Dlhé veky po tom, ako Bohovia vyhrali mýtický boj proti Titanom, ohrozuje ríšu nové zlo. Kráľ Hyperion (Mickey Rourke), posadnutý mocou, vyhlásil ľudstvu vojnu. S armádou dychtiacou po krvi vyplieni Grécko v úsilí nájsť legendárny Epirov šíp, zbraň nesmiernej moci ukovanú Bohom vojny Aresom (Daniel Sharman). Iba ten, kto sa zmocní tohto šípu, môže vypustiť Titanov túžiacich po pomste a uväznených v priepasti Tartaros. Šíp v rukách kráľa by znamenal zahubenie ľudstva a zánik Bohov. Avšak starobylý zákon nedovoľuje Bohom zasahovať do sporov ľudí. Pred Hyperionom preto ostávajú bezbranní, ale len do chvíle, keď sa objaví smrteľník Theseus (Henry Cavill), ich jediná nádej. Tajne zvolený najvyšším Bohom Diom (Luke Evans), Theseus musí zachrániť svoj ľud pred Hyperionom a jeho krvilačnými bojovníkmi. Odvážny Theseus vedie povstanie so skupinou verných druhov, ktorých dopĺňajú kňažka Phaedra (Freida Pintová) s vizionárskymi schopnosťami a vynaliezavý otrok Stavros (Stephen Dorff). Nedopustí, aby sa jeho rodná krajina premenila na ruiny a jeho Bohovia navždy zanikli. (TV JOJ)

yeniczek

Neskutečně vypiplané záběry, kdy se můžete nad každým zastavit a prohlížet si obraz centimetr po centimetru a hledat, co se všechno do záběru zrovna vešlo. Singh je tedy tak trochu úchyl a jeho vize nesedne každému, ale já se překvapivě bavil hodně a nebudu lhát, že se na to podívám znovu raději než na již notně vyčpělou "třístovku". Pojmout poměrně prázdnější film čistě jako umělecké dílo se vyplatilo, ale jak už to tak bývá, hlavní hrdina je v záplavě ostatních postav prostě nezajímavá postavička, která si samozřejmě dojde ke svému cíli. To tací bohové byla jiná káva a i tenhle Olymp s divnými účesy a helmami jako z poslední módní přehlídky mi byl milejší než třpytící se zlo z nového Souboje titánů. ()

Trustme

Opojná audiovizuální epická lahůdka pro hladového hledače ohromujících obrazců. Estetická encyklopedie moderního vizualizmu rozpohybovaných maleb a filmové divadlo v kulisách a kostýmech tvořených tisíci Mistry. Ne nezbláznil jsem se, jen mám radost, že se objevil zase film, který přináší zážitek, kde jsou oživlí hrdinové z bájí, bojovníci, zbroj a zbraně, krev, nelidští netvoři, bestie a náležitě zlověstný vládce proti němuž stojí vyvolený, udatný hrdina. A celé je to podané díky volbě režiséra do klenotu, který je vybroušen do vysokých kontrastně temně zlatavých barev a já jen přemýšlím kterému záběru bude slušet víc zarámování. Je tenhle film v očích mnohých nepochopené obrazové umění, tak jako pro většinu z nás Picassovy kubistické malůvky? A nebo se na něj díváme jen moc z blízka... (Immortals disponuje v blu-ray verzi ultimátním zvukem a nadstandardní kvalitou obrazu, zvukové efekty zcela prověří sluchovou toleranci Vašeho souseda!) ()

Brain-D

Jak jsem již někde přečetl, tak mohu po prečtení říci, že je to bohužel slabší než 300. Zde je sice více efektů, ale příběh není tak silný. No ale na souboje z bohy s rozpadajícími se kusy masa titánů, na zázračný luk, na kastraci, na troubu v podobě býka a další takové superscény se dívalo opravdu moc dobře. Jen mě mrzí, že jsem měl trochu omezenou možnost si zvýšit zvuk, takže jsem to shlédl s tak trochu nataženým uchem. ()

VanTom

Nehorázná kopie Třístovky, která je ale v těch nejdoslovnějších citacích i nejzábavnější. Protože jinak tu nic moc dalšího není - děj jednoduchoučký, postavy nevýrazné (s výjimkou totálně záporného Mickeyho Rourka), dialogy plytké a emoce vykonstruované. I samotná přestylizovaná vizuální stránka působí chladně a navíc dost jednotvárně, pořád stejná žlutohnědá utopená v temnotě. Snímek ani nepůsobí nějak zvlášť výpravně. Plusové body tak získávají hlavně vynikající, dynamické akční sekvence a superzpomalené záběry; velmi se mi líbilo také zobrazení bohů, škoda, že tam byli tak málo. ()

Timak

Rozhodoval jsem se mezi 2 nebo 3 ... Tento film není opravdu nijak dobrý, ale herecké osobnosti tu najdete a vizuálně to není zase takový průšvih. Mickey jedinečný, Henry překvapil, Stephen pobavil a Freida - no tak to ozdobila. Kdo mě ještě mile pohladil po duši byl Luke, ač sám nevím proč. Ale jako "mladý" Zeus se mi líbil ... ()

Danny F.

Docela pěkně se na to koukalo. Boj Bohů s Titány byl efektní a pastva pro oči. Ale to není jen o tom. Samotný děj byl sám o sobě jednoduchý a příjemný. 75% ()

JohnSmith

300 nařáchlej bijců s Butlerem v čele nastavilo vysokou laťku, který tento film, natočený ve stejném, nebo spíš podobném stylu, nepřekonal. Vlastně na ni jen z níže hleděl. Krve je sice dost, hlavní hrdina je sympaťák, ale Rourke je trochu bezzubý záporák a celkem dost jsem se během filmu nudil. ()

zdenny

Nebyl to špatný film. Ale podezřívám jej za určitou podobnost s filmem "300". A jestliže tam tu podobnost shledávám, nemohu se ubránit srovnání. A ono srovnání je důvodem pouhých tří hvězd. Film "300" byl heroičtější a každá pasáž nám něco říkala. Zde to bylo někdy utahané a nudné. Všechno to vedlo k jednomu cíli a tím byla závěrečná bitva. A tam, si myslím, se měli tvůrci zaměřit nejvíc. Proč nešlo udělat něco jako kolosální obrana ve "dvojce Pána prstenů"? Nevím, že by snad nestačil rozpočet. Přitom akční bojové scény mezi Bohy a Titány byly velice dobré. Dalším nedostatkem je obsazení božstva a především Dia. Pro mě by to měl být takový vousatý stařec, který je moudrý a charismatický. Nakonec jsem si ale zvykl i na pro mě nezvyklého Dia. Zřejmě to je v cítění a přizpůsobení se divákově. Velmi mne ale zklamali Titáni. Ne tak oni jako spíš tvůrci, kteří zřejmě nevědí, že Titáni jsou ušlechtilá stvoření - a víceméně na straně dobra. Zde v tomto filmu vypadali jako nějací skřeti. O to prostě tvůrcům odpustit nemůžu. Co se týče samotné formy, byl film natočen moderní technologií, která má své kouzlo, bohužel děj tomu zase až tak neodpovídal. Jinak ale film dívatelný a to především díky efektům. ()

VasaX

Tak vám nevím. Na jednu stranu je to oprášení starých řeckých "mytologických reálií", vizuálně zajímavé, se spoustou prvoplánové akce, zpomalovaček a efektů (i když dle mého nejlepší souboj je ten s "minotaurem" v labyrintu, a to především paradoxně díky jeho střízlivosti), na druhou stranu se zde nekoná nic nového, inovativního, vlastně nic odlišného od toho, co už tu někde bylo. Navíc celkový dojem ve mě utváří pocit, že kdybych na to narazil jako na "přímo-na-DVD-produkci", tak by mě to ani trochu nepřekvapilo. Navíc mi tu chyběl pocit celistvého světa, a ne jen několika lokací, scénáristicky spojených, mezi kterými děj přeskakuje jako jiskra statické elektřiny. A na to jsem poslední dobou celkem citlivý. A tak můj jubilejní pětistý komentář padá na hlavu filmu, který si nezaslouží mé doporučení. Škoda. ()

finy_cz

Jednoduše řečeno, vím, že jsem to viděl, ale je to tak půl roku a nepamatuju si vůbec o čem to bylo. Když se podívám na nějaký film, co mě zaujme, tak si vzpomenu na zápletku a herce i roky zpátky. Z toho plyne, že tady asi nebylo nic, co by mě zaujalo. Jdu se na to teď podívat znovu a uvidíme... Suuuper!!! Takže napodruhé mě to nezaujalo zas. Je to nezáživné a nějak postrádám kvalitní děj. Podle mě film sází hodně na to ,,od tvůrců filmu 300", jinak bych se na to nepodíval ani já. Za Mickeyho Rourka zvednu hodnocení na průměr, za akční scény přidám ještě hvězdičku, ale za Stephena Dorffa ji zase uklidím do kapsy. Mě ten chlap prostě leze na nervy. Takže za mě 3/5 (50%). ()

venalce

No teda, čekala jsem nějakou béčkovou rubačku, ale místo toho jsem zhlédla silně stylizovaný až téměř psychodelický film. Rukopis režiséra Pádu se prostě nezapře. Problém je v tom, že tohle prostě není film pro masy...a slabé žaludky. ()

latvar

3D záběry stály za to, byl to veliký zážitek, horší to bylo s příběhem, který nebyl moc povedený a chvílemi i nudil. Čekal jsem od toho tolik, kolik se mě přesně dostalo, takže nejsem nadšený ani zklamaný. 60% ()

blackJag

Celkem zklamání. Ne že bych se nudil, kostýmy (výprava vůbec) i triky se mi hodně líbily, na žádné wow efekty se tady ale nehraje a to já jsem je tu třeba hodně čekal. Akce je málo, a když už je, je hodně prostá, až prostoduchá. Snyderovou Třístovkou se tu může ohánět kdo chce, ať už si ale vezmete motivační scénu nebo scénu frontálního útoku (právě tato má v 300: BITVA U THERMOPYL dokonale relevantní protipól), zaslouží si VÁLKA BOHŮ leda tak výsměch. Jo a ten nahý zadeček (pěkný, o to pokoj), vsadím boty, že je to dubl :-) II Scénář: Charles Parlapanides, Vlas Parlapanides. 60% ()

J-o-k-e-r

Nesmí se pouze srovnávat s 300. Sice stejní tvůrci, ale jiný příběh. Moje první návštěva pražského kina IMAX a opravdu jse se bavil. Příběh tedy nijak neoslňuje, a je to opravdu tak, že efekty vítězí! Pomalejší rozjezd, kdy jsem se bál, že se to už nerozjede - ale rozjede! Druha půle dostává grády, vidíme pouze boje, a to na všech frontách. Já si kinozážitek představuji takhle. Sympaťák H. Cavill, kočka F. Pinto a slizký M. Rourke ( nejlepší ze všech herců), mytologie, strhující hudba a hlavně dokonalá bitka bohů s titány v závěru, díky tmu všemu se to pro mě té vysněné 300ce alespoň přiblížilo. ()

ghatos

Pravda, bizarní obrazové cítění je to nejlepší na nelogickém řeckém pseudoeposu. V některých žánrech by se měla dodržovat pravidla, a když už se porušují, tak by alespoň měla dávat smysl. Vykonstruovat Zeuse jako zbabělého a téměř hloupého vládce Olympu, který obětuje nesmyslně všechny kolem sebe...to není ta správná cesta. 41%. ()

Elleannie

Nejspíše budu pro mnohé zaostalá, ale tohle byla moje premiéra ve 3D promítání:) Film se mi líbil, ale trochu na tom má svůj podíl právě ono 3D (přestože jsem ho nikdy nevyhledávala), protože v normální verzi by to bylo o trochu méně záživné.. Ale jinak jsem se nenudila, sice zrovna nejsem moc na "detailní zabíjení", ale přehnané to taky nebylo. Líbili se mi bohové a další plus v tomhle filmu byl Mickey Rourke - záporáka nemohli vybrat lépe. Akorát se mi nelíbil konec filmu, podle mě to divně "usekli", ale záleží samozřejmě na vkusu. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Vypadá to tak. V současnosti totiž existuje několik projektů, které chtějí mapovat život slavného benátského cestovatele z druhé poloviny třináctého století. Každý je úplně jiný – třeba seriál… (viac)

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (viac)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?

14.12.2011

Studiu Warner Bros. se v posledních týdnech moc nedařilo. Zaručené „hity“ jako Happy Feet 2 a Šťastný Nový rok tvrdě narazily na nezájem publika i nepřízeň kritiků. A přestože Sherlock Holmes: Hra… (viac)

Herkules kráčí ve stopách krále Leonida

Herkules kráčí ve stopách krále Leonida

01.05.2011

Ještě vás fráze „ve stylu 300“ neomrzela? Užili jste si seriál Spartacus a líbí se vám trailer na starořeckou fantasy Tarsema Singha Immortals? Připravte se na další projekt v podobném duchu. Tím… (viac)