Súboj Titanov

• Česko Souboj Titánů (viac)

Vo filme Súboj titanov stavia boj o moc muža proti kráľom a kráľov proti bohom. Boj medzi bohmi samotnými môže zničiť celý svet. Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný človekom - neuspeje v záchrane svojej rodiny pred Hadom (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohom podsvetia. Keď už nemá čo stratiť, rozhodne sa pre nebezpečnú misiu, cieľom ktorej je zničiť Háda skôr, než sa jemu podarí zničiť Dia (Liam Neeson) a rozpútať peklo na zemi. Perseus sa s vernými spolubojovníkmi vydáva na nebezpečnú cestu hlboko do zakázaných svetov. Musí sa stretnúť s pekelnými démonmi a desivými obludami. Zvíťazí iba, ak prijme svoju moc a silu ako boh a vzoprie sa svojmu osudu a pôjde svojou vlastnou cestou. (TV Markíza)

greath

Hmm, ťažko mi hodnotiť. Súboj titanov z 1981 mám veľmi rád pre tu mystickosť starovekých gréckych dejín. Ten moment spoznávania postáv zo starej gréckej mytológie mi tu strašne chýbal. Je to asi daň za to moderné spracovanie. ()

Styxos

Pozitiva: Gemma Arterton a ta scéna, kdy Sam Worthington na konci pozdvihne meč k nebesům, blesk uhodí do čepele a vší silou ho hodí proti Hádovi. Mezi zápory rozhodně patří dementní příběh, Ralph Fiennes či spíš jeho hlas (pokud takhle bude mluvit i v posledním Potterovi, tak se máme fakt na co těšit). A co je vážně pro smích je hudba Ramina Djawadiho - ten chudák se nenaučí skládat ani kdyby ho Zeus osvítil. Pro příště by to tedy chtělo jiného scénáristu, režiséra a hudebního skladatele a nebo nesahat na dětské klasiky. ()

Composter odpad!

Tak takovou nudu jsem opravdu nečekal. Čekal jsem dobrodrůžo bez děje, zato s paradnimi efekty a akcí. Nic z toho nepřišlo. O neexistenci děje darmo mluvit. Epizodnost zde dosáhla nesnesitelných rozměrů - u žádné scény jsem nestačl pochytit byť jen minimum atmosféry. Zastávky hordy hlavních hrdinů postrádaly smysl a ve filmu byly snad jen proto, aby se vystřídalo prostředí. Pochod krásnou krajinou střídala vždy nějaká nevýrazná epizodka. Herecké výkony byly tak příšerné, že nebyly ani k smíchu. Když k tomu přidám až iritující snahu autorů "scénáře" odlišit se od původního Souboje (černý Pegasus, Perseovo odmítání božích darů, absence božského ovlivňování příběhu a jejich hašteření, debilní odkaz na plechovou sovičku,...), vychází mi z tohoto dílka jen debilita, které se nevyrovná snad ani Catwoman, Reign of Fire nebo nevím, co ještě, protože na tohle jsem se těšil. A pošlapané očekávání je horší než náhodné zklamání. ()

tommmy89

Keď si to tak zoberiem : Prvé vydanie Súboju titanov bolo o 98% lepšie ako táto verzia. Nuž, ale to je jedno, stará klasika sa nezaprie, i keď efekty v nej sú o dosť horšie, treba uznať. Celý dej tohto vydania ma, priznám sa dosť nudil, pretože som už poznal príbeh, zaujali ma len efekty, viac menej. No koniec sa mi páčil najviac. 3 z 5 (Dosť slabé, je to slabý Cover na predchodcu titanov) ()

P1tr

Originál jsem neviděl celý, tudíž nemohu přímo srovnávat odchylky remaku, nicméně jako samostatný snímek nový Souboj titánů jakž takž funguje. Jedná se o velice průměrný film, který nenabízí moc momentů hodných zapamatování. Perseův vzestup probíha až moc samozřejmě a rychle, že i v mytologickém světě to působí velice směšně a divně. Nelze se nepozastavit nad vizuálem a feelingem filmu, který měl nepochybně působit velkolepě, ale ve výsledku je tomu naopak. Film působí velice skromně, až komorně, kdy i větši bitvy se odehrávají na malém prostoru, což scénám dodává skoro herní, koridorový nádech. Ač se spoustou chyb, Titáni dokáží v několika momentech zabavit a ke třem hvězdám je táhnou jen dobří herci. Pokud bude pokračování, může jedině překvapit. ()

Pecival

Mít takový prachy, udělat tak parádní vizuál a natočit tak mizerný film - to si snad zaslouží nějaké ocenění. Pokud člověk dokáže dokonale vypnout (nebo nejlépe vůbec nerozumět těm "dialogům" co se vedou na plátně), mohl by si ten film užít. Naštěstí je to tak echt nastříhaný, že akce střídá akci, takže si těch duchaplných mouder nebohý divák tolik neužije - když ale spustí odrhovačku o zlých bozích (kterou třepou pořád dokola) tak to bolí. Tvůrci navíc byli tak prozíraví, že se svého opravdu jediného esa (Mikkelsena) zbavili po půlce filmu. Worthington je podle mě tragéd a v tomhle filmu mě o opaku rozhodně nepřesvědčí. ()

Drnqonovic

Pouze bůh v podání (jako vždy skvělého) Liama Neesona a novinka v podobě džina (či co to kruci je) lesk a bídu nových Titánů nezachrání. Akční film s tak mizernými bojovými scénami si to ani nezaslouží, triumf v podobě Krakena vyšel naprosto naprázdno a přechod na 3D? I ten zmatený dvouminutový trailer na sovičky, co dávali před hlavním představením byl lepší než tenhle naprosto zbytečný remake. Jak Terminátor 4 stál a padal na výkonu Sama Worthingtona, zde jen padá a padá. Ještě, že mě to stálo jenom třicet korun, i když bych si to jedno pivo užil stejně víc. ()

jenik71

Jestli si chcete užít pořádnou dobrodružnou cestu bájného Persea, jednoznačně sáhněte po původní verzi z roku 1981. Tato předělávka je jen nepovedeným pokusem znovu oživit legendární postavy a je také nádherným příkladem, že současné triky a moderní počítačová animace nemusí nutně vést k úspěchu. Nového Krakena scénáristé rozhodně vypouštět neměli. ()

Beer Ceps odpad!

Opravdu jsem byl velice zvědav, jak dnešní (tvůrci) zdegenerují mou starou oblíbenou klasiku, na které jsem vyrůstal. Upřímně, takový výgrc počítačového kiksu jsem nečekal v čele s vymaštěným Worthingtonem, který má sestřih jako Green Beret, Zeus který ukradl brnění Artušovi a plno debilní postav zasazených do rádoby originálního příběhu. To, že se mělo jednat o řecké báje tady asi nikomu nedošlo. Po shlédnutí mám sto chutí zvednu klasické verzi z roku 1981 ze 4 na 5 hvězd. ()

giovanni3

Nečekal jsem, že tento film předčí svého starého předchůdce a také se tak nestalo. Vše podstatné zde je, ale nějak mi moc nesedí některé scény s efekty, na nich je film vyloženě postaven, které se mnohdy až příliš protahují. Nebyl jsem rád za "spomalovačky" a také za ty magické pomocníky u kterých člověk žasl při explozi... to byla panečku pohnojená scéna. Závěrečný happy end se slovy vždyť jsi syn Diův byla tak americká až mne zklamal. Suma sumárum obstojný nástupce, ale předchůdce je prostě lepší. 3z5 ()

Krasus

Sam je darem z nebes, jinak by se to nedalo dokoukat do konce. Ani by mi nevadilo, že je to hloupé a obsahuje to všechny představitelné klišé. Vadí mi, že těch 125 miliońů není vidět ani v jednon jediném záběru. Všichni jsou tu tak nesmyslně prkenní a v druhém extrému se pak chovají jako smyslů zbavení bez zjevného důvodu. Je mi jasné, že se mělo jednat pouze o poctu staré verzi a jediná ambice bylo vydělat balík peněz, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se na to tvůrci prostě vysrali po všech stránkách. Těžce odfláknutý film. ()

Luksa

Ach jo, takhle uchopit a sprznit řecké báje, že jim není stydno! Žádná romantika, žádné napětí, jen několik hnusných přerostlých digitálních příšer, dva bohové jenž pronesou více než jednu větu, několik zbytečných vedlejších postav a samozřejmě Perseus, tentokrát vyobrazen jako přímočarý, pomstychtivý bouchač ve vojenském střihu co odmítá přízeň Dia, ehm. Velké zklamání, tempo překotné a výprava průměrná, antináboženské poselství tam nedává smysl. Rychle uteče, ale zanechá pachuť. P.S. Cameo Buba měla být jako pocta?? ()

Braddy

Fíha, tady je hodnocení jak chapadel Krakena! Ale k věci...nic úžasného jsem dopředu nečekal a taky jsem se nedočkal. Když pominu úplně zbytečné a násilné převedení do pseudo3D, které vypadá jak zvlněné leporelo, je tu téměř všechno špatně. S původním filmem film nelze snad vůbec srovnávat a ač jsem kdysi mechanickou sovičku neměl příliš v oblibě, její cameo mě potěšilo víc než cokoliv jiného. Což byl mimochodem asi jediný vtipný moment, protože u dalších pokusů o humor jsem se ani neuculil. Chápu, že současným teenagerům asi stačí pořádná štíří řežba, ale to je na film trochu málo. Kam se poděl nějaký logický děj??? Musel se z Persea stát (doslova) spratek, který se just chce postavit tatínkovi (potažmo strejdovi a dalším polopříbuzným)? A proč Zeus vypadá jak Krakonoš?!!! O prachbídném ztvárnění Olympu nemluvě. Andromeda tady byla jen proto, že tam prostě být musela. Až se divím, že se jí nakonci Perseus rozhodl zachránit, když si k ní nestihl vybudovat žádný vztah (maximálně soucit). Liam Neeson zřejmě opět potřeboval na nájem a Ralphova postava je tady taky zbytečná. Promítání skončilo, zapomeňte! ()

Cejny

Tak nevím, z tohoto filmu mám smíšené pocity. Příjemní herci, půvabné herečky, nádherné nestvůry z řecké mytologie, pěkné efekty a výborná hudba. Ale celý příběh je moc urychlený, souboje s titány by si zasloužily více pozornosti, osobně mě teda nejvíc zklamal rychlý závěr a souboj s Krakenem a honička s Hádésem. Film by si rozhodně zasloužil minimálně o půl hodiny delší stopáž, ne-li o hodinku. Toho se zřejmě tvůrci filmu zalekli a udělali z toho klasickou americkou rychlokvašku, což mě, jako velikého fandu řecké mytologie, velmi mrzí. 6/10 ()

webhead

Toto je typ filmu, u kterého je třeba vypnout mozek a nechat se unášet grafickými orgiemi. 3D mi moc slastu nepřineslo, tmavé, neprostorové, nezajímavé. Efekty nicméně bomba. Při vyzvednutí krakena mi bušilo srdce. A scéna se sovou? to myslíte vážně?:D ()

sedm.1

Velice jsem se na nový Souboj titánů těšil a moc jsem si chtěl užít tento velkolepý popcornový trhák na velkém plátně,což jsem také udělal a jsem nad míru spokojen.A ani na chvíli jsem nezapochyboval,že by to neklaplo,a to i přes místní všedrtící a devastující kritiku,která rozdupe a roztrhá každý zábavný nenáročný biják,protože je to moc,moc snadné a přeci se tu nebudou filmový znalci ztrapňovat,že by se jim něco takového mohlo líbit.Zkrátka už jsem si tak nějak zvykl,jak to tu vlastně chodí.Jsme prostě národ filmových géniů,myslitelů a všeznajících a všeholépedělajících truhlíků,kteří si vesměs nevidí ani na špičku nosu.(OMLOUVÁM SE všem ostatním za tuto nevhodnou a sem nepatřící "kulturní" vložku,ale už jsem to prostě nevydržel!!!).Ale nyní už k filmu samotnému.Řekl bych,že tento remake snese naprosto stejné parametry jako jeho předchůdce,originál.Celé toto velkolepé efektní představení je děláno především pro diváka.Stejně jako Titáni z 81´ mají cíl především pobavit,vyrazit dech svými perektními efekty,zaujmout sympatickými postavami,omráčit strhujícím dějem.To myslím naplňují oba snímky do puntíku stejně,tím se ani trochu neliší.A konkrétně spád děje a neustálá triková nálož a její kvalita,to je prostě pohlazení pro každého diváka lačnícího po pořádné jízdě!Společné mají Titáni i negativum a to trochu horší herce,chvíli přehrávající,chvíli toporné,chvíli naprosto mimo,prostě žádný zázrak,ikdyž konkrétně třeba Sam Worthington je sakra cool maník,trochu mi připomínající mnou oblíbeného Marka Wahlberga,který též většinu svých rolí odehraje povětšinou s jedním nepřesvědčivým výrazem,ale přesto zůstává vždy naprosto uchvacující svým neskutečným charismem.A jestli nedokáže Sam využít takto rozjeté kariéry(Terminator Salvation-Avatar-Souboj titánů),tak už vážně nechápu nic.Když bych se pak měl vyjádřit k samotné mytologii,která je kritizována nejvíce,je tento Souboj opravdu dost mimo,ale musím i zde tvrdit to,co už jsem zmínil u spousty jiných proklínaných filmů.Když chci fakta,zajdu si do knihovny,kouknu na net,nebo shlédnu dokument na ČT2,ale nerozškubu film,který na to z vejšky a záměrně kálí.Souboj titánu je filmem,kde je vše podřízené k tomu,aby se divák bavil,mohl vypnout a užít si gigantické,trikové,efektní podívané!Souboj titánů z roku 2010 je zkrátka akčním fantasy monstrem,která rozcupuje každého,kdo má rád film a prostě si ho musí užít.A HOTOVO!!! ()

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (viac)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (viac)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj