Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

kukys

Paráda! Žádné rozvláčné pasáže, krátká stopáž, žádná cenzura a údernost! Pippi dlouhé vedení kandiduje na blbku roku :-) ... "It's just a shit..." ()

Olík

Britský gore seriálek, který se pouze neveze na vlně nově nabyté popularity nemrtvích, ale do placu přináší svůj osobitý pohled na věc. Pohled, který se nesoustředí jenom na (dejme tomu jako novější Živí mrtví) souboj hlavních hrdinů s mátožnými zombíky, ale glosuje svým nekonvenčním ostrovním přístupem. K tomu jako bonus můžeme přičíst trefnou reakci na současný kult tzv. reality-show plus samozřejmost v podobě nezbytných tratolišť krve a metrů střev vyjmutých z dutiny břišní bez přítomnosti anesteziologa a výsledkem je trochu jiná, ale o to kvalitnější zombie záležitost. ()

Hapretor

Jeden z mnoha ... však ten lépe provedený ... dodatečně musím přidat ještě jednu * ... má to fakt grády ... konec správně depresivní ... jeden z nej zombie počinů, co jsem viděl ... bravo ... tak to má vypadat ... surové ... nechutné ... místy i vtipné ... bez zbytečných keců a logických lapsů ... "má to fakt koule" ... zabavilo a hodně ... i potěšilo ... ()

Kalimero13

Osobně se vůbec divím, že vzniklo něco jako zombie žánr. Pokud může existovat zombie žánr, proč tu nemáme třeba zoo žánr, žánr malých skupinek nebo třeba žánr pěkných zahrad? :) Celá zombie tématika je násilně vytržena z kontextu hororů a snaží se tvářit jako něco výjimečného, přestože paradoxně se jedná o naivní až vtipnou představu. Tím nechci říct, že bych měl vůči zombie filmů nějaké předsudky, jen si prostě myslím že je to horor jako jakýkoliv jiný. někdy dobrý, někdy méně. Série Dead Set patří bohužel do té horší škatulky. První 2 díly jsou vyloženě nudné a člověk se musí přemáhat, aby neodešel. Od třetího začne kvalita mírně stoupat. Přesto se jedná o koukání nemastné až neslané, kdy strach dostanete jen při pohledu na hodinky (sakra to už je hodin), oči nebudeme odvracet díky efektům, ale hnusnému šedavému filtru a závěrečnou pointu budeme též hledat marně. Původně jsem chtěl dát 23, ale závěrečný díl, přestože to není žádná perla, už má slušnou atmosféru. Nakonec tedy 3*. Když neuvidíte, svět se nezboří. ()

Blaogranas

Megahustá hard-core prasácká hnusárna. Komu se trochu zvedá žaludek - nekoukat!! I když to bylo fakt až nechutný, Dead set je zajímavý počin. Svým nápadem, zpracováním i herecky. Byl jsem zvědavý jak to skončí a tak trochu mě to překvapilo i nepřekvapilo. Prostě jediný možný závěr. ()

Stíba

Zombie filmy tím bohůžel trpí často a ani tomuhle seriálu se to nevyhlo. Místy jsou zde takové dějové nesmysly, že to tak strašně bije do očí a přebíjí to pozitiva až to není hezké (viz. scéna s policisty apod.). Britové se tak sice pokusili, povedlo se jim i pár dobrých věcí (nápad s Big Brotherem nebyl špatný a dost se mi líbila postava producenta) ale jinak je to spíše pomatená zombie vyvražďovačka bez výraznější špetky napětí. ()

Fat'Fatal

Nic extra. Brutalita sice pěkná (roztrhání Patricka bylo super), ale jak už to u zombie vyvražďovaček bývá, tak příběh velmi pokulhával. Idea baráku vyvolených nebo big brotheru není špatná, ale charaktery na výjimku zmiňovaného Patricka a také Kelly v podstatě na pěst, ovšem to je dáno krátkostí miniseriálu. Koukat třeba na někoho jak je zavřený v jedné místnosti s ženskou, která ječí, je fakt zážitek... Dalo se z toho vytřískat více. Takhle mírně nadprůměrný seriál o zombie. Doporučuju všem, co se vyžívají ve falešné krvi a střev :)) // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Al44...

Velmi zajímavé a zábavné zpracování náhlého rozšíření zombie epidemie. Ovšem nejlepší na tom je to, že se téměř vše odehrává vrámci reality show Big Brother. Duchaplné dialogy a myšlenky soutěžících (a šéfa TV štábu) jsou opravdovou "ozdobou" celé této minisérie. Potěší i realistický konec. ()

snoodles

Jeden z mých nejoblíbenějších songů doprovázející surovou nezkrotitelnou brutalitu. Má to spád, má to vtip, má to všechno, co správný zombie počin má mít. 5* ()

PEZ

Krátky a očividne nízkorozpočtový mix Dawn of the Dead a The Walking Dead. I keď Dead Set bol chronologicky natočený medzi nimi. Avšak (extrémne) rozstrasená kamera a vulgárny slovník neznamenajú automaticky kvalitu. Kamera ma značne otravovala a slovník nemal na mňa pražiadny účinok. Postavy totálne nezaujímavé (skôr otravné), príbeh tuctový. Jediné plus je dĺžka Dead Setu (krátkych 5 častí) a vcelku vydarená narážka na "úroveň" účinkujúcich (ale aj divákov) reality show typu Big Brother (paradoxne Endemol, ktorý BB produkoval, nepriamo financoval aj Dead Set). Inak sa jedná o poloamatérsky počin so slušnými gore efektami. PS: Prvá časť, ktorá by mala byť nadpriemerná, aby sa divák k seriálu vrátil, bola ďaleko najslabšia. Iba kvôli dobrým hodnoteniam som sledoval aj ostatné diely - tie boli našťastie vydarenejšie. Takže je to niekde medzi dvomi a tromi hviezdičkami, ale vzhľadom na to skóre, ktoré tu a na IMDB svieti a na to, že som sa musel nútiť, aby som Dead Set dopozeral, idem na dve. 5/10 ()

netWoor

nápad s unístěním děje do BB špatný není, vpodstatě ale odehrávat se to jinde, vyjde to nastejno (80, možná až 90% filmu nepoznáte, že jde o BB, protože se odehrává jinde). Film, v kterém snad až na dvě tři postavy mají všichni v hlavě totálně vybrakováno (ti poldové, to byl žert?) má světlé chvilky, nenabízí ale nic, co by tady už stokrát nebylo (tj. pustíte-li si místo tohoto jiný film se zombíky, vyjde to nastejno a uvidíte navlas stejný záběry). Ale dokoukal jsem a to vzhledem k délce na tři hvězdy je ... ()

Streamline

Sklamanie...nápad so zombiami útočiacimi na dom "Veľkého brata" bol celkom dobrý, ale režisér ho nedokázal rozvinúť do úspešného, strašidelného konca. Takto nám Demange servíruje len klasickú priemernú vyvraždovačku v hlavnej úlohe s ľudmi premenenými po smrti na zombie. Sklamanie. 60%! ()