Soutěž Big Brother je v plném proudu, zbývá posledních pár soutěžících. Tam venku, za zdmi studia, se ale začíná cosi dít...něco podivného, krvavého, nezvratného. Televizní štáb ani soutěžící ještě netuší, že už zanedlouho budou mít jiné starosti než jak si vzájemně nelézt na nervy. Zombie epidemie je tady, a je potřeba se jí postavit tváří v tvář. Nic jiného totiž ani nezbývá. (Trash)

JM87

Brutal, brutal, brutal. Sakra, tohle mohl být skvělej celovečení film. Krom jedné značně nerealné gore scény, která pravděpodobně měla ale spíš posloužit jako pocta všem béčkovejm zombie horororům tohle bylo fakt moc dobrý. Výborná myšlenka s big brotherem. Díl co díl to graduje a co sem viděl poslední nemužu dat míň než 5 hvězdiček. Naprosto skvělej zabijackej konec. Mohla by se udělat druhá serie zase někde jinde. ()

RomeroIsGod

God Save The Queen! Perfektní zombie masakr, kterej má obří koule. Nápad s BB se výborně hodí ke kritice vymaštěný konzumní společnosti, vynikající gore, suchej britskej humor a parta uřvanejch poserů. Největší frajer je samozřejmě producent, kterej se nesere s nikým a ničím. "Zkurvený poserové, tohle je tvrdá práce. Ale to vy né, jenom vlízt do televize, ukázat kozy a vydělat prachy za hovno. Seru na vás, dostanu se vodsud klidně sám" 90% ()

Papaboot

Ostrovani se s tim opravdu moc nesr*ali, takhle přímočarou a nekompromisní zombičinu jsem ještě neviděl. Navíc s inteligentním podtextem. Kritika konzumu, komerce a vymaštěného spotřebitele se myslim povedla výjimečně a když mi to konečně docvaklo, tak získal Dead Set úplně nový rozměr (SPOILER : Závěrečná scéna, kde Kelly čumí do kamery a jedinými diváky jsou zombáci má fakt sílu.) Ke konci jsem se ale nemohl zbavit pocitu, že autoři vaří z vody. Z inteligentně rozvíjeného děje se stala absolutní jatka a k tomu některé postavy ještě víc korunovali svojí totální demenci, i když to byl asi záměr... ()

arcticsky

Není to špatné, ale mimo prostředí reality show tu není nic, co by nějak výrazně vybočovalo z množství zombiáckých filmů. Pro mne v tomto žánru zůstává jako nejlepší 28 týdnů poté s R. Carlylem. ()

Kerbello

Ano, tohle je jedna z těch velmi pravděpodobných verzí toho, co by se stalo. Protože ani ti nejsilnější nemůžou přežít věčně, pokud se zombie neloudají jako ve Walking Dead. Dobře natočený a zvládnutý materiál. Občas jsem měl sice pocit, že se koukám na parodii, ale už to tak vtipné nebylo, když jsem si uvědomil, že lidi jsou vážně idioti. To jsem si potvrdil i při čtení zdejších komentářů, kde se tvrdí že zombie filmy musí být horory, že člověk by přece tohle takhle neudělal a že vyvražďování je zbytečné. ()

Standic1

Po prvních pěti minutách jsem byl naprosto vyděšen, protože kamera, herci, prostě všechno, opravdu sedělo na reality show. Naštěstí se to postupem času zlepšuje a první krve se dočkáme poměrně brzy. Co mi na zombie hororech poslední doby strašně chybí, je alespoň malé a klidně trapné vysvětlení, kde se to vzalo (je to virus? je to chemická zbraň? padala na nebi hvězda a někdo si přál, ať se z pár lidí stanou zombie?!). Poslední věc, co bych vytknul, tak to je postava Patricka, který se zařadil mezi TOP 10 debilů ve vedlejší roli a doufám, že díky této roli už si nikdy nezahraje! ()

Petrus1

Tento seriál mi byl doporučen, ale už nevím kým (haha, kecám :-)). A musím říct, že to fakt bylo dobrý. Jako považovat to za horor, to sice nevím, uznávám ovšem, že některý záběry byly docela jedlý, doslova :-D, takže komu tak nějak vadí požírání střev, rozežrané části těl, hlava rozmlácená hasičákem, pár rozstřelených hlav...uznávám, že by to slabší povahy pak nemusely klidně spát :-D Jen mě mrzí, že tam nebyl detailnější záběr, jak tam paní zuřivě mlátí sekerou, chudák zombík :-). Každopádně sem se bavila nejen nad těmito záběry, ale ono to celý mělo vtip a šťávu. Klasickej Big Brother - jedno pako vedle druhýho: "Jsou v prstech na nohou kosti?" "Polil mě vodou, vždyť mě mohl utopit!" "Vždyť je mu 40. - No právě, má život za sebou." " Možná že je hluchomrtvej." "Zahraničně nemluvím." No a mezitím, co se tady ta banda blbů spokojeně baví ve vile, venku začíná pravej zombie masakr! Akorát mě teda udivuje, že tihle zombíci umí utíkat rychleji než já (neměli by se jen ploužit), naštěstí neumí lízt přes plot a mají krásný oči. :-) A je jen otázkou času, kdy se to zoufalci z Velkého Bratra doví - připojí se k nim přeživší hlavní hrdinka, potom producent a jedna vochechule a nakonec ještě Rick, kterej na začátku trčel někdě ve Sračkově nad Prdelí a čekal na vlak, bo mu ukradli auto :-D A tahle banda udělá vše proto, aby řádění zombíků přežila. Nejlepší postavou je pro mě producent! Ten je fakt správnej! Správnej hajzl! "A kouzelný slůvko? - Jdi do hajzlu!" To si budu pamatovat. :-) "Ty jedna zkurvená kozatá idiotko!" S ním bych teda v jedné místnosti být sama zavřená nechtěla...mno i když nakonec možná bych tam nechtěla být spíš zavřená s tou tupou slečnou. :-P Jo a nezapomeňte na to, že když budete chtít někde přežít, tak základní potravinou jsou hranolky...to je jedno, že nejde proud :-D. Tááákžeee: Kdo zvítězí v Big Brother? ()

Game90

Už na začiatku som tušil, že to nikto z nich neprežije....Kvalitný zombie horor, ktorý som si vychutnal na jeden dych. Jediné čo mi trošku škrípalo boli tí šprintujúci zombie. Chýbalo mi tam to klasické zombie chodenie, pri ktorom sa motajú, zakopávajú. Tu by nikto nemal šancu na prežitie, keď za vami šprintuje stádo krvilačných potvôr. ()

JanKukulín

Hodně vydařené. Tahle série docela pěkně naznačila, jakým směrem by se zombie měli ubírat dále. V podstatě (a možná je to jen má subjektivní domněnka), ale navazuje na Romerovu klasiku z let sedmdesátých a osmdesátých (či spíše na Snyderův remake). Je to akční nářez, suchá britská komedie a zároveň kritika konzumní společnosti a to vše v pětidílném balení. Chválím nápad se zařazením reality show Big Brother, to prostě nemělo chybu. Jen je škoda, že se autoři nepokusili charaktery ještě lépe vykreslit...ovšem proměna některých při zjištění, že již nejsou natáčeni, byla naprosto skvěle zachycena. Jen tak dále. Výborná podívaná ()

Downloader

Skvělá kamera, masky a dokonce i pár hereckých výkonů, které nemáte hned chuť zastřelit. Nápas s BB tu funguje geniálně, hold Britové uměj. Bál jsem se konce, ale jsem nadmíru spokojen.) ()

Eluin

Zombie horory jsou - navzdory názorům mnohých filmových fanoušků - svébytným hororovým subžánrem, který má svá vlastní pravidla a který mám poměrně dost rád. Vím, obvykle se jedná o béčkové tituly, mnohdy dokonce o tituly vskutku bezobsažné, které vynikají snad jen odporně hnusnými gore efekty, ale ..., co člověk nadělá. Láska k zombie filmům se nedá potlačit :-). Snad za to vše může Romero, nicméně on sám už v současnosti podle mého názoru nemá tomuto žánru moc co dát. Z posledních Romerových filmů se mi zamlouvaly jen Deníky mrtvých, jinak je to takové tápání v kruhu. Romera bohužel žánrově předčil remakem Snyder, španělský REC, či teď již i Dead Set - britský mini-seriál, kterému by ale - i vzhledem k minutáži - více sedělo klasické filmové zpracování. Základní nápad je na zombie film nezvykle originální. Soutěžící v reality show Big Brother zažívají jeden z vrcholů své soutěže. Ve vile jsou již asi 60 dní, navzájem se znají - a občas si lezou na nervy - moderátoři jsou zajetí a fanoušci show klidně ignorují celý svět a těší se jen na další osudy svých "hrdinů". Klasika. Jenže pak se cosi stane... Fanoušci, štáb a pochopitelně i účinkující v show jsou do ní tak ponořeni, že si skoro nevšimnou, že se venku něco děje. Zprávy přenášejí přímé přenosy z míst, kde se skupinky lidí (?) chovají nekontrolovatelně a napadají ostatní. Nic z toho štáb nezajímá, jen je upoutá skutečnost, že je televize pravděpodobně škrtne z hlavního vysílacího času na úkor zpravodajství. Jaká to hrůza!!! Pochopitelně, poslední, kdo se dozví o nástávající zombie apokalypse jsou soutěžící ve vile. Dost je zarazí, že kamery nenatáčí, nikdo jim nedává úkoly a venku je prapodivné, mrtvolné ticho. Zajímavá zápletka dále pokračuje, ale víc raději prozrazovat nebudu (byť nic extra originálního zase nečekejte). Seriál je samozřejmě hororem, ale v zásadě (snad v duchu Jacksonových filmů) se nevyhne i některým (troufám si říci, že záměrným) humorným místům, byť na žádný intelektuální humor pochopitelně nedojde, čekejte spíše něco ...ehm....fekálnějšího. Nebyl by to však zombie film v duchu Romera, aby v sobě alegorií neobsahoval i kritiku současné společnosti. Ta není nikterak skrytá a člověk nemusí být znalcem Lynchových filmových symbolů, abyj ji tam mohl objevit. Zatímco Romero poslal zombie do obchoďáků, neboť prý i po smrti měli v sobě jaksi zakódováno, že to je to pravé místo, kde se naplňuje lidská existence, tak podobným stylem tvůrci seriálu Dead Set pranýřují současný fenomén (odeznívající?) reality show. Pro fanoušky tohoto subžánru (a teď nemám na myslí reality show!) je Dead Set naprostou (podtrhnout!!!) povinností, pro ostatní intaktní :-) fimové diváky však jen hloupostí s urážlivými gore efekty. Vyberte si sami, kam patříte. ()

drankeryth

Tak takto ma vyzerat skvely zombie film, ktory je aj dost dlhy a vobec som nepocitil pocas sledovania tohoto filmu ziadnu nudu. Film je rozkuskovany na styri casti a odohrava sa v studiu, kde sa nahrava Big brother. Dlho netrvalo a coskoro na scenu prisiel prvy zombie typek a po nom sa nakazilo este viac ludi a postupne vnikli do studia, aby tam pokracovali v sialenom masakrovani ludi. Co sa tyka vrazdenia ludi zombikmi, tak tvorcovia neboli skupi na detaily, co ma len potesilo, ved tak ma aj vyzerat spravny horor a tymto to aj potvrdzuju vsetci protagonisti co stoja za tymto hororovym klenotom. Je vidiet, ze aj Briti vedia urobit dobry horor a tento film urcite nie je prvy a ani posledny, ktory sa im vydaril. Pekne mi na nervy liezol hlavny sef toho studia, ktory sa hral na velkeho tvrdasa a kazdeho zhadzoval, aky su to idioti. Pri konci filmu aj na to doplatil, ked sa do neho pustili zombici. Ked mu uz zombici skonzumovali celu spodnu cast tela, tak ich este aj pozbudzoval a nadaval im, nech ho len pekne zjedia, ze aj tak je plny sraciek:) On normalne srsal ciernym humorom. Dobre aj bolo rozmlatenie hlavy zombika hasiacim pristrojom na totalnu sracku a takychto vychytaviek je ich tu omnoho viacej, co je len fakt skvele:) Vo filme sa na konci filmu vobec neodohral ziadny happy end, pretoze nakoniec sa zombici dostali aj k poslednym prezivsim z Big Brothera a zlikvidovali ich s radostou. Celkove zhodnotenie tohoto filmu je velmi pozitivne a preto si len zasluzi len to najvyssie hodnotenie odo mna:) ()