokráte, jako ducha s bílým koňem. Michael Myers už vůbec nevypadá jako "Michael Myers". Spíše, jako nějaký poutník, který prakticky bez logiky a jistého smyslu vraždí, všechny, kteří mu vejdou do cesty. Rob prakticky zneuctil originální pojetí slavné série a oblíbeného filmového zabijáka. Na všechno se vykašlal. Michael má na sobě kápi. Je zarostlý. Vypadá jako bezdomovec, který vylezl z posilovny. Ne, to opravdu ne. Halloween II, je dost průměrný film. Nenažene strach ani náhodou. Vše je předvídatelné. Nemluvě o dost podivném finále. Robe, netoč už filmy ! ()

tranquill

Atmosféra by byla, ALE... Spousta zajímavých záběrů nebo symbolizujících scén. Oproti tomu samoúčelná brutalita, místy zmatenost, nuda. A opět postrádám zajímavější muziku. Tím pádem pro mne nemá smysl film zhlédnout podruhé. Ono vůbec postrádá smysl dělat remaky kvalitních snímků... kéž by Rob raděj točil kvalitní desky a ty podařené scény použil do svých klipů! ()

HappyDeath

Jak jsem byl na konci jednoho dílu nadšen tak hned tady ze začátku jsem byl zklamán....Ach jo, koukat se téměř 2 hodiny na to jak nepřeléčená Laura nebere prášky a umí jenom ječet a brečet eventuálně řvát, tak to ji Rob Zombie přistihl asi v nejhorší chvíli a zrovna se začalo točit...Kdyby přišel o něco dřív, tak by to bylo snad lepší...anebo taky ne :-D Ne beze srandy, fakt hnus. A když nevíš co tak tam strč mrtvou matku s kočárkem jako rádce...tedy...ehm s koněm. Nakonec jej taky dostala, že? Krásná práce, fakt. Pane Zombie, k ZBLITÍ!!!!! ()

Kingjiri

Rob Zombie dokázal z mýho pohledu natočit nejlepší Halloween, ale v tomhle případě i bohužel jeden z těch (nej)slabších. Jediný, co opět zaujme, je explicitnost (nahota, násilí) a pár scén (nemocnice nebo bordel). Příběh za moc nestojí a Zombie by udělal líp, kdyby se stejně jako minule inspiroval v původnim díle (tentokrát ve dvojce). Náměty jako Michael Mayers somrákem, halucinace s matkou a bílym koněm (asi se za každou cenu hledala role pro Zombieho manželku) nebo Dr. Loomis vykreslenej jako namyšlenej kokot fakt neměly spatřit světlo filmovýho plátna. Jako celek dvojka vůbec nefunguje, hudba je naprosto o ničem (kde je aspoň nějaký ústředních témat?), zpomalovačky občas působěj jak z lacinýho TV filmu, atmosféra téměř uplně chybí a finále bylo dost trapný (kromě toho, že Michael bez masky promluví, mu scházela akce i napětí a taky bylo hrozně krátký). Ještě, že už přišel nejnovější remake, takovejhle poslední díl by si totiž tahle kultovní série fakt nezasloužila. ()

pumpkinqueen

V prvním Halloweenu od Roba se mi líbilo, jak si osvojil cizí příběh, překopal si ho dle vlastního vkusu a i přesto z toho byla cítit ta perfektní atmosféra Halloweenu. Nebylo to nic velkého, nedalo se to srovnat s Carpenterem, ale už jen ta kombinace jeho a Zombieho byla zajímavá, koukalo se na to příjemně a já mám pro jeho styl zkrátka slabost. Zatímco známe všichni Myerse jako čiré zlo, Rob nám ho ukázal v lidské podobě. Tady to ale bylo už trochu moc a zároveň vůbec nic. V jednu chvíli nudné a prázdné, ve druhé chvíli naprosto přehnané skrze divoké sny s Sheri Moon jakožto matkou, které samy o sobě nebyly špatné, ale vůbec mi do tohohle příběhu nepasovaly. Teď už to byl jenom Zombie bez pocitu, že jsme stále v Haddonfieldu. ()

geek.ondra

Obyčejná a bezvýznamná vyvražďovačka bez jakéhokoliv švihu či slasherového kouzla. Člověk by ani neřekl že tohle natočil takovej srdcař jakým je Rob Zombie. 4/10 ()

Joža

Tenhle díl ze série HALLOWEEN jestli se to dá takhle nazvat,byl snad nejhorší co jsem viděl.Vúbec to už není klasický MICHAEL MYERS jakeho zname.Hlavně tam chyběla ta nádherná hudba,která tomu dáva ten správný šmrc a ta zazněla až vzávěrečných titulkach.Pro mne,to bylo velke zklamání(celý film). ()

Martin79

Tak toto je film, na který jsem v podstatě čekal půl roku. Musím napsat pro mně zklamání roku. To, že film postrádá děj, že je přehnaně "temný" (rozumněj, že není pořádně nic vidět) a že je to až příliš psychadelické by ani tak nevadilo. Ale vadilo mi, že Rob nevyužil potenciál Michaelovy postavy. Tedy to co bylo v původních Halloweenech a co dělo Halloween Halloweenem. Atmosféra v podstatě žádná. Nadruhou stranu chápu, že je to remake a že to pan Zombie pojal po svém osobitém způsobu. No ale pro mně jasná 1 hvězda. A to ještě pro to, že se jedná o remake mého oblíbeného filmu. ()

jiriks

zase řezničina s nekončící krví a hromadou mrtvých...kdo by chtěl na ulici potkat Michaela Myerse? Přiznám se, že ač fanda celé halloween série, jsem očekával maličko jiný děj, který se odklonil od původní verze, což ale není na škodu.. chybí mi tady duch halloweenu, který byl tak patrný v původní verzi ()

BLADER

Rob Zombie opäť raz dokázal, že HALLOWEEN z pred dvoch rokov, ktorý u mňa zaujal trochu rozpačité miesto, bola len náhoda a všetko mi to vynahradil dielom druhým, ktorý je asi o dve triedy lepší ako jednotka. Brutalita je konečne mrazivá a film je, ako sa na Roba patrí, riadne krvavý a surový, preto neváham a dám plné hodnotenie. Horror podľa môjho gusta. ()

Alexandre

O chlup slabší pokračování Zombieho velmi povedené jedničky. Atmosféra byla poměrně na úrovni, na vraždách se Myers vyřádil dostatečně, navázání na první díl velmi povedené, ale pár nedostatků by se tam přece jen našlo. Především bych z filmu vyřadil Michaelovy sny a představy a zůstal pouze u reality. Nicméně jsem si dvojku docela užil, takže u mě pořád nadprůměr. Jsem už hodně zvědavý na třetí pokračování. 65% ()

Petulka88

Strašná záležitost! V tomhle filmu je snad špatně úplně všechno. Od podivné masky Michaela Myerse, ve které vypadá jak debil, přes naprosto stupidní chování některých postav až po strašně slabé finále. Z doktora Loomise se v podstatě stane větší padouch než z Myerse a to jen proto, aby se ve finále ukázal jako velký zachránce. Ani s tou brutalitou to není tak žhavé. Problém je v tom, že je naprosto samoúčelná, takže chuťovky jako srovnám ti ksicht s chodníkem nebo Michaelova ochutnávka hot dog(a), na vás nijak nezapůsobí. V celém filmu se navíc objevuje Myersova matka jako Michaelova halucinace. Jde o slaboduchý pokus ukázat divákům, proč ten Michael vlastně tolik zlobí. Když ale tyhle halušky začne mít i hlavní hrdinka (rozuměj Michaelova sestra), je to totální konec všem nadějím, že vše se v dobré obrátí. Tohle je vážně průser, to snad ani není Halloween... ()

Slimakovec odpad!

Koukám se na hodnocení svejch filmů a vidim tady odpad... Říkám si, co to je za film, že jsem tomu dal odpad. Rozkliknu galerii - "nic, nic, nic, hele, tuhle potvoru sem už viděl". Ale pořád nic, co by mi napovědělo, o čem to bylo. Tak si přečtu děj a některý komentáře. Pořád nic. Jo, asi jsem tomu dal odpad oprávněně. ()

TomStrom

Skutečně netradiční horror. Nejsem z něj sice nadšen tak jako z prvního dílu, ale to je způsobeno tím nečekaným opuštěním klasických horrorvých schémat, což filmu dává skutečnou osobitost. Opravdu těžko charakterizovat, tak jenom řeknu, že něco takového asi hned tak znovu neuvidíme (což asi udělá radost těm, co dali tři a méně hvězdiček). Je to zvláštní, je to podmanivé a Rob dokázal, že pořád umí. ()

sarfian

Moje hodnotenie mohlo byť o jednu hviezdu vyššie, keby tam stále nezavadzala Myersova mama s malým Myersom. Dosť mi to kazilo celkový dojem z filmu, ktorý nebol tak zlý a pasovalo mi to takto drsné viac, ako originál, ktorý mi pripadal taký trošku nudný. No a koukám, že tu niekto chce podojiť už dosť podojenú kravu, ktorá už moc toho mlieka nemá...jak sakra teraz chcú natočiť trojku, ked toho čuráka totálne nechali zmasakrovať segrou? No nič počkám si na to...som zvedavý. VIDENÉ 1x ()

Likan7 odpad!

Ze solidní zremakované jedničky k fantasmagorický dvojce, kde je víc halušek, drog a halucinací než Michaela s nožem. Tohle už jde totálně mimo mě a za těch několik dílů, co jsem ve společnosti s Myersem strávil, můžu s klidem říct, že je to jedna z nejpřeceňovanějších sérií a hororových postav ever. ()

Nix

A tohle přesně podtrhuje co jsem cítil u jedničky. Je to hrozná nuda a divný film. Tohle prostě není Michael a tohle se Robovi nepovedlo. Nemám proti němu nic ale ani jeho hudbu nemusím a zatím mne jeho filmová cesta taky moc nezaujala. ()

Rob Zombie a mimozemský sliz

Rob Zombie a mimozemský sliz

31.08.2009

Jeho Halloweenu 2 se sice o víkendu nedařilo podle očekávání (hororoví fanoušci dali přednost Nezvratnému osudu 4 ve 3-D), ale 17 milionů je solidní start a film se nakonec určitě zaplatí. A tak si… (viac)